Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

36 λεπτά πριν, Mafariel είπε

Σας ευχαριστω αλλά αυτό που εννοούσα είναι μπορώ να το προπαραγγειλω σε κάποιο κατάστημα και ας έρθει μετά από 2 μηνες

Δεν υπαρχει η εννοια της προπαραγγελιας μετα την επισημη διαθεση του προιοντος. Σε 2 μηνες ξανα ψαχνεις αν δεν εχεις το budget τωρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Mafariel είπε

Σας ευχαριστω αλλά αυτό που εννοούσα είναι μπορώ να το προπαραγγειλω σε κάποιο κατάστημα και ας έρθει μετά από 2 μηνες

Μπορείς να μιλήσεις τηλεφωνικά με κάποια αλυσίδα μήπως και δεχτούν αυτό που ζητάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Dimitrisger είπε

Ξέρει κανείς ποσό καιρό θα το κρατήσουν στο κατάστημα αν πληρώσω; Δίνω εξετάσεις ισπανικών 18 Δεκεμβρίου και δε θέλω να το πάρω μέχρι τότε αλλά φοβάμαι πως αν περιμένω δε θα μείνουν και πολλά στο επόμενο restock λόγω Χριστουγέννων 

H πολιτική των Public για κράτηση είναι μέχρι 5 ημέρες. Φιλική συμβουλή: πάρτο τώρα, δώσε το σε ένα φίλο σου που εμπιστεύεσαι να το έχει "κλειδωμένο" σπίτι του αφού φοβάσαι ότι θα μπεις σε πειρασμό και δε θα προετοιμαστείς όπως πρέπει, και μετά τις 18 του λες να στο δώσει...

16 ώρες πριν, aekoupoli είπε

Διαθέσιμο σε public ξανά, τρεξτε

FB_IMG_1637850069184.jpg.c2d12956f46751ba40386ea31917f33d.jpg

Χάρη σε εσένα φίλε μου πήρα πριν από ένα μήνα κι εγώ το δικό μου PS5. Να είσαι καλά που βοηθάς με τα posts σου!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μόλις παρέλαβα το ps5 που παρήγγειλα χθες από τα Public!😊

Ενημερωτικά να πω ότι το πρωί μου ήρθε mail ότι θα παραδοθεί σήμερα, και πριν κανένα 20λεπτο μου ήρθε μήνυμα στο viber ότι η παράδοση θα γίνει εντός 30 λεπτών. Ελπίζω και όλοι όσοι προλάβατε να παραγγείλετε, να παραλάβετε χωρίς κανένα πρόβλημα!

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Drer είπε

H πολιτική των Public για κράτηση είναι μέχρι 5 ημέρες. Φιλική συμβουλή: πάρτο τώρα, δώσε το σε ένα φίλο σου που εμπιστεύεσαι να το έχει "κλειδωμένο" σπίτι του αφού φοβάσαι ότι θα μπεις σε πειρασμό και δε θα προετοιμαστείς όπως πρέπει, και μετά τις 18 του λες να στο δώσει...

Χάρη σε εσένα φίλε μου πήρα πριν από ένα μήνα κι εγώ το δικό μου PS5. Να είσαι καλά που βοηθάς με τα posts σου!

Ευχαριστώ φίλε μου, χαίρομαι που βοήθησα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Thanos389 είπε

Παιδιά μόλις παρέλαβα το ps5 που παρήγγειλα χθες από τα Public!😊

Ενημερωτικά να πω ότι το πρωί μου ήρθε mail ότι θα παραδοθεί σήμερα, και πριν κανένα 20λεπτο μου ήρθε μήνυμα στο viber ότι η παράδοση θα γίνει εντός 30 λεπτών. Ελπίζω και όλοι όσοι προλάβατε να παραγγείλετε, να παραλάβετε χωρίς κανένα πρόβλημα!

 

Εμενα ρε πουστη δεν εχει ερθει καν tracking number απο acs ακομα ενω φενεται το public να την εχει διωξει απο χτες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, SuperGohan363 είπε

Εμενα ρε πουστη δεν εχει ερθει καν tracking number απο acs ακομα ενω φενεται το public να την εχει διωξει απο χτες

Κατά τις 9 το πρωί μου ήρθε το mail από Public no- reply

"Η παραγγελία σου από Public είναι καθ'οδόν! Αρ. Παραγγελίας χχχχχχχ_ψψψψψψ''(οπου ψ είναι το tracking number). Στο mail είχε link που έλεγε ότι θα έρθει σήμερα. Η εταιρία courier είναι η Easy mail. Μετά πήγα στο site της, έβαλα το tracking number και ήταν στο στάδιο προς παράδοση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, Thanos389 είπε

Κατά τις 9 το πρωί μου ήρθε το mail από Public no- reply

"Η παραγγελία σου από Public είναι καθ'οδόν! Αρ. Παραγγελίας χχχχχχχ_ψψψψψψ''(οπου ψ είναι το tracking number). Στο mail είχε link που έλεγε ότι θα έρθει σήμερα. Η εταιρία courier είναι η Easy mail. Μετά πήγα στο site της, έβαλα το tracking number και ήταν στο στάδιο προς παράδοση. 

Δεν μου ηρθε ποτε αλλα τους πηρα τηλ και μου τον ειπανε τον κωδικο οποτε μικρο το κακο αφου δεν εχει χαθει καπου

Επεξ/σία από SuperGohan363
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ilias78 είπε

Εγώ στο αρχικό εμαιλ παραγγελίας που έλαβα, μου γράφει για ημερομηνία από 29/11 έως 2/12. Δεν ξέρω αν φταίει που εβαλα παραλαβή από κατάστημα.

Εμένα μου έγραφε στο αρχικό από 26/11 έως 29/11,παραλαβή στο σπίτι μου. Δε ξέρω αν παίζει ρόλο που μένω Αθήνα, κοντά στο κέντρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, SuperGohan363 είπε

Εμενα ρε πουστη δεν εχει ερθει καν tracking number απο acs ακομα ενω φενεται το public να την εχει διωξει απο χτες

Και σε μένα το ίδιο φίλε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Thanos389 είπε

Παιδιά μόλις παρέλαβα το ps5 που παρήγγειλα χθες από τα Public!😊

 

Μια ερώτηση. Το controller είναι μέρος bundle κανονικού ή στο δίνουν ξεχωριστά(και στην απόδειξη το έχει ξεχωριστα)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, Fulgore είπε

Μια ερώτηση. Το controller είναι μέρος bundle κανονικού ή στο δίνουν ξεχωριστά(και στην απόδειξη το έχει ξεχωριστα)?

Τι εννοείς; Αν πάρεις σκέτη την κονσόλα (αν τη βρεις) έχει μέσα ένα controller από μόνη της. Αν πάρεις κάποιο bundle με χειριστήριο, θα έχεις 2. Επίσης στα bundles η απόδειξη γράφει τα είδη που περιλαμβάνει το bundle ξεχωριστά, π.χ. ένα είδος κοστολόγησης η παιχνιδομηχανή, ένα άλλο είδος (άλλη εγγραφή στην απόδειξη) το παιχνίδι, και πάει λέγοντας.

Επεξ/σία από Drer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Μια ερώτηση. Το controller είναι μέρος bundle κανονικού ή στο δίνουν ξεχωριστά(και στην απόδειξη το έχει ξεχωριστα)?

Η απόδειξη τα γράφει ξεχωριστά (δλδ 1 τεμάχιο η κονσόλα, 1 τεμάχιο το χειριστήριο και 1 τεμάχιο το παιχνίδι). Ένα χειριστήριο είχε μέσα στη συσκευασία με τη κονσόλα και το δεύτερο ήταν σε άλλη χωριστά. Πήρα τηλ μήπως μπορώ να αλλάξω το 2ο χειριστήριο (άλλο χρώμα) αλλά μου είπαν δε γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...