Προς το περιεχόμενο

Google Pay στην Ελλάδα από σήμερα


Hal9000
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, ktsak είπε

Αν είναι έτσι τότε γιατί συμμετέχεις στο forum ? 

Υποτιθεται ότι κάποιος μπαίνει να ενημερωθεί. Αν το κριτήριο είναι μονο οικονομικό, τότε δεν θα πρέπει να διαβάζει τα διαφορα νήματα, να μην παίρνει θεματικά περιοδικά, να μην ενημερώνεται για αυτοκίνητα, κοκ !!!

Ηρεμησε αγαπητε και μην το παιρνεις προσωπικα. Το σχολιο μου δεν ηταν για οσους θα τρεξουν να ενεργοποιησουν την υπηρεσια.

Το σχολιο μου ειναι για το που καταντησαμε να θεωρουμε σημαντικο με τους χαμηλους μισθους  εκει κατω , το να μπορει καποιος να κανει αγορες με αλλη μια υπηρεσια ανεπαφων συναλαγων.

Για να σε προλαβω , εγω εδω και πολλα χρονια δεν ζω Ελλαδα  και χρησιμοποιω αποκλειστικα ανεπαφες πληρωμες απο την πρωτη στιγμη εδω που ειμαι (Λονδινο).

 

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 585
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, nextp είπε

Ηρεμησε αγαπητε και μην το παιρνεις προσωπικα. Το σχολιο μου δεν ηταν για οσους θα τρεξουν να ενεργοποιησουν την υπηρεσια.

Το σχολιο μου ειναι για το που καταντησαμε να θεωρουμε σημαντικο με τους χαμηλους μισθους  εκει κατω , το να μπορει καποιος να κανει αγορες με αλλη μια υπηρεσια ανεπαφων συναλαγων. 

Για να σε προλαβω , εγω εδω και πολλα χρονια δεν ζω Ελλαδα  και χρησιμοποιω αποκλειστικα ανεπαφες πληρωμες απο την πρωτη στιγμη εδω που ειμαι (Λονδινο).

Είσαι οφτοπικ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, imvrios είπε

Για να μπορέσω να πληρώνω επιτέλους με το ρολόι μου (την πρώτη φορά η ταμίας στο SM θα με κοιτάξει σαν εξωγήινο).

Ε ναι γιατί χωρίς το ρολόι ή το κινητό ζορίζεται κάποιος να πληρώσει με κάρτα.

btw ξεπερασμένο το αστείο με τους εξωγήινους, το έχουν συνηθίσει παντού πλέον, δεν περιμένουν εσένα τον έλληνα να σκάσεις μύτη, υπάρχουν κι άλλοι καιρό τώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, nextp είπε

Αποψεις αποψε

Σε άσχετο θέμα. Κούρασε αυτό το πράγμα με την τεχνολογία και αν έχουμε χρήματα ή όχι να τις χρησιμοποιούμε. Έλεος κάπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

This app is incompatible with all of your devices.

Redmi Note 10, το οποίο ήδη χρησιμοποιώ για να πληρώσω με την εφαρμογή της Winbank. Κάποιος άλλος με το ίδιο πρόβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, kallair είπε

Θα πρεπει να πας στις ρυθμισεις ασφαλειας του NFC και να το αλλαξεις. νομιζω η μεσαια επιλογη ειχε δουλεψει σε μενα. επισης πρεπει να ορισεις την εφαρμογή που θα ειναι  default για τις ανεπαφες πληρωμες. ειχα καταλάθος βαλει το winbank pay και μετα δεν μου δουλευε το google pay.

Τα δοκίμασα όλα τίποτα.. Έκανα και επαναφορά ρυθμίσεων nfc.. Σε ευχαριστώ παντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, ntemek είπε
 

This app is incompatible with all of your devices.

Redmi Note 10, το οποίο ήδη χρησιμοποιώ για να πληρώσω με την εφαρμογή της Winbank. Κάποιος άλλος με το ίδιο πρόβλημα?

 

Kαι σε μενα που εχω το Mi8 το ιδιο γραφει. Μπας και ειναι θεμα υποστηριξης της Xiaomi?

Επεξ/σία από ardi21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως πηρα στο κέντρο εξυπηρέτησης της Alpha και μου είπαν δεν έχουμε ενημερωθεί ακόμα αλλά δοκιμάστε και δεν δουλέψει πειτευ μας τι μύνημα βγάζει να το δούμε!😅😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορεί κάποιος που το δουλεύει να περιγράψει τη διαδικασία πληρωμής; Εχω απορία στο πώς δουλεύει.Πρέπει να εχω μόνιμα ανοιχτό το nfc? Και το παω στο pos και πληρώνει με αποτύπωμα;

Επεξ/σία από Skatzivas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Skatzivas είπε

Μπορεί κάποιος που το δουλεύει να περιγράψει τη διαδικασία πληρωμής; Εχω απορία στο πώς δουλεύει.Πρέπει να εχω μόνιμα ανοιχτό το nfc? Και το παω στο pos και πληρώνει με αποτύπωμα;

NFC ανοιχτό ,ξεκλειδώνεις οθόνη ,πλησιάζεις στο contactless και γίνεται η συναλλαγή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, imvrios είπε

Άντε Alpha κι εσύ. 

Για να μπορέσω να πληρώνω επιτέλους με το ρολόι μου (την πρώτη φορά η ταμίας στο SM θα με κοιτάξει σαν εξωγήινο).

 

Μπα έχουν συνηθίσει πλέον σε όλα τα SuperMarket οι ταμίες βλέποντας εμας απο τον  Μαρτιο μεσω Apple Pay και AlphaBank :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, naxioths1979 είπε

Τα δοκίμασα όλα τίποτα.. Έκανα και επαναφορά ρυθμίσεων nfc.. Σε ευχαριστώ παντως

εγώ βέβαια το έχω εγκαταστήσει "με πλάγιο τρόπο" αλλά επίσημα ναι εμφανίζει το ίδιο μήνυμα σε εμένα XIAOMI REDMI NOTE 8 PRO

και σε συσκευές που έχουν τα παιδιά της πληροφορικής στην εταιρεία XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO αλλά και MI NOTE 10

ακόμα και σε συσκευές HUAWEI 

δεν ξέρω τι παίζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήταν αρκετά χρήσιμο αν κάποιος γνωρίζει σχετικά με ολες αυτες τις υπηρεσίες (gpay, samsung pay, curve κτλ κτλ) να ξεκινησει ενα thread να ρωταμε και να απανταμε (μπας και μαθουμε περισσοτερα σχετικα με ολα αυτα και παρατησουμε τις ελληνικες τραπεζες που μονο να παιρνουν λεφτα ξερουν :) )

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...