Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παραγγελια ps5 με spiderman ultimate edition απο public. Η παραγγελια ειναι σε κατασταση "μερικως ετοιμη για παραλαβη". Τους εστειλα το πρωι mail και μολις με ενημερωσαν οτι η κονσολα ειναι διαθεσιμη και βρισκεται σε διαδδικασια μεταφορας απο την αποθηκη προς το καταστημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, GeorgeMan είπε

Και ο φίλος που είχε παραγγείλει πριν 20 μέρες περίπου απο ΜΜ το ratchet bundle με disk παρέλαβε εχθές.

Εγώ πάντως παραγγελία από mm 2/7 κ πληρωμένη με τραπεζική κατάθεση ακόμα αναμονή κ στα τηλέφωνα ούτε ξέρουν πότε θα έρθει...κ όταν την παραγγείλα μου είπαν ότι είναι άμεσα διαθέσιμο κ θα φύγει μόλις κάνω την κατάθεση...ακύρωσα σήμερα κ περιμένω τα λεφτά μου πίσω.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
4 minutes ago, isaias1983 said:

Εγώ πάντως παραγγελία από mm 2/7 κ πληρωμένη με τραπεζική κατάθεση ακόμα αναμονή κ στα τηλέφωνα ούτε ξέρουν πότε θα έρθει...κ όταν την παραγγείλα μου είπαν ότι είναι άμεσα διαθέσιμο κ θα φύγει μόλις κάνω την κατάθεση...ακύρωσα σήμερα κ περιμένω τα λεφτά μου πίσω.

 

Ο φίλος είχε βάλει αντικαταβολή και παραλαβή στο κατάστημα. Γι' αυτό και ειλικρινά δε περίμενα να παραλάβει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, ileos10 είπε

μολις εκανα παραγγελια απο πλαισιο το bundle με demon souls

και λεει παραλαβη το αργοτερο αυριο!!!!!

Παρηγγειλα απο πλαισιο εχθες το bundle με demon souls και σημερα λεει πως τιμολογηθηκε και ειναι προς παραδοση.  

Την δευτερα ειχα παραγγειλει απο public και ακομα ψαχνονται.... 

Απο αυτα που ειχα διαβασει κατα καιρους σε αυτο το νημα,εντελει μονο το plaisio ειναι φερεγγυο νομιζω ως προς αποθεματικα και παραδοσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Alastor192 είπε

Παρηγγειλα απο πλαισιο εχθες το bundle με demon souls και σημερα λεει πως τιμολογηθηκε και ειναι προς παραδοση.  

Την δευτερα ειχα παραγγειλει απο public και ακομα ψαχνονται.... 

Απο αυτα που ειχα διαβασει κατα καιρους σε αυτο το νημα,εντελει μονο το plaisio ειναι φερεγγυο νομιζω ως προς αποθεματικα και παραδοσεις...

Από ότι φαίνεται, η σελίδα του public έχει πέσει, εδώ και τουλάχιστον 40 λεπτά, μπορεί και περισσότερο. Ελπίζω να μην ακυρώσουν παραγγελίες. Μακάρι απλά να αναβαθμίζουν τις καταστάσεις των παραγγελιών.

 

Πάντως, όντως, με το μόνο κατάστημα που μπορείς να είσαι σίγουρος είναι το Πλαίσιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, παραγγελία από public στις 19/7, με κάρτα και παραλαβή από το κατάστημα με εκτιμώμενη ημερομηνία στις 20/7 και 21/7.

Πέρασε η ημερομηνία, επικοινώνησα μαζί τους μέσω της φόρμας επικοινωνίας το πρωί, με πήραν τηλέφωνο πριν 1 ώρα, ότι η κονσόλα είναι προς μεταφορά στο κατάστημα, που σημαίνει ότι αργότερα μέχρι αύριο θα με ειδοποιήσει το κατάστημα.

Σε αναμονή.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, jec_one είπε

27/11 disc Από Κωτσό σήμερα άλλαξε το status σε:

  • Eκτιμώμενη ημερομηνία έναρξης αποστολής: 22/07/202

Ακόμα δεν το πιστεύω.....περιμένω να το πιάσω στα χέρια μου πρώτα.

Επιτέλους, άντε μπας και ξεκολλήσουμε λίγο. Θέλω να πιστεύω ότι όσο προχωράμε θα λιγοστεύουν οι παραγγελίες είτε λόγω ακυρώσεων, είτε επειδή ο κόσμος γινόταν επιφυλακτικός, επειδή ίσως κατάλαβε ότι υπήρχε μεγάλη αναμονή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, Makedon_Akritas είπε

Καλησπέρα, παραγγελία από public στις 19/7, με κάρτα και παραλαβή από το κατάστημα με εκτιμώμενη ημερομηνία στις 20/7 και 21/7.

Πέρασε η ημερομηνία, επικοινώνησα μαζί τους μέσω της φόρμας επικοινωνίας το πρωί, με πήραν τηλέφωνο πριν 1 ώρα, ότι η κονσόλα είναι προς μεταφορά στο κατάστημα, που σημαίνει ότι αργότερα μέχρι αύριο θα με ειδοποιήσει το κατάστημα.

Σε αναμονή.

 Στο ιστορικό παραγγελιών, τι κατάσταση σου εμφανίζει; 

Εμένα, μου εμφανίζει αυτό, αν δεις δίπλα από την "Ποσότητα 1", έχει "Κατάσταση -"... 🤯🤯

1320714602_-.png.6ca3c0d2e9d35f05c913e90187e8a42b.png

Επεξ/σία από Georgey__
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, sargus είπε

Μόλις άλλαξε το status σε «τιμολογήθηκε».

Υπαρχει φως λοιπόν!

Επιτέλους, μόλις μου έστειλαν αριθμό αποστολής των ΕΛΤΑ κουριερ.

Θυμίζω, παραγγελία Δευτέρα μεσημέρι από Γερμανό με εξόφληση πιστωτικής το bundle digital+dualsense+βάση φόρτισης.

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εκανα παραγγελια χθες απο Πλαισιο και σημερα αλλαξε η εξελιξη παραγγελιας και γραφει οτι θα ερθει μεχρι 30/7. Εχει τυχει σε κανεναν κατι παρομοιο? Ειμαι και επαρχια βεβαια.

Επεξ/σία από DoubleAgent
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, DoubleAgent είπε

Εκανα παραγγελια χθες απο Πλαισιο και σημερα αλλαξε η εξελιξη παραγγελιας και γραφει οτι θα ερθει μεχρι 30/7. Εχει τυχει σε κανεναν κατι παρομοιο? Ειμαι και επαρχια βεβαια.

Το πολύ μέχρι Τρίτη θα το έχεις. Έτσι κάνουν στο πλαίσιο αλλά σχεδόν πάντα έρχεται νωρίτερα. Εγώ παρήγγειλα Παρασκευή 25-6 μεσημέρι κ ήρθε Τρίτη 29-6 ενώ έδιναν να ρθει μέχρι την άλλη Παρασκευή 2-7 . Επαρχία κ γω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...