Προς το περιεχόμενο

Google Pay στην Ελλάδα από σήμερα


Hal9000
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 minutes ago, Tresorikos said:

Δεν πειράζει αν τρώει, ειναι το ιδιο app winbank mobile που βλέπω τις κινήσεις μου τα λεφτχα χα που εχω...   Να κανω αγορές κ πληρωμές δεη κτλ οπότε το app της τράπεζας κάνει πιο πολλα απο οτι το google pay κτλ... Θα το ψαξω μπορω να αλλαξω γνώμη αλλα όχι να πληρωνω λογω μόδας με το google pay επειδή θυμήθηκαν να το φέρουν.. 

Το βλέπεις λάθος το θέμα. Δεν είναι ή το ένα ή το άλλο. Αν μπορούσε να μπει η πειραιώς στο gpay, Θα πλήρωνες ότι θες από το app της πειραιώς και θα χρησιμοποιούσες για nfc πληρωμές το gpay όπου μπορείς να έχεις διάφορες κάρτες κλπ και σίγουρα δεν τρώει μπαταρία. Πάλι θα τις έβλεπες τις συναλλαγές και στο web banking. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 585
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 λεπτά πριν, Tresorikos είπε

Δεν πειράζει αν τρώει, ειναι το ιδιο app winbank mobile που βλέπω τις κινήσεις μου τα λεφτχα χα που εχω...   Να κανω αγορές κ πληρωμές δεη κτλ οπότε το app της τράπεζας κάνει πιο πολλα απο οτι το google pay κτλ... Θα το ψαξω μπορω να αλλαξω γνώμη αλλα όχι να πληρωνω λογω μόδας με το google pay επειδή θυμήθηκαν να το φέρουν.. 

Δεν αντικαθιστά την εφάρμογή της τράπεζας.Απλά την πληρωμή κάνεις μέσα απο αυτό.

9 λεπτά πριν, Tresorikos είπε

Δεν πειράζει αν τρώει, ειναι το ιδιο app winbank mobile που βλέπω τις κινήσεις μου τα λεφτχα χα που εχω...   Να κανω αγορές κ πληρωμές δεη κτλ οπότε το app της τράπεζας κάνει πιο πολλα απο οτι το google pay κτλ... Θα το ψαξω μπορω να αλλαξω γνώμη αλλα όχι να πληρωνω λογω μόδας με το google pay επειδή θυμήθηκαν να το φέρουν.. 

Δεν αντικαθιστά την εφάρμογή της τράπεζας.Απλά την πληρωμή κάνεις μέσα απο αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Δεν αντικαθιστά την εφάρμογή της τράπεζας.Απλά την πληρωμή κάνεις μέσα απο αυτό.

Δεν αντικαθιστά την εφάρμογή της τράπεζας.Απλά την πληρωμή κάνεις μέσα απο αυτό.

Ναι το καταλαβαίνω απλα δε βλέπω σημαντικούς λόγους ωστε να βάλω το google pay στη ζωη μου αφού μέχρι στιγμης οταν χρειάζομαι πληρωμή ανοιγω nfc περνάω πανω απο το μηχάνημα γραφω το πιν κ ολα οκ ως τώρα.. Πριν κανα 3αρι χρονια με ξεχωριστή εφαρμογή της πειραιως 2 δουλευε σωστα 2 οχι τωρσ ομως ειναι κομπλε 

21 λεπτά πριν, JimGer είπε

Το βλέπεις λάθος το θέμα. Δεν είναι ή το ένα ή το άλλο. Αν μπορούσε να μπει η πειραιώς στο gpay, Θα πλήρωνες ότι θες από το app της πειραιώς και θα χρησιμοποιούσες για nfc πληρωμές το gpay όπου μπορείς να έχεις διάφορες κάρτες κλπ και σίγουρα δεν τρώει μπαταρία. Πάλι θα τις έβλεπες τις συναλλαγές και στο web banking. 

Αυτό θα τους βόλευε οσους εχουν διάφορες κάρτες απο τράπεζες σίγουρα εφοσον υπήρχε συνεργασία να γίνεται η πληρωμη απο Google pay...  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Tresorikos είπε

Ναι το καταλαβαίνω απλα δε βλέπω σημαντικούς λόγους ωστε να βάλω το google pay στη ζωη μου αφού μέχρι στιγμης οταν χρειάζομαι πληρωμή ανοιγω nfc περνάω πανω απο το μηχάνημα γραφω το πιν κ ολα οκ ως τώρα.. Πριν κανα 3αρι χρονια με ξεχωριστή εφαρμογή της πειραιως 2 δουλευε σωστα 2 οχι τωρσ ομως ειναι κομπλε 

Αυτό θα τους βόλευε οσους εχουν διάφορες κάρτες απο τράπεζες σίγουρα εφοσον υπήρχε συνεργασία να γίνεται η πληρωμη απο Google pay...  

Δεν ζητάει pin,για τα υπολοιπα ότι βολευει τον καθένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

κατάφερε κανένας να κάνει εισαγωγή στο google pay την curve?

Την n26 την  έκανα (με δυνατότητα contactless πληρωμών), την curve είτε μέσα από την εφαρμογή της curve είτε μέσα από το gpay την κάνει προσθήκη αλλά δεν ενεργοποιείται η δυνοτότητα για contactless πληρωμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω viva wallet  την πέρασα με apk κατευθείαν μπήκε η κάρτα και χρησιμοποιήθηκε μόλις σήμερα στο σούπερ μάρκετ .....από σήμερα η κάρτα θα μείνει σπιτι

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xalibas είπε

Καλησπέρα,

κατάφερε κανένας να κάνει εισαγωγή στο google pay την curve?

Την n26 την  έκανα (με δυνατότητα contactless πληρωμών), την curve είτε μέσα από την εφαρμογή της curve είτε μέσα από το gpay την κάνει προσθήκη αλλά δεν ενεργοποιείται η δυνοτότητα για contactless πληρωμές.

 

Χρησιμοποιώ αρκετούς μήνες χωρίς κάνενα πρόβλημα το Gpay με την Curve, και στην Curve έχω συνδεδεμένες διάφορες κάρτες με προεπιλεγμένη αυτην της Πειραιώς. Από πού κατέβασες το apk του Gpay, από το play store ή από κάπου αλλού; Μήπως είναι πιο παλιά έκδοση;  Όπως και να έχει περίμενε να εμφανιστεί επίσημα και Ελλάδα και λογικά θα λυθούν τέτοια προβλήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, merlin3009 είπε

Καλησπέρα σε όλους! Μπορείτε ναντην κατεβάσετε από το Play store? Εμένα μου λέει ότι δεν είναι διαθέσιμο στην περιοχή μου (Ελλάδα είμαι) 

Σε καμια από τις νέες χωρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/11/2020 στις 11:51 ΠΜ, Stavmitsos είπε

Χρήστης Apple Pay πάνω από 2 χρόνια, έχω ξεχάσει πως βγάζουν λεφτά απ το ATM. Είμαι σίγουρος πως και η υλοποίηση της Google είναι καλή, πρόκειται για πραγματικά καταπληκτική τεχνολογία.

Στα κάλαντα τι δίνεις;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Stavmitsos είπε

Σοκολατάκια αγορασμένα με apple pay ή τους ρωτάω αν έχουν revolut. 

Πλακα πλάκα πρέπει να το κόψουμε αυτό με τα λεφτά στα κάλαντα. Μόνο γλυκάκια όπως στην Αμερική...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...