Προς το περιεχόμενο

Google Pay στην Ελλάδα από σήμερα


Hal9000
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, manost είπε

Όχι, σε Revolut κατάφερα και την πέρασα χωρίς πρόβλημα, αλλά μου είναι άχρηστο αν δεν προσμετρώνται οι συναλλαγές, όπως διαβάζω, στο αφορολόγητο.

και δεν περνάει μετά τη  revolut σαν 2η  κάρτα  αυτή της εθνικής?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 585
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 λεπτά πριν, manost είπε

Να την περάσει πού;

Στο GPay;

Για να περάσει η καρτα της Εθνικής στην curve μιλάω.

Η παράθεση που έκανες και  το σχόλιο που έκανα και εγω εχει ξεκινήσει από αποτυχία να προσθέσουμε πρωτη κα΄ρτα στην εφάρμογή της curve.  Το G-pay  θα με απασχολησει αφου εχω βάλει κάρτα  εθνικής στην curve  με επιτυχια.

Οπότε η  ερωτηση που έκανα ήταν αν εχεις  περασες revolut ως πρωτη κάρτα στην curve επιτυχώς και μετά δεν σε αφηνει να περάσεις καρτα εθνικής ως 2η στην curve

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, anonik είπε

Για να περάσει η καρτα της Εθνικής στην curve μιλάω.

Η παράθεση που έκανες και  το σχόλιο που έκανα και εγω εχει ξεκινήσει από αποτυχία να προσθέσουμε πρωτη κα΄ρτα στην εφάρμογή της curve.  Το G-pay  θα με απασχολησει αφου εχω βάλει κάρτα  εθνικής στην curve  με επιτυχια.

Οπότε η  ερωτηση που έκανα ήταν αν εχεις  περασες revolut ως πρωτη κάρτα στην curve επιτυχώς και μετά δεν σε αφηνει να περάσεις καρτα εθνικής ως 2η στην curve

Όχι, δεν σκέφτηκα να περάσω την Revolut στην Curve!

Θα το δοκιμάσω να δω αν γίνεται. ;)

 

 

Edit: Δεν περνάει ούτε η Revolut.

Επεξ/σία από manost
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Very cool, αλλα δεν με πολυψηνει να βλεπει ολες τις συναλλαγες μου η Google. Συνεπως ακυρο. Και αν κανω λαθος να μεδιορθωσει καποιος προφανως, αλλα οπως και να 'χει αρνουμαι να ενσωματωσω την Google στην παραμικρη πτυχη της ζωης μου.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα να ρωτησω κάτι χαζό;;;   εγω πληρωνω με τράπεζα Πειραιώς με nfc με το κινητό μου διχως κανενα πρόβλημα... Γιατί να κατεβάσω το google pay?  Κ κατι δεύτερο οκ το galaxy watch μου έχει nfc  αλλα αφού μπορω με το κινητό;;; οκ αν το εχω στην τσέπη και βαριεμαι τοοοοσο πολυ να το βγαλω απο την τσέπη ας πουμε ειναι μια μικρη διευκόλυνση.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Tresorikos είπε

Καλησπέρα να ρωτησω κάτι χαζό;;;   εγω πληρωνω με τράπεζα Πειραιώς με nfc με το κινητό μου διχως κανενα πρόβλημα... Γιατί να κατεβάσω το google pay?  Κ κατι δεύτερο οκ το galaxy watch μου έχει nfc  αλλα αφού μπορω με το κινητό;;; οκ αν το εχω στην τσέπη και βαριεμαι τοοοοσο πολυ να το βγαλω απο την τσέπη ας πουμε ειναι μια μικρη διευκόλυνση.... 

Δεν είναι χαζό.Απλά δεν το χρειάζεσαι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Tresorikos είπε

Καλησπέρα να ρωτησω κάτι χαζό;;;   εγω πληρωνω με τράπεζα Πειραιώς με nfc με το κινητό μου διχως κανενα πρόβλημα... Γιατί να κατεβάσω το google pay?  Κ κατι δεύτερο οκ το galaxy watch μου έχει nfc  αλλα αφού μπορω με το κινητό;;; οκ αν το εχω στην τσέπη και βαριεμαι τοοοοσο πολυ να το βγαλω απο την τσέπη ας πουμε ειναι μια μικρη διευκόλυνση.... 

1. δεν τρωει μπαταρια 

2. ειναι πιο ασφαλες

3. δεν ανοιγεις εφαρμογη, αρα πιο γρηγορο και ευκολο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, DimosthenisG είπε

1. δεν τρωει μπαταρια 

2. ειναι πιο ασφαλες

3. δεν ανοιγεις εφαρμογη, αρα πιο γρηγορο και ευκολο

Μπαταρία δεν μου τρωει σιγουρα  οταν παω για πληρωμη τότε ανοιγω συνηθως το nfc... 

Θεωρω και η Πειραιώς έχει τη δικη της ασφάλεια.. 

Εφαρμογή στο κινητό δεν ανοιγω κάποια. Η διευκόλυνση είναι ότι δεν κουβαλάω την καρτα μου μαζί, βεβαια μου ζητάει pin κ εκείνη την ώρα ολο κάποιος θα είναι πανω απο το κεφάλι σου... 

Ενας θεουλης ειχε γράψει εγω πληρωνω με το κινητο εδω κ χρόνια εχω στη θηκη βιβλίο του κινητου την καρτα κ περνάω το κινητό απο πανω ουτε εφαρμογές ουτε nfc χα 😂 

 

Ukfor

Να ρωτήσω κάτι Χαζό εννοούσα αν είναι χαζές κ καλα οι ερωτήσεις μου... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, DimosthenisG είπε

1. δεν τρωει μπαταρια 

2. ειναι πιο ασφαλες

3. δεν ανοιγεις εφαρμογη, αρα πιο γρηγορο και ευκολο

Δεν μπορεί όμως να βάλει την κάρτα που έχει.

 

1 λεπτό πριν, Tresorikos είπε

 

Ukfor

Να ρωτήσω κάτι Χαζό εννοούσα αν είναι χαζές κ καλα οι ερωτήσεις μου... 

Για την ερωτηση έγραψα και εγώ ότι δεν είναι χαζό που ρωτάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ukforthemoment είπε

Δεν μπορεί όμως να βάλει την κάρτα που έχει.

εχεις δικιο, αφορα πιο πολυ ατομα που εχουν ΡΕΒΟΛΟΥΤ προς το παρόν.

 

3 λεπτά πριν, Tresorikos είπε

Μπαταρία δεν μου τρωει σιγουρα  οταν παω για πληρωμη τότε ανοιγω συνηθως το nfc... 

Θεωρω και η Πειραιώς έχει τη δικη της ασφάλεια.. 

Εφαρμογή στο κινητό δεν ανοιγω κάποια. Η διευκόλυνση είναι ότι δεν κουβαλάω την καρτα μου μαζί, βεβαια μου ζητάει pin κ εκείνη την ώρα ολο κάποιος θα είναι πανω απο το κεφάλι σου... 

Ενας θεουλης ειχε γράψει εγω πληρωνω με το κινητο εδω κ χρόνια εχω στη θηκη βιβλίο του κινητου την καρτα κ περνάω το κινητό απο πανω ουτε εφαρμογές ουτε nfc χα 😂 

Ukfor

Να ρωτήσω κάτι Χαζό εννοούσα αν είναι χαζές κ καλα οι ερωτήσεις μου... 

μπαταρια τρωει το app των τραπεζων στο background, οχι το nfc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, DimosthenisG είπε

εχεις δικιο, αφορα πιο πολυ ατομα που εχουν ΡΕΒΟΛΟΥΤ προς το παρόν.

 

μπαταρια τρωει το app των τραπεζων στο background, οχι το nfc.

Δεν πειράζει αν τρώει, ειναι το ιδιο app winbank mobile που βλέπω τις κινήσεις μου τα λεφτχα χα που εχω...   Να κανω αγορές κ πληρωμές δεη κτλ οπότε το app της τράπεζας κάνει πιο πολλα απο οτι το google pay κτλ... Θα το ψαξω μπορω να αλλαξω γνώμη αλλα όχι να πληρωνω λογω μόδας με το google pay επειδή θυμήθηκαν να το φέρουν.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 minutes ago, Necrogenisis said:

Very cool, αλλα δεν με πολυψηνει να βλεπει ολες τις συναλλαγες μου η Google. Συνεπως ακυρο. Και αν κανω λαθος να μεδιορθωσει καποιος προφανως, αλλα οπως και να 'χει αρνουμαι να ενσωματωσω την Google στην παραμικρη πτυχη της ζωης μου.

Αυτό είναι πολύ fair επιχείρημα. Δεν έχει καμία σχέση με τα ψεκασμένα τύπου καλύτερα κάρτα να αισθάνομαι σίγουρος κλπ. Αυτό αφορά το privacy όχι το security

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, JoanBresci είπε

Εμένα ακόμα μου λέει στο app store ότι δεν είναι διαθέσιμο στην χώρα μου πάντως 

Το ίδιο, προς το παρόν δεν είναι διαθέσιμο στην χώρα μου λέει παρόλο που η ίδια η Revolut μου έστειλε μήνυμα και με ενημέρωσε και πέρασα την κάρτα μέσα στο Gpay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...