Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

24 λεπτά πριν, Tetrabitos είπε

Το έχω γράψει και εγώ. Δεν ξέρω τι έχει γίνει. Άτομα από εποχές ps2 τελευταία κονσόλα τώρα θέλουν σαν τρελοί ps5 επειδή μάλλον είδαν πόσο το θέλουν οι περισσότεροι. Οπότε έτσι και το αποκτήσουν αυτοί νιώθουν ότι έχουν πίνακα του Νταλί.

Είμαι ένας από αυτούς και ναι, έτσι νιώθω :)
Το προηγούμενο ps μου ήταν το 1....

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, chrisgewrgi είπε

Δεν δουλευει ετσι καμια εταιρία.ζημια εχει αν σε 10 μυρια πωλήσεις καθονται τα 4 σε αποθήκες.

 

1 ώρα πριν, vorlon68 είπε

Τα πιστεύετε αυτα που γράφετε? Απο τον Λιακόπουλο, το Μακελείο ή το pronews.gr διαβάζετε οτι το 40% των PS5 το έχουν κλειδωμενο οι scalpers σε αποθήκες; Ημαρτον!!!!!!

Μα, γιατι να νοιαζει την sony αν το 40% ειναι κλειδωμενο σε αποθηκες. Η sony εχει παρει τα χρηματα απο το 100% των κονσολων, και θα παρει και αλλα απο τις επομενες. Το να εχει αγορασει ενας 50 για να τις πουλησει, μονο κερδος ειναι για αυτην. 

 

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Το ζουμί της υπόθεσης όμως είναι ότι δεν μπορεί να πουλήσει όσα ps5 θέλει,και αυτό ακριβώς εκμεταλλεύονται και μαγαζάκια όπως το πιο πίσω για να πουλάνε με καπέλο.

Ουτε το 1ο προιον ειναι, ουτε το τελευταιο που εχει διαφορετικη τιμη απο αυτην των επισημων πωλητων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Fulgore είπε

Το φαντάστηκα γιατί το μοναδικό bundle επίσημα από την Sony είναι για το Ratchet,απλά ήθελα επιβεβαίωση μήπως και είχε βγεί κανένα επιπλέον με τα 2 controller.

Θα ενημερώσω όταν πάω και εγώ για παραλαβή επειδή θέλω και επέκταση εγγύησης,τι λαλακίες θα μου πουν στα public

 

Δε θα σου πούνε τίποτα φίλε μου, μην ανησυχείς. Κι εγώ από Public πήρα, παραλαβή με αντικαταβολή, και αγόρασα και επέκταση εγγύσης. Πας στο ταμείο, πληρώνεις κανονικά, σου φέρνουν το κουτί με τη μηχανή και μετά ένας υπάλληλος γράφει τα στοιχεία που χρειάζεται η εγγύηση και σου φτιάχνει το χαρτί, πληρώνεις, παίρνεις το αντίγραφό σου και φεύγεις κύριος. Στο ταμείο κατά την πληρωμή για το bundle σε ρωτάνε κιόλας από μόνοι τους αν ενδιαφέρεσαι για επέκταση εγγύησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Drer είπε

Δε θα σου πούνε τίποτα φίλε μου, μην ανησυχείς. Κι εγώ από Public πήρα, παραλαβή με αντικαταβολή, και αγόρασα και επέκταση εγγύσης. Πας στο ταμείο, πληρώνεις κανονικά, σου φέρνουν το κουτί με τη μηχανή και μετά ένας υπάλληλος γράφει τα στοιχεία που χρειάζεται η εγγύηση και σου φτιάχνει το χαρτί, πληρώνεις, παίρνεις το αντίγραφό σου και φεύγεις κύριος. Στο ταμείο κατά την πληρωμή για το bundle σε ρωτάνε κιόλας από μόνοι τους αν ενδιαφέρεσαι για επέκταση εγγύησης.

Το γνωρίζω για την επέκταση γιατί το είχαν αναφέρει και παλιότερα αυτό.

Το ζουμί ειναι στην επιστροφή,γιατί φίλος μου που κοιταζε για αγορα ps5 με 2 controller από Πλαισιο,του ελεγαν ότι δεν γινεται να επιστρέψει το controller πίσω,όπως εχουμε δει παρατράγουδα και για την επιστροφή του παιχνιδιου αν δεν το θέλει κάποιος.

39 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Ουτε το 1ο προιον ειναι, ουτε το τελευταιο που εχει διαφορετικη τιμη απο αυτην των επισημων πωλητων

Οταν όμως είναι κανονική η διαθεσιμότητα,κανείς δεν ασχολείται με τέτοια φαινόμενα. Τώρα που είναι η κατάσταση όπως είναι,χτυπάει πολύ άσχημα.

Για παράδειγμα το Demon Souls υπάρχουν καταστήματα που το πουλάνε πάνω απο 80ευρω που είναι η επισημη τιμη,αλλα δεν ασχολείται κανεις μαζι τους γιατι υπάρχουν πόσες άλλες φθηνότερες επιλογές

https://www.skroutz.gr/s/24807075/Demon-s-Souls-PS5-Game.html?from=catspan

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jpater είπε

Είμαι ένας από αυτούς και ναι, έτσι νιώθω :)
Το προηγούμενο ps μου ήταν το 1....

Καντε χώρο να το αποκτήσουν τα νιάτα πρώτα, ύστερα όταν είναι στα γενοφασκια του το ps6, να το πάρετε σε κανένα bundle, Extra slim χωρίς led για οικονομία (κάτι τέτοια που κάνει η Sony) 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Drer είπε

Δε θα σου πούνε τίποτα φίλε μου, μην ανησυχείς. Κι εγώ από Public πήρα, παραλαβή με αντικαταβολή, και αγόρασα και επέκταση εγγύσης. Πας στο ταμείο, πληρώνεις κανονικά, σου φέρνουν το κουτί με τη μηχανή και μετά ένας υπάλληλος γράφει τα στοιχεία που χρειάζεται η εγγύηση και σου φτιάχνει το χαρτί, πληρώνεις, παίρνεις το αντίγραφό σου και φεύγεις κύριος. Στο ταμείο κατά την πληρωμή για το bundle σε ρωτάνε κιόλας από μόνοι τους αν ενδιαφέρεσαι για επέκταση εγγύησης.

πως εκανες επιλογη για αντικαταβολη???? εχω ρωτησει σε οτι καταστημα υπαρχει στην αθηνα και ολοι δεχοντε μονο προπληρωμη με χρεωστικη/πιστωτικη !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tesla22 είπε

πως εκανες επιλογη για αντικαταβολη???? εχω ρωτησει σε οτι καταστημα υπαρχει στην αθηνα και ολοι δεχοντε μονο προπληρωμη με χρεωστικη/πιστωτικη !!!!

Ισως να ειχε αγοράσει παλιότερα ή να εννοεί παραλαβή από κατάστημα,γιατί εχτες που εκανα την παραγγελία δεν υπήρχε επιλογη στο bundle για πληρωμή και παραλαβη απο το κατάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, tesla22 είπε

πως εκανες επιλογη για αντικαταβολη???? εχω ρωτησει σε οτι καταστημα υπαρχει στην αθηνα και ολοι δεχοντε μονο προπληρωμη με χρεωστικη/πιστωτικη !!!!

Είχα παραγγείλει από Public ένα από τα bundles που είχε βγάλει το Public γύρω στις 28 Οκτωβρίου, και δεχόταν μια χαρά παραλαβή από κατάστημα (είχα βάλει κεντρικό κατάστημα σε μεγάλο εμπορικό). Δεν είχα κανένα απολύτως θέμα. Δε ξέρω γιατί δεν έχουν την ίδια επιλογή και στα τωρινά bundles.

12 ώρες πριν, Fulgore είπε

Το γνωρίζω για την επέκταση γιατί το είχαν αναφέρει και παλιότερα αυτό.

Το ζουμί ειναι στην επιστροφή,γιατί φίλος μου που κοιταζε για αγορα ps5 με 2 controller από Πλαισιο,του ελεγαν ότι δεν γινεται να επιστρέψει το controller πίσω,όπως εχουμε δει παρατράγουδα και για την επιστροφή του παιχνιδιου αν δεν το θέλει κάποιος.

Οταν όμως είναι κανονική η διαθεσιμότητα,κανείς δεν ασχολείται με τέτοια φαινόμενα. Τώρα που είναι η κατάσταση όπως είναι,χτυπάει πολύ άσχημα.

Για παράδειγμα το Demon Souls υπάρχουν καταστήματα που το πουλάνε πάνω απο 80ευρω που είναι η επισημη τιμη,αλλα δεν ασχολείται κανεις μαζι τους γιατι υπάρχουν πόσες άλλες φθηνότερες επιλογές

https://www.skroutz.gr/s/24807075/Demon-s-Souls-PS5-Game.html?from=catspan

Αν ζητήσεις πιστωτικό για να αγοράσεις άλλο προϊόν δε μπορούν να σου πουν τίποτα. Αν ζητήσεις επιστροφή χρημάτων είναι άλλο θέμα. Διάβασε σε προηγούμενα σχόλια, συμφορουμίτης είχε πάρει bundle που περιελάμβανε 2ο λευκό χειριστήριο και το άλλαξε για να πάρει άλλου χρώματος απροβλημάτιστα. Εγώ δεν είχα να αντιμετωπίσω τέτοιο θέμα, γιατί όταν πήγα για παραλαβή δεν είχε έρθει ένα από τα 2 παιχνίδια του bundle. Παρέλαβα (και πλήρωσα) μόνο για την παιχνιδομηχανή και το ένα από τα 2 παιχνίδια, και το 2ο παιχνίδι δεν πήγα ποτέ να το παραλάβω (αποδεσμεύτηκε ούτως ή άλλως η κράτηση μετά από 5 μέρες). Δε μου είπαν κάτι που δεν πλήρωσα το σύνολο του ποσού του bundle αλλά μόνο ότι παρέλαβα (στην αρχή μόνο ένας από τους πωλητές κάτι άρχισε να ψέλνει αλλά τον αγνόησα και ζήτησα επιτακτικά πληρωμή μόνο σε ότι παραλαμβάνω και το θέμα έληξε εκεί).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, tesla22 είπε

 

19 ώρες πριν, N.VALANTIS είπε

Ευχαριστώ φίλε. Το πήρα από εκεί, έχεις ξανά παραγγείλει κάτι από εκεί; 

Υπάρχει περίπτωση να προχώρησες ήδη στην πληρωμή μέσω κατάθεσης? Έχει δημιουργηθεί θέμα στις προσφορές, στο οποίο τώρα παρατήρησα ότι δεν δέχεται άλλη πληρωμή πέρα της κατάθεσης, και έχει κάπως χαμηλές τιμές στα άλλα προϊόντα. Ακόμα και viva δεν δέχονται λόγω τεχνικούς προβλήματος (quote από το άλλο thread). 

Αν προχώρησες σε κατάθεση, θα πρότεινα άμεσα αμφισβήτηση συναλλαγής και να περιμένεις κάποιο έμπιστο κατάστημα. 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

 

Υπάρχει περίπτωση να προχώρησες ήδη στην πληρωμή μέσω κατάθεσης? Έχει δημιουργηθεί θέμα στις προσφορές, στο οποίο τώρα παρατήρησα ότι δεν δέχεται άλλη πληρωμή πέρα της κατάθεσης, και έχει κάπως χαμηλές τιμές στα άλλα προϊόντα. Ακόμα και viva δεν δέχονται λόγω τεχνικούς προβλήματος (quote από το άλλο thread). 

Αν προχώρησες σε κατάθεση, θα πρότεινα άμεσα αμφισβήτηση συναλλαγής και να περιμένεις κάποιο έμπιστο κατάστημα. 

 

 

ΜΑΚΡΙΆ ΑΠΌ ΑΥΤΟΝ!!!

Έχει βάλει αγγελία πώλησης ps5 εδώ στο site.

Μην τσιμπατε από τέτοιους, έλεος!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, mikele13- είπε

ΜΑΚΡΙΆ ΑΠΌ ΑΥΤΟΝ!!!

Έχει βάλει αγγελία πώλησης ps5 εδώ στο site.

Μην τσιμπατε από τέτοιους, έλεος!!!

Επειδη το thread ηδη διαγραφηκε, παραθετω και ss απο google σχετικα με το απο πανω

image.png.0fe95803300adbae8b9a2931767f8764.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, jack124 είπε

Ήρθε και το δικό μου. Γερμανος 499 χωρίς περιφερειακά 

IMG_20211126_230825.jpg

Καλορίζικο φίλε μου, έβγαλε ο Γερμανός διαθέσιμα κομμάτια χωρίς περιττά accessories? Πότε έγινε η παραγγελία αν επιτρέπεται?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, vaggos_13 είπε

Καλορίζικο φίλε μου, έβγαλε ο Γερμανός διαθέσιμα κομμάτια χωρίς περιττά accessories? Πότε έγινε η παραγγελία αν επιτρέπεται?

Ευχαριστώ πολύ 😁

Δεν έβγαλε στο site, από τηλέφωνο μου κράτησε τα στοιχεία μου και μόλις βρήκε με πήρε. Τρίτη τα έδωσα τα στοιχεία, Παρασκευή το είχα. Ήμουν τυχερός 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...