Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, aekoupoli είπε

μπορει να αλλαξει και το πρωι και να σου ερθει μεχρι αυριο απογευμα

Μακάρι φίλε! Πάντως όντως η συνεννόηση που γίνεται με τους υπαλλήλους του Κωτσόβολου είναι ότι να ναι. Δε βγάζεις άκρη. Βλέπω τα screenshots από παιδιά που είναι κυριολεκτικά πρώτοι και δε τους έχουν ανανεώσει την πορεία παραγγελίας και καταλαβαίνω την αγανάκτηση τους. Φίλος μου που προπαρήγειλε στις 23/9 και έδωσε προκαταβολή στις 30/9 μόλις έλαβε tracking number από Κώτσο... και δεν είχε καμία άκρη από μέσα κτλ... μόλις του ήρθε το sms φρίκαρε ακόμα και ο ίδιος...

  • Confused 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, spyreto88 είπε

2,5 ώρες υπομονή ρε παιδιά για όσους δεν πρόλαβαν. Το e-shop θα ξηγηθεί 🤫

λες να καταφέρουμε να είμαστε τα πιο γρήγορα κλικ; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ShadowSora94 είπε

Αδερφέ ένα λεπτό πιο γρήγορος από εμένα, φαντάσου εγώ πλήρωσα και όλας.

Γελοίοι.

Και εγώ έχω πληρώσει! Με είχαν πάρει τηλ για προκαταβολή και μετά για κατάθεση! Τι να πω 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, avenger είπε

Voda που το είδανε αυτό το κόλπο με το πριν τις 7/11? Και ο φίλος εδώ μέσα που την έκανε 8/11 πως

παραλαμβάνει?Και εγώ δεν έχω καμία ενημέρωση ούτε e-mail ούτε τηλέφωνο με παραγγελία 7/11.

Δε με πειράζει αυτό που διάβασα για 15 Δεκέμβρη αλλά μήπως είναι και αυτό μούφα?Και μας κρατήσουν τα λεφτάκια

κάνα δίμηνο τζάμπα?

Για δες τα email σου.Οπως ποσταρανε καποια παιδια πιο πισω και μενα μου ηρθε email που λεει :

"Θα παραλάβετε 19-20/11 εάν είστε σε μεγάλο αστικό κέντρο αλλιώς θα παραλάβετε μέχρι την Τετάρτη 25/11 ανάλογα την περιοχή σας"

Αντε βγαλε ακρη τωρα τι ισχυει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, nikosgr είπε

Προς όσους έχουν λάβει το sms του Κώτσου... σε εσάς έγραφε εκεί ποιά εταιρεία courrier το έχει; Σε μένα δεν γράφει ποιά είναι, ούτε στο sms ούτε στο site... μόνο το voucher στείλανε... Τι έγραφε ρε παιδιά σε εσάς;;;

image.png.fa15f1108fa195848b1113d49b9b255f.png

Σε αντίστοιχη παραγγελία από Κώτσο για περιφερειακά ps5, πριν λίγες μέρες πάλι έστειλαν ένα άκυρο voucher και τελικά το έφερε εταιρία leasing (instacar) σε μισή μέρα. Στείλτε τους στο chat και ρωτήστε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, steve_tash είπε

Μακάρι φίλε! Πάντως όντως η συνεννόηση που γίνεται με τους υπαλλήλους του Κωτσόβολου είναι ότι να ναι. Δε βγάζεις άκρη. Βλέπω τα screenshots από παιδιά που είναι κυριολεκτικά πρώτοι και δε τους έχουν ανανεώσει την πορεία παραγγελίας και καταλαβαίνω την αγανάκτηση τους. Φίλος μου που προπαρήγειλε στις 23/9 και έδωσε προκαταβολή στις 30/9 μόλις έλαβε tracking number από Κώτσο... και δεν είχε καμία άκρη από μέσα κτλ... μόλις του ήρθε το sms φρίκαρε ακόμα και ο ίδιος...

Εγώ φίλε έκανα προπαραγγελια από Κωτσοβολο με επιλογή αντικαταβολής στις 23/9.

Αλλά δεν μου είχε ζητήσει κανεις κάποια προκαταβολή...Και σίγουρα υπάρχουν πολλα άτομα πριν από μένα οπότε περιμένω την σειρά μου(λογικά δεύτερο κύμα).

Ο φίλος σου τι φάση;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μπλε είναι καλό φίλε έτσι ήταν και μένα  στο series x. Μην ανησυχείς με την έννοια ότι σίγουρα θα παραλάβεις

πρώτο κύμα. Απλά συμβουλή μου μόλις πάρεις tracking και επειδή ο Κώτσο συνεργάζεται με Γενική Ταχυδρομική

ΚΥΝΗΓΑ ΤΟΥΣ ΑΝΕΛΕΗΤΑ. Εγώ αν το άφηνα ακόμα θα περίμενα. Ειδικά όταν το είδα τότε να έχει φτάσει στο κατάστημα

για αποστολή και μου έβγαλε "αδυναμία παράδοσης" τρελάθηκα. Θέλει δυστυχώς κυνήγι με τις μεταφορικές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, larryourwaiter είπε

αυτό που μου είπε είναι ότι θα έχουν κάποια κομμάτια άμεσα διαθέσιμα, και αυτό διότι πήραν κάποια για στοκ χωρίς να έχουν προπαραγγελίες.

αν λέει ανοίξει στις 12 και πέσουν 100 παραγγελίες, κάποιες θα φάνε άκυρο. τώρα αυτό δεν ξέρω τι εύρος μας δίνει, αλλά δεν είναι 5-10 τεμάχια. οπότε κάνε καφέ και ευχήσου στο refresh μετά τις 12, εγώ προσωπικά αυτό θα κάνω :P

Αν έχεις δίκιο σου στέλνω δώρο εμβόλιο γ κορονοιο,μα την Παναγία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Avgeris Fragos είπε

Και εγώ έχω πληρώσει! Με είχαν πάρει τηλ για προκαταβολή και μετά για κατάθεση! Τι να πω 

Μπας και σκέπτονται το εξής ρε παίδες;;;  .. αφού είχατε εξοφλήσει όλο το ποσό εσείς, γιατί να μην δώσουν σε άλλους τις κονσόλες που δεν έχουν εξοφλήσει ακόμα;; Φρέσκο και ζεστό χρήμα...!! Απο εσάς τα τσέπωσαν, άστους να περιμένουν την δεύτερη φουρνιά... εεεε και αν γκρινιάξουν στην χειρότερη περίπτωση τα επιστρέφουμε τα φράγκα...!! 😒

  • Like 1
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Public και Media Markt πάντως γράφουν αυτό στο site τους:

 

Αναφορά σε κείμενο

Η ΔΙΑΘΕΣΙΜΗ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ ΕΧΕΙ ΕΞΑΝΤΛΗΘΕΙ. ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΕΣ ΠΟΥ ΚΑΤΑΧΩΡΟΥΝΤΑΙ ΣΤΟ ΕΞΗΣ ΘΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΘΟΥΝ ΣΕ ΜΕΤΑΓΕΝΕΣΤΕΡΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ 19/11/20, ΙΣΧΥΕΙ 1ΤΜΧ ΑΝΑ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...