Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αντε με το καλο να πάρουν όλοι και να κλειδωθει αυτο το θεμα 😀😀😀

Επεξ/σία από vorlon68
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα τηλέφωνο Plaisio για να μπω σε λίστα αναμονής για Digital έκδοση PS5 και μου λένε ότι δεν εξυπηρετούν για Digital παρά μόνο για Disc έκδοση. Τι φάση;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, PanagiotisTouv είπε

Πήρα τηλέφωνο Plaisio για να μπω σε λίστα αναμονής για Digital έκδοση PS5 και μου λένε ότι δεν εξυπηρετούν για Digital παρά μόνο για Disc έκδοση. Τι φάση;

Να ρωτήσω εγώ από περιέργεια.. εκτός από τα 100 Ευρώ υπάρχει κάποιος άλλος λόγος κάποιος να προτιμήσει digital από disc?

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, DiAvOl είπε

Να ρωτήσω εγώ από περιέργεια.. εκτός από τα 100 Ευρώ υπάρχει κάποιος άλλος λόγος κάποιος να προτιμήσει digital από disc?

Και το PS4 που είχα δεν είχα ποτέ δισκάκι. Αγορά CDKEY από εξωτερικό, redeem code και τέλος, χώρια του ότι έχω πάντα PSN Premium. Οπότε το θεωρώ λίγο περιττό για μένα το Disc. 

Τώρα η αλήθεια ασχολούμαι με το XBOX Series X, εαν δω και δεν μπορώ να βρω, αναγκαστικά θα πάω στην disc έκδοση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, PanagiotisTouv είπε

Και το PS4 που είχα δεν είχα ποτέ δισκάκι. Αγορά CDKEY από εξωτερικό, redeem code και τέλος, χώρια του ότι έχω πάντα PSN Premium. Οπότε το θεωρώ λίγο περιττό για μένα το Disc. 

Τώρα η αλήθεια ασχολούμαι με το XBOX Series X, εαν δω και δεν μπορώ να βρω, αναγκαστικά θα πάω στην disc έκδοση. 

Το πρόβλημα είναι ότι χωρίς το disc περιμένεις την sony ποτέ θα αποφασίσει να βάλει εκπτώσεις ακόμα και σε παλιά παιχνίδια που το disk το βρίσκεις συνέχεια. Ακόμα και σε νέα κυκλοφορία από skroutz μπορεί να το βρεις και 10 ευρώ κάτω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, DiAvOl είπε

Να ρωτήσω εγώ από περιέργεια.. εκτός από τα 100 Ευρώ υπάρχει κάποιος άλλος λόγος κάποιος να προτιμήσει digital από disc?

Οχι!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, DiAvOl είπε

Να ρωτήσω εγώ από περιέργεια.. εκτός από τα 100 Ευρώ υπάρχει κάποιος άλλος λόγος κάποιος να προτιμήσει digital από disc?

Ναι. Αν έχεις 2 PS4/PS5 ή έχεις μόνο digital game (οπως εγώ) ή μοιράζεσαι τα game με φιλο/αδερφο τοτε το digital βολευει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, mikele13- είπε

Μόλις παρέλαβα.... Αντίο ζωή....🤗🎮🎮

Πιο πιθανό είναι να κοιμήθηκες εσύ :P

5 ώρες πριν, vorlon68 είπε

Αντε με το καλο να πάρουν όλοι και να κλειδωθει αυτο το θεμα 😀😀😀

Ε ναι να διαγράψω και το αντίστοιχο discord 😅

6 ώρες πριν, devil_gene είπε

Από Γερμανό 17/9 άλλαξε σήμερα το πρωί σε τιμολογηθηκε. Νομίζω ότι πάμε καλά. 

 Αύριο θα είναι στα ελτα κουριερ που σε εξυπηρετούν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...