Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις με πήραν τηλέφωνο από vodafone και έφαγα delay για τις 15 Δεκέμβρη και μου είπαν ότι τότε θα τους φέρει η sony τα κομμάτια. 

Καλά εδώ που τα λέμε τελευταία στιγμή που κάναμε τότε τις παραγγελίες που είχαν ανοίξει από vodafone δεν περίμενα και πολύ ότι θα την πάρω day one. 

To θετικό είναι ότι θα είναι στις δεύτερες παρτίδες άρα μειώνονται και οι πιθανότητες για hardware αστοχίες που έχουν πάντα οι πρώτες παρτίδες. 

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Neo είπε

Μου αρεσει που εστειλα mail το πρωι στο esales του Γερμανου να βαλουν και το demon souls μεσα... που να ξερα.

Κοίτα μην σου στείλουν μόνο το Demons souls..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, chek2fire είπε

Μόλις με πήραν τηλέφωνο από vodafone και έφαγα delay για τις 15 Δεκέμβρη και μου είπαν ότι τότε θα τους φέρει η sony τα κομμάτια. 

Καλά εδώ που τα λέμε τελευταία στιγμή που κάναμε τότε τις παραγγελίες που είχαν ανοίξει από vodafone δεν περίμενα και πολύ ότι θα την πάρω day one. 

To θετικό είναι ότι θα είναι στις δεύτερες παρτίδες άρα μειώνονται και οι πιθανότητες για hardware αστοχίες που έχουν πάντα οι πρώτες παρτίδες. 

Η ιδια φουρνια ειναι οποτε θα ξερεις και την αστοχια και θα την παραλαβεις 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, GeoKim είπε

Χθεσινοβραδυνη παραγγελία από Γερμανό, digital, βρίσκεται ακόμα στο στάδιο "καταχωρημένη" πάντως . 

Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία αλλά... κράτα μικρό καλάθι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, spartan29gr είπε

Και εμενα πριν απο περιπου μια ωρα

λες να μας έρχονται, αλλά λόγω μεσημεριού να μη θέλουν να ενοχλήσουν χαχαχαχαχα 🤣

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Boss_ps5 είπε

Πήρα τηλ αλλά μου λένε πάρε το απόγευμα 

Εδώ που τα λέμε... σκέψου λιώσιμο που τραβάνε τώρα εκεί... θα τρέχουν με χίλια όλοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις μ άλλαξε το στάτους του κωτσοβολου, επεξεργασία ολοκληρώθηκε και είναι στο 2ο βήμα συλλογή προετοιμασια.

Digital version 17/9 3:10 μεσημερι

Μόνο επεκταση εγγύησης έχω πληρωσει

Άρα περιμένουμε σύντομα κάποιο μνμ

Επεξ/σία από aekoupoli
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, nikosgr είπε

Εδώ που τα λέμε... σκέψου λιώσιμο που τραβάνε τώρα εκεί... θα τρέχουν με χίλια όλοι...

Άστα να πάνε θα τρέχουν και δεν θα προλαβαινουναι 🤣 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από πλαίσιο μου ήρθε νέο mail ότι η αποστολή θα γίνει με γενική ταχυδρομική.

νωριτερα ενημέρωσα στη παρόν συζήτηση ότι μου είπαν ότι θα έρθει με ΕΛΤΑ κούριερ και η εταιρία αυτή αντιμετωπίζει πολλές καθυστερήσεις καθώς δεν είχε εικόνα οπότε μπορει να μου ερχόταν Δευτέρα το αργότερο. Έχοντας καλέσει την Γεν. Ταχυδρομική για να δω αν αντιμετώπιζαν το ίδιο πρόβλημα οι ίδιοι μου είπαν πως δεν έχουν καθυστερήσεις και φυσικά δεν μπορούν να προβλέψουν αν θα έχουν.

Συνεπως θεωρώ πολύ επαγγελματική κίνηση από το πλαισιο να αλλάξει την μεταφορική με δίκη της πρωτοβουλία για να το λάβω και εγώ έγκαιρα που βρίσκομαι επαρχία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, nikosgr είπε

Εδώ που τα λέμε... σκέψου λιώσιμο που τραβάνε τώρα εκεί... θα τρέχουν με χίλια όλοι...

Κι εσύ από κότσο δεν το πήρες εγω το πάρειγγειλα στις 19-9 και ούτε sms ούτε αλλαγη στο statue τπτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, GeoKim είπε

Χθεσινοβραδυνη παραγγελία από Γερμανό, digital, βρίσκεται ακόμα στο στάδιο "καταχωρημένη" πάντως . 

και μενα χθεσινοβραδυνη λεει σταλθηκε στον κουριερ απο γερμανο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...