Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και μένα στην Εξέλιξη Παραγγελίας (Κωτσόβολος) μου λέει από τις 12:20 το μεσημέρι ότι είναι στο στάδιο "Συλλογή - Προετοιμασία". Από τότε δε λέει να αλλάξει. Προπαρήγγειλα 17/9 στις 15:57 το PS5 Disc Edition έχοντας δώσει προκαταβολή (μένω Αθήνα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, fernw_thn_souvla είπε

Καλο λιώσιμο παιδιά. Συγνώμη για το offtopic αλλά μόνο εμένα μου κακοφαίνεται που δίνουν μόνο 1 χρόνο εγγύηση;Πήρα και sony σήμερα και μου το επιβεβαίωσαν και μάλλον θα υποκύψω στα +50ε για επέκταση.

Όλες οι εταιρίες δίνουν ένα χρόνο εγγύηση ! Ο δεύτερος χρόνος παρέχεται υποχρεωτικά από την ευρωπαϊκή ένωση ! Δούλευα πλαίσιο για αυτό και το γνωρίζω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Dr_Rad είπε

Θα γίνω κακός και θα ρίξω κι εγώ κατάρες προς το μέρος τους. Αλλά σίγουρα ούτε μισό σεντ σε αυτούς τους καραγκιόζηδες...

Εγώ γιατί είμαι σίγουρος πως αν άνοιγαν τώρα οι παραγγελίες θα έκανες 5-6 απανοτές? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Avgeris Fragos είπε

Εγώ τους πήρα τηλ πριν καμιά ώρα και έλεγαν ότι να νε! Η κυρία μου λέει κάντε μερικές μέρες υπομονή! Υπάρχει σειρά προτεραιότητας!

Screenshot_20201118_212752.jpg

ναι σειρα προτεραιοτητας.. απο το τελος

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Avgeris Fragos said:

Εγώ τους πήρα τηλ πριν καμιά ώρα και έλεγαν ότι να νε! Η κυρία μου λέει κάντε μερικές μέρες υπομονή! Υπάρχει σειρά προτεραιότητας!

Screenshot_20201118_212752.jpg

Αδερφέ ένα λεπτό πιο γρήγορος από εμένα, φαντάσου εγώ πλήρωσα και όλας.

Γελοίοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, steve_tash είπε

Και μένα στην Εξέλιξη Παραγγελίας (Κωτσόβολος) μου λέει από τις 12:20 το μεσημέρι ότι είναι στο στάδιο "Συλλογή - Προετοιμασία". Από τότε δε λέει να αλλάξει. Προπαρήγγειλα 17/9 στις 15:57 το PS5 Disc Edition έχοντας δώσει προκαταβολή (μένω Αθήνα).

μπορει να αλλαξει και το πρωι και να σου ερθει μεχρι αυριο απογευμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Thatblondegirl1999 είπε

Sorry αν γίνομαι σπαστική αλλά σου είπαν ξεκάθαρα ότι έχουν τεμάχια έτοιμα για παράδοση;έτσι όπως έχω καει φυσάω κ τ γιαούρτι

αυτό που μου είπε είναι ότι θα έχουν κάποια κομμάτια άμεσα διαθέσιμα, και αυτό διότι πήραν κάποια για στοκ χωρίς να έχουν προπαραγγελίες.

αν λέει ανοίξει στις 12 και πέσουν 100 παραγγελίες, κάποιες θα φάνε άκυρο. τώρα αυτό δεν ξέρω τι εύρος μας δίνει, αλλά δεν είναι 5-10 τεμάχια. οπότε κάνε καφέ και ευχήσου στο refresh μετά τις 12, εγώ προσωπικά αυτό θα κάνω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Avgeris Fragos είπε

Εγώ τους πήρα τηλ πριν καμιά ώρα και έλεγαν ότι να νε! Η κυρία μου λέει κάντε μερικές μέρες υπομονή! Υπάρχει σειρά προτεραιότητας!

Screenshot_20201118_212752.jpg

Ιδια ώρα παραγγελίας (ενα λεπτό διαφορα) με το παιδί στην προηγούμενη σελίδα ... μπας και είχαν φάει κανα σκάλωμα στο σύστημα εκείνη την μέρα και ώρα οι παραγγελίες;;; Τι να πω... Αδικο!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Avgeris Fragos είπε

Εγώ τους πήρα τηλ πριν καμιά ώρα και έλεγαν ότι να νε! Η κυρία μου λέει κάντε μερικές μέρες υπομονή! Υπάρχει σειρά προτεραιότητας!

Screenshot_20201118_212752.jpg

Πες τα ρε κι εμένα αυτή η κυρία μου μίλησε και ότι να ναι ελεγε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Magnipas είπε

Από πλαίσιο προχώρησε η παραγγελία καιμου ήρθε στο μαιλ διάστημα παράδοσης  

Ναι σε μένα και άλλα 2 παιδιά άλλαξε τώρα κατά της 8 μας έγραψε ότι τιμολογήθηκε.... εμένα θα την στείλουν 9:00 με 13:00 λογικά με δικά τους φορτηγά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Voda που το είδανε αυτό το κόλπο με το πριν τις 7/11? Και ο φίλος εδώ μέσα που την έκανε 8/11 πως

παραλαμβάνει?Και εγώ δεν έχω καμία ενημέρωση ούτε e-mail ούτε τηλέφωνο με παραγγελία 7/11.

Δε με πειράζει αυτό που διάβασα για 15 Δεκέμβρη αλλά μήπως είναι και αυτό μούφα?Και μας κρατήσουν τα λεφτάκια

κάνα δίμηνο τζάμπα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

2,5 ώρες υπομονή ρε παιδιά για όσους δεν πρόλαβαν. Το e-shop θα ξηγηθεί 🤫

stay tunned 

Επεξ/σία από spyreto88
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...