Προς το περιεχόμενο

Moderna: To εμβόλιο κατά του Covid-19 καταγράφει ποσοστά προστασίας της τάξης του 95%


Harmwell

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 λεπτά πριν, darky299 είπε

Μήπως να με απαλλάξει και το κράτος από τους φόρους που πληρώνω τζάμπα Τότε από την στιγμή που δεν θα με δεχτείτε;

Γιατί δεν είσασταν το ίδιο ευαίσθητοι και τα προηγούμενα χρόνια;Μέχρι και πριν ξεσπάσει αυτή η ιστορία τα νοσοκομεία ήταν γεμάτα και ο κόσμος άρρωστος αλλά να που η τηλεόραση σας έκανε ολουςτ ξαφνικά διαφωτισμενους..

Πραγματικά καταλαβαίνεις τι γράφεις ή απλά κάνεις αυτόματη γραφή?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 232
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, papoys1 είπε

Εντάξει ηλικιωμένοι ,  ευπαθείς άντε και κάποιοι της υγείας που έχουν άμεση επαφή με τον ιό να το κάνουν έχουν πολλούς λόγους. Και κάτω από 90% να είναι δεν χάνουν και κάτι.

Μπορεί όμως να μου κάποιος ένα λόγο να τρέξει ένας 5χρονος , 10χρονος ,15άρης ένα 20άρης ένας 30άρης ένας 40άρης ρε άδερφέ που σφύζει από υγεία και όπως ξέρουμε ύστερα από ένα χρόνο  σε αυτές τις ομάδες αν εμφανιστεί ο ιός άντε το πολύ να κάνουν κανένα 37-38 πυρετό στη χειρότερη. Οπότε για ποιο λόγο να ρισκάρουν να κάνουν ένα εμβόλιο με δοκιμές ενός έτους που ξέρουμε ότι τις παρενέργειες των εμβολίων πρέπει να περάσουν αρκετά χρόνια να τις μάθουμε;;;;

 

21 ώρες πριν, giorgoslouk είπε

Πολύ σωστά τα λες φίλε μου με μία διαφορά.

Τα εμβόλια που κάναμε εμείς και τα παιδιά μας είχαν κάποια χρόνια στην σγορά και είχαν δοκιμαστεί.

Σε πέντε χρόνια που θα έχει δοκιμαστεί κι αυτό τα ξαναλέμε.



Ενδεικτικά τα παραπανω quotes απλα για να εκφράσω τις σκέψεις μου.

Άλλο το πρώτο κυμα εμβολιασμών που θα ειναι ευπαθείς ομάδες και άλλο το πότε θα φτάσει η παραγωγή να καλύψει και τους υπόλοιπους. Οπότε θα έχει περάσει ενα ικανοποιητικό διάστημα δοκιμών των υπάρχοντων εμβολίων όσων αφορά τους υπόλοιπους "υγιείς" μικρότερους όπως λέτε. :) 

Επεξ/σία από Antretng
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Antretng είπε


Άλλο το πρώτο κυμα εμβολιασμών που θα ειναι ευπαθείς ομάδες και άλλο το πότε θα φτάσει η παραγωγή να καλύψει και τους υπόλοιπους. Οπότε θα έχει περάσει ενα ικανοποιητικό διάστημα δοκιμών των υπάρχοντων εμβολίων όσων αφορά τους υπόλοιπους "υγιείς" μικρότερους όπως λέτε. :) 

Άστο τόκαψες.  😁 Έτσι που το λες δηλαδή εμείς οι μεγαλύτεροι θα γίνουμε κατά τρόπο ένα ακόμη πεδίο δοκιμών των φαρμακευτικών. Οπότε να μου λείπει το βύσσινο.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά δεν έχω καταλάβει το πρόβλημα ρε παιδιά; 😀?

 

Θες να ζήσεις όπως Δεκέμβριο 2019?

Εμβόλιο.

Θες να ζήσεις όπως σήμερα?

Μη εμβόλιο.

 

Οι υποχρεώσεις σου θα παραμείνουν οι ίδιες.

 

Ούτε ελευθερίες ούτε τπτ. Ναι ας καταπατηθουν. Όποιος δε θέλει αναγκαστικά σε άλλο πλανήτη. Και καλό θα ήταν να μπουν αυτοί οι κανόνες σε όλα τα κράτη γιατί και εμείς που έχουμε ζωές εξωτερικό έχουμε λαμπρούς νέους (17-27)που επίσης δε πείθονται για εμβολιασμό. Ε ας το κάνουν εθελοντικό με τους ανάλογους περιορισμούς.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Άστο τόκαψες.  😁 Έτσι που το λες δηλαδή εμείς οι μεγαλύτεροι θα γίνουμε κατά τρόπο ένα ακόμη πεδίο δοκιμών των φαρμακευτικών. Οπότε να μου λείπει το βύσσινο.  

Δεν σωζόμαστε 🙄🤣

Πέραν της πλάκας, πιστεύω πως μεγαλύτερο κίνητρο για "ρισκο" εχουν αυτές οι ομάδες παρά οι υπόλοιποι που λένε "εμεις ειμαστε υγιης, γιατι να το κανουμε;".

Σε καθε περίπτωση, νομίζω υποχρεωτική τους πρώτους κιόλας μήνες θα είναι μόνο για γιατρούς και προσωπικό νοσοκομείων. Θα δείξει. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, darky299 είπε

Μήπως να με απαλλάξει και το κράτος από τους φόρους που πληρώνω τζάμπα Τότε από την στιγμή που δεν θα με δεχτείτε;

Γιατί δεν είσασταν το ίδιο ευαίσθητοι και τα προηγούμενα χρόνια;Μέχρι και πριν ξεσπάσει αυτή η ιστορία τα νοσοκομεία ήταν γεμάτα και ο κόσμος άρρωστος αλλά να που η τηλεόραση σας έκανε ολουςτ ξαφνικά διαφωτισμενους..

Εγω προσωπικά με δυο γιατρούς στην οικογένεια πάντα ήμουν και θα είμαι.

να δεις τι καρπαζιές έχω παίξει με και καλά εξυπνάκηδες που δεν θελανε να κάνουνε εμβόλια στα παιδιά τους.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Bruno44 είπε

Φιλε μου με ολη την καλη προθεση και ανευ πλακας σε προσκαλω μια μερα μαζι μου ...Σε inbox αν θες σου στελνω τηλεφωνο και μιλαω 100 % ειλικρινα να ερθεις μια βολτα μαζι μου να σου κοπουν τα 300 κιλα μαγκιας .Να δεις παληκαρια 30 χρονων χρονια αθλητες να την ακουν στερεοφωνικα και να παρακαλας να μη σε βρει όπως δεν πρεπει ο κατα τα άλλα ( συμφωνω ) κοινος ιος .

Ελευθερα φιλε αρκει να υπογραψεις ενα χαρτι που να λεει οτι απαλασσεις καθε δημοσιο νοσοκομειο σε περιπτωση που νοσησεις να σε περιθαλψει . Συμφωνω με τα μεγαλα λογια αλλα πλεον να τα βλεπουμε στην πραξη .Ξερεις ποσους τετοιους μαγκες βλέπω καθημερινά να κλαίνε απο αγωνια οταν τους ανακοινωνουν οτι ειναι φορεις και να ρωτουν τι πρεπει να κανουν τώρα ;

και επειδή υπάρχει μια μικρή πιθανότητα να πεθάνει κάποιος νέος πρέπει να με εμβολιάσουν με το ζόρι ? όσο για τα 300 κιλά μαγκιάς υπέγραψε εσύ ένα χαρτί ότι αν κάνω το εμβόλιο δεν θα υπάρχει καμία επίπτωση στον οργανισμό μου σε βάθος χρόνου και αν έχω να πας φυλακή και να με πληρώνεις για πάντα να δούμε την δικιά σου τη μαγκιά......τα μεγάλα λόγια σας τα φυτέψανε τα κανάλια και όσο για τα προβλήματα στα νοσοκομεία ΠΑΝΤΑ υπήρχαν και απλά τώρα τα παρουσιάζουν τα κανάλια για την προπαγάνδα τους, και μερικοί μερικοί την παπαγαλίζουν και την ενστερνίζονται φανατικά κιόλας προωθώντας αντισυνταγματικές και κατά των ανθρωπίνων δικαιωμάτων πράξεις που γινότουσαν μόνο στην χούντα όπως απαγόρευση κυκλοφορίας, αν πεις κάτι δημόσια να σε καλέσουν για απολογία σε ΑΤ όπως γινόταν με τους κομουνιστές , μόνο που τώρα έχουν μια ψευτοταμπέλα "δημόσια υγεία" και όλοι κάμφθηκαν αμέσως.

όσο για τις επιπτώσεις των μέτρων ιδού 

https://www.notia.gr/2020/09/alimos-aytoktonise-40chroni-mitera-dyo-p/?fbclid=IwAR2F4hl3HbRBtN-KGaIxTrBgZTGrHFfb8LIUWrEEa-Qvl4GVCnE1__TiyfU

Επεξ/σία από georgepppo
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, georgepppo είπε

και επειδή υπάρχει μια μικρή πιθανότητα να πεθάνει κάποιος νέος πρέπει να με εμβολιάσουν με το ζόρι ? όσο για τα 300 κιλά μαγκιάς υπέγραψε εσύ ένα χαρτί ότι αν κάνω το εμβόλιο δεν θα υπάρχει καμία επίπτωση στον οργανισμό μου σε βάθος χρόνου και αν έχω να πας φυλακή και να με πληρώνεις για πάντα να δούμε την δικιά σου τη μαγκιά......τα μεγάλα λόγια σας τα φυτέψανε τα κανάλια και όσο για τα προβλήματα στα νοσοκομεία ΠΑΝΤΑ υπήρχαν και απλά τώρα τα παρουσιάζουν τα κανάλια για την προπαγάνδα τους, και μερικοί μερικοί την παπαγαλίζουν και την ενστερνίζονται φανατικά κιόλας προωθώντας αντισυνταγματικές και κατά των ανθρωπίνων δικαιωμάτων πράξεις που γινότουσαν μόνο στην χούντα όπως απαγόρευση κυκλοφορίας, αν πεις κάτι δημόσια να σε καλέσουν για απολογία σε ΑΤ όπως γινόταν με τους κομουνιστές , μόνο που τώρα έχουν μια ψευτοταμπέλα "δημόσια υγεία" και όλοι κάμφθηκαν αμέσως.

όσο για τις επιπτώσεις των μέτρων ιδού 

https://www.notia.gr/2020/09/alimos-aytoktonise-40chroni-mitera-dyo-p/?fbclid=IwAR2F4hl3HbRBtN-KGaIxTrBgZTGrHFfb8LIUWrEEa-Qvl4GVCnE1__TiyfU

Και προτιμάς να κολλήσεις δηλαδή από τον ιό για να μη πιεστείς; Προτιμάς να συνεχιστεί όλο αυτό; Ως πότε; Δε πρέπει να βρεθεί κάποια λύση; Θεωρείς ότι όλα είναι ψευτικα και με τη ταμπέλα της Δημόσιας υγείας σε πιέζουν με σκοπό τι; Που αποσκοπεί το σκεπτικό σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...