Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, johnnyf95 είπε

Έχει παραλάβει κανείς από public το bundle με το ρατσετ;

δυο παραγγελίες Νοεμβρίου , δίκη μου και φίλου μας κάλεσαν πριν 2 εβδομάδες για αλλαγή στο bundle και από τότε ούτε φωνή ούτε ακρόαση

 Απλά ακύρωσαν τις παραγγελίες του Νοεμβρίου  και στις 26 έκαναν νέες με τον bundle που στην κατάσταση λένε ´´σε αναζητησή´´

 

απαραδεκτοι ακόμα μια φορά 

Εγω πηρα απο public με 11/11 παραγγελια και μου το αλλαξαν σε rachet και παρελαβα χθες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα η προχθεσινή παραγγελία από Γερμανό πήγε σε status 'Αποστολή από αποθήκη' και μου ήρθε και σχετικό  mail πριν κάνα δυο ώρες. Νομίζω πως αύριο θα φαίνεται 'παραλαβή από κατάστημα' και το απόγευμα επιστρέφοντας από τη δουλειά θα το πάρω και θα σκάσω σπίτι με αυτό. Ο μικρός ακόμα δεν ξέρει τίποτα 😁😁😁

Επίσης για τις δύο παραγγελίες PS5 που είχα βάλει με 0,02€ και με 3,02€ (λόγω του λάθους στο συστημα) και ακυρώθηκαν, μου ήρθαν 2 κουπόνια έκπτωσης από 10€. Ωραίοι... 

Πάντως πριν λίγο εμφανίστηκε στη σελίδα του Γερμανού και το bundle με το Rachet στα 569€ και με status 'έρχεται σύντομα'. 

Επεξ/σία από Yiorgos1979
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Yiorgos1979 είπε

Εμένα η προχθεσινή παραγγελία από Γερμανό πήγε σε status 'Αποστολή από αποθήκη' και μου ήρθε και σχετικό  mail πριν κάνα δυο ώρες. Νομίζω πως αύριο θα φαίνεται 'παραλαβή από κατάστημα' και το απόγευμα επιστρέφοντας από τη δουλειά θα το πάρω και θα σκάσω σπίτι με αυτό. Ο μικρός ακόμα δεν ξέρει τίποτα 😁😁😁

Πάντως πριν λίγο εμφανίστηκε στη σελίδα του Γερμανού και το bundle με το Rachet στα 569€ και με status 'αναμένεται σύντομα'. 

Φίλε μου, το ίδιο ακριβώς και σε μένα, μαζί το συζητούσαμε προχθές. Δε μπορώ να περάσουν οι ώρες για να ξυπνήσω, να πάω πάμπλικ για να τσιμπήσω το πρώτο game, να πάρω καφέ, μετά Γερμανό και μετά σπίτι για τη τελετή έναρξης!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Vituman είπε

Φίλε μου, το ίδιο ακριβώς και σε μένα, μαζί το συζητούσαμε προχθές. Δε μπορώ να περάσουν οι ώρες για να ξυπνήσω, να πάω πάμπλικ για να τσιμπήσω το πρώτο game, να πάρω καφέ, μετά Γερμανό και μετά σπίτι για τη τελετή έναρξης!

Εγώ πάντως αν δεν έχουν τρελές διαφορές στην τιμή, και για αξεσουάρ και για παιχνίδια θα προτιμήσω τον Γερμανό, απλά για να στηρίξω την καλή εξυπηρέτηση. Δεν ξέρω αν ήταν τυχεροί-άτυχοι και δεν δέχτηκαν πολλές προπαραγγελίες ή αν ήταν διορατικοί και τις έκοψαν έγκαιρα (ή ίσως πιο μάγκες και μπόρεσαν να εξασφαλίσουν περισσότερα κομμάτια), αλλά να που τώρα χωρίς προπαραγγελία, πάνω που τελείωσε το σχολείο του μικρού, έχω σε 3 μέρες το  PS5 στην κανονική του τιμή. Εύχομαι όλοι, και ειδικά αυτοί που το είχαν παραγγείλει από πέρσι να το πάρουν σύντομα. 

Επεξ/σία από Yiorgos1979
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Yiorgos1979 είπε

Εγώ πάντως αν δεν έχουν τρελές διαφορές στην τιμή, και για αξεσουάρ και για παιχνίδια θα προτιμήσω τον Γερμανό, απλά για να στηρίξω την καλή εξυπηρέτηση. Δεν ξέρω αν ήταν τυχεροί-άτυχοι και δεν δέχτηκαν πολλές προπαραγγελίες ή αν ήταν διορατικοί και τις έκοψαν έγκαιρα, αλλά να που τώρα χωρίς προπαραγγελία, πάνω που τελείωσε το σχολείο του μικρού, έχω σε 3 μέρες το  PS5 στην κανονική του τιμή. Εύχομαι όλοι, και ειδικά αυτοί που το είχαν παραγγείλει από πέρσι να το πάρουν σύντομα. 

Συμφωνώ απόλυτα, και στα δικά μου μάτια ανέβηκε πολύ σαν κατάστημα, σε αντίθεση με άλλα που έπεσαν κατακόρυφα (όχι δηλαδή ότι τα είχα ποτέ και σε ιδιαίτερη εκτίμηση, αλλά τέσπα).

 

Έχετε το νου σας παιδιά, έρχονται πολλές ευκαιρίες για να βολευτεί πολύς κόσμος. Το bundle με R&C για αρχή, έρχεται ξανά στο Γερμανό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ελαβα τηλεφώνημα σήμερα (βασικά χθες 30/6) το πρωί από τον Κοτσόβολο για ένα (ξεχασμένο) PS5 που είχα κάνει προπαραγγελία τον Νοέμβριο, συγκεκριμένα 8 το πρωί 10-11-2020. ΑΎΡΙΟ ( 1-7 )θα είναι εδώ, με παράδοση στο σπίτι ( DISK έκδοση ). Θυμάμαι όμως ότι το είχα ακυρώσει μέσω μειλ τότε, ίσως δεν διάβασαν ποτέ το μέιλ που είχα στείλει μέσω της φόρμας επικοινωνίας - αλλαγών παραγγελίας ;!

Τους έστειλα στο fb αναλυτικό μήνυμα να παραλάβει φίλος μου με τον κωδικό το δικό μου ζητώντας να σταλεί στην περιοχή του και με τα δικά του στοιχεία, εάν γίνεται. Θα πάρω και ένα τηλέφωνο μην έρθουν σπίτι άδικα.

 

Εν ολίγοις. Όποιος έχει μείνει από Νοέμβριο σε κοντινές ημερομηνίες από #Κοτσόβολο ας τσεκαρει, το είχα ξεχάσει εντελώς εγώ καθώς θεωρούσα ότι είχε ακυρωθεί. 

*Ps5 Disk ( pre order 10-11 @499 ) 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημερώνω οτι ειχα τηλεφωνο απο Κωτσοβολο σχετικα με παραγγελια disc 16-11-2020 οτι σημερα θα παραδοθει στην μεταφορικη και μεχρι την Δευτερα θα εχει γινει και η παραδοση στο χωρο μου. 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, polakis21 είπε

Εγω πηρα απο public με 11/11 παραγγελια και μου το αλλαξαν σε rachet και παρελαβα χθες.

Ποτέ σε κάλεσαν για αλλά στο bundle με το ρατσετ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, Vituman είπε

Συμφωνώ απόλυτα, και στα δικά μου μάτια ανέβηκε πολύ σαν κατάστημα, σε αντίθεση με άλλα που έπεσαν κατακόρυφα (όχι δηλαδή ότι τα είχα ποτέ και σε ιδιαίτερη εκτίμηση, αλλά τέσπα).

 

Έχετε το νου σας παιδιά, έρχονται πολλές ευκαιρίες για να βολευτεί πολύς κόσμος. Το bundle με R&C για αρχή, έρχεται ξανά στο Γερμανό.

Ενημερωτικά, μόλις το παρέλαβα από το κατάστημα (για την παραγγελία της Δευτέρας το πρωί). Δεν το έχω ανοίξει ακόμα γιατί δεν έχω προλάβει αλλά η αλήθεια είναι ότι κι εμένα ανέβηκε πολύ στα μάτια μου ο Γερμανός!😀

Ελπίζω και οι άλλοι να παραλάβετε το συντομότερον!

Επεξ/σία από elessar2020
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, johnnyf95 είπε

Έχει παραλάβει κανείς από public το bundle με το ρατσετ;

δυο παραγγελίες Νοεμβρίου , δίκη μου και φίλου μας κάλεσαν πριν 2 εβδομάδες για αλλαγή στο bundle και από τότε ούτε φωνή ούτε ακρόαση

 Απλά ακύρωσαν τις παραγγελίες του Νοεμβρίου  και στις 26 έκαναν νέες με τον bundle που στην κατάσταση λένε ´´σε αναζητησή´´

 

απαραδεκτοι ακόμα μια φορά 

 

Επικοινώνησε με το κατάστημα που σε πήρε τηλέφωνο και σε ρώτησε αν θέλεις να αλλαξεις πακέτο. Εφόσον η επικοινωνία έγινε πριν 2 βδομάδες έπρεπε να έχεις παραλαβει απο την προηγούμενη εβδομάδα.

Επεξ/σία από kwstakisii
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...