Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μια απορία. Όλοι εσείς που λέτε ότι παραγγέλνετε αυτές τις ημέρες και παραλαμβάνετε τι ακριβώς κάνετε; Έχω πάρει αρκετές φορές τηλέφωνο σε όλα τα μαγαζιά και το μόνο που ακούω είναι ότι δεν υπάρχει και ούτε γνωρίζουν πότε θα υπάρξει και για να το παραγγείλω η να αφήσω το όνομα μου ούτε λόγος. Στις ιστοσελίδες τους επίσης πάντα όλα εξαντλημένα. Κάνετε κάποια άλλη διαδικασία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

3 λεπτά πριν, xrhstos12345 είπε

Μια απορία. Όλοι εσείς που λέτε ότι παραγγέλνετε αυτές τις ημέρες και παραλαμβάνετε τι ακριβώς κάνετε; Έχω πάρει αρκετές φορές τηλέφωνο σε όλα τα μαγαζιά και το μόνο που ακούω είναι ότι δεν υπάρχει και ούτε γνωρίζουν πότε θα υπάρξει και για να το παραγγείλω η να αφήσω το όνομα μου ούτε λόγος. Στις ιστοσελίδες τους επίσης πάντα όλα εξαντλημένα. Κάνετε κάποια άλλη διαδικασία;

Πρέπει να κοιτάς συχνά. Βγαίνουν και φεύγουν σχεδόν κατευθείαν.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς φίλε, τα αγοράζουν όλα μέσα σε μια 30 λεπτά μέγιστο, αν δεν προλάβεις. Τα πρωινά μέχρι 3 η 4 είναι άμα βγούνε κομμάτια. Καλύτερα να  τσεκαρεις κάθε 15 λεπτά, παρά να δίνεις +150 και 200 ευρώ σε scalpers, χιλιες φορές καλύτερα, είναι η απόδειξη πως προχωράει η Ελλάδα πλέον με αυτούς.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/7/2021 στις 6:52 ΜΜ, kundi είπε

αντικαταβολή να έβαζες δεν είχε ?  

Μόνο το πλαίσιο κάνει αντικαταβολή ..έτσι πήρα το ps5 αλλά και το series x

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, xrhstos12345 είπε

Μια απορία. Όλοι εσείς που λέτε ότι παραγγέλνετε αυτές τις ημέρες και παραλαμβάνετε τι ακριβώς κάνετε; Έχω πάρει αρκετές φορές τηλέφωνο σε όλα τα μαγαζιά και το μόνο που ακούω είναι ότι δεν υπάρχει και ούτε γνωρίζουν πότε θα υπάρξει και για να το παραγγείλω η να αφήσω το όνομα μου ούτε λόγος. Στις ιστοσελίδες τους επίσης πάντα όλα εξαντλημένα. Κάνετε κάποια άλλη διαδικασία;

Την ίδια απορία έχω  με εσένα  φίλε μου. Υποτίθεται  οτι έρχονται πλέον  bundles στα γνωστά καταστήματα περιορισμένος αριθμός όμως. Την περασμένη εβδομάδα  έκανα αγορά  bundle από  public που δεν πήγε  καλά  και βρέθηκα  να έχω πληρώσει  παραγγελία  που δεν υπάρχει.  Τελικά  πήρα  τα λεφτά μου πίσω αλλά  στο τηλέφωνο μου είπαν ότι  το προϊόν  δεν υπάρχει δεν υπήρξε  δεν θα υπάρξει σύντομα  και ότι έγινε  λάθος.

Τώρα  ετούτη  την εβδομάδα χτες  σήμερα  κοιτάω  συνέχεια  δεν είδα  τίποτα και ούτε  βλέπω κάνεις  να παράγγειλε. 

Εκτός  εάν το σύστημα παραγγελίας άνοιγει για δευτερόλεπτα για συννενοημενους.

Με αυτά  και με αυτά θα έλεγα  ότι οι περισσότεροι για τις επόμενες  εβδομάδες δεν θα εξυπηρετηθουμε. Αυτή  η ιστορία  θα πάει  καιρό και γνώμη  μου όσοι έχουν  προπαραγγελια δεν την χαλάνε  γιατί  πιθανότατα  θα εξυπηρετηθουν πρώτοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι αδερφέ, κοίτα να δεις... Ότι βγαίνουνε βγαίνουνε κονσόλες για όλους σε bundles  στα καταστήματα. Απλά ξέρεις τι πρέπει να κάνεις? Να το πετύχεις όταν βγει με ούτε 5 λεπτά καθυστέρηση και να το αγοράσεις με καρτα, με τίποτα από κοντά γιατί θα σου το ακυρώσουν, δεν υπαρχει περίπτωση, να σε διαλέξουν άμα βάλεις με αντικαταβολή. Άμα πληρώσεις με καρτα μέσα στο 5λεπτο, ναι, θα πάρεις αυτό που θες. Όσοι δεν πληρώσουν κατευθείαν, απλά δεν το παίρνουν. ΣΤΑΝΤΑΡ αυτό το μοτίβο ακολουθούν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Lolaiko είπε

Όχι αδερφέ, κοίτα να δεις... Ότι βγαίνουνε βγαίνουνε κονσόλες για όλους σε bundles  στα καταστήματα. Απλά ξέρεις τι πρέπει να κάνεις? Να το πετύχεις όταν βγει με ούτε 5 λεπτά καθυστέρηση και να το αγοράσεις με καρτα, με τίποτα από κοντά γιατί θα σου το ακυρώσουν, δεν υπαρχει περίπτωση, να σε διαλέξουν άμα βάλεις με αντικαταβολή. Άμα πληρώσεις με καρτα μέσα στο 5λεπτο, ναι, θα πάρεις αυτό που θες. Όσοι δεν πληρώσουν κατευθείαν, απλά δεν το παίρνουν. ΣΤΑΝΤΑΡ αυτό το μοτίβο ακολουθούν.

Ωραία λοιπόν έχω script που κοιτάνε κάθε λεπτό  τα γνωστά sites. Δεν βγήκε τίποτα  διαθέσιμο. Εάν  βγήκε βγήκε  σε λιγότερο  από λεπτό.  Που δεν νομίζω γιατί  τότε μιλάμε  για μιλημενες πωλήσεις. 

Την περασμένη εβδομάδα  παράγγειλα  και πλήρωσα με καρτα  σε μερικά δευτερόλεπτα.  Ήθελα  να βάλω και δόσεις και δεν πρόλαβα καν. Έγραψα αναλυτικά  τι έγινε σε άλλο ποστ εδώ. Με διαβεβαιώσαν  το προϊόν δεν υπήρχε.  Ήταν  δοκιμαστική η σελίδα του bundle. Βγάζω  λοιπόν  συμπέρασμα από  χειροπιαστες  πληροφορίες  που μπορώ να ξέρω  από 1ο χέρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Lolaiko είπε

Δυστυχώς φίλε, τα αγοράζουν όλα μέσα σε μια 30 λεπτά μέγιστο, αν δεν προλάβεις. Τα πρωινά μέχρι 3 η 4 είναι άμα βγούνε κομμάτια. Καλύτερα να  τσεκαρεις κάθε 15 λεπτά, παρά να δίνεις +150 και 200 ευρώ σε scalpers, χιλιες φορές καλύτερα, είναι η απόδειξη πως προχωράει η Ελλάδα πλέον με αυτούς.

Να καθόμαστε όλοι μέρα και να ασχολούμαστε με αυτό δηλαδή. 😆😆😆Εγώ πάντως χτύπησα ένα νιτεντο και θα περιμένω τη σειρά μου

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, Lolaiko είπε

Όχι αδερφέ, κοίτα να δεις... Ότι βγαίνουνε βγαίνουνε κονσόλες για όλους σε bundles  στα καταστήματα. Απλά ξέρεις τι πρέπει να κάνεις? Να το πετύχεις όταν βγει με ούτε 5 λεπτά καθυστέρηση και να το αγοράσεις με καρτα, με τίποτα από κοντά γιατί θα σου το ακυρώσουν, δεν υπαρχει περίπτωση, να σε διαλέξουν άμα βάλεις με αντικαταβολή. Άμα πληρώσεις με καρτα μέσα στο 5λεπτο, ναι, θα πάρεις αυτό που θες. Όσοι δεν πληρώσουν κατευθείαν, απλά δεν το παίρνουν. ΣΤΑΝΤΑΡ αυτό το μοτίβο ακολουθούν.

Δεν ισχύει αυτό που λες. Και όπως και άλλοι εδώ μέσα που αγόρασαν χωρίς πληρωμή online. 
Αγόρασα από media markt με παραλαβή και πληρωμή στο κατάστημα και σε 3 εργάσιμες ήρθε στο κατάστημα. 
Επίσης, Πλαίσιο εξυπηρέτησε με αντικαταβολές. 

Πρέπει να το πετύχεις πριν εμφανιστεί εδώ ή σε ένα άλλο site με προσφορές. Όταν ποσταρα πριν λίγες μέρες διαθεσιμότητα από public, ήταν όλα τα bundles διαθέσιμα για καμμία ώρα περίπου. 
Και δεν πήρα από αυτούς, ούτε και από Γερμανό, ενώ είχα το προϊόν στο καλαθι γιατί με τίποτα δεν ήθελα πληρωμη online ακριβώς για να αποφύγω πιθανά προβλήματα. 

Εχετε από 2-3 καταστήματα, έτοιμα links αναζήτησης για ps5, και τσέκαρετε δυο τρεις φορές από το πρωί μέχρι το μεσημέρι. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά δεν ξέρω, εγώ ποτέ δεν εμπιστευομουν το public για συναλλαγές μόνο πλαίσιο και Γερμανό... Οπότε κάτι παραπάνω ξέρεις. Και ναι, δυστυχώς μόνο έτσι βρίσκεις, εκτός και αν βάλεις κανένα πρόγραμμα να στο αγοράζει όταν βγαίνει. Η +200 σε scalpers.

Αυτό κάνω εγώ προσωπικά, αλλά θέλει τρελό stalking για να πετύχεις ένα. Άρα μπορεί να το πετύχεις άμα πατήσεις ακόμα και με αντικαταβολή από κατάστημα?... Μακάρι, δεν ξέρω, έχω απογοητευτεί, και με βλέπω να αγοράζω δυστυχώς μεταχειρισμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Lolaiko είπε

Ειλικρινά δεν ξέρω, εγώ ποτέ δεν εμπιστευομουν το public για συναλλαγές μόνο πλαίσιο και Γερμανό... Οπότε κάτι παραπάνω ξέρεις. Και ναι, δυστυχώς μόνο έτσι βρίσκεις, εκτός και αν βάλεις κανένα πρόγραμμα να στο αγοράζει όταν βγαίνει. Η +200 σε scalpers.

Αυτό κάνω εγώ προσωπικά, αλλά θέλει τρελό stalking για να πετύχεις ένα. Άρα μπορεί να το πετύχεις άμα πατήσεις ακόμα και με αντικαταβολή από κατάστημα?... Μακάρι, δεν ξέρω, έχω απογοητευτεί, και με βλέπω να αγοράζω δυστυχώς μεταχειρισμένο.

Παραλαβή και πληρωμή στο κατάστημα είχε μόνο το media markt. Τουλάχιστον όλο αυτόν τον καιρό που το παρακολουθώ. Όλοι οι άλλοι που έβγαλαν διαθέσιμα κομμάτια αυτήν την περίοδο, δεν έδιναν τέτοια δυνατότητα, να εχεις και τα δυο. 
Το Πλαίσιο δίνει αντικαταβολή αλλά μόνο αποστολή (πληρώνεις στο pos του οδηγού). Το public πληρωμή online και αποστολή, και ο Γερμανός νομίζω πληρωμή online αλλά είχε παραλαβή από κατάστημα, αν θυμάμαι καλά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Lolaiko είπε

Άρα μπορεί να το πετύχεις άμα πατήσεις ακόμα και με αντικαταβολή από κατάστημα?... Μακάρι, δεν ξέρω, έχω απογοητευτεί, και με βλέπω να αγοράζω δυστυχώς μεταχειρισμένο.

Το αγόρασα εγώ με αντικαταβολή, όπως και αρκετοί ακόμη μέσα απο το φόρουμ στις τελευταίες φουρνιές, με 1 ή 2 μέρες παράδοση. Παρέλαβα στα 17/6, αγορά απο Πλαίσιο.

Επεξ/σία από nickol-us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...