Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δυστυχώς φαίνεται ότι έγινε το αναμενόμενο. Είχαν πει ότι θα έρθει μια μεγάλη παρτίδα για τα Χριστούγεννα σε όλη την Ευρώπη, αλλά τα προβλήματα με την διαθεσιμότητα δεν αναμενεται να λυθούν μάλλον για όλο το 2023. Επίσης η Sony ξεκίνα την απευθείας την διάθεση σε όλες τις χώρες της Ευρώπης, γεγονός μάλλον που θα μειώσει την διαθεσιμότητα για τα καταστήματα ακόμα περισσότερο. Δεν χάνει κάποιος κάτι αν δηλώσει ενδιαφέρον απευθείας στην Sony,  αν δεν το θέλει να το έχει άμεσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, gdal73 είπε

Δυστυχώς φαίνεται ότι έγινε το αναμενόμενο. Είχαν πει ότι θα έρθει μια μεγάλη παρτίδα για τα Χριστούγεννα σε όλη την Ευρώπη, αλλά τα προβλήματα με την διαθεσιμότητα δεν αναμενεται να λυθούν μάλλον για όλο το 2023. Επίσης η Sony ξεκίνα την απευθείας την διάθεση σε όλες τις χώρες της Ευρώπης, γεγονός μάλλον που θα μειώσει την διαθεσιμότητα για τα καταστήματα ακόμα περισσότερο. Δεν χάνει κάποιος κάτι αν δηλώσει ενδιαφέρον απευθείας στην Sony,  αν δεν το θέλει να το έχει άμεσα...

3-4 ευρωπαϊκές χώρες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα τις Αγγελίες και δεν μου φαίνεται να παίζει τρομερό scalping. Ομολογώ ότι εντυπωσιάστηκα, αν δει κανείς τι παίζει στο Skroutz θα παθει εγκεφαλικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από επικοινωνία με κάποια καταστήματα:

Game Explorers: Διαθέσιμο μόνο σε δύο bundles με τιμές 850 - 900 ευρώ.

The Console Club: Μη διαθέσιμο. Τεράστια λίστα αναμονής. Δε γνωρίζουν πότε θα παραλάβουν.

Electroholic: Μη διαθέσιμο. Τηρεί σειρά προτεραιότητας σε προεξοφλημένες παραγγελίες. Χρόνος αναμονής αν προεξοφλήσεις περίπου 120 μέρες.

Κωτσόβολος: Μη διαθέσιμο. Αναμένουν πιθανή ημερομηνία εισαγωγής στις κεντρικές αποθήκες από τον προμηθευτή. Διαθεσιμότητα θα φανεί στο site.

Πλαίσιο: Μη διαθέσιμο. Δεν δέχονται παραγγελίες λόγω γενικής αβεβαιότητας σχετικά με τη διαθεσιμότητα της κονσόλας. Δεν έχουν κάποια επίσημη πληροφόρηση. Διαθεσιμότητα θα φανεί στο site.

Περιμένω από περιέργεια περισσότερο να δω απαντήσεις και από κάποια άλλα καταστήματα που έστειλα mail (όχι τα σκρουτζομάγαζα με τιμές... ε... κάπως...).

Επεξ/σία από FCastor
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, να ξέρετε εγώ που το είχα πάρει την προηγούμενη Τρίτη από media markt σήμερα ήρθε στο κατάστημα. Άρα αν αργούν οι παραδόσεις σας απλά περιμένετε και θα έρθει... 

Καλή τύχη στους υπόλοιπους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάρε sony center , και μπες στην λιστα 

1 ώρα πριν, FCastor είπε

Από επικοινωνία με κάποια καταστήματα:

Game Explorers: Διαθέσιμο μόνο σε δύο bundles με τιμές 850 - 900 ευρώ.

The Console Club: Μη διαθέσιμο. Τεράστια λίστα αναμονής. Δε γνωρίζουν πότε θα παραλάβουν.

Electroholic: Μη διαθέσιμο. Τηρεί σειρά προτεραιότητας σε προεξοφλημένες παραγγελίες. Χρόνος αναμονής αν προεξοφλήσεις περίπου 120 μέρες.

Κωτσόβολος: Μη διαθέσιμο. Αναμένουν πιθανή ημερομηνία εισαγωγής στις κεντρικές αποθήκες από τον προμηθευτή. Διαθεσιμότητα θα φανεί στο site.

Πλαίσιο: Μη διαθέσιμο. Δεν δέχονται παραγγελίες λόγω γενικής αβεβαιότητας σχετικά με τη διαθεσιμότητα της κονσόλας. Δεν έχουν κάποια επίσημη πληροφόρηση. Διαθεσιμότητα θα φανεί στο site.

Περιμένω από περιέργεια περισσότερο να δω απαντήσεις και από κάποια άλλα καταστήματα που έστειλα mail (όχι τα σκρουτζομάγαζα με τιμές... ε... κάπως...).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, kundi είπε

πάρε sony center , και μπες στην λιστα 

 

Πήρα χθες από περιέργεια. Δεν είχε ιδέα πότε θα έχουν πάλι διαθέσιμα ούτε είπε τίποτα για λίστα αναμονής ή να αφήσω τύπου παραγγελία για όποτε.

Άσε που κρίνοντας από τις διαθεσιμότητες των καταστημάτων στις γιορτές, πιο πιθανό βλέπω να φέρνουν πρώτα άλλες αλυσίδες και μετά το Sony Center... 🙂

Επεξ/σία από FCastor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, FCastor είπε

Πήρα χθες από περιέργεια. Δεν είχε ιδέα πότε θα έχουν πάλι διαθέσιμα ούτε είπε τίποτα για λίστα αναμονής ή να αφήσω τύπου παραγγελία για όποτε.

Άσε που κρίνοντας από τις διαθεσιμότητες των καταστημάτων στις γιορτές, πιο πιθανό βλέπω να φέρνουν πρώτα άλλες αλυσίδες και μετά το Sony Center... 🙂

εγώ από sony center to ειχα παρει παντως ηταν ολα οκ, 

πρώτα το παραλαμβάνουν  sony center ,

Επεξ/σία από kundi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, George_boub είπε

Παιδιά καλησπέρα είναι κανεις που να έχει παραλάβει το ps5 από media markt με το Spiderman? Που ήταν διαθέσιμο τη προηγούμενη βδομάδα;

Καλησπέρα. Εγώ παρέλαβα το Σάββατο που μας πέρασε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, prototypegr είπε

Καλησπέρα. Εγώ παρέλαβα το Σάββατο που μας πέρασε. 

Καλησπερα. Εμένα ακόμα μου λένε το περιμενουν από τον προμηθευτή και είπα μήπως αργησουν αλλα αφού το παρέλαβες ελπίζω να μην αργήσουν να το βρούνε. Ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αργά χθες βράδυ φίλος με ενημέρωσε ότι στο Πλαίσιο κέντρο έχει διαθέσιμα κομμάτια...

Λεπτομέρειες δεν γνωρίζω.

Πάρτε σβαρνα τα μαγαζιά και όχι τηλεφωνικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, mikele13- είπε

Αργά χθες βράδυ φίλος με ενημέρωσε ότι στο Πλαίσιο κέντρο έχει διαθέσιμα κομμάτια...

Λεπτομέρειες δεν γνωρίζω.

Πάρτε σβαρνα τα μαγαζιά και όχι τηλεφωνικά.

Σύνταγμα εννοείς; Ή Στουρνάρη;

Επεξ/σία από FCastor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλήστε στο τηλέφωνο του Πλαισίου Συντάγματος και ρωτήστε αν το συγκεκριμένο κατάστημα έχει διαθεσιμότητα ή ζητήστε να συνδεθείτε με το τμήμα τεχνολογίας. Λόγω ακυρώσεων έχουν διαθέσιμα bundles για αποστολή στο σπίτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, George_boub είπε

Καλησπερα. Εμένα ακόμα μου λένε το περιμενουν από τον προμηθευτή και είπα μήπως αργησουν αλλα αφού το παρέλαβες ελπίζω να μην αργήσουν να το βρούνε. Ευχαριστώ. 

Κι εμένα όταν τους πήρα τηλέφωνο, με είπαν ότι περιμένουν από τον προμηθευτή κι ότι μέχρι τις 18/ που έλεγε η παραγγελία, θα παραλάμβανα. Απλώς να ξέρεις, ότι τις παραγγελίες, από ότι κατάλαβα, δεν τις διαχειρίζονται κεντρικά, αλλά αναλαμβάνουν καταστήματα την περαιτέρω επεξεργασία τους. Η δικιά μου, π.χ. ετοιμάστηκε και στάλθηκε από κατάστημα της Θεσσαλονίκης. Οπότε, έχε κι αυτό στο νου σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, FCastor είπε

Σύνταγμα εννοείς; Ή Στουρνάρη;

Δεν γνωρίζω λεπτομέρειες.

17 λεπτά πριν, FCastor είπε

Μιλήστε στο τηλέφωνο του Πλαισίου Συντάγματος και ρωτήστε αν το συγκεκριμένο κατάστημα έχει διαθεσιμότητα ή ζητήστε να συνδεθείτε με το τμήμα τεχνολογίας. Λόγω ακυρώσεων έχουν διαθέσιμα bundles για αποστολή στο σπίτι.

Από το τηλέφωνο δεν θα σας πουν.

Γι'αυτό ανέφερα πιο πάνω ότι πρέπει απευθείας στο κατάστημα να πάτε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...