Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το πλαίσιο έβγαλε κονσόλες την Πέμπτη... σε λίγες ώρες εξαντλήθηκαν. Την επόμενη μέρα την Παρασκευή κατά το μεσημεράκι ξαναέβγαλε άλλα δύο bundle τα οποία και αυτά εξαντλήθηκαν σε δύο ώρες. Και συνεχίζει και σήμερα... πρέπει να μπαίνεις συνέχεια στο site

2 λεπτά πριν, jack124 είπε

Στο μεταξύ περιμένω και από τους άλλους να βάλουν γιατί έφεραν γενικά ελλάδα αποθέματα και μέχρι τώρα μόνο πλαίσιο βάζει...

Γενικά είχα πληροφορία από υπαλλήλους των public πως περιμένανε κονσόλες αλλά τις πήρε όλες το πλαίσιο... μάλλον το πλαίσιο έχει καλή συνεργασία με sony hellas

Διατείνομαι πάντως πως Πέμπτη - Παρασκευή εν όψη black friday θα βγάλουν κι άλλοι... όπως επίσης έχω καταλάβει πως αν θες κονσόλα ps5 στην τιμή των 499ευρώ δύσκολα θα βρει κανείς... Και από την msystems που πήρα εγώ την δική μου αυτό μου είπανε πως "η sony hellas δίνει κονσόλες αλλά οπωσδήποτε πακέτο με παιχνίδια, χειριστήρια κλπ". Προφανώς γιατί το κέρδος από την κονσόλα και μόνον είναι μικρό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, alexandr75math είπε

Πρέπει να μπαίνεις στο site κάθε πρωϊ και να παρακολουθείς. Αν δεν το καβαντζώσεις σε μια δυο ώρες έχουν φύγει... 

Εγώ πρόλαβα προχθές και πήρα.το περιμένω τώρα από στιγμή σε στιγμή. Απλά ρωτάω γιατί πόσταρες το λινκ πριν μισή ώρα και τα δείχνει εξαντλημένα .όταν το πόσταρες ήταν διαθέσιμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Giannis1337 είπε

Εγώ πρόλαβα προχθές και πήρα.το περιμένω τώρα από στιγμή σε στιγμή. Απλά ρωτάω γιατί πόσταρες το λινκ πριν μισή ώρα και τα δείχνει εξαντλημένα .όταν το πόσταρες ήταν διαθέσιμα?

ακριβώς... όταν το πόσταρα ήταν διαθέσιμη η των 609 ευρώ ακόμη... μισή ώρα μετά έκανα refresh και την έβγαλε εξαντλημένη. Μάλιστα όταν το είδα ειδοποίησα φίλο και την έκλεισε αμέσως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, alexandr75math είπε

Το πλαίσιο έβγαλε κονσόλες την Πέμπτη... σε λίγες ώρες εξαντλήθηκαν. Την επόμενη μέρα την Παρασκευή κατά το μεσημεράκι ξαναέβγαλε άλλα δύο bundle τα οποία και αυτά εξαντλήθηκαν σε δύο ώρες. Και συνεχίζει και σήμερα... πρέπει να μπαίνεις συνέχεια στο site

Γενικά είχα πληροφορία από υπαλλήλους των public πως περιμένανε κονσόλες αλλά τις πήρε όλες το πλαίσιο... μάλλον το πλαίσιο έχει καλή συνεργασία με sony hellas

Διατείνομαι πάντως πως Πέμπτη - Παρασκευή εν όψη black friday θα βγάλουν κι άλλοι... όπως επίσης έχω καταλάβει πως αν θες κονσόλα ps5 στην τιμή των 499ευρώ δύσκολα θα βρει κανείς... Και από την msystems που πήρα εγώ την δική μου αυτό μου είπανε πως "η sony hellas δίνει κονσόλες αλλά οπωσδήποτε πακέτο με παιχνίδια, χειριστήρια κλπ". Προφανώς γιατί το κέρδος από την κονσόλα και μόνον είναι μικρό

Απλά το πλαίσιο δεν δίνει επίσημο πακέτο της sony, είναι δικό τους πακέτο..
Εννοείται δεν έχω πρόβλημα με παιχνίδι (αν είναι επίσημο bundle όπως τότε με το ratchet πχ). Αλλά με νευριάζει που βάζουν και 2ο χειριστήριο που μπορεί να μην το θέλει κάποιος..

Επεξ/σία από jack124
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που εγώ δε θέλω το Miles Morales και θέλω το Demons Souls να κάνω ακύρωση και ξανά παραγγελία ή να πάω σε κατάστημα και να ζητήσω αλλαγή; 🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...