Προς το περιεχόμενο

Bluetooth Edifier x3 19,90 Plaisio


ShadowGame

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 ώρες πριν, Spyrus είπε

Μόλις παρέλαβα.

Συγκριτικά με Lypertek Tevi, έχουν λίγο boomy bass. Αλλά εφαρμόζουν τέλεια στο αυτί και το touch μου αρέσει.

Τα συνδέω με Garmin και LG G6.

Τέτοιο boomy bass εχουν και τα Edifier W830BT που είχα. Το θέμα είναι όμως ότι είχαν μονο αυτό. Μεσαίες και υψηλές πουθενά και κακό διαχωρισμό οργάνων. Βέβαια ακούω metal, για κάποιον που ακούει bass boosted και γενικά πιο απλή μουσική μπορεί να είναι οκ. Τα X3 πέρα από το boomy μπάσο πως ειναι στις μεσαίες και υψηλές συχνότητες; Έχουν διαύγεια ή ακούς μονο μπασίλα; Επίσης από θέμα έντασης πως τα πάνε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ metal ακούω.

Είναι καθαρά στις μεσαίες και υψηλές. Ίσως θα ήθελα λίγο πρίμα παραπάνω αλλά είναι καθαρά κανένα hiss. Τα tevi έχουν κ λίγο παραπάνω soundstage.

Τα αγοράζεις τυφλά. Σε μια ένταση που αρχίζουν και ενοχλούν χάνουν μπάσο αλλά δε νομίζω να τα χρησιμοποιείς εκεί

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Θέλω να τα αγοράσω για το γυμναστήριο και για τρέξιμο. Κάνουν για αυτή τη  δουλειά η να προτιμήσω ενσύρματα ακουστικά; Επίσης είδα ότι κρατάνε 6 ώρες και άλλες 3 φόρτισης με την βάση τους. Όντως ισχύει κάτι τέτοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 17/11/2020 στις 9:37 ΜΜ, fanis1234 είπε

Να βάλω και εγώ φωτιά στο θέμα καθώς τα έχω και γράφτηκε κάτι παραπάνω που στην δική μου, τουλάχιστον, περίπτωση δεν ισχύει.

Αρχικά υπάρχει προφανώς μικρόφωνο και στα δύο ακουστικά και δουλεύουν και ανεξάρτητα χωρίς να χρειάζεται να βγουν και τα δύο από τη θήκη. Μπορούν να γίνουν pair ξεχωριστά και να δουλεύουν ουσιαστικά σαν master και τα δύο (απλά πρέπει να γίνει η διαδικασία του pairing την πρώτη φορά ξεχωριστά και στα δύο). Όταν είναι το ένα συνδεδεμένο και βγει από τη θήκη το δεύτερο αυτομάτως γίνεται slave.

Εγώ ουσιαστικά η χρήση που κάνω είναι σαν handsfree για κλήσεις και χρησιμοποιώ πάντα μόνο το ένα από τα δύο. Όπως είπα και παραπάνω για τα λεφτά τους είναι καταπληκτικά, δεν έχω κανένα σοβαρό παράπονο από συνομιλητή ότι δεν με ακούει (ίσως μόνο σε εξωτερικό ανοιχτό χώρο με πολύ αέρα). Τα έχω από τότε που τα έφερε το πλαίσιο, εδώ και κάποιους μήνες άρα έχουν δοκιμαστεί αρκετά. 

Το καλύτερο το άφησα για το τέλος. Συνδέονται ξεχωριστά σε δύο διαφορετικά κινητά. Δηλαδή μπορείς να έχεις δύο συσκευές (που πολλοί εδώ μέσα φαντάζομαι έχουν) και να έχεις το αριστερό ακουστικό στη μία και το δεξί στην άλλη. Βασικό για να γίνει αυτό να μην είναι και τα δύο εκτός θήκης ταυτόχρονα. Τότε κάνει slave αυτό που βγήκε δεύτερο. 

Και επειδή πολλοί μπορεί να απορήσουν πως γίνεται αυτό να είναι χρηστικό εφόσον δεν μπορείς να τα έχεις ταυτόχρονα έξω και συνδεδεμένα σε δύο κινητά το εξηγώ. Στη δική μου περίπτωση δουλεύω συνέχεια το αριστερό σαν handsfree και απλά όταν θέλω να κάνω κλήση από το επαγγελματικό τηλέφωνο που έχω συνδέσει το δεξί ακουστικό, τοποθετώ το αριστερό στη θήκη μέχρι να δω ότι αποσυνδέθηκε και βγάζω το δεξί όπου αυτομάτως συνδέεται στο επαγγελματικό.  

Ελπίζω να βοήθησα!

Προσπαθώ να κανω μόνο το δεξί να συνδεθεί και δεν τα καταφέρνω.

Μπορείς να μου πεις τα βήματα ακριβώς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη τα εφτυσε ενα Plantronics που εχω ως handsfree (μπαταρια δεν κραταει εδω και καιρο), αυτα αξιζουν σαν handsfree ή οχι?

Επισης κατι blitzwolf που εχω απο banggood ιδιας λογικης αν τα εχεις στο κουτακι φορτισης ακομα και κλειστα υστερα απο μερικες μερες αδειαζει και η μπαταρια του κουτιου και των ακουστικων.

Εχει και αυτο τετοιο θεμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Voliminal είπε

Προσπαθώ να κανω μόνο το δεξί να συνδεθεί και δεν τα καταφέρνω.

Μπορείς να μου πεις τα βήματα ακριβώς;

Το έχεις μόνο του εκτός θήκης και κρατάς πατημένο το touch button του μέχρι να μπει σε pairing mode. Αναβοσβήνει το λαμπάκι για να το καταλάβεις. Και μετά από την αναζήτηση στο κινητό σου για τις bluetooth συσκευές θα το βρεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσιμπησα κ εγω....ευχαριστω πολυ τον φιλο που ανεβασε το θεμα μιας κ τα περιμενα αρκετο καιρο να βγουν σε προσφορα κυριως λογο aptx.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, fanis1234 είπε

Το έχεις μόνο του εκτός θήκης και κρατάς πατημένο το touch button του μέχρι να μπει σε pairing mode. Αναβοσβήνει το λαμπάκι για να το καταλάβεις. Και μετά από την αναζήτηση στο κινητό σου για τις bluetooth συσκευές θα το βρεις. 

Τέλεια! Ευχαριστώ φίλε μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως το Πλαίσιο μου βγάζει ως ελάχιστη τα 35€ και οπότε τα τσίμπησα από το official store στο Aliexpress με αποστολή από Πολωνία στα 23€(πλέον είναι στα 22€ + 4€ μεταφορικά όποτε δεν αξίζουν από εκεί)
spacer.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Επειδή τα έχω και είμαι αρκετά ευχαριστημένος θέλω να ρωτήσω το εξής. Άμα βγούνε από την θήκη τους δεν υπάρχη τρόπος να απενεργοποιηθουνε ώστε να μην χρειάζεται να είναι συνέχεια στην θήκη και φορτιζουνε συνέχεια με αποτέλεσμα να χαλάσουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...