Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, Drer είπε

Τι εννοείς; Αν πάρεις σκέτη την κονσόλα (αν τη βρεις) έχει μέσα ένα controller από μόνη της. Αν πάρεις κάποιο bundle με χειριστήριο, θα έχεις 2. Επίσης στα bundles η απόδειξη γράφει τα είδη που περιλαμβάνει το bundle ξεχωριστά, π.χ. ένα είδος κοστολόγησης η παιχνιδομηχανή, ένα άλλο είδος (άλλη εγγραφή στην απόδειξη) το παιχνίδι, και πάει λέγοντας.

 

12 λεπτά πριν, Thanos389 είπε

Η απόδειξη τα γράφει ξεχωριστά (δλδ 1 τεμάχιο η κονσόλα, 1 τεμάχιο το χειριστήριο και 1 τεμάχιο το παιχνίδι). Ένα χειριστήριο είχε μέσα στη συσκευασία με τη κονσόλα και το δεύτερο ήταν σε άλλη χωριστά. Πήρα τηλ μήπως μπορώ να αλλάξω το 2ο χειριστήριο (άλλο χρώμα) αλλά μου είπαν δε γίνεται.

Αναφέρομαι στο 2ρο controller που έδιναν πχ τα Public(και άλλες αλυσίδες)αν το δίνουν ξεχωριστά/χρεώνουν ξεχωριστά για να το επιστρέψω πίσω να βάλω κάτι άλλο στα χρήματα αυτά.

Γιατί όπως είχα γράψει και πιο πίσω,είναι τεράστιο fail να δίνει 2 controller μαζί με single player παιχνίδι και όχι με κάποιο co op τύπου Fifa.

Αν είναι ξεχωριστά από το κουτί και στην απόδειξη, τότε εννοείται και μπορεί να γίνει επιστροφή.

Αν είναι μέρος του bundle στο οποιο είναι και τα 2 controller μέσα στο κουτί,τότε προφανώς και δεν μπορεί να γίνει επιστροφή.

Προφανως οι μεγάλες αλυσίδες(και η Sony) δεν θέλουν να επιστραφούν,θέλουν να τα διώξουν τώρα που είναι ευκαιρία με αυτό το χάος.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, N.VALANTIS είπε

Ρε παιδιά παίζει να υπάρχει ακόμα σε κανα site διαθέσιμο κάτι; 

εχει βαλει εδω μεσα  ενας αγγελια  διαθεσιμα καποια κοματια  αλλα με πενηνταρικο καπελο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tesla22 είπε

εχει βαλει εδω μεσα  ενας αγγελια  διαθεσιμα καποια κοματια  αλλα με πενηνταρικο καπελο 

Ευχαριστώ Φίλε αλλά δεν θέλω να μπλέξω πάλι σε αυτό. Και εχθές μου ζητούσε ένας τα λεφτά μπροστά τον κατάλαβα ότι ήταν απατεώνας και του κλείσαν το προφίλ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, N.VALANTIS είπε

Ευχαριστώ Φίλε αλλά δεν θέλω να μπλέξω πάλι σε αυτό. Και εχθές μου ζητούσε ένας τα λεφτά μπροστά τον κατάλαβα ότι ήταν απατεώνας και του κλείσαν το προφίλ. 

https://www.arenatech.gr/product/sony-playstation-5/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, N.VALANTIS είπε

Ευχαριστώ φίλε. Το πήρα από εκεί, έχεις ξανά παραγγείλει κάτι από εκεί; 

Δεν νομίζω πολλοί να έχουν παραγγείλει από τέτοια καταστήματα που κοροιδεύουν τον κόσμο.

Ακού λέει προσφορά τα 550 ευρω(50ευρώ καπέλο δηλαδή) και αρχική τιμή 750.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Fulgore είπε

Οχι και ούτε πρόκειται να έκανα παραγγελία από τέτοιο μαγαζί που θεωρεί προσφορά το να σου βάζει καπέλο στην επίσημη τιμή της κονσολάς.

Ακού εκεί αρχική τιμή 750ευρώ.

 

Και εμένα δεν μου άρεσε αυτό. Αλλά το έβρισκα μόνο μεταχειρισμένο στα ίδια λεφτά. Τουλάχιστον αυτό είναι καινούργιο… 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, N.VALANTIS είπε

Ευχαριστώ φίλε. Το πήρα από εκεί, έχεις ξανά παραγγείλει κάτι από εκεί; 

 Να σε καλα φιλε δυστηχως εχω θεμα με την καρτα μου και δεν δεχονται αντικαταβολη με μετρητα αλλιως θα παιρνα και εγω απο κει να γλυτωσω την ταλεπωρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν σου είναι επείγον,κάνε υπομονή για τυχόν bundles που θα βάλουν οι εδώ αλυσίδες τώρα τις γιορτές όπως εκανε το public εχτές. Η μίλησε τηλεφωνικά με όλες μήπως και μπορουν να σε βάλουν σε λίστα αναμονής/τηλεφωνική παραγγελία για όταν φέρουν κομμάτια.

Ειναι πραγματικά κρίμα να δώσεις 50ευρώ χάρισμα σε τέτοια καταστήματα.

Αν είναι για κλωτσιές οι scalpers στις αγγελίες/facebook/ebay,τέτοια καταστήματα είναι 2 φορές για κλωτσιές που παραπληροφορούν τον κόσμο,ειδικά όταν πέραν της τιμής σου αναφέρουν από κάτω ότι έχουν και πολλά σε απόθεμα

AVAILABILITY: 20 ΣΕ ΑΠΟΘΕΜΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φταίξιμο στην Sony. Έπρεπε εξ αρχής να είχε πει, 1 PS5 ανά πελάτη με ταυτότητα παραλαβή στο κατάστημα παγκοσμίως. Στην Αμερική είναι εκατοντάδες και χιλιάδες PS5 σε αποθήκες των scalper επειδή δεν θέλουν να πάρουν απόφαση να το καταπολεμήσουν. Στο κάτω κάτω καλά να παθουν που χάνουν πααααρα πολλά λεφτά με κάθε scalped PS5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Μια ερώτηση. Το controller είναι μέρος bundle κανονικού ή στο δίνουν ξεχωριστά(και στην απόδειξη το έχει ξεχωριστα)?

Ξεχωριστα τεμάχια στην αποδειξη , 3 τεμαχια θα παραλαβεις.

1) PS5

2)CONTROLLER

3) SPIDERMAN

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, dream21 είπε

Ξεχωριστα τεμάχια στην αποδειξη , 3 τεμαχια θα παραλαβεις.

1) PS5

2)CONTROLLER

3) SPIDERMAN

Το φαντάστηκα γιατί το μοναδικό bundle επίσημα από την Sony είναι για το Ratchet,απλά ήθελα επιβεβαίωση μήπως και είχε βγεί κανένα επιπλέον με τα 2 controller.

Θα ενημερώσω όταν πάω και εγώ για παραλαβή επειδή θέλω και επέκταση εγγύησης,τι λαλακίες θα μου πουν στα public

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...