Προς το περιεχόμενο

Moderna: To εμβόλιο κατά του Covid-19 καταγράφει ποσοστά προστασίας της τάξης του 95%


Harmwell

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, billdanos είπε

Πες μας αρχικά αν το εμπιστεύεσαι εσύ και γιατί!  :) 

Τί σημασία έχει αφού δεν μπορώ να επιλέξω.

Επίσης ξέρεις κάτι παραπάνω από τους Ισραηλινούς να τους ενημερώσεις και αυτούς.

https://www.tanea.gr/2020/11/16/world/koronaios-poutin-kai-netaniaxou-syzitisan-gia-endexomeni-diathesi-tou-rosikou-emvoliou-sto-israil/

 

Αν ήταν να διαλεξω θα διάλεγα της Οξφόρδης που έχει ήδη δοκιμές σε ηλικιωμένους ( σύμφωνα με τους ίδιους) σε αντίθεση με τα άλλα (σύμφωνα με τους ίδιους).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 232
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, AtiX είπε

Όταν θέλεις να μιλήσεις για κοινωνικά θέματα και μάλιστα οπως η υγεία καλό θα ήταν να χαμηλώσουν οι προσωπικοί φόβοι, ο εγωισμός...

ΥΓ: Μου κάνει εντύπωση που ενώ συμφωνούμε πάνω στο θέμα ζώνης κλπ διαφωνούμε στο θέμα κοινωνικής υγιεινής... αν σκεφτείς μάλιστα ότι οι μηχανισμοί αιτιολόγησης των μη τηρουμένων κανόνων είναι οι ίδιοι...

 

δεν υπάρχει εγωισμός, ούτε φόβος αλλά κάτι που λέγεται λογική επιλογή.

το να μην καταλαβαίνεις την αιτιολόγηση μου για την διαφορά της ζώνης με τον υποχρεωτικό εμβολιασμό οκ πάω πάσο αλλά πως μέσα στο μυαλό σου τα συνδυάζεις σαν να είναι ίδια ? 

δεν είπα εγώ προσωπικά μην φοράμε μάσκα η να μην ενισχυθεί το σύστημα υγείας η να μην παίρνονται μέτρα καθαριότητας ομως δεν δέχομαι να μου κάνουν ένα εμβόλιο μελέτης μηνών !

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, georgepppo είπε

δεν υπάρχει εγωισμός, ούτε φόβος αλλά κάτι που λέγεται λογική επιλογή.

το να μην καταλαβαίνεις την αιτιολόγηση μου για την διαφορά της ζώνης με τον υποχρεωτικό εμβολιασμό οκ πάω πάσο αλλά πως μέσα στο μυαλό σου τα συνδυάζεις σαν να είναι ίδια ? 

δεν είπα εγώ προσωπικά μην φοράμε μάσκα η να μην ενισχυθεί το σύστημα υγείας η να μην παίρνονται μέτρα καθαριότητας ομως δεν δέχομαι να μου κάνουν ένα εμβόλιο μελέτης μηνών !

Ακόμα και αν ο γιατρός σου σου έλεγε να το κάνεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, papoys1 είπε

Εντάξει ηλικιωμένοι ,  ευπαθείς άντε και κάποιοι της υγείας που έχουν άμεση επαφή με τον ιό να το κάνουν έχουν πολλούς λόγους. Και κάτω από 90% να είναι δεν χάνουν και κάτι.

Μπορεί όμως να μου κάποιος ένα λόγο να τρέξει ένας 5χρονος , 10χρονος ,15άρης ένα 20άρης ένας 30άρης ένας 40άρης ρε άδερφέ που σφύζει από υγεία και όπως ξέρουμε ύστερα από ένα χρόνο  σε αυτές τις ομάδες αν εμφανιστεί ο ιός άντε το πολύ να κάνουν κανένα 37-38 πυρετό στη χειρότερη. Οπότε για ποιο λόγο να ρισκάρουν να κάνουν ένα εμβόλιο με δοκιμές ενός έτους που ξέρουμε ότι τις παρενέργειες των εμβολίων πρέπει να περάσουν αρκετά χρόνια να τις μάθουμε;;;;

Γιατί διασπείρει τον ιό στους υπόλοιπους. Εντάξει, θα το κάνεις τώρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, jmirko15 είπε

Δεν νομίζω ότι είναι μόνο 1 είδος πλέον..

Ένα "συμβατικό" εμβόλιο δεν θέλει περίπου 10-15 χρόνια πριν βγει σε κυκλοφορία; Πόσο safe μπορεί να είναι το παραπάνω long term;

εκτος αν ειναι τοσο σιγουροι που το ετοιμάζανε χρόνια... 😘

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, georgepppo είπε

ο στρατός είναι ένα αναγκαίο κακό για να μην μπούνε οι τούρκοι και μας σφάξουν, τιμή μου και καμάρι μου που υπηρέτησα την πατρίδα μου και θυσίασα 9 μήνες απο την ζωή μου για να είναι ασφαλής η χώρα μου ,η οικογένεια μου και να έχουν μέλλον τα παιδιά μου.

σίγουρα δεν είναι δημοκρατικός ο στρατός αλλά 9 μήνες οκ θα περάσουν έφυγες, εδώ μιλάμε για μόνιμη καταπάτηση και γκρέμισμα της ζωής μας!

Ο στρατός είναι αναγκαίο κακό γράφεις. Για να μην μας σφάξουν οι Τούρκοι γράφεις. Παρόλα αυτά τιμή σου και καμάρι σου που θυσίασες μόνο 9 μήνες από την ζωή σου  γράφεις , για να είναι ασφαλής η χώρα και η οικογένεια σου . Γράφεις.

Τα σκέφτηκες αυτά πολύ καλά πριν τα γράψεις?

ΥΓ. Δεν θέλω να σχολιάσω τα παρακάτω , με το 9 μήνες είναι θα περάσουν δεν πειράζει, γιατί θα αρχίσω να χρησιμοποιώ λόγια και όχι βία , όπως γράφεις εσυ ότι θα κάνεις.

Επεξ/σία από atheatos
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, butters είπε

Συγγνώμη αλλά αυτό δεν γίνεται και με εμβλιασμούς γρίπης, ιλαράς, τετάνου και γενικά όλα τα εμβόλια; Εννοώ γίνονται προληπτικά, δεν περιμένεις να κολλήσεις πρώτα έναν ιό και να το κάνεις μετά.

η διαφορα με τα παραπανω εμβολια ειναι οτι μεχρι ωρας το καθε εμβολιο περιειχε εξασθενισμενο στελεχος του ιου πχ του H1N1ετσι ωστε να αποκτησουμε τα αντισωματα ....στο συγκεκριμενο εμβολιο για τον κορονοϊο μιλαμε για γεννετικο υλικο και οχι εξασθενισμενο στελεχος του ιου ....αυτο προβληματιζει για τα αποτελεσματα στο μελλον  !!!

 

Επεξ/σία από georgetsl
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, atheatos είπε

Ο στρατός είναι αναγκαίο κακό γράφεις. Για να μην μας σφάξουν οι Τούρκοι γράφεις. Παρόλα αυτά τιμή σου και καμάρι σου που θυσίασες μόνο 9 μήνες από την ζωή σου  γράφεις , για να είναι ασφαλής η χώρα και η οικογένεια σου . Γράφεις.

Τα σκέφτηκες αυτά πολύ καλά πριν τα γράψεις?

ΥΓ. Δεν θέλω να σχολιάσω τα παρακάτω , με το 9 μήνες είναι θα περάσουν δεν πειράζει, γιατί θα αρχίσω να χρησιμοποιώ λόγια και όχι βία όπως γράφεις εσυ ότι θα κάνεις.

ναι τα σκέφτηκα , αυτό που δεν σκέφτηκα είναι πως θα το πάρεις εσύ και στεναχωρήθηκα τώρα........

  

19 λεπτά πριν, AtiX είπε

Ακόμα και αν ο γιατρός σου σου έλεγε να το κάνεις?

ο γιατρός για να έχει άποψη πρέπει να γίνουν δοκιμές χρόνια, να υπάρχουν αποτελέσματα και μια κοινή ιατρική γνώμη βασισμένη σε έρευνα ετών και πειραμάτων όπως και για το πιο αθώο φάρμακο που λέει υπο κάποιες απειροελάχιστες περιπτώσεις μην το πάρετε ακόμα και αν μιλάμε για ασπιρίνη....

Επεξ/σία από georgepppo
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχώς όπως φαινεται τα καταναλωτικά πρότυπα θα ισχύσουν και για το εμβόλιο. Κάποιοι θα τρέξουν να το πάρουν πρώτη μέρα και κάποιοι θα περιμένουν να εμβολιαστούν μερικά εκατομμύρια ανα τον κόσμο να δούνε τι γινεται . Θα υπάρχει στενή παρακολούθηση αρχικά,  θα βγούνε έρευνες αποτελεσματικότητας και παρενεργειών για κάθε εμβόλιο κτλ Οποτε μετά θα αποφασίσουν. Η αλήθεια ειναι οτι χρειαζεται ενα ευχαριστώ σε αυτους που θα το πάρουν πρώτοι ώστε να έχουν αυτη την πολυτέλεια οι δευτεροι

όσον αφορά για τον υποχρεωτικό εμβολιασμό που λέτε, όταν οι ίδιες οι φαρμακευτικές διαπραγμετευονται την τιμή βάσει όρων ευθύνης για το προιον που διαθέτουν, δεν μπορεί να γίνει. Δεν γίνεται να υποχρεώνουν να πάρεις ενα προιον που ο ιδιος ο κατασκευαστής μπορεί να λέει ότι δεν φερω καμιά ευθύνη για οτι πάθεις 

  • Like 4
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Damianus είπε

 

Παντα θα υπαρχουν γυρω μας, αυτοι οι οποιοι δεν τα εχουν καταφερει λογω της δικης τους ασυνεπειας, να καταφευγουν σε θεωριες, ακριβως για να δικαιολογήσουν την δικια τους ανεπαρκεια.

Αποδεχονται οποιαδηποτε θεωρια , αρκει να απομακρυνθει η πραγματικη αιτια,  ο ατελης εαυτος τους.

Ειναι κοινωνικο φαινομενο.

Δινοντας τους βημα, απλα φερνετε τη τοξικοτητα στη κοινοτητα.

UP

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΛΑ τα φαρμακα, ΟΛΕΣ οι θεραπειες και ΟΛΑ τα εμβόλια έχουν παρενέργειες. Για αυτο αναρωτιέμαι αν κολλήσετε πχ ηπατίτιδα C θα κάνετε την θεραπεία; Αν κολλήσετε AIDS; Αν αρρωστήσετε με καρκίνο;; Αντε να σας παω σε κατι πιο απλό αν μολυνθεί ενα δόντι και κάνετε πυρετο θα πάρετε αντιπυρετικο και αντιβίωση;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Aztec είπε

Ευτυχώς όπως φαινεται τα καταναλωτικά πρότυπα θα ισχύσουν και για το εμβόλιο. Κάποιοι θα τρέξουν να το πάρουν πρώτη μέρα και κάποιοι θα περιμένουν να εμβολιαστούν μερικά εκατομμύρια ανα τον κόσμο να δούνε τι γινεται.

Η αλήθεια ειναι οτι χρειαζεται ενα ευχαριστώ σε αυτους που θα το πάρουν πρώτοι ώστε να έχουν αυτη την πολυτέλεια οι δευτεροι

Πράγματι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτη μέρα που ξύπνησα από σχεδόν κανονικό ύπνο, τις προηγούμενες υπέφερα. Ψιλοφοβηθηκα λόγω άσθματος και είχα πει μόλις έρθει το εμβόλιο θα ήθελα να το κάνω από τους πρώτους. Είναι μόδα των εποχών ν αμφισβητείς τους πολλούς, για κάποιους αποκτάει νόημα η ζωή τους. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας συνεχίσουμε έτσι στα σχόλια του insomnia σε λίγο θα νομίζεις οτι είσαι στο prοnews .......έλεος δλδ γιατί να έχει διαφορά ένα εμβόλιο απο εκείνα που σας έκαναν για όλες τις αρρώστιες όταν είσασταν μικρα παιδιά (και τότε ήταν ωραία γιατι  σταματήσαν τα μωρά να πεθαίνουν σαν τις  μύγες ) που σας ακούγονται μακρινές αλλά πριν από κάποια χρόνια δεν ήταν ...πόσα εμβόλια κάνατε μικροί ας πάρει κάποιος το βιβλιάριο υγείας του και ας διαβάσει να μας πει. Κριτική σκέψη και όχι συνωμοσιολογία παντού ρε παιδιά,σε  site τεχνολογίας και κατ επέκταση εξέλιξης είμαστε αν σκεφτόμασταν  τόσα χρόνια έτσι θα είχαμε μείνει στην 1 βιομηχανική επανάσταση 

(😳όλα αυτά τα χρόνια μας ελέγχουν μέσα απο τα εμβόλια😳  ο μπλι γκειτσ .......διαδοσται!!!1!1)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...