Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, CarbonFibre είπε

Να ρωτήσω κάτι άλλο. Αν παραγγείλω σήμερα Demon's Souls από ποιόν έχω τις περισσότερες πιθανότητες να το πάρω μέχρι Σάββατο; Επαρχία αλλά κοντά Αθήνα. Στέλνει κανείς και Σάββατο;

Εμενα από console club μου έστειλαν τα παιχνίδια και την επόμενη μέρα τα παρέλαβα με κουριερ. Ξεκινα τα τηλεφωνα πρωι στα σκρουτζομαγαζα να δεις διαθεσιμότητες. Λογικά Παρασκευή θα το έχεις

Επεξ/σία από aggelos87
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα μια από τα ίδια 20/9 Κωτσόβολο και τίποτα ακομα υπάρχει περίπτωση να αλλάξει κάτι ποιο αργά γνωρίζετε;μέχρι τι ώρα κάνουν ανανεωση; Και το περίεργο είναι ότι δεν έχω απολύτως καμία ενημερώσει ούτε αν θα πάω δεύτερο κύμα τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναιιιι άλλαξε η παραγγελία στο Πλαίσιο μόλις τώρα... η παραγγελία μου έχει τιμολογηθεί και θα παραλάβω αύριο 9:00 με 13:00! 🥳🥳🥳🎮🎮🎮🥳🥳🥳

Επεξ/σία από elessar86
  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως για τον Κοτσόβολο στην επαρχία τα κατά τόπους καταστήματα έχουν τις κονσόλες και τις δώσουν αύριο σε courier ή τα παραδώσουν τα φορτηγά τους?

Κάτι τέτοιο θυμάμαι είχα ακούσει στο podcast 3 στον αέρα λίγο μετά που τελείωσε το lockdown αν και δεν φημίζομαι για την μνήμη μου 😟🥴

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

να κανω μια ερωτηση, οσοι εχετε παραγγειλει 2-3 κονσολες και τελικα θα παρετε στα χερια σας αυριο μεθαυριο μια απο αυτες, εχετε κανει τις αναλογες ακυρωσεις ή περιμενετε να ερθουν πρωτα στα χερια σας και μετα???

Επεξ/σία από zacque
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 minutes ago, nikosgr said:

Αντε ρε μ#λ#κ#  Κώτσο... άντε γ#μ# την "Συλλογή" σας και γ#μ# και την "Προετοιμασία" σας μέσα... απο το μεσημέρι κολλημένοι εκεί είμαστε... άντε να προχωράμε και σε κανα sms...  🤬

Consider yourself lucky, με εξανάγκασαν σε εξόφληση, πριν σε προκαταβολή ώστε να παραγγείλω από τους πρώτους ενώ είχα κάνει παραγγελία στις 17/09 14:39(που δεν έχω δει κάποιον σε όλο το φόρουμ να έχει νωρίτερα μέχρι στιγμής και έχουν status update), η κονσόλα σε αναμονή διαθεσιμότητας και μου λένε θα ενημερωθείτε όταν είναι να παραλάβετε απλά. Όταν είναι αυτό αν είστε στο πρώτο κύμα και αν, mind you, την δεύτερα όταν ζήτησαν την γ@μω εξόφληση μου είπαν σίγουρα μέχρι Παρασκευή. Θα έρθει καταγγελία αν πάει για Δεκέμβρη, το θεωρώ ξεκάθαρα εξαπάτηση, με διαβεβαίωσαν δύο διαφορετικά άτομα ότι θα την έχω μέχρι την Παρασκευή, και τώρα που πληρώθηκαν δεν τους νοιάζει τπτ.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Stormreaper είπε

Καλησπέρα μια από τα ίδια 20/9 Κωτσόβολο και τίποτα ακομα υπάρχει περίπτωση να αλλάξει κάτι ποιο αργά γνωρίζετε;μέχρι τι ώρα κάνουν ανανεωση; Και το περίεργο είναι ότι δεν έχω απολύτως καμία ενημερώσει ούτε αν θα πάω δεύτερο κύμα τιποτα.

Κάποιος είπε πως από Κωτσόβολο, μετά τις 18/9 παραγγελία πάνε για δεύτερο κύμα, αλλά μεταξύ μας, κανείς μας δεν ξέρει τι του γίνεται. 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα απο κωτσοβολο ενας στο τηλεφωνο που ρωτησα ειπε οτι οσες παραγγελειες εχουνε γινει μέχρι τωρα ειναι day1. Αυριο θα τον έχουν απολυσει μαλλον 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Stormreaper είπε

Γνωρίζετε μέχρι τι ώρα ανανεώνεται η παραγγελία υπάρχει περίπτωση να δούμε κάτι ποιο αργά;

Χτες σε κάποιους άλλαζε το status ακόμα και στις 22.00 - 22.30... στον Κώτσο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/11/2020 στις 9:31 ΜΜ, Choco-late είπε

Και εγώ παιδιά έχω κάνει προπαραγγελια στο κότσο από 18/9 με αντικαταβολή .Δε μου ζητήθηκε προκαταβολή τίποτα και απλά περιμένω .Όπως και σε σας το site γράφει αναμονή διαθεσιμότητας.Το ωραίο όμως ξέρετε ποιο είναι ?Τη Παρασκευή παράγγειλα 2ρο χειριστήριο  ps5 όπου κ έχει είχε προπαραγγελια χωρίς να γράφει διαθεσιμότητα και σήμερα μου ήρθε κανονικά ..Το βλέπω, το λιγουρεύομαι ,το μυρίζω παίρνω μια αίσθηση αλλά μέχρι εκεί.Κοιτάμε ο ένας τον άλλον ...

9976FC70-FFAF-41B9-BB4B-1087E66E0424.jpeg

οντως δε καθονται να το περασουν θα τα στειλουν ετσι!!κατευθειαν αποστολη πεμπτη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο Κωτσόβολος δεν τήρησε την σειρά προτεραιότητας... Και είναι κρίμα για εμάς. Εγώ δεν άντεξα και την ακύρωσα. Την έβαλα παραγγελία από τοπικό κατάστημα και θα την έχω αρχή Δεκέμβρη.

Χωρίς τίτλο.jpg

28(1).jpg

Επεξ/σία από Dev1l
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, nikosgr είπε

Χτες σε κάποιους άλλαζε το status ακόμα και στις 22.00 - 22.30... στον Κώτσο.

Κατάλαβα θα λιωσουμε αν και δεν βλέπω φως🤣🤣🤣🤣🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...