Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να ενημερωσω πως παρελαβα και τα games  και τωρα μολις εβαλα μπρος τη κονσολα και περιμενω να κατεβασει διαφορα games να τσεκαρω δυναμη. 

Αυτος που λετε ο σκαλπερ με τα 80αρια+ ειναι μελος εδω αποσο καταλαβα και ενεργο μαλιστα 

@lykchris ελα στην παρεα μας τρελε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

12 ώρες πριν, JohnnyKo96 είπε

Φιλε εχω παραγγειλει και εγω απο public. Τσεκαρα και ψαρεψα εναν στο fb που εχει παραγγειλει ποσα ps5 για παραλαβη απο καταστημα ,παει μαζι με αλλους εξω απτο καταστημα και τους χρεωνει καπελο 80 ευρω.

 Προτεινω να παρουμε ολοι που ειμαστε απο public, να παραπονεθουμε για scalping. Υποτιθεται στο site τους λεει ενα τεμαχιο ανα ατομο.

 

3 ώρες πριν, stratigos24 είπε

Δεν είναι ένας ….

Αναφερομαι στο εν λογω ποστ που περιγραφει ο φιλος τον πονηριδη με τα 80αρια που λεει παμε και παραλαμβανεις με αποδειξη στο ονομα σου.Εδειξα ποιος ειναι κυριως γιατι τον πετυχαινα σε καθε γωνια οπου υπαρχουν αγγελιες ps5.

Επεξ/σία από ali_chaos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, ali_chaos είπε

 

 

Αναφερομαι στο εν λογω ποστ που περιγραφει ο φιλος τον πονηριδη με τα 80αρια που λεει παμε και παραλαμβανεις με αποδειξη στο ονομα σου.Εδειξα ποιος ειναι κυριως γιατι τον πετυχαινα σε καθε γωνια οπου υπαρχουν αγγελιες ps5.

Και εξαιτίας τέτοιων φαινομένων, παραγγέλνουμε τα bundles και έρχονται χωρίς κονσόλα. Αντικαταβολή μέχρι να μπορούμε να το αγοράσουμε χωρίς να βαράμε σκοπιά!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ευχαριστήσω κ εγώ με την σειρά μου τα παιδιά π μας κρατάνε ενήμερους για την διαθεσιμότητα ps5.Παρηγγειλα κ εγώ το bundle από public me to destruction στα 509.Δεν καιγόμουν για την αγορά ps5 οπότε περίμενα να πέτυχω το disc στα 500 να κάνω την αγορά. Όπως συνέβη κ σε αλλά παιδιά κάνω εξόφληση μέσω κάρτας και περιμένω. Μου έρχεται το γνωστό mail για μερική αποστολή (μόνο το παιχνίδι δλδ).Τηλεφωνώ στα public αλλά απάντηση για διαθεσιμότητα ps5 δεν παίρνω. Έρχεται το παιχνίδι κάνω άρνηση παραλαβής κ εν συνεχεία τους ενημερώνω με mail πως αν δεν είναι διαθέσιμο το ps5 να κάνουν ακύρωση και επιστροφή χρήματων.

Δεν απαντάνε στο mail και παίρνω παλι τηλ να ζητήσω ακύρωση παραγγελίας εφόσον δεν είναι διαθέσιμο. Μου απαντάει η υπάλληλος πώς να μην ανησυχώ και θα με ενημερώσει άμεσα. Με κάλεσε πριν λίγο και μου είπε πως παραλάβανε νέα κομμάτια και έρχεται η παραγγελία μου κανονικά και ολοκληρωμένη.

Όσοι έχετε παρόμοιο θέμα με public καλέστε άμεσα και ενημερώστε τους πως αν δεν παραλάβετε το πακέτο κομπλε θα ακυρώσετε παραγγελία. Πιστεύω όπως και στην δικιά μου περίπτωση θα βρουν διαθέσιμα κομμάτια. Ελπίζω ολοι να έχουν αίσιο τελος στο Γολγοθά απόκτησης PS5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, maevious_ είπε

Να ευχαριστήσω κ εγώ με την σειρά μου τα παιδιά π μας κρατάνε ενήμερους για την διαθεσιμότητα ps5.Παρηγγειλα κ εγώ το bundle από public me to destruction στα 509.Δεν καιγόμουν για την αγορά ps5 οπότε περίμενα να πέτυχω το disc στα 500 να κάνω την αγορά. Όπως συνέβη κ σε αλλά παιδιά κάνω εξόφληση μέσω κάρτας και περιμένω. Μου έρχεται το γνωστό mail για μερική αποστολή (μόνο το παιχνίδι δλδ).Τηλεφωνώ στα public αλλά απάντηση για διαθεσιμότητα ps5 δεν παίρνω. Έρχεται το παιχνίδι κάνω άρνηση παραλαβής κ εν συνεχεία τους ενημερώνω με mail πως αν δεν είναι διαθέσιμο το ps5 να κάνουν ακύρωση και επιστροφή χρήματων.

Δεν απαντάνε στο mail και παίρνω παλι τηλ να ζητήσω ακύρωση παραγγελίας εφόσον δεν είναι διαθέσιμο. Μου απαντάει η υπάλληλος πώς να μην ανησυχώ και θα με ενημερώσει άμεσα. Με κάλεσε πριν λίγο και μου είπε πως παραλάβανε νέα κομμάτια και έρχεται η παραγγελία μου κανονικά και ολοκληρωμένη.

Όσοι έχετε παρόμοιο θέμα με public καλέστε άμεσα και ενημερώστε τους πως αν δεν παραλάβετε το πακέτο κομπλε θα ακυρώσετε παραγγελία. Πιστεύω όπως και στην δικιά μου περίπτωση θα βρουν διαθέσιμα κομμάτια. Ελπίζω ολοι να έχουν αίσιο τελος στο Γολγοθά απόκτησης PS5.

Σου ήρθε email και τιμολόγιο ότι στάλθηκε η παραγγελία; Εγώ ακόμη περιμένω…. Καλορίζικο αν το πήρες! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, dk6 είπε

Σου ήρθε email και τιμολόγιο ότι στάλθηκε η παραγγελία; Εγώ ακόμη περιμένω…. Καλορίζικο αν το πήρες! 

Να είσαι καλά φίλε. Μου ήρθε μήνυμα οτι τιμολογήθηκε και έχει αποσταλεί σήμερα. Αν είσαι παρόμοια φάση με Public παρε τους άμεσα. Από ότι μου είπε η κοπέλα παραλάβανε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, maevious_ είπε

Να είσαι καλά φίλε. Μου ήρθε μήνυμα οτι τιμολογήθηκε και έχει αποσταλεί σήμερα. Αν είσαι παρόμοια φάση με Public παρε τους άμεσα. Από ότι μου είπε η κοπέλα παραλάβανε..

Επιτέλους ένα καθησυχαστικό μήνυμα. Αν επιτρέπεις πότε έκανες την παραγγελία σου;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ 27/10 παραγγελία 1-2/11 παράδοση (υποτίθεται) 

Να ξεκαθαρίσω ότι δεν εχω τπτ με κανένα παιδί εδώ μέσα που παρηγγειλε και το πηρε στα χερια του.  Αλλά με αυτά που μαθαίνουμε δεν βλέπω να τηρείται μια στοιχειώδης προτεραιότητα. Πραγματικά απαράδεκτα πράματα αν ισχύουν από το public. Εννοείται να το χαρούν τα παιδιά που το πήραν όλοι τον ίδιο αγώνα δώσαμε και δίνουμε. Η ευθύνη είναι του public. Θα σας έβαζα και screenshot απο την παραγγελία αλλά γι την ώρα έπεσε η βάση δεδομένων τους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, dk6 είπε

Εγώ 27/10 παραγγελία 1-2/11 παράδοση (υποτίθεται) 

Να ξεκαθαρίσω ότι δεν εχω τπτ με κανένα παιδί εδώ μέσα που παρηγγειλε και το πηρε στα χερια του.  Αλλά με αυτά που μαθαίνουμε δεν βλέπω να τηρείται μια στοιχειώδης προτεραιότητα. Πραγματικά απαράδεκτα πράματα αν ισχύουν από το public. Εννοείται να το χαρούν τα παιδιά που το πήραν όλοι τον ίδιο αγώνα δώσαμε και δίνουμε. Η ευθύνη είναι του public. Θα σας έβαζα και screenshot απο την παραγγελία αλλά γι την ώρα έπεσε η βάση δεδομένων τους. 

Αν δεν τους "απειλούσα" με ακύρωση ακόμα στο περίμενε θα ήμουν κ εγώ.κ μου κάνει εντύπωση πως πρωί πήρα κ σε λίγες ώρες με ενημέρωσε πως παρέλαβαν κ το έστειλαν κιόλας.εχω την αίσθηση πως αν δεν πάρεις να τους πιέσεις θα στο στείλουν οπότε και αν αυτοί βολεύονται.

Εδώ εμφανιζεται ένα digital bundle διαθέσιμο τώρα.Για όποιον είναι γενναίος να τζογαρει μετά από όλα αυτά χαχαχα

https://www.public.gr/product/sony-playstation-5-digital-plus-dualsense-wireless-controller-leyko-plus-dualsense-charger/prod13892485pp/?sn_ref=s&sn_cat=cat9750021pp&sn_id=prod13892485pp

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, maevious_ είπε

Αν δεν τους "απειλούσα" με ακύρωση ακόμα στο περίμενε θα ήμουν κ εγώ.κ μου κάνει εντύπωση πως πρωί πήρα κ σε λίγες ώρες με ενημέρωσε πως παρέλαβαν κ το έστειλαν κιόλας.εχω την αίσθηση πως αν δεν πάρεις να τους πιέσεις θα στο στείλουν οπότε και αν αυτοί βολεύονται.

Εδώ εμφανιζεται ένα digital bundle διαθέσιμο τώρα.Για όποιον είναι γενναίος να τζογαρει μετά από όλα αυτά χαχαχα

https://www.public.gr/product/sony-playstation-5-digital-plus-dualsense-wireless-controller-leyko-plus-dualsense-charger/prod13892485pp/?sn_ref=s&sn_cat=cat9750021pp&sn_id=prod13892485pp

 

Προσπάθησα να το παραγγείλω πριν 1-2 ώρες... Ελεγε αμεσα διαθεσιμο και δεν εμπαινε στο καλαθι αγορων...

Μετα απο λιγη ωρα, το εμφανισε εξαντλημένο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ ενώ χτες όπως με ενημερώσανε έχει φύγει η αποστολή κ μου έχουν στείλει κ tracking no, τσεκάρω mail τώρα κ βλέπω πως χτες την ίδια ώρα που μου έλεγαν οτι όλα οκ παραλάβανε και φεύγει, λαμβάνω απάντηση στο mail που είχα στείλει αλλά δεν είχαν απαντήσει.

"Σας ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με το Public.gr .
Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι κατόπιν αναζήτησης στο δίκτυο των προμηθευτών μας το προϊόν Play Station 5 που αναφέρετε δεν είναι διαθέσιμο για αγορά και προς το παρόν δεν υπάρχει κάποια πληροφορία για το πότε θα γίνει ξανά διαθέσιμο. Ως εκ τούτου , δεν υπάρχει η δυνατότητα εκ νέου καταχώρησης παραγγελίας.
Το site μας ανανεώνεται συνεχώς με νέες παραλαβές και προσφορές, μπορείτε να το επισκέπτεστε ή ακόμη και να γραφτείτε στο newsletter μας για άμεση ενημέρωση για τις προσφορές μας."

Τρέλλα και παράνοια στο las vegas!αχαχχααχχαχα

Αν μη τι άλλο έχουν χιούμορ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...