Προς το περιεχόμενο

Google Pay στην Ελλάδα από σήμερα


Hal9000
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 585
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Oι "συστημικές". Ααχαχαχαχα :) Γελάνε και τα ATM με τα ξεπερασμένα αυτά απολιθώματα Τραπεζικής, που ΜΟΝΟ στην Ελλάδα υπάρχουν :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dinosdoremi είπε

Παιδιά καλησπέρα σε όλους τελικά η εφαρμογή γιατί δεν είναι ακόμα διαθέσιμη στο play store???

Και εγώ αυτό αναρωτιέμαι, μόνο με APK. Ίσως απαντήσει κάποιος άλλος σχετικά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, oceanbreeze είπε

Καλησπερα! πως εκανες εγκατασταση το samsung pay? μπορω και στο samsung watch να το βαλω?

Είχα φτιάξει ένα θέμα μέσα.που έλεγα ακριβώς τα βήματα  νομίζω πλεον δεν γίνεται μετά από update που πήρε το τιζεν στο ρολόι . Είχα γυρίσει το.ρολοι σε Αγγλία και εμφανίστηκε προεγκατεστημένο μέσα μετά από την επαναφορά . Μέσα σε Αυτό το θέμα είχα γράψει ακριβώς τα βήματα .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε και με απευθείας συνεργασία με ελληνικές τράπεζες, να διώξουμε το myalpha wallet και να είμαστε πιο γρήγοροι!

Με συγχωρείτε για το off topic, αλλα αφού μαζευτήκατε εδώ αρκετοί που το κατέχουν, μία απορία που είχα πάντα αλλα δεν ασχολήθηκα αρκετά για να το ψάξω: Για ταξίδια στο εξωτερικό συμφέρει η απόκτηση μιας εκ των revolut, n26 η κάποιας αλλης, προκειμένου να γλυτώσεις προμήθεια απο τράπεζες σε πληρωμές ή ανάληψη χρημάτων? Τόσο σε χώρες με ευρώ όσο και με άλλα νομίσματα? Γενικά τι είναι το πιο οικονομικό, πχ αναληψη συναλλαγματος από ελλάδα, ανάληψη από τράπεζα της ξένης χώρας, απευθείας ηλεκτρονική πληρωμη στη ξένη χώρα με την ελληνική κάρτα ή κάποια άλλη?? Και ποια κάρτα?

Ρωτάω γιατί αν υπάρχει το όφελος που υποψιάζομαι ότι υπάρχει, να βγάλω την κάρτα που θα προτείνετε για να τη συνδέσω με την ευκαιρία με το gpay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, vag1989 είπε

Άντε και με απευθείας συνεργασία με ελληνικές τράπεζες, να διώξουμε το myalpha wallet και να είμαστε πιο γρήγοροι!

Με συγχωρείτε για το off topic, αλλα αφού μαζευτήκατε εδώ αρκετοί που το κατέχουν, μία απορία που είχα πάντα αλλα δεν ασχολήθηκα αρκετά για να το ψάξω: Για ταξίδια στο εξωτερικό συμφέρει η απόκτηση μιας εκ των revolut, n26 η κάποιας αλλης, προκειμένου να γλυτώσεις προμήθεια απο τράπεζες σε πληρωμές ή ανάληψη χρημάτων? Τόσο σε χώρες με ευρώ όσο και με άλλα νομίσματα? Γενικά τι είναι το πιο οικονομικό, πχ αναληψη συναλλαγματος από ελλάδα, ανάληψη από τράπεζα της ξένης χώρας, απευθείας ηλεκτρονική πληρωμη στη ξένη χώρα με την ελληνική κάρτα ή κάποια άλλη?? Και ποια κάρτα?

Ρωτάω γιατί αν υπάρχει το όφελος που υποψιάζομαι ότι υπάρχει, να βγάλω την κάρτα που θα προτείνετε για να τη συνδέσω με την ευκαιρία με το gpay.


Δεν έχω προσωπική εμπειρία (ακόμα) αλλά πριν λίγο που μιλούσα με φίλο μου είπε ότι χρησιμοποιεί Revolut στα ταξίδια του στο εξωτερικό ακριβώς γιατί γλιτώνει προμήθεια σε αγορές εκεί, κλπ.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 minutes ago, vag1989 said:

Άντε και με απευθείας συνεργασία με ελληνικές τράπεζες, να διώξουμε το myalpha wallet και να είμαστε πιο γρήγοροι!

Με συγχωρείτε για το off topic, αλλα αφού μαζευτήκατε εδώ αρκετοί που το κατέχουν, μία απορία που είχα πάντα αλλα δεν ασχολήθηκα αρκετά για να το ψάξω: Για ταξίδια στο εξωτερικό συμφέρει η απόκτηση μιας εκ των revolut, n26 η κάποιας αλλης, προκειμένου να γλυτώσεις προμήθεια απο τράπεζες σε πληρωμές ή ανάληψη χρημάτων? Τόσο σε χώρες με ευρώ όσο και με άλλα νομίσματα? Γενικά τι είναι το πιο οικονομικό, πχ αναληψη συναλλαγματος από ελλάδα, ανάληψη από τράπεζα της ξένης χώρας, απευθείας ηλεκτρονική πληρωμη στη ξένη χώρα με την ελληνική κάρτα ή κάποια άλλη?? Και ποια κάρτα?

Ρωτάω γιατί αν υπάρχει το όφελος που υποψιάζομαι ότι υπάρχει, να βγάλω την κάρτα που θα προτείνετε για να τη συνδέσω με την ευκαιρία με το gpay.

Σε γενικές γραμμές revolut. Το κομμάτι της ανάληψης είναι κάπως πιο tricky αλλά ξεκινάς με revolut

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 hours ago, vagstef said:

Είναι δωρεάν υπηρεσία. Επίσης μπορείς να προσθέσεις μόνο όσες τράπεζες το υποστηρίζουν. 

 

Εξαρτάται πως οριζεις το δωρεαν. Διοτι οτι διατιθεται χωρις αντιτιμο, σημαινει οτι το προϊόν είσαι εσύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Curve εξηγεί στο site της, άρα κανείς δεν έχει πρόσβαση στο app ακόμα. Ποιος ξέρει, τυχαίνει αύριο η Google να παρουσιάζει και το νέο Google Pay, δεν ξέρω αν σχετίζεται μ αυτο

notice.PNG.71a22a9ee65163ea2cd8d5ce8bd34601.PNG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, vagstef είπε

H Curve εξηγεί στο site της, άρα κανείς δεν έχει πρόσβαση στο app ακόμα. Ποιος ξέρει, τυχαίνει αύριο η Google να παρουσιάζει και το νέο Google Pay, δεν ξέρω αν σχετίζεται μ αυτο

notice.PNG.71a22a9ee65163ea2cd8d5ce8bd34601.PNG

Θεωρητικά βέβαια εδώ και μήνες πληρώνουμε με Google Pay και Curve απλά κατεβάζοντας το gpay από άλλα sites χωρίς κανένα πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vag1989 είπε

Άντε και με απευθείας συνεργασία με ελληνικές τράπεζες, να διώξουμε το myalpha wallet και να είμαστε πιο γρήγοροι!

Με συγχωρείτε για το off topic, αλλα αφού μαζευτήκατε εδώ αρκετοί που το κατέχουν, μία απορία που είχα πάντα αλλα δεν ασχολήθηκα αρκετά για να το ψάξω: Για ταξίδια στο εξωτερικό συμφέρει η απόκτηση μιας εκ των revolut, n26 η κάποιας αλλης, προκειμένου να γλυτώσεις προμήθεια απο τράπεζες σε πληρωμές ή ανάληψη χρημάτων? Τόσο σε χώρες με ευρώ όσο και με άλλα νομίσματα? Γενικά τι είναι το πιο οικονομικό, πχ αναληψη συναλλαγματος από ελλάδα, ανάληψη από τράπεζα της ξένης χώρας, απευθείας ηλεκτρονική πληρωμη στη ξένη χώρα με την ελληνική κάρτα ή κάποια άλλη?? Και ποια κάρτα?

Ρωτάω γιατί αν υπάρχει το όφελος που υποψιάζομαι ότι υπάρχει, να βγάλω την κάρτα που θα προτείνετε για να τη συνδέσω με την ευκαιρία με το gpay.

Το πιο οικονομικό είναι να πληρώνεις με κάρτα παντού στο εξωτερικό.Οι ρεβο Ν26  κλπ δεν έχουν έξοδα για να τις χρησιμοποιείς .Ειδικά η ρεβο και η transferwise που έχουν πολλά νομίσματα  βολευουν..

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, terminator666 είπε

Θεωρητικά βέβαια εδώ και μήνες πληρώνουμε με Google Pay και Curve απλά κατεβάζοντας το gpay από άλλα sites χωρίς κανένα πρόβλημα.

ναι ! το ξέρουν και οι ίδιοι από πέρυσι 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν τω μεταξυ για τους τυχερους που εχουμε τραπεζα Πειραιως και ακομα περιμενουμε Apple Pay εχω προσωπικα αναλαβει να πρηζω καθε μηνα τον καημενο που απανταει στο messenger τους.

Ιουνιο 2019 με Μαιο 2020 μου εστελναν αυτη την απαντηση:image.png.5aa9f25148553fa67b5b006deae45f26.png

Ιουνιο 2020 με Νοεμβρη 2020 μου τα αλλαξανε τα πραγματα:
image.png.e27ab7cc1cddb89a0a991944058c63c2.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...