Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

28 λεπτά πριν, gchilly είπε

Εδω τα βαζουν στα sites τους πριν καν ερθουν οι κονσολες (Βλεπε public με το PS5 Digital + Controller που εβγαλε την Τριτη)
 

Τέτοιες περιπτώσεις επειδή είναι αυτόματο το σύστημα συνήθως είναι απο λάθος του συστήματος.

Έχει ξανα αναφερθεί  κάποιες σελίδες πιο πίσω και οι παραγγελίες ακυρώθηκαν.

Υπάρχει βέβαια και η περίπτωση να είχανε ακυρωμένες παραγγελίες και να ξαναβγάλανε ενα μικρό στοκ στο site.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα σας.

 

Έχει ετοιμάσει κάποιες προσφορές ο Γερμανός χωρίς να είναι ακόμα διαθέσιμα 

 

https://www.germanos.gr/search-results/?categoryRefFilterId=cat310062&q=PS5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανέβασε το Public πριν λίγο αλλά τώρα φαίνονται να έχουν εξαντληθεί πάλι.

Πρόλαβα και έριξα και μου λέει τέλος βδομάδας θα την έχω. Άντε να δούμε.

ΥΓ. Δεν με άφηνε να κάνω πληρωμή στο κατάστημα και έτσι πλήρωσα online με την πιστωτική με δόσεις.

image.png.b3759341398cdacb6ed3197ee46e3e4f.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια το Public με ενημερωσε σημερα οτι δρομολογηθηκε και το PS5 και το εχουν στειλει προς την courier. 
Παραγγελια εγινε στις 10/08 ( "Bundle" PS5 Digital + Χειριστηριο ). Αρχικα στειλαν μονο το χειριστηριο και σκεφτηκα να ακυρωσω, αλλα περιμενα και ευτυχως λογικα αυριο η μεθαυριο θα παραλαβω και το PS5!

Θα επιστρεψω με photos οταν με το καλο ερθει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βγάζει διαθέσιμα κομμάτια και ο Γερμανός, ακόμα και σκέτη την κονσόλα!
Ο Κοτσώβολος την ίδια ώρα,  πετάει αετό ...

Επεξ/σία από hasiotis_john
  • Thanks 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους! Μπήκα σήμερα κατά τύχη να ελέγξω την εξέλιξη της παραγγελίας μου και για καλή μου τύχη έχει αλλάξει το status σε Eκτιμώμενη ημερομηνία έναρξης αποστολής : 18/08/2021.

Αυτό σημαίνει ότι αύριο θα μου έρθει? Αν ναι πως μπορώ να συννενοηθώ με την εταιρεία αποστολής για παράδοση μετά το μεσημέρι, αφού το πρωί δουλεύω.?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, GeorgeX77 είπε

Επιτέλους! Μπήκα σήμερα κατά τύχη να ελέγξω την εξέλιξη της παραγγελίας μου και για καλή μου τύχη έχει αλλάξει το status σε Eκτιμώμενη ημερομηνία έναρξης αποστολής : 18/08/2021.

Αυτό σημαίνει ότι αύριο θα μου έρθει? Αν ναι πως μπορώ να συννενοηθώ με την εταιρεία αποστολής για παράδοση μετά το μεσημέρι, αφού το πρωί δουλεύω.?

Πες λιγω φίλε από που περίμενες και από πότε; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, netgeo είπε

Από Κωτσο περίμενε, έχει σταξει το παλικάρι!!!! Καλοπαιχνιδο!!!

Ημερομηνια;και γω από κει περιμένω. Μάιο και φίλος Απρίλιο παραγγελίες

 

1 ώρα πριν, netgeo είπε

Από Κωτσο περίμενε, έχει σταξει το παλικάρι!!!! Καλοπαιχνιδο!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, GeorgeX77 είπε

Επιτέλους! Μπήκα σήμερα κατά τύχη να ελέγξω την εξέλιξη της παραγγελίας μου και για καλή μου τύχη έχει αλλάξει το status σε Eκτιμώμενη ημερομηνία έναρξης αποστολής : 18/08/2021.

Αυτό σημαίνει ότι αύριο θα μου έρθει? Αν ναι πως μπορώ να συννενοηθώ με την εταιρεία αποστολής για παράδοση μετά το μεσημέρι, αφού το πρωί δουλεύω.?

18/8 θα γίνει η αποστολή, υπολόγισε 2-3 μέρες να παραλάβεις.

Παρτους τηλέφωνο αύριο να σου πουν μεταφορική, λογικά ACS θα έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις γύρισα από Κώτσο, τους ρώτησα που φτάνουν στην αναμονή και μου είπαν αρχές Δεκεμβρίου!
(Ωστόσο έχω γνωστούς που είναι ακόμα Νοέμβριο) Όταν τους είπα πως γίνεται όλοι οι υπόλοιποι να βγάζουν απόθεμα ανά  διαστήματα, ήταν κάθετοι σε αυτό ότι .... αποκλείεται και ότι υπάρχει παγκόσμια έλλειψη και υπερθέρμανση του πλανήτη και κτλ... 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας, παρακολουθώ αυτό το thread από αρχές Φεβρουαρίου και έχω κάνει παραγγελία PS5 Disc Κωτσόβολο 23/1. Τότε είχα πάρει μία τηλεόραση η οποία είχε δώρο 400 ευρώ δωροεπιταγή την οποία "χρησιμοποίησα" για να κάνω την παραγγελία PS5(+100ευρώ μετρητα) το οποίο γνώριζα πως θα καθυστερήσει. Μετά από μήνες με τηλέφωνα και μηνύματα με τον Κωτσόβολο σήμερα με πήραν τηλέφωνο, δυστηχώς δεν το πρόλαβα και τους πήρα εγώ και (όλως περιέργως) απάντησαν αμέσως. Μου λένε είναι έτοιμο το PS5 να μου το στείλουν αλλά πρέπει να εξοφλήσω τα 400 ευρώ (η δωροεπιταγή). Μην τα πολυλογώ πήγα από το κατάστημα, το κανονίσαμε (λάθος της υπαλλήλου ήταν) και μου είπαν θα καθυστερήσει μία εβδομάδα. Προσοχή όσους έκαναν το ίδιο με την δωροεπιταγή!! (έχω δει κι άλλους εδώ να λένε έκαναν το ίδιο)

 

TLDR:

Κώτσος 23/1 disc με πήραν να το παραλάβω σε λίγες μέρες 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...