Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 λεπτά πριν, Vasilis-Original είπε

Απ οτι μου ειπαν δεν τα δινουν μαζι σου στελνουν το controller και το ps5 οταν θα ειναι διαθεσιμο...

Wut? Δεν νομιζω να ισχυει αυτο, αλλα αν ισχυει ειναι τραγικοι.
Φανταζομαι θα το μαθω αυριο ή μεθαυριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, gchilly είπε

Wut? Δεν νομιζω να ισχυει αυτο, αλλα αν ισχυει ειναι τραγικοι.
Φανταζομαι θα το μαθω αυριο ή μεθαυριο.

η παραγγελια σου εχει αποσταλει μερικως εγραφε και στο τηλεφωνο ειπαν πως δεν ξερουν ποτε θα υπαρχει διαθεσιμο το ps5 δυστυχως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Vasilis-Original είπε

η παραγγελια σου εχει αποσταλει μερικως εγραφε και στο τηλεφωνο ειπαν πως δεν ξερουν ποτε θα υπαρχει διαθεσιμο το ps5 δυστυχως

Ειχες δικιο, μιλησα και εγω με Public και μου ειπαν το ιδιο. Τραγικοι οι τυποι.

Φυσικα δεν δεχονται να πληρωσω μονο το χειριστηριο στην αντικαταβολη και τα υπολοιπα οταν ερθει το PS5...

Τρελο moneygrab

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, gchilly είπε

Ειχες δικιο, μιλησα και εγω με Public και μου ειπαν το ιδιο. Τραγικοι οι τυποι.

Φυσικα δεν δεχονται να πληρωσω μονο το χειριστηριο στην αντικαταβολη και τα υπολοιπα οταν ερθει το PS5...

Τρελο moneygrab

Ακυρωσα την παραγγελια χωρις να ξερω αυτο που λες οτι ηθελαν ολα τα χρηματα μπροστα πραγματικα τραγικοι δεν νομιζω να ασχοληθω ξανα με το καταστημα τους τουλαχιστον online

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Vasilis-Original είπε

Ακυρωσα την παραγγελια χωρις να ξερω αυτο που λες οτι ηθελαν ολα τα χρηματα μπροστα πραγματικα τραγικοι δεν νομιζω να ασχοληθω ξανα με το καταστημα τους τουλαχιστον online

Εγω δεν ακυρωνω, απλα δεν παραλαμβανω. Απο οσο ξερω οι μεταφορικες κρατανε πακετα μεχρι 2 εβδομαδες, οποτε αν ερθει ενημερωση οτι εφτασε το PS5 θα παω να τα παραλαβω ολα μαζι και να δωσω αντικαταβολη, αλλιως ας τα γυρισουν πισω.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτελους το πηρα και εγω μετα απο τοσους μηνες αναμονης, και αυτο εγινε χαρη στο χρηστη "lebron15" τον οποιο υπερ ευχαριστω για την εξυπηρετηση που μου εκανε! 😄

Εννοειται οτι θα συνεχισω να μπαινω εδω αλλωστε εγινε η καθημερινη μου συνηθεια μετα απο τοσους μηνες..

Ευχομαι να το παρετε οσο το δυνατον συντομοτερα ολοι οσοι περιμενετε ακομα.

καλο υπολοιπο καλοκαιριου σε ολους!

231456646_382794540063081_5338918689771621000_n.jpg

  • Like 9
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους! Είμαι κι εγώ ένας Κωτσοβολοπαθής!

Με τηλεφωνική προπαραγγελία του ps5 με disc tray (προπληρωμένo με κάρτα) στις 23/12, κοίταξα ξανά σήμερα, μετά από πολλές μέρες, το tracking link στο sms που μου είχαν στείλει την ημέρα της αγοράς και πλέον βλέπω ότι η τελευταία καταγραφή αναφέρει «εκτιμώμενη ημερομηνία έναρξης αποστολής: 13/08/2021».
Υποθέτω ότι όλο και κάποιος άλλος ομοιοπαθής θα το έχει προσέξει αυτό στην δική του αγορά. Ισχύει όντως; Έχουμε φτάσει δλδ μία μέρα πριν φύγει το μηχάνημα από την Αθήνα (ή από οπουδήποτε αλλού) για να έρθει προς τα εδώ (Κέρκυρα) με κούριερ;
Ύστερα από τόσους μήνες μού φαίνεται δύσκολο να το πιστέψω! Ειδικά διαβάζοντας εδώ πώς κάποιοι συνtopicοι παράγγελναν τον Ιούλιο και παραλάμβαναν τον... (ίδιο) Ιούλιο, μου ερχόταν να χτυπάω το κεφάλι του αδελφού μου στον τοίχο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οποιον ενδιαφερεται να παρει ps5 μαζι με tv το sony center σημερα εβαλε αυτο :

https://sonycenters.gr/?subcats=Y&pcode_from_q=Y&pshort=Y&pfull=Y&pname=Y&pkeywords=Y&search_performed=Y&q= HDR (μαύρο πλαίσιο) μαζί με PS5 Blu-Ray&dispatch=products.search&security_hash=5516de33c787dec430bfd112377abf9b&utm_source=fb&utm_medium=Facebook_Desktop_Feed&utm_campaign=August_Prospecting_Conversions&utm_content=General-Athens-Landing-page-views_Offer-tv%2Bps5%2Bgame&fbclid=IwAR034B72Jx8d9xjA1g5rR3Bzu15Ky5AVj1RMjg2iCLLakqw79y2WZisN240

Κατα τα αλλα ειναι που δεν υπαρχουν κονσολες... αλλα στη Ελλαδα και να μη μας πιουνε το αιμα οι εταιριες δεν γινεται..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, selector32 είπε

Για οποιον ενδιαφερεται να παρει ps5 μαζι με tv το sony center σημερα εβαλε αυτο :

https://sonycenters.gr/?subcats=Y&pcode_from_q=Y&pshort=Y&pfull=Y&pname=Y&pkeywords=Y&search_performed=Y&q= HDR (μαύρο πλαίσιο) μαζί με PS5 Blu-Ray&dispatch=products.search&security_hash=5516de33c787dec430bfd112377abf9b&utm_source=fb&utm_medium=Facebook_Desktop_Feed&utm_campaign=August_Prospecting_Conversions&utm_content=General-Athens-Landing-page-views_Offer-tv%2Bps5%2Bgame&fbclid=IwAR034B72Jx8d9xjA1g5rR3Bzu15Ky5AVj1RMjg2iCLLakqw79y2WZisN240

Κατα τα αλλα ειναι που δεν υπαρχουν κονσολες... αλλα στη Ελλαδα και να μη μας πιουνε το αιμα οι εταιριες δεν γινεται..

Φίλε και πριν υπήρχαν από sony center αυτες οι (προσφορες )  φυσικο ειναι να πουλαει το πακετο ...

Κονσόλες υπάρχουν  και δώσανε παρά πολλές το τελευταίο διάστημα όλοι , απλά είναι να προλάβεις , πριν 2-3 μήνες δεν γινόταν τίποτα α

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kundi είπε

Φίλε και πριν υπήρχαν από sony center αυτες οι (προσφορες )  φυσικο ειναι να πουλαει το πακετο ...

Κονσόλες υπάρχουν  και δώσανε παρά πολλές το τελευταίο διάστημα όλοι , απλά είναι να προλάβεις , πριν 2-3 μήνες δεν γινόταν τίποτα α

ναι απ οτι φαινεται κονσολες υπαρχουν αλλα τις δινουν μονο σε bundles για να κονομησουν παραπανω..  αυτο εννουσα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια, δεν φταινε οι scalpers και τα καταστηματα που εκβιαζουν.

Αυτοι που αγοραζουν φταινε, 100%. Αν δεν αγοραζε κανεις στα 700 και στα 800, τοτε δεν θα τα εβαζαν τοσο. Ειναι τοσο απλο. Αν καποιος προτιθεται να πληρωσει διπλασια τιμη, τοτε καλα κανει ο μαγαζατορας και ο σκαλπερ.

Σε αλλα νεα, υπαρχει καμμια πιθανοτητα να το δουμε σε ραφια μεχρι το Νοεμβριο ή ουτε καν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, TheDeathCalls είπε

Σε αλλα νεα, υπαρχει καμμια πιθανοτητα να το δουμε σε ραφια μεχρι το Νοεμβριο ή ουτε καν?

Κανείς δεν ξέρει πότε θα δούμε στα ράφια κονσόλες (γιατι υπήρχε άτομο που μας έδινε πληροφορία για ραφι τον Ιούλιο,περηφανευόταν ότι ήξερε μεγάλο στέλεχος εταιρίας και του το είπε και φυσικά παραπληροφόρησε και έπεσε έξω)

Έτσι όπως πάει το πράγμα, καθε φορά που έρχονται κονσόλες ολοι εκτός του Κωτσόβολου τις βγάζουνε στα site τους για παραγγελίες. Όσο υπάρχει ζήτηση και εξαντλούνται οι κονσόλες με αυτον τον τρόπο, δύσκολα θα δούμε ράφι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, TheDeathCalls είπε

Παιδια, δεν φταινε οι scalpers και τα καταστηματα που εκβιαζουν.

Αυτοι που αγοραζουν φταινε, 100%. Αν δεν αγοραζε κανεις στα 700 και στα 800, τοτε δεν θα τα εβαζαν τοσο. Ειναι τοσο απλο. Αν καποιος προτιθεται να πληρωσει διπλασια τιμη, τοτε καλα κανει ο μαγαζατορας και ο σκαλπερ.

 

Ωραίο ξέπλυμα του μαυραγοριτισμού.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kwstakisii είπε

Έτσι όπως πάει το πράγμα, καθε φορά που έρχονται κονσόλες ολοι εκτός του Κωτσόβολου τις βγάζουνε στα site τους για παραγγελίες. Όσο υπάρχει ζήτηση και εξαντλούνται οι κονσόλες με αυτον τον τρόπο, δύσκολα θα δούμε ράφι. 

Εδω τα βαζουν στα sites τους πριν καν ερθουν οι κονσολες (Βλεπε public με το PS5 Digital + Controller που εβγαλε την Τριτη)
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...