Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 22/11/2021 στις 2:47 ΜΜ, Nikos3648 είπε

Πιστεύεις ότι αν απλά το παραγγείλω θα έρθει κάποια στιγμή; Ρωτάω γιατί ζητάει πληρωμή και δεν θέλω να τρέχω να τα ζητάω πίσω 

καλά αυτός τις έχει αφήσει ανοιχτές τις παραγγελίες δύο μέρες τώρα νομίζεις θα μπορεί να τις καλύψει? Εδώ αλυσίδες μεγάλες δεν μπορούσαν. Απλά μαζεύει χρήμα πιστεύω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler

 

Καλησπέρα σε όλους σας, μόλις παρέλαβα και εγώ το δικό μου πακέτο από το Πλαίσιο. Θέλω να πω το εξής, η παραγγελία έγινε το Σάββατο με τρόπο πληρωμής στο πλάνο δόσεων. Η παραγγελία μέχρι και την Δευτέρα το πρωί δεν υπήρχε στο σύστημα λες κ δεν έγινε ποτέ, το προϊόν όμως δεσμευτικε ευτυχώς. Την Δευτέρα που διορθώθηκε το οποίο πρόβλημα, προχώρησαν όλα κανονικά και ταχύτατα. Είχα τον φόβο ότι όλο αυτό έγινε όμως λόγο μειωμένης διαθεσιμότητας και πως τελικά θα έρχονται όλα τα υπόλοιπα εκτός της κονσόλας. Όλα εξελίχθηκαν όμως όπως έπρεπε και το πακέτο ήρθε ολόκληρο. Καλή συνέχεια και υπομονή σε όλους σας, εγώ ένα χρόνο προσπαθούσα να το βρω διαθέσιμο, το είχα ταγμένο για δώρο στον μικρό μου. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chek2fire είπε

καλά αυτός τις έχει αφήσει ανοιχτές τις παραγγελίες δύο μέρες τώρα νομίζεις θα μπορεί να τις καλύψει? Εδώ αλυσίδες μεγάλες δεν μπορούσαν. Απλά μαζεύει χρήμα πιστεύω. 

ειναι πανω απο δυο μηνες ετσι ο συγκεκριμενος με ανοιχτες παραγγελιες😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξέρετε καθόλου αν θα είναι κανένα πσ5 διαθέσιμο σε κάποιο κατάστημα εκτός το πλαίσιο; Έχω βαρεθεί να ψάχνω.(Σε λογική τιμή)

Επεξ/σία από Bruh13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Bruh13 είπε

Ξέρετε καθόλου αν θα είναι κανένα πσ5 διαθέσιμο σε κάποιο κατάστημα εκτός το πλαίσιο; Έχω βαρεθεί να ψάχνω.(Σε λογική τιμή)

Ότι κυκλοφορεί το βάζουμε εδώ.

Έχεις το νου σου βέβαια στις σελίδες των καταστημάτων.

Παρασκευή θα παραλάβει κομμάτια ο Γερμανός ξέρω από φίλο που έχει κατάστημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, sakist67 είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

 

Καλησπέρα σε όλους σας, μόλις παρέλαβα και εγώ το δικό μου πακέτο από το Πλαίσιο. Θέλω να πω το εξής, η παραγγελία έγινε το Σάββατο με τρόπο πληρωμής στο πλάνο δόσεων. Η παραγγελία μέχρι και την Δευτέρα το πρωί δεν υπήρχε στο σύστημα λες κ δεν έγινε ποτέ, το προϊόν όμως δεσμευτικε ευτυχώς. Την Δευτέρα που διορθώθηκε το οποίο πρόβλημα, προχώρησαν όλα κανονικά και ταχύτατα. Είχα τον φόβο ότι όλο αυτό έγινε όμως λόγο μειωμένης διαθεσιμότητας και πως τελικά θα έρχονται όλα τα υπόλοιπα εκτός της κονσόλας. Όλα εξελίχθηκαν όμως όπως έπρεπε και το πακέτο ήρθε ολόκληρο. Καλή συνέχεια και υπομονή σε όλους σας, εγώ ένα χρόνο προσπαθούσα να το βρω διαθέσιμο, το είχα ταγμένο για δώρο στον μικρό μου. 

Εμένα ούτε καν στο σάιτ βρίσκει το προϊόν ps5. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις είδα ότι έχει βγάλει το you.gr ένα πακέτο στα 669,90 και δείχνει διαθεσιμότητα. Θεωρώ ότι είναι πανάκριβο, αλλά σε σχέση με 750 που βλέπω στο skroutz...

https://www.you.gr/gaming/konsoles/oles-oi-konsoles/sony-playstation-5-825-gb-2nd-dualsense-w-2k22-vou

Επεξ/σία από WebDev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θεωρώ ότι δεν αξίζει 

5 λεπτά πριν, WebDev είπε

Μόλις είδα ότι έχει βγάλει το you.gr ένα πακέτο στα 669,90 και δείχνει διαθεσιμότητα. Θεωρώ ότι είναι πανάκριβο, αλλά σε σχέση με 750 που βλέπω στο skroutz...

https://www.you.gr/gaming/konsoles/oles-oi-konsoles/sony-playstation-5-825-gb-2nd-dualsense-w-2k22-vou

 

Επεξ/σία από jack124
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, WebDev είπε

Μόλις είδα ότι έχει βγάλει το you.gr ένα πακέτο στα 669,90 και δείχνει διαθεσιμότητα. Θεωρώ ότι είναι πανάκριβο, αλλά σε σχέση με 750 που βλέπω στο skroutz...

https://www.you.gr/gaming/konsoles/oles-oi-konsoles/sony-playstation-5-825-gb-2nd-dualsense-w-2k22-vou

Δεν έχει σχέση με το Skroutz, γιατί εκεί σου δίνουν 750 την κονσόλα μόνο. Στο You το άθροισμα των αξιών όσων προσφέρει δεν ξεπερνά τις μεμονωμένες τους αξίες, αλλά σου σπρώχνουν θες δε θες το bundle.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, jack124 είπε

Θεωρώ ότι δεν αξίζει 

 

Θα συμφωνήσω μαζί σου. Αν άξιζε θα το είχα "χτυπήσει" ήδη!

Από την άλλη το ανέβασα μήπως γλυτώσω κανέναν "αποφασισμένο" από το 750άρι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, sp3cial είπε

Καλησπέρα μπήκα να το κοιτάξω αλλά μάλλον εξαντλήθηκε (;!) πανάκριβο και δεν αξίζει. 

Παίζει να είχαν 1 κομμάτι μόνο. Εξαντλήθηκε σε χρόνο dt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, sp3cial είπε

Καλησπέρα μπήκα να το κοιτάξω αλλά μάλλον εξαντλήθηκε (;!) πανάκριβο και δεν αξίζει. 

Εννοείται δεν άξιζε.

633.9€ παρήγγειλα και πήρα από mediamarkt τέλη Σεπτέμβρη το ps5 disk πακέτο με το δεύτερο χειριστήριο συν το κουπόνι για το nba 2k22 συν με το nba 2k22 (που τότε το κοστολογουσαν στα 74.9€). 

Εδώ δεν έχουμε το παιχνίδι, αλλά το charging station (πολύ φθηνότερο από τα 74.9€ του παιχνιδιού) και τιμή 669.9€. 

Ούτε καν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι η μοναδική περίπτωση να βρω το PS5 είναι να φτιάξω ένα scriptακι που θα ελέγχει όλα τα sites κάθε 5' και θα μου στέλνει μήνυμα αν αλλάξει κάτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...