Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, DoubleAgent είπε

Εκανα παραγγελια χθες απο Πλαισιο και σημερα αλλαξε η εξελιξη παραγγελιας και γραφει οτι θα ερθει μεχρι 30/7. Εχει τυχει σε κανεναν κατι παρομοιο? Ειμαι και επαρχια βεβαια.

Ναι σε εμάς έχει μακρινή ημερομηνία, αλλά μετά από 2 ημέρες έφτασε !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, isaias1983 είπε

Εγώ πάντως παραγγελία από mm 2/7 κ πληρωμένη με τραπεζική κατάθεση ακόμα αναμονή κ στα τηλέφωνα ούτε ξέρουν πότε θα έρθει...κ όταν την παραγγείλα μου είπαν ότι είναι άμεσα διαθέσιμο κ θα φύγει μόλις κάνω την κατάθεση...ακύρωσα σήμερα κ περιμένω τα λεφτά μου πίσω.

 

Το ίδιο και εδώ. Ακύρωσα προχθές και περιμένω να δω τον αντιλογισμο στην πιστωτική. 

Σήμερα πήρα τηλέφωνο στο πλαίσιο και μου είπαν ότι ήταν να φορτωθεί σήμερα, λόγω φόρτου δεν πρόλαβαν και θα δοθεί αύριο στην μεταφορική. Για να δούμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, sargus είπε

Επιτέλους, μόλις μου έστειλαν αριθμό αποστολής των ΕΛΤΑ κουριερ.

Θυμίζω, παραγγελία Δευτέρα μεσημέρι από Γερμανό με εξόφληση πιστωτικής το bundle digital+dualsense+βάση φόρτισης.

Μαλλον αργησαν λιγο να εξυπηρετησουν τα Digital, αδικα τους κατηγορουσες 😋

Να μην πω οτι πηρες το bundle που ηθελα για λιγα λεπτα, και τελικα πηρα το PS5 Disk 🤣

Ανταλλαζεις μηπως? 😁🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, sargus είπε

Επιτέλους, μόλις μου έστειλαν αριθμό αποστολής των ΕΛΤΑ κουριερ.

Θυμίζω, παραγγελία Δευτέρα μεσημέρι από Γερμανό με εξόφληση πιστωτικής το bundle digital+dualsense+βάση φόρτισης.

Λοιπόν, παρέλαβα και εγώ!

Η κονσόλα είναι υπέροχη και πανέμορφη! Και το λέω εγώ που δε μου άρεσε από τις φωτογραφίες.

Χαιρετώ το παρόν τοπικό και ευχαριστώ όλα τα παιδιά που με τις χρήσιμες πληροφορίες τους μας βοήθησαν όλους!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους,

Με καλεσαν απο κωτσοβολο παραγγελια 5-12-20 οτι την επομενη εβδομαδα παραλαμβανουν κομματια και αν ενδιαφερομαι ακομα.. ακυρωσα την παραγγελια μιας και το πηρα απο πλαισιο τον Μαρτιο.. προς ενημερωση των ενδιαφερομενων και αποφυγη των scalpers, για να εξυπηρετει ο Κωτσοβολος συντομα θα το δουμε κ στα ραφια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Georgey__ είπε

 Στο ιστορικό παραγγελιών, τι κατάσταση σου εμφανίζει; 

Εμένα, μου εμφανίζει αυτό, αν δεις δίπλα από την "Ποσότητα 1", έχει "Κατάσταση -"... 🤯🤯

1320714602_-.png.6ca3c0d2e9d35f05c913e90187e8a42b.png

Το ίδιο ακριβώς μου γράφει, μεσημέρι πλέον και καμιά ειδοποίηση ή αλλαγή.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Georgey__ είπε

Παιδιά παρέλαβε κανείς από public από το κατάστημα με παραγγελία Δευτέρας 19/7 ή Τρίτης 20/7 έως τώρα;;;

Μου ηρθε ειδοποιηση σημερα για παραλαβη απο το καταστημα. Παραγγελια 19/7

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, VagVene είπε

Καλησπερα σε ολους,

Με καλεσαν απο κωτσοβολο παραγγελια 5-12-20 οτι την επομενη εβδομαδα παραλαμβανουν κομματια και αν ενδιαφερομαι ακομα.. ακυρωσα την παραγγελια μιας και το πηρα απο πλαισιο τον Μαρτιο.. προς ενημερωση των ενδιαφερομενων και αποφυγη των scalpers, για να εξυπηρετει ο Κωτσοβολος συντομα θα το δουμε κ στα ραφια

Από ότι φαίνεται μπήκαμε στο Δεκέμβριο.. Παιδιά θερμή παράκληση όσοι έχετε παραγγελία από Κωτσο και το πήρατε τελικά από κάπου αλλού, ακυρώστε την μήπως και έρθει επιτέλους και εμάς η σειρά μας.

  • Like 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sargus είπε

Λοιπόν, παρέλαβα και εγώ!

Η κονσόλα είναι υπέροχη και πανέμορφη! Και το λέω εγώ που δε μου άρεσε από τις φωτογραφίες.

Χαιρετώ το παρόν τοπικό και ευχαριστώ όλα τα παιδιά που με τις χρήσιμες πληροφορίες τους μας βοήθησαν όλους!

Να μην χαιρετας καθολου. Εγω το χω day 1 και μπαινω και διαβαζω την κατασταση... Ειναι αγχολυτικο... Καλο παιχνιδι σε ολους !!! Η υπομονη παντα ανταμειβει.Καλο Σ/Κ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, c-max είπε

Μου ηρθε ειδοποιηση σημερα για παραλαβη απο το καταστημα. Παραγγελια 19/7

 

Τι ώρα περίπου σου ήρθε ειδοποίηση;

1 ώρα πριν, Makedon_Akritas είπε

Το ίδιο ακριβώς μου γράφει, μεσημέρι πλέον και καμιά ειδοποίηση ή αλλαγή.

Αδελφέ, προς ενημέρωση, δεν έχω λάβει ακόμη καμία νέα ειδοποίηση με SMS ή email, ΟΜΩΣ, επειδή τσεκάρω συχνά την κατάσταση, από μερικώς διαθέσιμη έγινε διαθέσιμη για παραλαβή. Θα πάω σε καμιά ώρα να το παραλάβω, ελπίζω να μην έγινε κανένα λάθος. Μπες κι εσύ στο ιστορικό παραγγελιών να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Georgey__ είπε

Παιδιά παρέλαβε κανείς από public από το κατάστημα με παραγγελία Δευτέρας 19/7 ή Τρίτης 20/7 έως τώρα;;;

Εγώ! Χθες. Παραγγελία 19/7

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Georgey__ είπε

Παιδιά παρέλαβε κανείς από public από το κατάστημα με παραγγελία Δευτέρας 19/7 ή Τρίτης 20/7 έως τώρα;;;

Το μεσημέρι ήρθε μέιλ ότι μπορώ να παραλάβω ολόκληρη την παραγγελία από το κατάστημα και σε μια ώρα πήγα και το πήρα.  Μόνο σήμερα στο κατάστημα του Ρεθύμνου έδωσαν 9 κομμάτια. Πρέπει να ήρθαν πάρα πολύ και λογικά όλοι θα παραλάβουν. 

Public τελικά, το πρόλαβε το Πλαίσιο το οποίο για κάποιο λόγο ενώ είχαν πακεταρει την κονσόλα είχαν κολλήσει στην τιμολόγηση. Τους το ακύρωσα και με ρώτησαν 3 φορές αν είμαι σίγουρος 😂😂

Καλές παρέλαβες σε όλους! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Georgey__ είπε

Τι ώρα περίπου σου ήρθε ειδοποίηση;

Αδελφέ, προς ενημέρωση, δεν έχω λάβει ακόμη καμία νέα ειδοποίηση με SMS ή email, ΟΜΩΣ, επειδή τσεκάρω συχνά την κατάσταση, από μερικώς διαθέσιμη έγινε διαθέσιμη για παραλαβή. Θα πάω σε καμιά ώρα να το παραλάβω, ελπίζω να μην έγινε κανένα λάθος. Μπες κι εσύ στο ιστορικό παραγγελιών να δεις.

Φίλε μου το παρέλαβα, πήγα στο κατάστημα, τους εξήγησα την κατάσταση, με πήγαν στον διευθυντή και ως δια μαγείας..... είχε έρθει.

Μετά μου ήρθε και το...SMS ότι η παραγγελία ήταν έτοιμη προς παραλαβή.

Θα ήθελα να ευχαριστήσω όσους έχουν συμμετάσχει στην συζήτηση για τις εξελίξεις παραγγελιών των PS5. Θεωρώ ότι συμβάλλατε στην ενημέρωση και στην αποφυγή της αισχροκέρδειας των λεγόμενων scalper. Θέλει υπομονή και επιμονή.

Επεξ/σία από Makedon_Akritas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...