Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

27 λεπτά πριν, takam είπε

Δυστυχώς χωρίς αντικαταβολή

Και αυτοί που το παράγγειλαν θα περιμένουν αρκετά. 

Παραγγελία 2/7 το bundle με drift apart και μου έστειλαν μήνυμα πριν 3 μέρες ότι θα υπάρξει μικρή καθυστέρηση. 

Μικρή όπως λέμε εμείς στις γυναίκες να στον βάλω λίγο μόνο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, EricTheRed είπε

Το εβαλα στο καλαθι ενω ηταν διαθεσιμο αλλα δυστυχως με λεει μη διαθεσιμο οταν παω να πληρωσω, αυτο σημαινει οτι παπαλα?

Ακριβώς αυτό σημαίνει!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, sectoras είπε

Πότε λέτε να υπάρξει 100% διαθεσιμότητα στην Ελλάδα;

Καποιος μερικές σελίδες πίσω περηφανευόταν ότι έχει γνωστό μεγάλο στέλεχος σε μεγάλη αλυσίδα και έλεγε ότι τον Ιούλιο θα υπάρχουν κονσόλες στα ράφια των καταστημάτων.  Έχουμε φτασει 12 Ιουλίου και στα ράφια συναντάς μόνο άδεια κουτιά. 

Αν εξαιρέσουμε τον κωτσόβολο που έχει ακόμα παραγγελίες σε εκκρεμότητα τα υπόλοιπα καταστήματα με το που παραλαμβάνουν τα βγάζουν κατευθείαν στα e-shops τους. Όσο ανεβαίνουν στα e-shops και οι κονσολες εξαφανίζονται,δυσκολα θα δουμε στα ραφια των καταστημάτων(εκτος μεμονωμένων περιστατικων) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ Ευτυχώς βρηκα ένα παιδί που του στείλανε κατά λάθος δεύτερη κονσόλα ps5 και την αγόρασε, και μου την πουλησε 440. Αξίζει όμως η digital και ας μην παίρνει cd? Όλα μου τα παιχνίδια στο ps4 είναι digital.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kwstakisii είπε

Καποιος μερικές σελίδες πίσω περηφανευόταν ότι έχει γνωστό μεγάλο στέλεχος σε μεγάλη αλυσίδα και έλεγε ότι τον Ιούλιο θα υπάρχουν κονσόλες στα ράφια των καταστημάτων.  Έχουμε φτασει 12 Ιουλίου και στα ράφια συναντάς μόνο άδεια κουτιά. 

Αν εξαιρέσουμε τον κωτσόβολο που έχει ακόμα παραγγελίες σε εκκρεμότητα τα υπόλοιπα καταστήματα με το που παραλαμβάνουν τα βγάζουν κατευθείαν στα e-shops τους. Όσο ανεβαίνουν στα e-shops και οι κονσολες εξαφανίζονται,δυσκολα θα δουμε στα ραφια των καταστημάτων(εκτος μεμονωμένων περιστατικων) 

Αξιοπιστία ανώνυμου λογαριασμου σε φόρουμ < Μάνθο Φουστανο σε θέματα σχέσεων

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά κάποιοι μολις ειχαν σκασει καποια bundle με το Ratchet πριν λιγες εβδομαδες,ειχαν βγει και εκαναν δηλωσεις του τυπου''γεμισε ο αγορα''.

Δεν θα ξεχασω φυσικα τον ενα συμφορουμιτη ο οποιος με μεγαλη σιγουρια ειπε οτι τον Σεπτεμβριο θα βγει το Ps5 σε έκπτωση.

Εδω δεν υπάρχει ούτε για δείγμα Xbox που υποτίθεται έχει και μικρότερη ζητηση απο PS5.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Fulgore είπε

Καλά κάποιοι μολις ειχαν σκασει καποια bundle με το Ratchet πριν λιγες εβδομαδες,ειχαν βγει και εκαναν δηλωσεις του τυπου''γεμισε ο αγορα''.

Δεν θα ξεχασω φυσικα τον ενα συμφορουμιτη ο οποιος με μεγαλη σιγουρια ειπε οτι τον Σεπτεμβριο θα βγει το Ps5 σε έκπτωση.

Εδω δεν υπάρχει ούτε για δείγμα Xbox που υποτίθεται έχει και μικρότερη ζητηση απο PS5.

Μηπως εννοουσε θα κανουν εκπτωσεις οι σκαλπερς; :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Και το media δεν τα λέει καλά.
Φίλος παρήγγειλε πριν 10 μέρες περίπου (από τότε έχουν κλείσει και ανοίξει ξανά τουλάχιστον 2 φορές οι παραγγελίες) και ακόμα δεν έχει κουνηθεί καν η παραγγελία του. Μάλιστα σε τηλέφωνο του λένε τα κλασικά γενικόλογα: "κάντε υπομονή", "είναι ελάχιστα τα PS5" κλπ.

ΟΚ δέχομαι τον πόνο πολλών συμφορουμιτών που περιμένουν 9 μήνες τώρα, αλλά αυτό αφορά τη λάθος συμπεριφορά 1-2 καταστημάτων που ενώ γνώριζαν το στοκ που θα τους έρθει από Sony δέχτηκαν χιλιάδες παραπάνω παραγγελίες (άσχετα αν τους ήρθαν ακόμα λιγότερα κομμάτια), ωστόσο θεωρείτε φυσιολογικό εν έτει 2021 ένα κατάστημα να μην μπορεί να βάλει ακριβώς τον αριθμό τεμαχίων που παρέλαβε ως διαθέσιμο προς πώληση από το eshop του;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

6 λεπτά πριν, GeorgeMan είπε

Και το media δεν τα λέει καλά.
Φίλος παρήγγειλε πριν 10 μέρες περίπου (από τότε έχουν κλείσει και ανοίξει ξανά τουλάχιστον 2 φορές οι παραγγελίες) και ακόμα δεν έχει κουνηθεί καν η παραγγελία του. Μάλιστα σε τηλέφωνο του λένε τα κλασικά γενικόλογα: "κάντε υπομονή", "είναι ελάχιστα τα PS5" κλπ.

ΟΚ δέχομαι τον πόνο πολλών συμφορουμιτών που περιμένουν 9 μήνες τώρα, αλλά αυτό αφορά τη λάθος συμπεριφορά 1-2 καταστημάτων που ενώ γνώριζαν το στοκ που θα τους έρθει από Sony δέχτηκαν χιλιάδες παραπάνω παραγγελίες (άσχετα αν τους ήρθαν ακόμα λιγότερα κομμάτια), ωστόσο θεωρείτε φυσιολογικό εν έτει 2021 ένα κατάστημα να μην μπορεί να βάλει ακριβώς τον αριθμό τεμαχίων που παρέλαβε ως διαθέσιμο προς πώληση από το eshop του;

Μέγα λάθος απλά αυτοί κοιτάνε να αρπάζουν το χρήμα και ας σε έχουν στο περίμενε... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 minutes ago, AlexLeo said:

 

Μέγα λάθος απλά αυτοί κοιτάνε να αρπάζουν το χρήμα και ας σε έχουν στο περίμενε... 

Αντικαταβολή έβαλε, αλλά οκ, το θέλει ο άνθρωπος. Αλλά δε δίνει ούτε ευρώ σε σκαλπεράδες και καλά κάνει.
Εγώ ας πούμε θα κάτσω στα αυγά μου με το PS4 για τουλάχιστον 2 χρόνια ακόμα, έχω αρκετό backlog ευτυχώς...

Επεξ/σία από GeorgeMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, GeorgeMan είπε

Αντικαταβολή έβαλε, αλλά οκ, το θέλει ο άνθρωπος. Αλλά δε δίνει ούτε ευρώ σε σκαλπεράδες και καλά κάνει.
Εγώ ας πούμε θα κάτσω στα αυγά μου με το PS4 για τουλάχιστον 2 χρόνια ακόμα, έχω αρκετό backlog ευτυχώς...

Εγώ έχω pc και τώρα αποφάσισα να πάω σε ps5 γτ δεν μπορώ να ρίξω λεφτά στο pc ,ειχα μέχρι το ps3 αλλά δεν πρόκειται να δώσω  λεφτά παραπάνω σε scalpers οποτε και εγώ κοιτάω να κάνω παραγγελία όπως και κάποιοι άλλοι και φυσικά με αντικαταβολή γτ είναι κρίμα να δώσεις 500€ και να είναι στο άγνωστο το πότε θα παραλάβεις!!👀👀👀👀

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GeorgeMan είπε

Και το media δεν τα λέει καλά.
Φίλος παρήγγειλε πριν 10 μέρες περίπου (από τότε έχουν κλείσει και ανοίξει ξανά τουλάχιστον 2 φορές οι παραγγελίες) και ακόμα δεν έχει κουνηθεί καν η παραγγελία του. Μάλιστα σε τηλέφωνο του λένε τα κλασικά γενικόλογα: "κάντε υπομονή", "είναι ελάχιστα τα PS5" κλπ.

ΟΚ δέχομαι τον πόνο πολλών συμφορουμιτών που περιμένουν 9 μήνες τώρα, αλλά αυτό αφορά τη λάθος συμπεριφορά 1-2 καταστημάτων που ενώ γνώριζαν το στοκ που θα τους έρθει από Sony δέχτηκαν χιλιάδες παραπάνω παραγγελίες (άσχετα αν τους ήρθαν ακόμα λιγότερα κομμάτια), ωστόσο θεωρείτε φυσιολογικό εν έτει 2021 ένα κατάστημα να μην μπορεί να βάλει ακριβώς τον αριθμό τεμαχίων που παρέλαβε ως διαθέσιμο προς πώληση από το eshop του;

Και εγώ από mediamarkt πριν 11 μέρες. Τα ίδια. 

Εν έτη 2021 φυσικά και τα καταστήματα ξέρουν τι παραγγελίες θα έχουν σε κάθε κωδικό τους. Αντε να πέσουν για λίγο έξω, αλλά όχι αυτό το χάλι με το να περιμένουν τόσοι και τόσοι νομίζοντας ότι έχουν ολοκληρώσει την αγορά τους. 

Για σκαλπερς ούτε λόγος, εξαρχής. Ούτως ή άλλως και χωρίς αυτό ζούμε και δεν έχει ακόμη και τον σούπερ ντουπερ τίτλο για να μην κρατιέται κάποιος να το αποκτήσει. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...