Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, alexandr75math είπε

Εγώ είχα ζητήσει πληρωμή στο κατάστημα... γενικά καλό είναι να ζητάς πληρωμή στο κατάστημα

Μένω Θεσσαλονίκη μακάρι να μπορούσα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, tesla22 είπε

βρηκα πολλες αγγελιες στο marketplace για disk σφραγισμενο με πενηνταρικο καπελο αλλα πακιστανικα ονοματα ξερει κανεις τι φαση ?

ερχονται οι πακιστανοι και μας περνουν τα ps5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην ομάδα ήθελα να ρωτήσω από άτομα που παρέλαβαν PS5 αν έχουν παρατηρήσει κάτι τέτοιο στη δική τους κονσόλα. Σήμερα μόλις την άνοιξα είδα κάτι σαν φουσκάλες περιμετρικά στα πλαστικά. Να το πάω για αλλαγή;

 

image.png.12269156c262f2a7a0516b2685e798d2.png

  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, Lefidi είπε

Πώς το έκανες φίλε;

Απλά πήγα χωρίς να πω τίποτα στο ταμείο το demon souls και το red controller και ζήτησα αλλαγή 😛 ούτε εγώ το περίμενα να πω την αλήθεια.

Πληρωσα εννοείται τη διαφορά.

Επεξ/σία από tsakitsan95
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, tsakitsan95 είπε

Απλά πήγα χωρίς να πω τίποτα στο ταμείο το demon souls και το red controller και ζήτησα αλλαγή 😛 ούτε εγώ το περίμενα να πω την αλήθεια.

Πληρωσα εννοείται τη διαφορά.

Τα πηγές στο πλαίσιο έτσι; Έδειξες απόδειξη αγοράς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Pcgamer999 είπε

ερχονται οι πακιστανοι και μας περνουν τα ps5

Και στέλνουμε κορίτσια και στην νευρολογική κλινική στο Ανόβερο... Άστα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Kenny McCormick είπε

Καλησπέρα στην ομάδα ήθελα να ρωτήσω από άτομα που παρέλαβαν PS5 αν έχουν παρατηρήσει κάτι τέτοιο στη δική τους κονσόλα. Σήμερα μόλις την άνοιξα είδα κάτι σαν φουσκάλες περιμετρικά στα πλαστικά. Να το πάω για αλλαγή;

 

image.png.12269156c262f2a7a0516b2685e798d2.png

Αυτό δεν είναι φουσκάλα... είναι σαν βαθούλωμα από λοστό! Η συσκευασία της κονσόλας (το κουτί) είναι οκ η έχει βαθούλωμα και αυτό; Γιατί αν είναι χτυπημένη η κούτα μιλάμε για κάτι που συνέβη κατά την αποθηκευση-μεταφορά του προϊόντος αλλιώς είναι εργοστασιακό (λίγο σπάνιο εως αδύνατο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, alexandr75math είπε

Αυτό δεν είναι φουσκάλα... είναι σαν βαθούλωμα από λοστό! Η συσκευασία της κονσόλας (το κουτί) είναι οκ η έχει βαθούλωμα και αυτό; Γιατί αν είναι χτυπημένη η κούτα μιλάμε για κάτι που συνέβη κατά την αποθηκευση-μεταφορά του προϊόντος αλλιώς είναι εργοστασιακό (λίγο σπάνιο εως αδύνατο)

Δεν ξέρω πραγματικά τι έχει συμβεί το κουτί ήταν σε καλή κατάσταση τα αυτοκόλλητα ήταν ξεκολλημένα αλλά whatever, έχω στείλει στο κατάστημα φωτογραφίες και θα ζητήσω αντικατάσταση.
Το μόνο σχετικό που βρήκα online είναι αυτό:

 

Επεξ/σία από Kenny McCormick
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, aekoupoli είπε

Μήπως είναι αυτό?

 

Και εμένα έχουν και οι δύο κονσόλες που έχω αγοράσει. Είναι πολύ αχνό βέβαια και φαίνεται κάτω από συγκεκριμένη γωνία. Με τα χέρια δεν πιάνω κάποιο εξόγκωμα ή βαθούλωμα, οπότε έχει να κάνει με την κατασκευή. Προσωπικά δεν με νοιάζει που είναι έτσι, αφού δεν είναι χτύπημα.

17 λεπτά πριν, Kenny McCormick είπε

Ναι ακριβώς! Έχει και από την άλλη μεριά του panel κάποια παρόμοια σημάδια.

Το post λέει για μόνο ένα στο κέντρο κάθε πάνελ, κάτι το οποίο έχω και εγώ όπως είπα. Δεν νομίζω ότι λέτε το ίδιο άμα έχεις πολλά σε κάθε πάνελ.

Επεξ/σία από nick_souvlaki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Kenny McCormick είπε

Δεν ξέρω πραγματικά τι έχει συμβεί το κουτί ήταν σε καλή κατάσταση τα αυτοκόλλητα ήταν ξεκολλημένα αλλά whatever, έχω στείλει στο κατάστημα φωτογραφίες και θα ζητήσω αντικατάσταση.
Το μόνο σχετικό που βρήκα online είναι αυτό:

 

Και μόνον που λες ότι τα αυτοκόλλητα της συσκευασίας ήταν ξεκολλημένα αρκεί... σε μένα για παράδειγμα και τα δύο πλαϊνα είναι λεία χωρίς παραμορφώσεις... εννοείται και θα ζητήσεις αντικατάσταση, γιατί έχω την εντύπωση πως κάτι στουτσέκια υπάλληλοι στις αποθήκες κάνουν δικά τους "κόλπα"... όταν προσωπικά πήγα να παραλάβω την δική μου κονσόλα το πρώτο που έλεγξα ήταν το κουτί να μην έχει χτυπήματα και φυσικά τις ταινίες ασφαλείας του εργοστασίου... δυστυχώς δεν φτάνει που κάνουμε κρα να πετύχουμε κονσόλα πρέπει να ελέγχουμε και την αξιοπιστία των καταστημάτων ως προς την ποιότητα και την κατάσταση του προϊόντος. Τώρα θα μου πεις ψυγείο παίρνεις και στο φέρνουν γρατσουνισμένο... τι να πει κανείς... ζήτα ΑΜΕΣΗ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ Ή ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΣΟΥ ΠΙΣΩ...

Καθαρά για λόγους σύγκρισης... τα πλαϊνά από την δική μου...

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Επεξ/σία από alexandr75math
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα εχτές παραλάβαμε από Πλαίσιο εκ μέρους φιλου. Θα πάει να αλλάξει το παιχνίδι μόνο. Γίνεται η αλλαγή να ξέρετε, είναι χωριστά όλα χτυπημένα στην απόδειξη αγοράς! :-) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...