Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Adamakos33 είπε

Το πλαίσιο έχει διαθεσιμότητα από χθες και συνεχίζει... , απορώ παντος πως το καταφέρνει, πρέπει να παίρνει πολύ μεγαλύτερη ποσότητα..

Αν ηταν να μαντέψω,θα έλεγα ότι ξεμπέρδεψε πιο γρήγορα με τις προπαραγγελίες που έγιναν πέρυσι το 2020 σε σχέση με Public,Mediamarkt και ειδικά Κωτσόβολο ο οποιος ακόμα το παλεύει.

Αλλο προμηθευτή απο τις άλλες αλυσίδες δεν νομίζω να έχει,όλοι λογικά απο Sony Hellas θα παίρνουν.

Φαντάζομαι αυτός ειναι ο λόγος που έχουμε δει και τον Γερμανό συγκεκριμένα να έχει καλύτερο απόθεμα από τις άλλες αλυσίδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παρήγγειλα προχθές από mediamarkt την ώρα που το έδειχνε διαθέσιμο ακόμη..μου έχει σταλθεί email οτι έχει ξεκινήσει η επεξεργασία της και απο εκεί και έπειτα τίποτα 

Λέτε να μην το πρόλαβα και να περιμένω για μήνες παλι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, TomKk είπε

Εγω παρήγγειλα προχθές από mediamarkt την ώρα που το έδειχνε διαθέσιμο ακόμη..μου έχει σταλθεί email οτι έχει ξεκινήσει η επεξεργασία της και απο εκεί και έπειτα τίποτα 

Λέτε να μην το πρόλαβα και να περιμένω για μήνες παλι;

Και σε μένα μια από τα ίδια ακριβώς ίσως αύριο αν μας στείλουν άλλο email 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα και καλή εβδομάδα! Και σε εμένα μου βγάζει "Ενημέρωση καταστήματος" στο Media Markt. Πιστεύω πως θα στείλουν σήμερα ή αύριο την εξέλιξη, καθώς είχαμε Σαββατοκύριακο. Να ρωτήσω @TomKk και @manthos_27 αν βάλατε αποστολή στον χώρο σας; Για να συγκρίνουμε γενικά την εξέλιξη.


 

16 ώρες πριν, johnmayson είπε

Τον προηγουμενο μηνα ειχαν βαλει digital σωστα θυμαμαι;

Είχαν βάλει ΕΛΑΧΙΣΤΑ τεμάχια αλλά δεν θυμάμαι που. Και εγώ πήγαινα για digital.. αλλά... πολύ δυσεύρετο.

Επεξ/σία από sp3cial
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και καλή εβδομάδα.

Πρωινό SMS από Πλαίσιο, αναμένεται παράδοση 12-3μμ👌

Χαλάλι το ξαγρυπνημα (πριν λίγο σχολασα, βραδυνή βάρδια πάντα).

Θα κοιμηθούμε παρεάκι σήμερα...😂😂😂

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα η παραγγελία από Γερμανό 12.30πμ Παρασκευή είναι ακόμα σε επεξεργασία...λέτε να τους πάρω κανά τηλέφωνο ή έτσι κάνει ο Γερμανός γενικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, nick_souvlaki είπε

Εμένα η παραγγελία από Γερμανό 12.30πμ Παρασκευή είναι ακόμα σε επεξεργασία...λέτε να τους πάρω κανά τηλέφωνο ή έτσι κάνει ο Γερμανός γενικά;

και γω τα ιδια ,μαλλον για ακυρο παει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, ileos10 είπε

και γω τα ιδια ,μαλλον για ακυρο παει

Τους κάλεσα. Μου είπαν ότι προχωράει κανονικά και όλα ΟΚ. Δεν έχει τιμολογηθεί ακόμα λόγω φόρτου εργασίας, αλλά αναμένεται να γίνει μέσα στη μέρα. Μου ξεκαθάρισε μετά από ερώτηση μου ότι έχει δεσμευτεί το απόθεμα. Πιθανή ημερομηνία παραλαβής αύριο ή μεθάυριο.

Επεξ/σία από nick_souvlaki
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, nick_souvlaki είπε

Τους κάλεσα. Μου είπαν ότι προχωράει κανονικά και όλα ΟΚ. Δεν έχει τιμολογηθεί ακόμα λόγω φόρτου εργασίας, αλλά αναμένεται να γίνει μέσα στη μέρα. Μου ξεκαθάρισε μετά από ερώτηση μου ότι έχει δεσμευτεί το απόθεμα. Πιθανή ημερομηνία παραλαβής αύριο ή μεθάυριο.

Κάλεσα και εγω,ακριβώς το ιδιο μου ειπαν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/9/2021 στις 4:14 ΜΜ, sp3cial είπε

Καλησπέρα, σου βγάζει "ενημέρωση καταστήματος"?

Καλησπέρα - Μου βγάζει Μανδρα Αττική / Ωστόσο σήμερα μου ηρθε μηνυμα ότι παραδοθηκε στη μεταφορική

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...