Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις έλαβα το πολυπόθητο sms απο Κωτσόβολο!! Στις 20.35 ακριβώς... και άλλαξε και το status επιτέλους στο site...!! 😄

Συνοψίζω για ενδιαφερόμενους... Παραγγελία 18/9 στις 7.00 το πρωί... Προκαταβολή και αντικαταβολή... Παράδοση για Αθήνα...

image.png.43a90d8923100821c3d12ac7f27cbc47.png

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, vorlon είπε

Οπως ο άλλος που είπε οτι τον ενημέρωσε φιλος του οτι τα PS5 εχουν πάει στα καταστήματα Vodafone και απο εκει θα αποσταλλουν. Απο την στιγμή που η Vodafone δεν έχει στείλει κανένα PS5 σε μαγαζι. Το ξέρω γιατι φίλος μου δουλευει στην Vodafone και ψάχνει και ο ίδιος PS5.

Αυτο περι voda επειδη παει μαλλον σε εμενα, στο καταστημα εχει 100% κονσολες, οι οποιες ειναι ολες κρατημενες και για αποστολη. Θεωρω πιο ευκολο να πανε οι κονσολες στα καταστημα που εγιναν οοι κρατησεις, και μετα οι υπαλληλοι να τα παραδωσουν στα κουριερ ωστε να δωθουν αμεσα την επομενη εργασιμη. Παραδοση κουριερ εντος πολης, αμα παραδοθει στην εταιρεια το πρωι, μπορει να παραδοθει ακομα και το μεσημερι στον αγοραστη

(δεν ξερω πως θα γινει η αποστολη απο το καταστημα στους αγοραστες, εικαζω γιατι μου φαινεται λογικο).

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, nekrik είπε

Κάτι κινείται. Μόλις ειδοποιήθηκα από το  Πλαίσιο ότι η παραγγελία μου δρομολογήθηκε για αυριανή παράδοση. 

ναι και μένα είναι τιμολογημένη και έχει δοθεί στην μεταφορική, φυσικά επειδή είμαι επαρχία έχει το γνωστό έως 25/11. Αύριο το πρωί θα ξεκινήσω τα τηλέφωνα στην μεταφορικη :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, nikosgr είπε

Μόλις έλαβα το πολυπόθητο sms απο Κωτσόβολο!! Στις 20.35 ακριβώς... και άλλαξε και το status επιτέλους στο site...!! 😄

Συνοψίζω για ενδιαφερόμενους... Παραγγελία 18/9 στις 7.00 το πρωί... Προκαταβολή και αντικαταβολή... Παράδοση για Αθήνα...

image.png.43a90d8923100821c3d12ac7f27cbc47.png

Στα ίδια ακριβώς είμαστε φίλε. Σου έστειλαν πιο νωρίς και από την Courier Center? Και τώρα από τον Κωτσόβολο ότι είναι καθ'οδόν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, ShadowSora94 είπε

Consider yourself lucky, με εξανάγκασαν σε εξόφληση, πριν σε προκαταβολή ώστε να παραγγείλω από τους πρώτους ενώ είχα κάνει παραγγελία στις 17/09 14:39(που δεν έχω δει κάποιον σε όλο το φόρουμ να έχει νωρίτερα μέχρι στιγμής και έχουν status update), η κονσόλα σε αναμονή διαθεσιμότητας και μου λένε θα ενημερωθείτε όταν είναι να παραλάβετε απλά. Όταν είναι αυτό αν είστε στο πρώτο κύμα και αν, mind you, την δεύτερα όταν ζήτησαν την γ@μω εξόφληση μου είπαν σίγουρα μέχρι Παρασκευή. Θα έρθει καταγγελία αν πάει για Δεκέμβρη, το θεωρώ ξεκάθαρα εξαπάτηση, με διαβεβαίωσαν δύο διαφορετικά άτομα ότι θα την έχω μέχρι την Παρασκευή, και τώρα που πληρώθηκαν δεν τους νοιάζει τπτ.

14.14 από Κώτσο και μας θυμήθηκαν ξαφνικά το Σάββατο, μέχρι τότε πλήρης σιγή. Βλέπω η κατάσταση είναι πραγματικά ότι να ναι, μακάρι να παραλάβεις, είσαι όντως από τους πρώτους από άποψη χρόνου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Αυτο περι voda επειδη παει μαλλον σε εμενα, στο καταστημα εχει 100% κονσολες, οι οποιες ειναι ολες κρατημενες και για αποστολη. Θεωρω πιο ευκολο να πανε οι κονσολες στα καταστημα που εγιναν οοι κρατησεις, και μετα οι υπαλληλοι να τα παραδωσουν στα κουριερ ωστε να δωθουν αμεσα την επομενη εργασιμη. Παραδοση κουριερ εντος πολης, αμα παραδοθει στην εταιρεια το πρωι, μπορει να παραδοθει ακομα και το μεσημερι στον αγοραστη

Δουλευα 10 χρόνια στην Vodafone σε καταστημα. Τα καταστήματα ποτε δεν εκαναν αποστολες σε συνδρομητες/πελατες. Αυτες πάντα γινονταν απο τα κεντρικα μεσω της Orbit και της Easy mail. Τα καταστήματα ειναι το 99% Franchise, ενας που έχει μαγαζί franchise δεν θα μπει στον κόπο να κάνει αποστολες εμπορευματων απο τις οποιες δεν εχει κέρδος.

Επεξ/σία από vorlon
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, nosvasedis είπε

Στα ίδια ακριβώς είμαστε φίλε. Σου έστειλαν πιο νωρίς και από την Courier Center? Και τώρα από τον Κωτσόβολο ότι είναι καθ'οδόν?

Δεν μου έχει έρθει ακόμα απο την μεταφορική... και το sms του Κωτσόβολου δεν λέει ποια είναι... "Συνεργαζόμενη εταρεία ταχυμεταφορών" λέει και έχει και το voucher number... Εκανες tracking εσύ με το voucher σου στην Courier Center?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από γενική ταχυδρομική μου το στέλνουν κι εμένα,στον Βόλο.Κωτσοβολο 17/9 προκαταβολή και αντικαταβολη.   

Αργεί αυτή ρε παιδιά?

Επεξ/σία από ReaperComes1179
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, stratoskar96 είπε

Mediamarkt μου στείλαν μόλις ότι αύριο 11 με 2 θα μου το φέρουν. Το παρήγγειλα προχθές ούτε 18 Σεπτεμβρίου ούτε τίποτα 

Μπορείς σε παρακαλώ να βάλεις ένα screenshot, με τα προσωπικά σου στοιχεία σβησμένα φυσικά, για να το χρησιμοποιήσω σε περίπτωση δεν παραλάβω αύριο? Θα βοηθούσε πολύ. 

Από 17/9 παραγγελία και εξόφληση του ποσού σε κατάστημα μια μέρα πριν το lockdown, και ακόμα άνθρωποι τους εργάζονται σκληρά για μένα και τα προϊόντα μου.... 

Στο τηλέφωνο ο καθένας μου λέει και κάτι διαφορετικό. Φυσικά διατηρώ την ψυχραιμία μου, καθώς δε μου φταίνε οι υπάλληλοι που δεν υπάρχει καμία συνεννόηση κι οργάνωση εκεί μέσα.

Κάτι μου λέει πως όσοι είχαμε επιλέξει παραλαβή από κατάστημα την πατήσαμε και αυτό μου είπε και κάποιος υπάλληλος. Ότι πρώτα θα στείλουν σε όσους είχαν επιλέξει αποστολή στο χώρο τους. Αν ισχύει, που σύμφωνα με άλλον συνάδελφο δεν ισχύει, πήγαν περίπατο προτεραιότητες και όλα. Απαράδεκτοι πραγματικά. 

Παρακαλώ όποιος έχει ενημέρωση από Media να το ποστάρει, και να αναφέρει και τι τρόπο παράδοσης είχε επιλέξει. 

Να παίρνουν τηλέφωνο για προκαταβολή και να υπόσχονται day 1 παράδοση ξέρουν. Να τηρήσουν τη δική τους μεριά της συμφωνίας όμως δυσκολεύονται.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια επεσε τρελο μεσον.. Μονο τους υπαλληλους και τα στελεχη που δουλευουν σε ολες αυτες τις αλυσιδες καταστηματων και μη, τους στενους σε κυκλο συγγενεις γνωστους κτλ. Φανταστειτε λοιπον ποσα λιγα κομματια εμειναν για τους υπολοιπους. Αρχιζω να πιστευω οτι το συστημα σε Γερμανο χτες και σημερα που ανοιξε ηταν για να παραγγειλουν καποιοι δικοι τους. Δεν ανοιγει ενα συστημα απο λαθος. Επισης σημερα ειχε και διαχωρισμο στην digital με την απλη εκδοση. Στη μια ελεγε διαθεσιμο και στην αλλη περιορισμενα τεμαχια.. Ε δεν ειναι καταλαθος αυτα. Τι να πω, απλα υπομονη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλησα με Γερμανο για τις σημερινες παραγγελιες.

Συμπαθης η κοπέλα, μου είπε πως η ενημερωση που εχουν ειναι πως ολες οι παραγγελιες ΜΕΤΑ την 09/11 πανε για μεταγενεστερη (αγνωστη) παραλαβη.

Συστημικα θα επρεπε να είχαν ακυρωθεί και οι σημερινές παραγγελίες, αλλά για κάποιο λόγο η δικιά μου δεν ακυρώθηκε.

Το μετέφερε στο αρμόδιο τμήμα. Ισως με ενημερώσουν εκείνοι ειπε, δεν γνωριζε

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...