Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, WebDev είπε

Νομίζω ότι η μοναδική περίπτωση να βρω το PS5 είναι να φτιάξω ένα scriptακι που θα ελέγχει όλα τα sites κάθε 5' και θα μου στέλνει μήνυμα αν αλλάξει κάτι...

Εγώ έχω ήδη αρχίσει να το φτίαχνω 😜 

44 λεπτά πριν, Tolisgr80 είπε

Παίζει να είχαν 1 κομμάτι μόνο. Εξαντλήθηκε σε χρόνο dt

Τους πήρα τηλ απο περιέργεια να δω τι παίζει ενώ ήταν ακόμα up. Ένω στο site έλεγε άμεσα διαθέσιμο στο τηλ μου είπαν οτι είναι μόνο κατόπιν παραγγελίας. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τόσο μεγάλη έλλειψη υπάρχει ακόμα; όταν το πήρα εγώ τον Αύγουστο θυμάμαι ανα δυο εβδομάδες βγάζανε μπόλικα κομμάτια. Χειρότερα είναι τώρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, DiAvOl είπε

Τόσο μεγάλη έλλειψη υπάρχει ακόμα; όταν το πήρα εγώ τον Αύγουστο θυμάμαι ανα δυο εβδομάδες βγάζανε μπόλικα κομμάτια. Χειρότερα είναι τώρα;

είναι χειρότερα τώρα ναι και θα χειροτερέψει και άλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, SuperGohan363 είπε

Έχει δοκιμάσει κανεις απο τηλέφωνο μπας και κανας καλοκαρδος πωλητης κάνει καμοια κράτηση τηλεφώνικα για την επόμενη παρτίδα?

Σε Γερμανό της περιοχής σου δοκίμασε και μπορεί να στα κρατήσουν 

Εγώ έχω δώσει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πηρα στα κεντρικα του Γερμανου μου δωσανε καποια μαγαζια που φενεται οτι ενδεχεται να εχει διαδεσιμα. Θα αρχισω τα τηλεφωνα αυριο μπας και ειμαι τυχαιρος και εχει ξεμηνει κανενα ξεχασμενο, αν και κομματακι αδυνατο

Αναφορά σε κείμενο

Σε Γερμανό της περιοχής σου δοκίμασε και μπορεί να στα κρατήσουν 

Εγώ έχω δώσει. 

 

Επεξ/σία από SuperGohan363
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SuperGohan363 είπε

Πηρα στα κεντρικα του Γερμανου μου δωσανε καποια μαγαζια που φενεται οτι ενδεχεται να εχει διαδεσιμα. Θα αρχισω τα τηλεφωνα αυριο μπας και ειμαι τυχαιρος και εχει ξεμηνει κανενα ξεχασμενο, αν και κομματακι αδυνατο

 

Αα πήρα και εγώ σήμερα και μου είπαν τα μαγαζια και δεν έχουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε ολους τους αγανακτησμενους....

Τελικά ρε παιδια το προλαβε κοσμος στα 400+500 ευρω αντοιστιχα στις 2 εκδοσεις εδω και 1 χρονο η ηταν φουμαρα??????

Εχω μια απορια ολος αυτος ο κοσμος που τα πουλαει τρυγιρω ειναι δυνατον???????

Αντε και εβγαλες χαρτζιλικι αφου δεν υπαρχει δειγμα μετα πως θα το ξαναβρεις......

ΠΛΑΚΑ ΠΛΑΚΑ ας απαντησει καποιος ειδικος στο θεμα....με πιον τροπο οντως μπορουμε να το παραγγειλουμε τωρα σε λογικη τιμη και με πιον τροπο? Απο ελλαδα η απο εξωτερικο?

Ευχαριστώ και καλημέρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, triton922 είπε

Καλησπέρα σε ολους τους αγανακτησμενους....

Τελικά ρε παιδια το προλαβε κοσμος στα 400+500 ευρω αντοιστιχα στις 2 εκδοσεις εδω και 1 χρονο η ηταν φουμαρα??????

Εχω μια απορια ολος αυτος ο κοσμος που τα πουλαει τρυγιρω ειναι δυνατον???????

Αντε και εβγαλες χαρτζιλικι αφου δεν υπαρχει δειγμα μετα πως θα το ξαναβρεις......

ΠΛΑΚΑ ΠΛΑΚΑ ας απαντησει καποιος ειδικος στο θεμα....με πιον τροπο οντως μπορουμε να το παραγγειλουμε τωρα σε λογικη τιμη και με πιον τροπο? Απο ελλαδα η απο εξωτερικο?

Ευχαριστώ και καλημέρα!

Λίγο πολύ όλοι εδώ μέσα στην κανονική του τιμή το αγοράσαμε. Ο μόνος τρόπος είναι να παρακολουθείς το topic για τα links που ανεβάζουν τα παιδιά όταν έρχονται παραλαβές σε καταστήματα. Μέσα στις γιορτές σίγουρα θα έχει κι άλλες παραλαβές. Ήδη για Black Friday έφεραν αρκετές κονσόλες πολλές αλυσίδες, αλλά εξαντλήθηκαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Charismo είπε

Λίγο πολύ όλοι εδώ μέσα στην κανονική του τιμή το αγοράσαμε. Ο μόνος τρόπος είναι να παρακολουθείς το topic για τα links που ανεβάζουν τα παιδιά όταν έρχονται παραλαβές σε καταστήματα. Μέσα στις γιορτές σίγουρα θα έχει κι άλλες παραλαβές. Ήδη για Black Friday έφεραν αρκετές κονσόλες πολλές αλυσίδες, αλλά εξαντλήθηκαν.

Βασικά μόνο το πλαίσιο έφερε γισ την ώρα και μια το you

Αλλα θα έρθουν και στον Γερμανό. Οι άλλοι τίποτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια λειπουμε 10ωρες απο το σπιτι....και μετα εχουμε babysitting... οποτε λιγο δυσκολο να προλαβεις το οτιδηποτε!Υπαρχει αλλος τροπος σαν ειδοποιηση ας πουμε καπως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, triton922 είπε

παιδια λειπουμε 10ωρες απο το σπιτι....και μετα εχουμε babysitting... οποτε λιγο δυσκολο να προλαβεις το οτιδηποτε!Υπαρχει αλλος τροπος σαν ειδοποιηση ας πουμε καπως?

Δυσκολο... Για μεγάλες αλυσίδες του εξωτερικού υπάρχουν botakia που ελεγχουν διαθεσιμότητα. Για Ελληνικά μαγαζιά δεν υπάρχει κάτι αντιστοιχο ακόμα. Προσωπικά δοκιμασα να πάρω τηλέφωνο σε όλες τις αλυσίδες να δω κατα πόσο υπάρχει η δυνατότητα να με βάλουν σε λίστα αναμονής αλλά δεν το κάνει κανέις απο τα μεγάλα μαγαζιά (ξέρω οτί σε κάποια μεμονομένα καταστήματα του Γερμανού μπορεί να γίνει)

 

Επεξ/σία από SuperGohan363
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, triton922 είπε

παιδια λειπουμε 10ωρες απο το σπιτι....και μετα εχουμε babysitting... οποτε λιγο δυσκολο να προλαβεις το οτιδηποτε!Υπαρχει αλλος τροπος σαν ειδοποιηση ας πουμε καπως?

Εγώ τα έχω ανοιχτά και κάνω refresh ανά κάποια ώρα και σε σελίδες που ενημερώνουν. Έτσι όλα μπορείς να τα προλάβεις. Έχω προλάβει πάρα πολλά άλλα δεν μου άρεσαν τα πακετάκια που έβγαλαν

Όταν βρίσκω, το γραφω

Επεξ/σία από jack124
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...