Προς το περιεχόμενο

Moderna: To εμβόλιο κατά του Covid-19 καταγράφει ποσοστά προστασίας της τάξης του 95%


Harmwell

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, miltos_id είπε

Ας συνεχίσουμε έτσι στα σχόλια του insomnia σε λίγο θα νομίζεις οτι είσαι στο prοnews .......έλεος δλδ γιατί να έχει διαφορά ένα εμβόλιο απο εκείνα που σας έκαναν για όλες τις αρρώστιες όταν είσασταν μικρα παιδιά (και τότε ήταν ωραία γιατι  σταματήσαν τα μωρά να πεθαίνουν σαν τις  μύγες ) που σας ακούγονται μακρινές αλλά πριν από κάποια χρόνια δεν ήταν ...πόσα εμβόλια κάνατε μικροί ας πάρει κάποιος το βιβλιάριο υγείας του και ας διαβάσει να μας πει. Κριτική σκέψη και όχι συνωμοσιολογία παντού ρε παιδιά,σε  site τεχνολογίας και κατ επέκταση εξέλιξης είμαστε αν σκεφτόμασταν  τόσα χρόνια έτσι θα είχαμε μείνει στην 1 βιομηχανική επανάσταση 

(😳όλα αυτά τα χρόνια μας ελέγχουν μέσα απο τα εμβόλια😳  ο μπλι γκειτσ .......διαδοσται!!!1!1)

γιατί είναι με νέα μέθοδο , mRnA , αδοκίμαστο. Υπάρχουν δεκάδες διαφορετικά εμβόλια με διαφορετικές παρενέργειες , πως λέμε x86 , x86_64 , Arm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 232
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

15 ώρες πριν, darky299 είπε

Οταν το μεγαλύτερο ποσοστό ειναι ασυμπτωματικο ή το περνάει πολύ χαλαρά ποιος ο λόγος ο εμβολιασμός?Αντε να προστατευεις τους ευπαθεις..οι υπολοιποι?Γιατι να ρισκαρουν ενα εμβολιο που βγηκε σε μολις λιγους μηνες? 

καλημερα ..Ελα μαζι μου μια μερα χωρις μασκα να συλλεγουμε το αιμα απο τα νοσοκομεια υποψηφίων νοσουντων covid .Σου υποσχομαι χωρις φανφαρες οτι εχει πολυ καλο μεροκαματο αλλα θα το κανεις χωρις μασκα γαντια κτλ .Επισης θα δεις και τον κοσμο εκει μεσα .Τοτε ισως καταλαβεις τον λογο του εμβολιου σε ολο τον πλυθησμο.

Πληροφοριες για τους απιστους και τους ραμπο που δεν παθαινουν τιποτα inbox  με ανοιχτη προσκληση στα νοσοκομεια θεσσαλονικης 

  • Like 4
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, darky299 είπε

Δεν βαρεθήκατε την καραμέλα αυτή;Ότι και να μου λέτε δεν με πείθεται να εμβολιαστω και δεν θα με αναγκάσει κανένας

Καποιοι δικαίως δεν πιθηκαν

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη περίπτωση αυτή νιώθω όπως στην παλιά ελληνική ταινία: δε θέλω να το μάθω (το εμβόλιο), θέλω να το κάνω.

Τώρα με τον εμβόλιο τι αναμένουμε: με μαζικούς εμβολιασμούς για 2-3 χρόνια μπορεί να εξαφανιστεί όπως ο παλαιότερος Sars ή θα γίνει όπως η γρίπη που θα επιβιώσει και θα μεταλλάσσεται και θα πρέπει επομένως να κάνουμε ακόμα ένα εμβόλιο σε ετήσια βάση μέχρι να πεθάνουμε;

Και μια άλλη ερώτηση: τι δείχνουν τα τελευταία δεδομένα για τη νοσηρότητα του ιού; Με δεδομένα ότι έχουμε μεγάλη αύξηση και στους θανάτους και στις διασωληνώσεις, ακόμα και στις απλές νοσηλείες; Έχει γίνει ο ιός πιο επιθετικός και με βαρύτερα συμπτώματα ή είναι όλα θέμα αριθμών (= περισσότερα κρούσματα);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, imvrios είπε

Και μια άλλη ερώτηση: τι δείχνουν τα τελευταία δεδομένα για τη νοσηρότητα του ιού; Με δεδομένα ότι έχουμε μεγάλη αύξηση και στους θανάτους και στις διασωληνώσεις, ακόμα και στις απλές νοσηλείες; Έχει γίνει ο ιός πιο επιθετικός και με βαρύτερα συμπτώματα ή είναι όλα θέμα αριθμών (= περισσότερα κρούσματα);

Πιστεύω οτι ο σημαντικότερος λόγος μετά το πλήθος είναι η κούραση και πλέον η πληρότητα του συστήματος υγείας... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, imvrios είπε

Στη περίπτωση αυτή νιώθω όπως στην παλιά ελληνική ταινία: δε θέλω να το μάθω (το εμβόλιο), θέλω να το κάνω.

Τώρα με τον εμβόλιο τι αναμένουμε: με μαζικούς εμβολιασμούς για 2-3 χρόνια μπορεί να εξαφανιστεί όπως ο παλαιότερος Sars ή θα γίνει όπως η γρίπη που θα επιβιώσει και θα μεταλλάσσεται και θα πρέπει επομένως να κάνουμε ακόμα ένα εμβόλιο σε ετήσια βάση μέχρι να πεθάνουμε;

Και μια άλλη ερώτηση: τι δείχνουν τα τελευταία δεδομένα για τη νοσηρότητα του ιού; Με δεδομένα ότι έχουμε μεγάλη αύξηση και στους θανάτους και στις διασωληνώσεις, ακόμα και στις απλές νοσηλείες; Έχει γίνει ο ιός πιο επιθετικός και με βαρύτερα συμπτώματα ή είναι όλα θέμα αριθμών (= περισσότερα κρούσματα);

Κάποιοι επιστήμονες το σχετίζουν με την ατμοσφαιρική ρύπανση. Ο ιός σε συνδυασμο με την επιβαρυμένη ατμόσφαιρα από αιθαλη, σωματίδια από ρύπους καύσης του άνθρακα κτλ, που αυξάνεται το χειμώνα απο τις ανάγκες τις θέρμανσης , δημιουργούν ένα μίγμα στους πνεύμονες που είναι αρκετά θανατηφόρο. Το lockdown στην Κίνα πέρα από την προστασία των ασθενών , μείωσε τα επίπεδα ρύπανσης στην ατμόσφαιρα και παρόλο που είχε αυξημένα κρούσματα μειώθηκαν σταδιακά οι θάνατοι.

Η μετάδοση είναι αναπόφευκτη αλλά τα συμπτώματα μπορούν να μειωθούν αν δεν επιβαρύνονται επιπλέον οι πνεύμονες. Ήταν στραβό το κλήμα , το έφαγε και γάιδαρος.... Αν δεν καθαρίσει η ατμόσφαιρα δεν προβλέπεται να μειωθούν οι θάνατοι.

Επεξ/σία από atheatos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, darky299 είπε

Δεν βαρεθήκατε την καραμέλα αυτή;Ότι και να μου λέτε δεν με πείθεται να εμβολιαστω και δεν θα με αναγκάσει κανένας

Φιλε μου με ολη την καλη προθεση και ανευ πλακας σε προσκαλω μια μερα μαζι μου ...Σε inbox αν θες σου στελνω τηλεφωνο και μιλαω 100 % ειλικρινα να ερθεις μια βολτα μαζι μου να σου κοπουν τα 300 κιλα μαγκιας .Να δεις παληκαρια 30 χρονων χρονια αθλητες να την ακουν στερεοφωνικα και να παρακαλας να μη σε βρει όπως δεν πρεπει ο κατα τα άλλα ( συμφωνω ) κοινος ιος .

1 ώρα πριν, darky299 είπε

Δεν βαρεθήκατε την καραμέλα αυτή;Ότι και να μου λέτε δεν με πείθεται να εμβολιαστω και δεν θα με αναγκάσει κανένας

Ελευθερα φιλε αρκει να υπογραψεις ενα χαρτι που να λεει οτι απαλασσεις καθε δημοσιο νοσοκομειο σε περιπτωση που νοσησεις να σε περιθαλψει . Συμφωνω με τα μεγαλα λογια αλλα πλεον να τα βλεπουμε στην πραξη .Ξερεις ποσους τετοιους μαγκες βλέπω καθημερινά να κλαίνε απο αγωνια οταν τους ανακοινωνουν οτι ειναι φορεις και να ρωτουν τι πρεπει να κανουν τώρα ;

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, imvrios είπε

Στη περίπτωση αυτή νιώθω όπως στην παλιά ελληνική ταινία: δε θέλω να το μάθω (το εμβόλιο), θέλω να το κάνω.

Τώρα με τον εμβόλιο τι αναμένουμε: με μαζικούς εμβολιασμούς για 2-3 χρόνια μπορεί να εξαφανιστεί όπως ο παλαιότερος Sars ή θα γίνει όπως η γρίπη που θα επιβιώσει και θα μεταλλάσσεται και θα πρέπει επομένως να κάνουμε ακόμα ένα εμβόλιο σε ετήσια βάση μέχρι να πεθάνουμε;

Και μια άλλη ερώτηση: τι δείχνουν τα τελευταία δεδομένα για τη νοσηρότητα του ιού; Με δεδομένα ότι έχουμε μεγάλη αύξηση και στους θανάτους και στις διασωληνώσεις, ακόμα και στις απλές νοσηλείες; Έχει γίνει ο ιός πιο επιθετικός και με βαρύτερα συμπτώματα ή είναι όλα θέμα αριθμών (= περισσότερα κρούσματα);

Τον χειμωνα το φορτιου του ιου ειναι βαρυτερο σε συνδυασμο με καυσαερια και ρύπανση γενικοτερα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπάρχει και η θεωρία πως ο κορωνοιος προϋπήρχε πριν την Κίνα. Ήταν ένας κοινός ιός όπως προαναφέρθηκε.Απλά δεν του έδιναν τόση σημασία οι επιστήμονες λόγω ήπιων συμπτωμάτων και επιπλοκών. Οι Κινέζοι λόγω αυξημένης ατμοσφαιρικής ρύπανσης άρχισαν να του δίνουν σημασία μιας και οι επιπλοκές του αυξανόντουσαν. Είναι αλήθεια ότι υπήρχε στα εργαστήρια τους αλλά όχι για ανάπτυξη αλλά για μελέτη.

Μεγαλο ρόλο πιστεύω ότι έπαιξε και η τεράστια φωτιά στην Αυστραλία. Οι καπνοί που δημιουργήθηκαν από την καύση δέντρων και ζώων εξαπλώθηκαν σε όλο τον κόσμο και ήταν θέμα χρόνου η ήδη επιβαρυμένη ατμόσφαιρα στην Κίνα , να προκαλέσει κρούσματα που σε νορμαλ συνθήκες , αν ήταν καθαρή η ατμόσφαιρα , δεν θα άφηναν τον ιο να αναπτυχθεί.
 

Με λίγα λόγια αδυνάτησε  το ανοσοποιητικό σύστημα των ανθρώπων παγκόσμιος , λόγω ρύπανσης και κοινοί ιοί που εξουδετερονταν από τον οργανισμό μας άμεσα , τώρα παραμένουν μέσα μας και μεταδίδονται.

Τα τελευταία λόγια είναι δικά μου θεωρία και δεν μπορώ να την αποδείξω , όποτε να είστε επιεικής με την κριτική....

Επεξ/σία από atheatos
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, darky299 είπε

Δεν βαρεθήκατε την καραμέλα αυτή;Ότι και να μου λέτε δεν με πείθεται να εμβολιαστω και δεν θα με αναγκάσει κανένας

δεν θελω να σε στενοχωρησω, αλλα δεν ενδιαφερεται κανενας αν θα κανεις το εμβολιο ή οχι.

αυτο που μας νοιαζει ειναι να μην εισαι κοντα μας και μας κολλησεις αν εισαι αρρωστος.

(η εξυπναδα του οτι αφου θα κανουμε το εμβολιο να μην ανησυχουμε ειπωθηκε πολυ)

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, atheatos είπε

Υπάρχει και η θεωρία πως ο κορωνοιος προϋπήρχε πριν την Κίνα.

δεν είναι θεωρία, ο ιός έχει ανιχνευτεί σε δείγματα που παρθήκαν τον σεπτέμβριο του 2019 στην ιταλία

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, georgepppo είπε

το να φορέσω ζώνη δεν μου κοστίζει τίποτα αλλά μου σώζει την ζωή, όταν έχω πιεί είμαι άνευ λόγου επικίνδυνος ...... το να μου καταστρέφεται η ζωή απο τα μέτρα και να γίνω πειραματόζωο που με το ζόρι να μου βάλουν κάτι στον οργανισμό δεν το δέχομαι , αν εσύ το δέχεσαι μπράβο σου αλλά δεν μπορεί κανένας να με υποχρεώσει , όσο για τις απόψεις σου εξ αιτίας ατόμων του είδους διαιωνίζεται η καταπάτηση ελευθεριών των ανθρώπων και περνάνε κάποια αυτά που τους συμφέρουν.

δικαίωμα μου να υπεραμυνθώ και να ασκήσω και βία για να είμαι ελεύθερος! οποιος θέλει ας έρθει με το ζόρι να μου κάνει εμβόλιο 

Πάντως να ξέρεις ότι και για τι ζώνη ασφαλείας μια χαρά αρνητές υπήρχαν που έλεγαν ότι τους στερούν την ελευθερία και ότι είναι επικίνδυνες.

https://www.businessinsider.com/when-americans-went-to-war-against-seat-belts-2020-5

https://www.chicagotribune.com/news/ct-xpm-1987-02-05-8701090791-story.html

Να ξεκαθαρίσουμε πάντως ότι το ο εμβολιασμός για το covid έχουν πει ότι θα είναι δε θα είναι υποχρεωτικός(τουλάχιστον σε αυτή τη φάση που μιλάμε και που είναι καινούργιο το εμβόλιο, προφανώς σε κάμποσα χρόνια δεν ξέρει κανεις τι γίνεται, αλλά λογικά προαιρετικός θα παραμείνει), οπότε δε βλέπω το λόγο για πανικό σε όλους του αρνητές, μια χαρά θα τι βγάλουν και πάλι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως να με απαλλάξει και το κράτος από τους φόρους που πληρώνω τζάμπα Τότε από την στιγμή που δεν θα με δεχτείτε;

2 ώρες πριν, Makatsoras είπε

δεν θελω να σε στενοχωρησω, αλλα δεν ενδιαφερεται κανενας αν θα κανεις το εμβολιο ή οχι.

αυτο που μας νοιαζει ειναι να μην εισαι κοντα μας και μας κολλησεις αν εισαι αρρωστος.

(η εξυπναδα του οτι αφου θα κανουμε το εμβολιο να μην ανησυχουμε ειπωθηκε πολυ)

Γιατί δεν είσασταν το ίδιο ευαίσθητοι και τα προηγούμενα χρόνια;Μέχρι και πριν ξεσπάσει αυτή η ιστορία τα νοσοκομεία ήταν γεμάτα και ο κόσμος άρρωστος αλλά να που η τηλεόραση σας έκανε ολουςτ ξαφνικά διαφωτισμενους..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...