Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

51 λεπτά πριν, maevious_ είπε

Κ ενώ χτες όπως με ενημερώσανε έχει φύγει η αποστολή κ μου έχουν στείλει κ tracking no, τσεκάρω mail τώρα κ βλέπω πως χτες την ίδια ώρα που μου έλεγαν οτι όλα οκ παραλάβανε και φεύγει, λαμβάνω απάντηση στο mail που είχα στείλει αλλά δεν είχαν απαντήσει.

"Σας ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με το Public.gr .
Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι κατόπιν αναζήτησης στο δίκτυο των προμηθευτών μας το προϊόν Play Station 5 που αναφέρετε δεν είναι διαθέσιμο για αγορά και προς το παρόν δεν υπάρχει κάποια πληροφορία για το πότε θα γίνει ξανά διαθέσιμο. Ως εκ τούτου , δεν υπάρχει η δυνατότητα εκ νέου καταχώρησης παραγγελίας.
Το site μας ανανεώνεται συνεχώς με νέες παραλαβές και προσφορές, μπορείτε να το επισκέπτεστε ή ακόμη και να γραφτείτε στο newsletter μας για άμεση ενημέρωση για τις προσφορές μας."

Τρέλλα και παράνοια στο las vegas!αχαχχααχχαχα

Αν μη τι άλλο έχουν χιούμορ

Γενικά,κωτσο και public μακριά και αγαπημένοι,οι χειρότεροι ever....

Πλαίσιο κορυφή, και ακολουθεί Γερμανός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, vaggos_13 είπε

Και εξαιτίας τέτοιων φαινομένων, παραγγέλνουμε τα bundles και έρχονται χωρίς κονσόλα. Αντικαταβολή μέχρι να μπορούμε να το αγοράσουμε χωρίς να βαράμε σκοπιά!

Δυστυχώς με αυτά που διάβασα και συνεχίζω να διαβάσω εδώ μέσα, είναι πολύ σωστή η άποψή σου. Και στην αντικαταβολή να πληρώνετε μόνο ότι παραλαμβάνετε ακόμη κι αν επιμένουν και σας απειλούν με αποδέσμευση της κράτησης, και όχι να πληρώνετε το σύνολο και μετά να περιμένετε (το έχω ξαναγράψει, το γράφω και πάλι, γιατί σε μερικά καταστήματα επιμένουν να πληρώσεις το σύνολο για να πάρεις π.χ. το 1 παιχνίδι που είναι διαθέσιμο και για την κονσόλα βλέπουμε...).

 

13 ώρες πριν, dk6 είπε

Εγώ 27/10 παραγγελία 1-2/11 παράδοση (υποτίθεται) 

Να ξεκαθαρίσω ότι δεν εχω τπτ με κανένα παιδί εδώ μέσα που παρηγγειλε και το πηρε στα χερια του.  Αλλά με αυτά που μαθαίνουμε δεν βλέπω να τηρείται μια στοιχειώδης προτεραιότητα. Πραγματικά απαράδεκτα πράματα αν ισχύουν από το public. Εννοείται να το χαρούν τα παιδιά που το πήραν όλοι τον ίδιο αγώνα δώσαμε και δίνουμε. Η ευθύνη είναι του public. Θα σας έβαζα και screenshot απο την παραγγελία αλλά γι την ώρα έπεσε η βάση δεδομένων τους. 

Φίλε μου κι εγώ 27/10 έδωσα παραγγελία (με αντικαταβολή) και παρέλαβα Δευτέρα 1/11 (κονσόλα και 1 game). Έχω την εντύπωση πως μερίδιο της ευθύνης φέρουν και τα επιμέρους καταστήματα της αλυσίδας καθώς παίζει ρόλο και το πόσο καλό συντονισμό έχουν από το κατάστημα με τα κεντρικά τους. Εγώ είχα βάλει παραλαβή από μεγάλο κεντρικό κατάστημα σε Αθήνα. Τι να πω, υπομονή και εύχομαι πραγματικά να έχει αίσιο τέλος η ιστορία σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mikele13- είπε

Γενικά,κωτσο και public μακριά και αγαπημένοι,οι χειρότεροι ever....

Πλαίσιο κορυφή, και ακολουθεί Γερμανός.

Δεν ξέρω πόσο άσχημα είναι τα δύο πρώτα, αλλά όντως Πλαίσιο και Γερμανός από τα οποία έχω αγοράσει PS5 (για εμένα και γνωστό μου) ήταν άψογα. Θα έβαζα ένα τσακ πιο πάνω το πρώτο λόγω δυνατότητας επιστροφής σε κατάστημα άμα το έχεις πάρει online (δεν ξέρω αμα σου λένε να το πας για έλεγχο στη Sony πρώτα βέβαια) και για το λίγο πιο γρήγορο delivery.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από ένα δωρεάν rollercoaster συναισθημάτων που σου προσφέρουν δωρεάν τα public με την παραγγελία σου, μόλις παρέλαβα. Μόνο την κονσόλα αφου ειχα κάνει άρνηση στο παιχνίδι το οποίο θα έρθει σε δεύτερο χρόνο(couldnt care less).Ευχαριστώ κ παλι όλους για το feedback κ καλή συνέχεια κ υπομονή στα παιδιά που παλεύουν ακόμα. Επαναλαμβάνω τηλέφωνο mail κ πίεση!

252698015_302947414789804_4888945989502296598_n.jpg

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, maevious_ είπε

Μετά από ένα δωρεάν rollercoaster συναισθημάτων που σου προσφέρουν δωρεάν τα public με την παραγγελία σου, μόλις παρέλαβα. Μόνο την κονσόλα αφου ειχα κάνει άρνηση στο παιχνίδι το οποίο θα έρθει σε δεύτερο χρόνο(couldnt care less).Ευχαριστώ κ παλι όλους για το feedback κ καλή συνέχεια κ υπομονή στα παιδιά που παλεύουν ακόμα. Επαναλαμβάνω τηλέφωνο mail κ πίεση!

252698015_302947414789804_4888945989502296598_n.jpg

Nα το χαρείς φίλε όσο μπορείς περισσότερο. Κάποια στιγμή θα γίνει κάτι και για εμάς.... Τι παιχνίδια προτιμάς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, maevious_ είπε

Μετά από ένα δωρεάν rollercoaster συναισθημάτων που σου προσφέρουν δωρεάν τα public με την παραγγελία σου, μόλις παρέλαβα. Μόνο την κονσόλα αφου ειχα κάνει άρνηση στο παιχνίδι το οποίο θα έρθει σε δεύτερο χρόνο(couldnt care less).Ευχαριστώ κ παλι όλους για το feedback κ καλή συνέχεια κ υπομονή στα παιδιά που παλεύουν ακόμα. Επαναλαμβάνω τηλέφωνο mail κ πίεση!

252698015_302947414789804_4888945989502296598_n.jpg

Καλως τα δεχτηκες.

Μαλλον ησουν και λιγο  τυχερος , καθοτι τηλεφωνικα δεν φαινεται να ιδρωνει και πολυ το αυτι τους.  Μου ειπαν μαλιστα πως αν η παραγγελια δεν ολοκληρωθει στο εκτιμωμενο διαστημα 4-5/11 , εχω καθε δικαιωμα να επιστρεψω το παιχνιδι και να την ακυρωσω. Παντως  τωρα βρισκεται σε "επεξεργασια" αν σημαινει κατι αυτο...

Επεξ/σία από mellodos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 7/9/2021 στις 5:34 ΜΜ, spartan29gr είπε

Υπομονη ανα μηνα βγαζει κομματια διαθεσιμα η σονυ  on line

Θα μπορουσες να γραψεις ποιο ειναι το site που αναφερεσαι;;;

 

Επεξ/σία από spyros191989
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, dk6 είπε

Nα το χαρείς φίλε όσο μπορείς περισσότερο. Κάποια στιγμή θα γίνει κάτι και για εμάς.... Τι παιχνίδια προτιμάς?

Να σαι καλά φίλε. Με το καλό να έρθει κ σε σένα. Κυρίως action/adventure,θριλερακια κ που και π κάνα ποδοσφαιράκι. Με RE village θα το εγκαινιάσω.

3 ώρες πριν, mellodos είπε

Καλως τα δεχτηκες.

Μαλλον ησουν και λιγο  τυχερος , καθοτι τηλεφωνικα δεν φαινεται να ιδρωνει και πολυ το αυτι τους.  Μου ειπαν μαλιστα πως αν η παραγγελια δεν ολοκληρωθει στο εκτιμωμενο διαστημα 4-5/11 , εχω καθε δικαιωμα να επιστρεψω το παιχνιδι και να την ακυρωσω. Παντως  τωρα βρισκεται σε "επεξεργασια" αν σημαινει κατι αυτο...

Φίλε ευχαριστώ αλλά ξέρεις τι λένε συν Αθηνά κ χείρα κίνει. Νομίζω αν δεν είχα κάνει τπτ δεν θα είχαν ασχοληθεί. Από την άλλη μπορεί παρότι τους πίεσα να μην βρίσκαν κ να το ακυρωναν.Anyway, ειλικρινά μακάρι να σταθείς και εσύ τυχερός..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, spyros191989 είπε

Θα μπορουσες να γραψεις ποιο ειναι το site που αναφερεσαι;;;

 

Ολα τα μεγαλα καταστηματα παμπλικ,κωτσοβολος πλαισιο,γερμανος,μεντια μαρκτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην ομάδα, παρέλαβα και εγώ εχθές, χάρη σε αυτό το thread από πλαίσιο το bundle Ps5 με demon souls και ghosh of tsushima. Ευχαριστώ πολύ για την άμεση ενημέρωση σας. 

Ερώτηση, μπορώ να επιστρέψω πίσω στο πλαίσιο, το ένα απο τα 2 παιχνίδια που ήρθαν με το Ps5? Το δέχονται ή θα αρχίσουν τα σου ξου μου ξου μανταλάκια ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, InsoRay είπε

Καλησπέρα στην ομάδα, παρέλαβα και εγώ εχθές, χάρη σε αυτό το thread από πλαίσιο το bundle Ps5 με demon souls και ghosh of tsushima. Ευχαριστώ πολύ για την άμεση ενημέρωση σας. 

Ερώτηση, μπορώ να επιστρέψω πίσω στο πλαίσιο, το ένα απο τα 2 παιχνίδια που ήρθαν με το Ps5? Το δέχονται ή θα αρχίσουν τα σου ξου μου ξου μανταλάκια ?

Ποσο πληρωσες για ολα αν επιτρεπεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπον η φαση εχει ως εξης.

Μου φερνουν τα παιχνιδια και δεν τα δεχομαι.Παιρνω τηλεφωνο πλαισιο και μου λενε πως το ps5 που παραγγειλα ειναι εκτος stock.Τους αναφερω πως θα παιξει ολικη ακυρωση εφοσον δεν ειναι αυτη η συμφωνια και με βαζουν σε αναμονη για 10 λεπτα ,επιστεφουν και μου λενε αυριο παραλαμβανω.Την επομενη της παραλαβης που ειχα χρονο ανοιγω και βαζω fifa που χω σε ψηφιακη εκδοση και παιζω λιγο,η κονσολα πεθαινει κυριολεκτικα κοντα στις 5-6 ωρες ελαφριας χρησης.Την επομενη παιρνω πλαισιο και μου λενε η το παω σε αυτους η στη sony κατευθειαν.Την επομενη το παω στη sony για να γλιτωσω χρονο.Μου αντικαθιστουν  με refurbished κονσολα το ολοκαινουργιο ps5 και δεν παιρνω ορκο πως ειναι η νεα εκδοση.Χτες φορτωνω ενα βαρυ παιχνιδι επιτελους (gta v) που εχω σε δισκακι.Με το που φορτωνει αρχιζουν τα νεκρα pixel και η εικονα κολλαει.Κανω rebuild database,factory reset + δοκιμαζω το δισκακι στο ps4( που εχω απο το 2014 και δουλευει τελεια).Καμια διαφορα στο ps5.

Δεν ξερω αν ηταν η μια στις τοσες που ναι νεκρη η κονσολα η επειδη πιεσα μου φεραν τιποτα καβατζωμενη που χει φαει κωλοτουμπες.

 

Εχωντας ηδη ενα Dead on arrival και ενα ελλατωματικο ως αντικατασταση το μονο που μενει να κανω ειναι να απαιτησω ολοκαινουργια κονσολα η refund απο τη sony η το πλαισιο.

Ακομα δεν εχει μπει ps5 δισκακι και εχουν αρχισει τα εκτροπα....

Δεν ειναι μονο το χρημα αλλα και ο κοπος του πηγαινελα οποτε η απαιτηση αυτη τη φορα θα ειναι τελεσιγραφη γιατι η πολιτικη των εμπορων-κατασκευαστων καθε αλλο παρα κατανοηση και ευγενεια δεν φερει.

 

 

 

Επεξ/σία από ali_chaos
  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...