Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ξέρει κανείς αν μπορείς να γίνεις εθελοντής courrier για την τοπική σου πόλη στις παραδόσεις PS5? Μια κονσόλα αμοιβή ζητάω, Όχι πολλά. Θα την πληρώσω κι όλας άμα λάχει. 🤣

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλο λιώσιμο παιδιά. Συγνώμη για το offtopic αλλά μόνο εμένα μου κακοφαίνεται που δίνουν μόνο 1 χρόνο εγγύηση;Πήρα και sony σήμερα και μου το επιβεβαίωσαν και μάλλον θα υποκύψω στα +50ε για επέκταση.

Επεξ/σία από fernw_thn_souvla
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, gauss00 είπε

ε δεν αντεξε ο κωτσοβολος και εφαγε τα καντιλακια του..εκανα ακυρωση παραγγελιας οποτε παρτε την σειρα τυχερουλιδες

Γιατι τι σου ειπαν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, fernw_thn_souvla είπε

Καλο λιώσιμο παιδιά. Συγνώμη για το offtopic αλλά μόνο εμένα μου κακοφαίνεται που δίνουν μόνο 1 χρόνο εγγύηση;Πήρα και sony σήμερα και μου το επιβεβαίωσαν και μάλλον θα υποκύψω στα +50ε για επέκταση.

Πόση παραπάνω εγγύηση παίρνεις με 50€. Είναι τουλάχιστον καμία τριετία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, fernw_thn_souvla είπε

Καλο λιώσιμο παιδιά. Συγνώμη για το offtopic αλλά μόνο εμένα μου κακοφαίνεται που δίνουν μόνο 1 χρόνο εγγύηση;Πήρα και sony σήμερα και μου το επιβεβαίωσαν και μάλλον θα υποκύψω στα +50ε για επέκταση.

Αν και θα υπαρχει παλι η σχετικα διαφωνια, Οτι αγοραζετε εντος ΕΕ εχει 2 χρονια εγγυηση. The End

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, PanozX είπε

μην αγχωνεσαι ολα καλα ! εγω μιλησα με ατομο που εχω μεσα και μου λεει ολα κομπλε ακομα δεν εφτασε στην θεσσαλονικη αλλα εχει φυγει απο την easy mail αθηνας αυριο μου λεει ξεκιναν οι παραδοσεις

Πάντως μιλώντας με το τοπικό κατάστημα Easy Mail που έχει αναλάβει την παράδοση, η κοπέλα ευθέως μου είπε πως η ημερομηνία είναι ό,τι νά'ναι και θα παραδίδουν PS5 για μέρες. Τη ρώτησα αν παίζει να το παραλάβω από το κατάστημα ο ίδιος για σιγουριά και μου είπε πως γίνεται, αλλά δεν υπάρχει καμιά εγγύηση πως αυτό θα γίνει αύριο γιατί δε θα τα παραλάβουν ούτε οι ίδιοι όλα αύριο.

 

...τώρα για ποιο λόγο δεν τα δρομολόγησαν οι έμποροι 1-2 μέρες πιο νωρίς για να είναι σίγουρα στην ώρα τους, μόνο οι ίδιοι ξέρουν. Πρόβλημα χώρου; Ίσως, αλλά και τώρα κάπου βρίσκονται υποθέτω. Anyway, βλέπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Charismo είπε

Πόση παραπάνω εγγύηση παίρνεις με 50€. Είναι τουλάχιστον καμία τριετία?

Public ειναι +50 ευρω για εναν επιπλεον χρονο (συνολικα 3) 

Στον Κωτσο ειναι 70 για 2 επιπλεον (συνολικα 4).

Κωτσο συμφερει επειδη πληρωνεις τον καθε επιπλεον χρονο 35 ευρω, αντι για 50

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SabotazNic είπε

Public ειναι +50 ευρω για εναν επιπλεον χρονο (συνολικα 3) 

Στον Κωτσο ειναι 70 για 2 επιπλεον (συνολικα 4).

Κωτσο συμφερει επειδη πληρωνεις τον καθε επιπλεον χρονο 35 ευρω, αντι για 50

Κανένα Protection Plan από Sony δεν παίζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Akron είπε

Πάντως μιλώντας με το τοπικό κατάστημα Easy Mail που έχει αναλάβει την παράδοση, η κοπέλα ευθέως μου είπε πως η ημερομηνία είναι ό,τι νά'ναι και θα παραδίδουν PS5 για μέρες. Τη ρώτησα αν παίζει να το παραλάβω από το κατάστημα ο ίδιος για σιγουριά και μου είπε πως γίνεται, αλλά δεν υπάρχει καμιά εγγύηση πως αυτό θα γίνει αύριο γιατί δε θα τα παραλάβουν ούτε οι ίδιοι όλα αύριο.

...τώρα για ποιο λόγο δεν τα δρομολόγησαν οι έμποροι 1-2 μέρες πιο νωρίς για να είναι σίγουρα στην ώρα τους, μόνο οι ίδιοι ξέρουν. Πρόβλημα χώρου; Ίσως, αλλά και τώρα κάπου βρίσκονται υποθέτω. Anyway, βλέπουμε.

Έβαλες τον κωδικό στο σάιτ της easy mail 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Αν και θα υπαρχει παλι η σχετικα διαφωνια, Οτι αγοραζετε εντος ΕΕ εχει 2 χρονια εγγυηση. The End

Και εγώ αυτό έλεγα στον man της sony αλλα μου άρχισε τα 1 χρονου και οτι μετα θα πρεπει να πληρώσω 20ε για ελεγχο αμα γίνει κάτι + ότι βγεί.Στο τελος το παράτησα γιατι έβαλε την κασέτα και είχα δουλεία, δε μπορούσα να μαλώνω.

9 λεπτά πριν, Charismo είπε

Πόση παραπάνω εγγύηση παίρνεις με 50€. Είναι τουλάχιστον καμία τριετία?

Απο το media μου είπαν οτι ειναι προσφορα 53ε και πάει 3ετια.

Επεξ/σία από fernw_thn_souvla
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...