Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδια,

Μιλησα σήμερα με sony center και υπάρχει διαθεσιμότητα PS5 disc +controller +βαση για φορτιση +2 games επιλογης απο sony studios στα 739, αξιζει η μπα;

Διαφορετικα που μπορώ να βρω ενα PS5 disc edition;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω οτι παρελαβα σημερα το πρωι την κονσολα τελικα αλλα λογω δουλειας δεν ανοιχτηκε ακομα.Τα παιχνιδια που δεν παρελαβα χτες μου ειπαν οτι θα ρθουν αυριο αλλα το σημαντικο επετευχθη κατοπιν καποιων τηλεφωνηματων,καποιου χρονου αναμονης στο ακουστικο και παιζοντας το χαρτι οτι δε θα την παθω να παρω τα games και να περιμενω κονσολα του χρονου οπως κανει αλλο γνωστο καταστημα.Να ναι καλα οσοι μας ξυπνησαν εδω να παιξουμε ετσι γιατι αυτο με τα games ειναι μεγαλη κομπινα και εφοσον τα αποδεχτεις εισαι στο τσεπακι του καθε εμπορα φανταζομαι.

Τελικη ενημερωση οταν ερθουν και τα games τοσο οτι ηρθαν οσο και αν η κονσολα ειναι σε καλη κατασταση.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, 12mats είπε

Καλησπέρα παιδια,

Μιλησα σήμερα με sony center και υπάρχει διαθεσιμότητα PS5 disc +controller +βαση για φορτιση +2 games επιλογης απο sony studios στα 739, αξιζει η μπα;

Διαφορετικα που μπορώ να βρω ενα PS5 disc edition;

πληρωνεις ακριβως την αξια τους απ'οτι καταλαβαινω δεν γλυτωνεις κατι σε θεμα εκπτωσης.

Αν εχεις τα χρηματα κ τα θελεις τα αγοραζεις.

Οπως εχει αναφερθει κ απο αλλα μελη , ειναι η πολιτικη που ακολουθουν πολλα καταστηματα οπου φτιαχνουν custom bundles ωστε να πουλανε περισσοτερα πραγματα εκμεταλλευομενοι την ελλειψη κονσολων στην αγορα.

Προσωπικα ουτε εγω ηθελα να πληρωσω για 2 games επιπλεον αλλα επειδη ηθελα την κονσολα κ θα αγοραζα τα παιχνιδια αργα ή γρηγορα προχωρησα στην αγορα.Θα προτιμουσα 2ο χειρηστηριο μιας κ ηδη παρηγγειλα ενα midnight black

Επεξ/σία από geogoku
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, 12mats είπε

Καλησπέρα παιδια,

Μιλησα σήμερα με sony center και υπάρχει διαθεσιμότητα PS5 disc +controller +βαση για φορτιση +2 games επιλογης απο sony studios στα 739, αξιζει η μπα;

Διαφορετικα που μπορώ να βρω ενα PS5 disc edition;

Οχι,παντα σχεδον οι παραγωγοι εχουν τα ακριβοτερα shops οχι μονο στο gaming αλλα παντου.Κοιτα καμια βδομαδα 2-3 φορες τη μερα εδω και ολο και καποιος θα ποσταρει αν βγει καποια διαθεσιμοτητα απο καποιο μαγαζι.Εγω ετσι βρηκα.

Επεξ/σία από ali_chaos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, dimalex91 είπε

Έχω κάνει παραγγελία από Γερμανό 27.10 το bundle με Spiderman και all stars. Μου έχουν στείλει σήμερα στοιχεία αποστολής ότι το παρέδωσαν σε κουριερ, περιμένω να δω αν θα είναι και η κονσόλα μαζί ή μόνο τα παιχνίδια...

Τελικά έφτασε σήμερα το πακέτο πλήρες, κονσόλα και παιχνίδια.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γνωρίζω άμα ανέβηκε...

Η Sony γεμίζει τεράστια αεροπλάνα με PS5 για να προλάβει τα Χριστούγεννα

Νομίζω στις γιορτές θα είναι καλές οι πιθανότητες να τσιμπήσει κάποιος ένα Ps5. Άντε και από το νέο έτος να εξομαλυνθεί εντελώς η κατάσταση και να το πάρουμε και εμείς που δεν την παλεύουμε να είμαστε 24/7 σε φόρουμς και site μπας και βρούμε διαθέσιμο κομμάτι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/10/2021 στις 11:29 ΠΜ, Alastor192 είπε

Οι προσφορες του ps store που οντως ειναι καλες μετα απο αρκετο καιρο ομως απτο release,ισχυουν και για disc edition. Οποτε δεν ειναι πλεονεκτημα.

Απτην αλλη σημερα αν εχω την ορεξη να αγορασω demon souls για PS5 εχει 80€ στο ps store και 60€ στο skroutz.

Μιλαμε για τεραστια διαφορα μονο σε ενα παιχνιδι ετσι..

Anyway,ο καθενας οπως το βλεπει

Στο αμερικανικο store οι τιμες ειναι ακομη πιο κατω. Πχ τωρα deathloop και re village στα 40$, στο skroutz 57e και 48e αντιστοιχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα αεροπλάνα της Sony είναι για την Βρετανία εδώ θα εξακολουθήσουν να στέλνουν λίγα λίγα κομμάτια και όταν θα παραγγέλνεις θα σου δίνουν μόνο τα παιχνίδια με την υπόσχεση να πάρεις την κονσόλα όταν ΘΑ έρθει ξανά γιατί τις περισσότερες θα τις έχουν καβαντζωσει από τα καταστήματα για τους κολλητούς τους γιατί εδώ είναι ΜΠΑΝΑΝΙΑ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα σε όλους… πρόλαβα πήρα από public online το ps5 μαζί με το destruction all stars που προφανώς δεν με ενδιαφέρει αλλά τον παν ήταν η κονσόλα στα 500€…. Και χθες μου ήρθε αυτό το μήνυμα… Στείλανε λέει το παιχνίδι για να μην με καθυστερήσουν… Να το βάλω πού ρε μάγκες;;; Πού;;; -> 🍑 Σημειωτέον η αναμενόμενη παραλαβή για όλο το πακέτο κονσόλα και παιχνίδι ήταν για 1-2 Νοεμβρίου…. Παραγγελία έγινε στις 27/10. Χθες παρέλαβα το παιχνίδι 2/11... και για την κονσόλα καμία ενημέρωση. Οκ υπομονή θα κάνουμε αλλά άσχημο να νιώθεις κορόιδο... Προπληρωμένα τα πάντα.... Τόσο ανάγκη έχει ολόκληρο public 500ευρώ για να εκτεθεί? Κρίμα...

250581243_10227339633702199_2051976117283266541_n.jpg

Επεξ/σία από dk6
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, dk6 είπε

Καλημέρα σε όλους… πρόλαβα πήρα από public online το ps5 μαζί με το destruction all stars που προφανώς δεν με ενδιαφέρει αλλά τον παν ήταν η κονσόλα στα 500€…. Και χθες μου ήρθε αυτό το μήνυμα… Στείλανε λέει το παιχνίδι για να μην με καθυστερήσουν… Να το βάλω πού ρε μάγκες;;; Πού;;; -> 🍑 Σημειωτέον η αναμενόμενη παραλαβή για όλο το πακέτο κονσόλα και παιχνίδι ήταν για 1-2 Νοεμβρίου…. Παραγγελία έγινε στις 27/10. Χθες παρέλαβα το παιχνίδι 2/11... και για την κονσόλα καμία ενημέρωση. Οκ υπομονή θα κάνουμε αλλά άσχημο να νιώθεις κορόιδο... Προπληρωμένα τα πάντα.... Τόσο ανάγκη έχει ολόκληρο public 500ευρώ για να εκτεθεί? Κρίμα...

250581243_10227339633702199_2051976117283266541_n.jpg

Φίλε από public-κοτσο-γερ  πάντα να περιμένεις το παραμύθι τους ,  πάντα για σιγουριά να βάζεις παραλαβή από κατάστημα και πληρωμή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, dk6 είπε

Καλημέρα σε όλους… πρόλαβα πήρα από public online το ps5 μαζί με το destruction all stars που προφανώς δεν με ενδιαφέρει αλλά τον παν ήταν η κονσόλα στα 500€…. Και χθες μου ήρθε αυτό το μήνυμα… Στείλανε λέει το παιχνίδι για να μην με καθυστερήσουν… Να το βάλω πού ρε μάγκες;;; Πού;;; -> 🍑 Σημειωτέον η αναμενόμενη παραλαβή για όλο το πακέτο κονσόλα και παιχνίδι ήταν για 1-2 Νοεμβρίου…. Παραγγελία έγινε στις 27/10. Χθες παρέλαβα το παιχνίδι 2/11... και για την κονσόλα καμία ενημέρωση. Οκ υπομονή θα κάνουμε αλλά άσχημο να νιώθεις κορόιδο... Προπληρωμένα τα πάντα.... Τόσο ανάγκη έχει ολόκληρο public 500ευρώ για να εκτεθεί? Κρίμα...

 

Φιλε εχω παραγγειλει και εγω απο public. Τσεκαρα και ψαρεψα εναν στο fb που εχει παραγγειλει ποσα ps5 για παραλαβη απο καταστημα ,παει μαζι με αλλους εξω απτο καταστημα και τους χρεωνει καπελο 80 ευρω.

 Προτεινω να παρουμε ολοι που ειμαστε απο public, να παραπονεθουμε για scalping. Υποτιθεται στο site τους λεει ενα τεμαχιο ανα ατομο.

Επεξ/σία από JohnnyKo96
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, JohnnyKo96 είπε

Φιλε εχω παραγγειλει και εγω απο public. Τσεκαρα και ψαρεψα εναν στο fb που εχει παραγγειλει ποσα ps5 για παραλαβη απο καταστημα ,παει μαζι με αλλους εξω απτο καταστημα και τους χρεωνει καπελο 80 ευρω.

 Προτεινω να παρουμε ολοι που ειμαστε απο public, να παραπονεθουμε για scalping. Υποτιθεται στο site τους λεει ενα τεμαχιο ανα ατομο.

Αυτός θεωρητικά δεν μπορεί να πάθει μεγάλη ζημιά με αυτό που κάνει? Τι θα πει στέκεται έξω από το κατάστημα και χρεώνει καπέλο? Αν γίνει καταγγελία και πάει εκεί αστυνομία δεν θα θεωρηθεί παραεμπόριο?

Έτσι απλά στήνομαι και χρεώνω καπέλο όποτε μου καπνίσει? Και τα έσοδα αυτά σαν τι τα δικαιολογεί? ΘΑ τους κόψει και απόδειξη επί πεζοδρομίου? :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dk6 είπε

Καλημέρα σε όλους… πρόλαβα πήρα από public online το ps5 μαζί με το destruction all stars που προφανώς δεν με ενδιαφέρει αλλά τον παν ήταν η κονσόλα στα 500€…. Και χθες μου ήρθε αυτό το μήνυμα… Στείλανε λέει το παιχνίδι για να μην με καθυστερήσουν… Να το βάλω πού ρε μάγκες;;; Πού;;; -> 🍑 Σημειωτέον η αναμενόμενη παραλαβή για όλο το πακέτο κονσόλα και παιχνίδι ήταν για 1-2 Νοεμβρίου…. Παραγγελία έγινε στις 27/10. Χθες παρέλαβα το παιχνίδι 2/11... και για την κονσόλα καμία ενημέρωση. Οκ υπομονή θα κάνουμε αλλά άσχημο να νιώθεις κορόιδο... Προπληρωμένα τα πάντα.... Τόσο ανάγκη έχει ολόκληρο public 500ευρώ για να εκτεθεί? Κρίμα...

250581243_10227339633702199_2051976117283266541_n.jpg

Σε πρόσφατη τηλεφωνική επικοινωνία πολύ ευγενικά μου ζήτησαν την υπομονή μου για παραλαβή εντός της εβδομάδας. Ο επίσημος προμηθευτής λέει μας καθυστέρησε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλος - τυχερός - βρήκε διαθέσιμο PS5 με ενα παιχνιδι στο κωτσόβολο. Το παρήγγειλε τη προηγούμενη εβδομάδα, σήμερα παραλαμβάνει.

Μια ώρα αφου το παρήγγειλε, μπήκα για πλακα να δω αν εχουν κανα διαθέσιμο, τζίφος! Πραγματικα τυχερός γιατι τη προηγούμενη βδομάδα του "μπήκε" να αγοράσει, αλλά δεν ήθελε μαυραγορίτες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...