Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με πήραν σήμερα τηλέφωνο από κωτσοβολο και μου προτείναν την προσφορά με το ratchet and clank και θα το παραλάβω από βδομάδα

Υ. Γ παραγγελία 19/11

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, προτείνω όσοι έχετε παραγγείλει από Κωτσόβολο, ειδικά από Δεκέμβριο και μετά, απλά ακυρώστε και στραφείτε αλλού. Εγώ παρήγγειλα Δευτέρα από Γερμανό και παρέλαβα χθες. Κουράζομαι και απογοητεύομαι για λογ/μο σας δηλαδή, να σας προτείνουν bundle ενώ έχετε παραγγείλει κάτι συγκεκριμένο και να μετράτε τις ημερομηνίες για να υπολογίσετε. Είναι τραγικό να έχετε παραγγείλει από μέσα Νοεμβρίου και ακόμα να περιμένετε, πραγματικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Vituman είπε

Παιδιά, προτείνω όσοι έχετε παραγγείλει από Κωτσόβολο, ειδικά από Δεκέμβριο και μετά, απλά ακυρώστε και στραφείτε αλλού. Εγώ παρήγγειλα Δευτέρα από Γερμανό και παρέλαβα χθες. Κουράζομαι και απογοητεύομαι για λογ/μο σας δηλαδή, να σας προτείνουν bundle ενώ έχετε παραγγείλει κάτι συγκεκριμένο και να μετράτε τις ημερομηνίες για να υπολογίσετε. Είναι τραγικό να έχετε παραγγείλει από μέσα Νοεμβρίου και ακόμα να περιμένετε, πραγματικά...

Φίλε έχεις δίκιο. Το κακό είναι ότι εγώ προσωπικά δε μπορώ να ακυρώσω, αφού το αγόρασα με χρήση δωροκάρτας 400Ε μαζί με αγορά τηλεόρασης. Απορώ πραγματικά που δεν υπάρχει ένας υπεύθυνος άνθρωπος να τους ξηλώσει όλους εκεί. Είναι απίστευτο αυτό που συμβαίνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αναμονη τελος παιδια.να νε καλα το πλαισιο.παρηγγειλα 25 ιουνιου κ εχω ηδη τρακινγκ απο την γενικη ταχυδρομικη.θα ερχοταν νωριτερα  απλα πηρα το budle κ ελειπε το παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος και για μένα, παραλαβή σήμερα απο Γερμανό παραγγελία Δευτέρας. Ακύρωσα disk Public απο 3/11, το ειχαν στο κατάστημα της Κορίνθου αν θέλει καποιος να δοκιμάσει να κάνει τηλέφωνο αύριο μπας και περιμένει στο ράφι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Vituman είπε

Παιδιά, προτείνω όσοι έχετε παραγγείλει από Κωτσόβολο, ειδικά από Δεκέμβριο και μετά, απλά ακυρώστε και στραφείτε αλλού. Εγώ παρήγγειλα Δευτέρα από Γερμανό και παρέλαβα χθες. Κουράζομαι και απογοητεύομαι για λογ/μο σας δηλαδή, να σας προτείνουν bundle ενώ έχετε παραγγείλει κάτι συγκεκριμένο και να μετράτε τις ημερομηνίες για να υπολογίσετε. Είναι τραγικό να έχετε παραγγείλει από μέσα Νοεμβρίου και ακόμα να περιμένετε, πραγματικά...

Επικίνδυνα πράγματα προτείνεις. Ας βρούνε από αλλού και μετά ακυρώνουν.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, g-geo είπε

Επικίνδυνα πράγματα προτείνεις. Ας βρούνε από αλλού και μετά ακυρώνουν.

Εννοείται, αλλά άμα έχεις παραγγείλει το Γενάρη και έχεις πληρώσει, ε τότε καλύτερα να ακυρώσεις και να πάρεις τα λεφτά πίσω. Δεν υπάρχει περίπτωση να παραλάβεις πιο γρήγορα από το να βρεις άλλο αυτές τις μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, Vituman είπε

Εννοείται, αλλά άμα έχεις παραγγείλει το Γενάρη και έχεις πληρώσει, ε τότε καλύτερα να ακυρώσεις και να πάρεις τα λεφτά πίσω. Δεν υπάρχει περίπτωση να παραλάβεις πιο γρήγορα από το να βρεις άλλο αυτές τις μέρες.

Εκτός αν το έχεις πάρει με δωροκάρτα οπότε τον ήπιες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/7/2021 στις 10:19 ΠΜ, Connos1976 είπε

Καλημέρα. Υπάρχει κάποιος ακόμα που περιμένει από Κωτσόβολο με προπαραγγελίες πριν από 21/11/2020 ;  Ρε παιδιά  ούτε φωνή ούτε ακρόαση ακόμα. Πήρα τηλέφωνο χθες μου λένε εξυπηρετούν μέχρι 15/11 ίσως και πιο μετά. Ο μικρός τσάμπα περίμενε. Φεύγουμε για διακοπές αύριο όποτε για ένα δεκαήμερο ελπίζω να αλλάξουν τα πράγματα. Καλό καλοκαίρι σε όλους. 

παρελαβα εχθες απο κωτσοβολο απο παραγγελια 16-11-2020. DISK εκδοση απλη κονσολα χωρις bundle. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Vituman είπε

Πότε παρήγγειλες;

Άστα τέλη Γενάρη. Δε μπαίνω στο κόπο να δω πόσο ακριβώς γιατί θα με πιάσει κατάθλιψη.

1 ώρα πριν, zoid1321 είπε

Καλησπέρα.Ξερεις κάποιος να μας πει μέχρι πότε ο Κωτσόβολος είχε ανοιχτές τις προπαραγγελιες για καταλάβουμε που βρίσκονται τώρα?

Άραγε τις έκλεισαν ποτέ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, zoid1321 είπε

Καλησπέρα.Ξερεις κάποιος να μας πει μέχρι πότε ο Κωτσόβολος είχε ανοιχτές τις προπαραγγελιες για καταλάβουμε που βρίσκονται τώρα?

Εγώ έχω κάνει παραγγελία αρχές Μαίου και μου είχαν πει τότε αναμονή max 3 μήνες δηλαδή μέχρι Αύγουστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι έτσι που λέτε φίλοι μου ότι ακόμα και το Μάιο δέχονταν προπαραγγελιες και ακόμα βρίσκονται στο να εξυπηρετούν ούτε καν για Δεκέμβρη τότε μιλάμε ότι στα ράφια του Κωτσόβολου ούτε αρχές του 22 δεν θα δει κάποιος ps5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το θέμα με το Κωτσόβολο είναι απλό. Όποιος βρίσκεται πέρα από το Μάρτιο και μπορεί να ακυρώσει, ακυρώνει. Όχι μόνο για την μεγάλη καθυστέρηση αλλά και για την όλη συμπεριφορά τους προς εμάς ως καταναλωτές. Αρκεί βέβαια να μπορέσει να εξασφαλίσει κονσόλα από κάπου αλλού πρώτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...