Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, Se7en92 είπε

πολυ ξαφνικα τελειωσαν τα bundle στα εκαστοτε καταστηματα 

ή μου φανηκε??

Την ίδια μέρα τελείωσε η προσφορά σε όλα τα καταστήματα!

Ξαφνικίτιδα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Από τη μια

Καύσιμα και ρεύμα αποτελούν προτεραιότητα

Από την άλλη πρέπει να σκάσεις 700

Για να πάρεις ps5 μαζί με διάφορα άλλα που στο κάτω κάτω μπορεί να μην τα θέλεις

Ελπίζω να αποσυρανε τα πακέτα γιατί κανείς δεν έπαιρνε 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι. Εγώ έστειλα και mail παραπόνων για τον εκβιασμό των καταστημάτων που εκμεταλλεύονται την έλλειψη στην αγορά ώστε να πουλήσουν έξτρα περιφερειακά κ παιχνίδια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, afragorn είπε

Μακάρι. Εγώ έστειλα και mail παραπόνων για τον εκβιασμό των καταστημάτων που εκμεταλλεύονται την έλλειψη στην αγορά ώστε να πουλήσουν έξτρα περιφερειακά κ παιχνίδια...

Ας το ξαναπούμε: αυτός που προμηθεύει τα καταστήματα με κονσόλες της Σονυ είναι η Οντιο Βιζουαλ. Από εκεί έχει πέσει σήμα να δινει κονσόλες σε καταστήματα που δίνουν περισσότερα μπαντλ. Οποτε και για αυτό σου προσφέρουν τόσα πακέτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει* στο Γερμανό πακέτα με 529€  με το Horizon Forbidden West, 2ο χειριστήριο και 20Ε κάρτα psn με επιστροφή 10% με Eurobank.

https://www.germanos.gr/category/gaming/consoles/ps5-consoles/?categoryId=cat3940007&sort=defaultPrice&order=ascending&sortType=numprop

Καλή τιμή θεωρητικά. Τώρα που βρήκε ο Γερμανός τα official bundle με Horizon ετοιμοπαράδοτα όταν δεν υπάρχουν πουθενά αλλού....

edit * Είχε; Τώρα φαίνονται μη διαθέσιμα...

Επεξ/σία από giorgionats
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, giorgionats είπε

Έχει* στο Γερμανό πακέτα με 529€  με το Horizon Forbidden West, 2ο χειριστήριο και 20Ε κάρτα psn με επιστροφή 10% με Eurobank.

https://www.germanos.gr/category/gaming/consoles/ps5-consoles/?categoryId=cat3940007&sort=defaultPrice&order=ascending&sortType=numprop

Καλή τιμή θεωρητικά. Τώρα που βρήκε ο Γερμανός τα official bundle με Horizon ετοιμοπαράδοτα όταν δεν υπάρχουν πουθενά αλλού....

edit * Είχε; Τώρα φαίνονται μη διαθέσιμα...

digital ομως. Το horizon bundle περιλαμβανει digital key για το παιχνιδι. Ακομα διαθεσιμο παντως

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως βλέπω τα bundles μένουν για πολύ καιρό διαθέσιμα, κάτι που σημαίνει ότι ο κόσμος δε τσιμπάει για να δώσει 100 ευρω πάνω για να πάρει ps5 μαζί με σαβούρα που του πασσαρουν με το έτσι θέλω.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από την στιγμή που τα παιχνίδια βγαίνουν σε ps4 και υπολογιστές (αργότερα), δεν υπάρχει λόγος να δώσει κάποιος το καπέλο των 200€. Σίγουρα είναι πολύ καλύτερα να παίζεις σε ps5 (σε σχέση με ps4) αλλά να μην ξεχνάμε και την συγκυρία στην οποία βρισκόμαστε. Έπειτα, αν κάποιος θέλει να καλυφθεί περαιτέρω σε σχέση με την ανεπαρκή εγγύηση του ενός έτους, το κουστούμι βγαίνει 750 - 800€ ανάλογα με το πακέτο! 

Επεξ/σία από pictorino
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/6/2022 στις 5:29 ΜΜ, bloodsacker7 είπε

Καλησπέρα,

Επειδή κι εγώ περίμενα αρκετό καιρό να κατέβει η τιμή της κονσόλας στο κανονικό, αποφάσισα να ακολουθήσω το δρόμο του bundle και να κρατήσω μόνο την κονσόλα.

Η αγορά έγινε από μεγάλη αλυσίδα ηλεκτρονικά , μου ήρθε η κονσόλα και ένα πακέτο με controller+2 games (σύνολο 669€)

Kάλεσα λοιπόν στην κεντρική γραμμή του καταστήματος και ζήτησα για επιστροφή του πακέτου με το controller +games και ήταν κάθετοι ότι δεν γίνεται επιστροφή και ότι το bundle πρέπει να επιστραφεί όπως αγοράστηκε. Στην προσπάθεια να εξηγήσω ότι είναι δικαίωμα μου να κάνω την επιστροφή του extra πακέτου δεν είδα ανταπόκριση οπότε δεν ασχολήθηκα άλλο καθώς ήταν και ανούσιο διότι έτσι τους δασκαλεύουν να λένε.

Επόμενη κίνηση ήταν να πάω στο κατάστημα (διάλεξα του Ρέντη στα village cinemas κοντά) και να επιστρέψω το πακέτο απευθείας. Η επιστροφή έγινε κανονικά απλά στην απάντηση του υπαλλήλου για πιστωτικό εγώ είπα πως θέλω επιστροφή χρημάτων κάτι που έγινε χωρίς κανένα πρόβλημα.

Εν κατακλείδι κατέληξα με την αγορά της κονσόλας στα 499 € όπως επιθυμούσα , απλά κάνοντας μια βόλτα από το κατάστημα για την επιστροφή του extra πακέτου - κάτι που είναι αναγκαίο κακό στην παρούσα κατάσταση.

 

καλα εκανες. ειμαστε παρα πολλοι εμεις που καναμε ακριβως το ιδιο. επιστρεψαμε πισω τα εξτρα παιχνιδια που δεν θελαμε η τα βρισκαμε φτηνοτερα στο ιντερνετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Έφερε καμιά δεκαριά bundles το Public χτες και εξαφανίστηκαν, είναι που δεν τα αγοράζει ο κόσμος..

Σίγουρα παίζει ρόλο και η ποσότητα των τεμαχίων. Αν είχε από 2-3 στο καθένα, τότε το βλέπω φυσιολογικό. Παρόλα αυτά, εδώ και αρκετό καιρό σε Γερμανό, Plaisio, Public, Κωτσόβολο παίζουν σχεδόν συνέχεια διαθέσιμα bundles.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...