Προς το περιεχόμενο
Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5

spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

• Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 ώρες πριν, Adamakos33 είπε

Νομιζω πια ολοι οσοι βλεπαμε αυτο το νημα εχουμε τα ps5 μας....??

Όπως τα λες φίλε. Και εγώ από εδώ μέσα τα κατάφερα (Κάποια στιγμή τον Αύγουστο) Επίσης να ενημερώσω ότι όλα τα PS5 που υπάρχουν από το καλοκαίρι είναι με το καινούριο τροφοδοτικό . (Είναι η καινούρια έκδοση) Πολύ εύκολα το καταλαβαίνετε από την άσπρη χονδρή βίδα σε σχέση με την μαύρη της προηγούμενης έκδοσης.

Ένας λόγος που χάρηκα επίσης είναι ότι θα φάνε μούντζα όλοι οι μαυραγορίτες αλλά και τα καταστήματα που το πουλάνε 750 ευρώ.

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
  • Απαντήσεις 11,7k
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

Η γυναίκα μου μου πήρε το ps5 αλλά σε τούρτα...😂

Καλησπέρα, επειδή πολλά ακούγονται για τον κοτσοβολο, λόγο κακής διαχείρισης της κατάστασης θα σας πω εγώ από έγκυρη πηγή τι συνέβη από την αρχή της ανακοίνωσης έως τώρα, λοιπόν ξεκινάμε: Οταν άν

Τα καταλάβαμε όλα!

Δημοσιευμένες Εικόνες

19 ώρες πριν, filippos001 είπε

Καθως φαινεται πως το πραγμα , σταδιακά φτιαχνει ..... ισχυει η απαλλαγη ΦΠΑ με τιμολόγιο?

Τι προυποθέτει αυτο , φαντάζομαι μόνο αγορά με αντικαταβολή στο κατάστημα , ή κάτι αλλο?

??

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ σε επόμενο restock, υπάρχει περίπτωση να παιχτεί τιμολόγιο;

Επεξ/σία από stratospeed
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Πάντως δεν βλέπω παράπονα από άτομα που δεν έχουν παραλάβει ακόμη οπότε φαίνεται ότι το πανηγύρι με τα shortages, τουλάχιστον στις disk εκδόσεις τελειώνουν.

Χθες έλαβα και από Public email για ps5 (disk+game) ετοιμοπαράδοτο (όπως χαρακτηριστικά ανέφερε το email) οπότε καλές παραγγελίες και καλές παραλαβές σε όλους!

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Και εγώ το έλαβα το email, αλλά σήμερα δεν υπάρχει κανένα κομμάτι.

Εγώ περιμένω σκέτο ps5 (με disc) και οχι με καπέλο 1 παιχνίδι που δεν με ενδιαφέρει.

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, fouskos είπε

Και εγώ το έλαβα το email, αλλά σήμερα δεν υπάρχει κανένα κομμάτι.

Εγώ περιμένω σκέτο ps5 (με disc) και οχι με καπέλο 1 παιχνίδι που δεν με ενδιαφέρει.

Το πιο safe από bundles ήταν αυτό με το δεύτερο χειριστήριο (και το κουπόνι του nba 2k22) στα 559€, γιατί όλοι μας λίγο πολύ θέλουμε ένα έξτρα χειριστήριο και έβγαινε 10€ κάτω από το να το πάρεις σκέτη κονσόλα + έξτρα χειριστήριο.

Μετά από αυτό, ήταν στα public το bundle με την κονσόλα και το παιχνίδι Destruction AllStars στα 509€, που για όποιον καιγόταν, το να δώσει 10€ παραπάνω (και να έχει και αυτό το παιχνίδι τέλος πάντων), ήταν οκ φαντάζομαι.

Τα άλλα bundles που ξέφευγαν σε τιμές και σε υποχρέωναν να αγοράσεις και κάποιο παιχνίδι που ίσως δεν σε ενδιαφέρει....ετρωγαν άκυρο από μένα με συνοπτικές διαδικασίες.

Επεξ/σία από _Biohazard_
  • Confused 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
2 λεπτά πριν, _Biohazard_ είπε

Το πιο safe από bundles ήταν αυτό με το δεύτερο χειριστήριο (και το κουπόνι του nba 2k22) στα 559€, γιατί όλοι μας λίγο πολύ θέλουμε ένα χειριστήριο και έβγαινε 10€ κάτω από το να το πάρεις σκέτη κονσόλα + χειριστήριο.

Μετά από αυτό, ήταν στα public το bundle με την κονσόλα και το παιχνίδι Destruction AllStars στα 509€, που για όποιον καιγόταν, το να δώσει 10€ παραπάνω (και να έχει και αυτό το παιχνίδι τέλος πάντων), ήταν οκ φαντάζομαι.

Τα άλλα bundles που ξέφευγαν σε τιμές και σε υποχρέωναν να αγοράσεις και κάποιο παιχνίδι που ίσως δεν σε ενδιαφέρει....ετρωγαν άκυρο από μένα με συνοπτικές διαδικασίες.

Με το δεύτερο χειριστήριο τσίμπισα και εγώ. Αναμένω πάράδοση σε 2 - 3- ημέρες. 

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
1 λεπτό πριν, vorlon68 είπε

Το δευτερο χειριστήριο χρειάζετε αμεσα γιατι αδείαζει γρήγορα

Πόσο γρήγορα; Ελπίζω να κρατάει για μερικά παιχνίδια nba με φίλους. 

Στο PS3 που είχα μείνει ως τώρα βέβαια είχα 4....2 αυθεντικά και 2 από aliexpress (κυρίως παίζαμε με τα 2 από το aliexpress....παλικάρια τα χειριστήρια!) και βάση φόρτισης. Οπότε ήμουν πάντα ετοιμοπόλεμος και μπορούσαμε να παίξουμε μέχρι 4 κιόλας.

Τώρα με αυτό εδώ...θα δω.

• Confused 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Ναι και εμένα αυτό με το 2ο χειριστήριο μου έκανε κλικ αλλά επειδή θέλω οπωσδήποτε το  Cosmic Red δεν προχώρησα σε παραγγελία και αλήθεια και αυτό με το  Destruction AllStars ήταν σχετικά καλή προσφορά γιατί το καπέλο είναι μόνο 10 ευρώ, αλλά λέω να βολευτώ με το series x και το ps4 που έχω και αν βγεί κάτι καλό εδώ είμαστε.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
3 ώρες πριν, stratospeed είπε

επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ σε επόμενο restock, υπάρχει περίπτωση να παιχτεί τιμολόγιο;

Ναι κανονικα, εγω με απευθειας αποφορολογηση πλαισιο 402 ευρω το τσιμπισα

• Like 2
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όποιος θέλει έχω κάνει κράτηση με δεύτερο χειριστήριο μαζi με το nba bonus στα mediamarkt Περιστερίου στα 559 όποιος θέλει μου στέλνει μήνυμα χωρίς καπέλα και διάφορα τέτοια να πάει να το παραλάβει! 

Επεξ/σία από manthos_27
  • Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
7 ώρες πριν, vorlon68 είπε

Το δευτερο χειριστήριο χρειάζετε αμεσα γιατι αδείαζει γρήγορα

εχω Powerbank απο διπλα για να φορτιζω γιατι δε βγαζει μια κυριακη ουτε για πλακα. 
με τη πρωτη ευκαιρια θα παρω ενα καλωδιο επεκτασης 4-5 μετρα κ τελος, δε γινεται αλλιως. δε θελω να παρω 2ο controller γιατι παλι η μπαταρια που εβαλαν μεσα ειναι για μπατσες.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
5 λεπτά πριν, Dam_Peristeriws είπε

Απο media markt πήρα την νεα εκδοση CFI-1116A

Κρίμα που για λίγο δεν πρόλαβες την παλιά έκδοση με την μεγαλύτερη ψήκτρα, οχι οτι θα έχεις κάποιο θέμα με την καινούργια... 

• Haha 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

• Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.