Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, nikosgr είπε

Ρε φρικάρισμα που μας ρίχνουν sony, καταστήματα και μεταφορικές...!! Ελπίζω να τα θυμόμαστε αυτά με χαμόγελο απο μεθαύριο λιώνοντας πάνω στα κονσολίδια μας...!! 😉

Γιατί σε πιστολιάσανε;; Τι σου είπαν;; Μήπως απλά δεν έχουν ενημερώσει σύστημα ακόμα...

Δεν ξέρω...δεν μυ ζήτησαν ποτέ προκαταβολή και στο chat λένε αναμένουμε ενημέρωση από τον προμηθευτή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σχετικα με παραγγελια που εχω κανει σε Γερμανο απο αρχες Οκτωβριου και μου ειχαν πει οτι θα παραλαβω στο πρωτο κυμα ακομα η παραγγελια ειναι σε επεξεργασια. 

Οποτε δεν νομιζω αυτες που εγιναν χθες/σημερα να ολοκληρωθουν πριν απο τις πρωτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, SabotazNic είπε

Παθαίνω καρδιακά για τους αντίθετους λόγους συνέχεια. Μια έχει, μια δεν έχει. Τώρα μίλησα με Γερμανό και μου λένε ότι φαίνεται να προχωράει κανονικά. Θα πάρω σε κάνα 2ωρο πάλι και μετά κάθε μία ώρα μέχρι αύριο το πρωί 😂

Κάτσε κάτσε, αυτοί που παράγγειλαμε εχθές φαίνεται ότι προχωράει κανονικά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kapafrelis είπε

Σχετικα με παραγγελια που εχω κανει σε Γερμανο απο αρχες Οκτωβριου και μου ειχαν πει οτι θα παραλαβω στο πρωτο κυμα ακομα η παραγγελια ειναι σε επεξεργασια. 

Οποτε δεν νομιζω αυτες που εγιναν χθες/σημερα να ολοκληρωθουν πριν απο τις πρωτες.

Εγώ από 24/9 ακόμα καταχωρημένη πάντως στον Γερμανό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kapafrelis είπε

Σχετικα με παραγγελια που εχω κανει σε Γερμανο απο αρχες Οκτωβριου και μου ειχαν πει οτι θα παραλαβω στο πρωτο κυμα ακομα η παραγγελια ειναι σε επεξεργασια. 

Οποτε δεν νομιζω αυτες που εγιναν χθες/σημερα να ολοκληρωθουν πριν απο τις πρωτες.

Με τα λεγόμενα τους το πρωί, έχουν και άλλο απόθεμα πέρα των preorder. Απλά νσ έκανε εντύπωση που ενώ είχαν απόθεμα μας ακύρωσαν τις χθεσινές παραγγελίες μας. Μήπως είναι και θέμα embargo; Δεν ξέρω, εμένα με ακύρωσαν, τώρα άλλοι λένε προχωράει κανονικά τελικά.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Παθαίνω καρδιακά για τους αντίθετους λόγους συνέχεια. Μια έχει, μια δεν έχει. Τώρα μίλησα με Γερμανό και μου λένε ότι φαίνεται να προχωράει κανονικά. Θα πάρω σε κάνα 2ωρο πάλι και μετά κάθε μία ώρα μέχρι αύριο το πρωί 😂

κοιτα μην μπερδευεσαι,

τυπικα προχωραει κανονικα ναι. εννοω οτι η παραγγελια δεν ειναι ακριβως ακυρωμενη, απλα δεν θα γινει αυριο. Θα γινει στο επομενο κυμα. 

εχει γινει αποδεχτη δηλαδη η παραγγελια σου κανονικα. το ιδιο και η δικη μου που εκανα σημερα, δεν εχει ακυρωθει. αλλα δεν ισχυει προφανως το αμεσα διαθεσιμο. προχωραει κανονικα= next wave.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Vaim είπε

Με τα λεγόμενα τους το πρωί, έχουν και άλλο απόθεμα πέρα των preorder. Απλά νσ έκανε εντύπωση που ενώ είχαν απόθεμα μας ακύρωσαν τις χθεσινές παραγγελίες μας. Μήπως είναι και θέμα embargo; Δεν ξέρω, εμένα με ακύρωσαν, τώρα άλλοι λένε προχωράει κανονικά τελικά.. 

Πάντως από το site τους το έχουν βγάλει τελείως το ps5 😂

Επίσης στο πλαίσιο λέει εξαντλημενο διαθεσιμο από 19/11/20.

 Λετε να ανοίξει αύριο και να έχουν τεμάχια? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

. . . επικοινωνία με κούριερ να ''αναλύσουμε τον όρο καθοδόν'', εννοούμε από τον Κωτσόβολο προς την ταχυδρομική κύριε, όχι προς εσάς!!!

εντωμεταξύ έχω κάνει ολόκληρη πατέντα για την παραλαβή να μην ενοχλήσουμε την οικογένεια κλπ 😁.

Να πω την αλήθεια μου αρέσει η φάση λόγω χαβαλέ εδώ με τα φιλαράκια στο φόρουμ και

ουσιαστικά δε νομίζω να ανοίξω το κουτί  πριν το ΣΚ, αλλά η αναμονή έχει πολύ γέλιο !

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Vaim είπε

Με τα λεγόμενα τους το πρωί, έχουν και άλλο απόθεμα πέρα των preorder. Απλά νσ έκανε εντύπωση που ενώ είχαν απόθεμα μας ακύρωσαν τις χθεσινές παραγγελίες μας. Μήπως είναι και θέμα embargo; Δεν ξέρω, εμένα με ακύρωσαν, τώρα άλλοι λένε προχωράει κανονικά τελικά.. 

εγω την εβαλα χτες το βραδυ την παραγγελια και μπηκα τωρα στον γερμνο να δω στατυς και φενεται να εχει σταλει στο κουριερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, orestissar είπε

κοιτα μην μπερδευεσαι,

τυπικα προχωραει κανονικα ναι. εννοω οτι η παραγγελια δεν ειναι ακριβως ακυρωμενη, απλα δεν θα γινει αυριο. Θα γινει στο επομενο κυμα. 

εχει γινει αποδεχτη δηλαδη η παραγγελια σου κανονικα. το ιδιο και η δικη μου που εκανα σημερα, δεν εχει ακυρωθει. αλλα δεν ισχυει προφανως το αμεσα διαθεσιμο. προχωραει κανονικα= next wave.

Ε τοτε γιατι δεν αφησαν και τις δικες μας χτεσινες και σημερινες απο Γερμανο να πανε στο next wave? Εγω και ο αδερφος μου εχουμε κανει χτες και σημερα 5 παραγγελιες και ακυρωθηκαν ολες. 

Συμπερανω οτι δεν υπαρχει λογικη και οτι ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ. Οποτε υπομονη και καλη τυχη σε ολους μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Vaim είπε

Κάτσε κάτσε, αυτοί που παράγγειλαμε εχθές φαίνεται ότι προχωράει κανονικά; 

 

3 λεπτά πριν, orestissar είπε

κοιτα μην μπερδευεσαι,

τυπικα προχωραει κανονικα ναι. εννοω οτι η παραγγελια δεν ειναι ακριβως ακυρωμενη, απλα δεν θα γινει αυριο. Θα γινει στο επομενο κυμα. 

εχει γινει αποδεχτη δηλαδη η παραγγελια σου κανονικα. το ιδιο και η δικη μου που εκανα σημερα, δεν εχει ακυρωθει. αλλα δεν ισχυει προφανως το αμεσα διαθεσιμο. προχωραει κανονικα= next wave.

Για σήμερα το μεσημέρι που ξανά άνοιξαν για λίγο αναφέρομαι. Ο τύπος στο τηλ μου είπε ότι φαίνεται να είναι σε συλλογή ή κάτι τέτοιο. Τεσπα, θα δείξει γτ κοβόταν και η γραμμή και δεν άκουσα τα υπόλοιπα. Στο αν θα φύγει, είπε ναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, SabotazNic said:

Για σήμερα το μεσημέρι που ξανά άνοιξαν για λίγο αναφέρομαι. Ο τύπος στο τηλ μου είπε ότι φαίνεται να είναι σε συλλογή ή κάτι τέτοιο. Τεσπα, θα δείξει γτ κοβόταν και η γραμμή και δεν άκουσα τα υπόλοιπα. Στο αν θα φύγει, είπε ναι. 

αν προχωρησει η δικια σου ενημερωσε μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, havoc55 είπε

Ο κωτσο εστειλε sms sto kinhto mou (προπαραγγελια μεσημερι 17/9, 4 παρα) με εξοφληση, και μου εδωσε δυνατοτητα παραλαβης απο cleverpoint

Για βοηθησε με τι σημαινει δυνατοτητας παραλαβης cleverpoint?

Οτι υπαρχουν καταστηματα κουριερ της συγκεκριμενης εταιριας σε κοντινα σημεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...