Προς το περιεχόμενο

Google Pay στην Ελλάδα από σήμερα


Hal9000
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, vagstef είπε

Ειχα το gpay εγκατεστημένο με apk και εξαφανίστηκε

 Χα χα χα! Είπα και εγώ είμαι ο μόνος?

Χμ... εδώ και λίγες ώρες!

Κάποια στιγμή παρατήρησα ότι το app του Google Pay (2.119.340301324) που είχα εγκαταστήσει με .apk εξαφανίστηκε από την αρχική μου οθόνη, αλλά και από το app drawer (Pixel Launcher σωστότερα)! Θεώρησα ότι (μάλλον) κατά λάθος το έσβησαν τα παιδιά μου! Και το ξανά εγκατέστησα μεσω .apk... και τσουπ!!! πριν από λίγο ξανά εξαφανίστηκε!

Αλλά στα Settings-->Google-->Account Services-->Google Pay... υπάρχουν οι κάρτες μου!

Google_Pay_gone.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 585
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, Sakis_Spooky είπε

 Χα χα χα! Είπα και εγώ είμαι ο μόνος?

Χμ... εδώ και λίγες ώρες!

Κάποια στιγμή παρατήρησα ότι το app του Google Pay (2.119.340301324) που είχα εγκαταστήσει με .apk εξαφανίστηκε από την αρχική μου οθόνη, αλλά και από το app drawer (Pixel Launcher σωστότερα)! Θεώρησα ότι (μάλλον) κατά λάθος το έσβησαν τα παιδιά μου! Και το ξανά εγκατέστησα μεσω .apk... και τσουπ!!! πριν από λίγο ξανά εξαφανίστηκε!

Αλλά στα Settings-->Google-->Account Services-->Google Pay... υπάρχουν οι κάρτες μου!

Google_Pay_gone.jpg

εγώ το απεγκατέστησα μία και καλή και θα περιμένω.

ναι εκεί υπάρχουν ακόμα! είναι ο επίσημος τρόπος που προσφέρει απλόχερα η Google !  🤣

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, vagstef είπε

εγώ το απεγκατέστησα μία και καλή και θα περιμένω.

ναι εκεί υπάρχουν ακόμα! είναι ο επίσημος τρόπος που προσφέρει απλόχερα η Google !  🤣

 

Και εγώ δεν το ξανά εγκατέστησα... Απλώς θέλω να δοκιμάσω αύριο πως θα "δουλέψει"... Ειδικά σε συνδυασμό με το Eurobank app που χρησιμοποιώ!

 

Επεξ/σία από Sakis_Spooky
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Sakis_Spooky είπε

Και εγώ δεν το ξανά εγκατέστησα... Απλώς θέλω να δοκιμάσω αύριο πως θα "δουλέψει"... Ειδικά σε συνδυασμό με το Eurobank app που χρησιμοποιώ!

εννοείς αν γίνει κανένα μπέρδεμα? πάντως πρόσφατα ενώ είχα προεπιλεγμένο το GPay και ενεργοποιημένο το να παίζει όποιο είναι ανοιχτό εκείνη την ώρα , πριν την πληρωμή άνοιξα το alpha wallet και πετάχτηκε το Gpay. η alpha με έγραψε κανονικα! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, vagstef είπε

εννοείς αν γίνει κανένα μπέρδεμα? πάντως πρόσφατα ενώ είχα προεπιλεγμένο το GPay και ενεργοποιημένο το να παίζει όποιο είναι ανοιχτό εκείνη την ώρα , πριν την πληρωμή άνοιξα το alpha wallet και πετάχτηκε το Gpay. η alpha με έγραψε κανονικα! 

 

Το ίδιο ακριβώς παθαίνω με το Eurobank App! Προεπιλεγμένο το GPay και ενεργοποιημένο το να παίζει όποιο είναι ανοιχτό, ανοίγω το Eurobank app και η πληρωμή γίνεται με το GPay. Αν αλλάξω τα setting, προεπιλογή το Eurobank app και και ενεργοποιημένο το να παίζει όποιο είναι ανοιχτό, πληρωμή με Eurobank OK, αλλά με Gpay μου βγάζει μήνυμα ότι το πέρασα πολύ γρήγορα από το POS! Επομένως έχω καταλήξει... κάθε φορά επιλέγω στα settings των Contactless payments αυτό με το οποίο θελώ να πληρώσω!

 

Επεξ/σία από Sakis_Spooky
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, fwthsg είπε

Η Curve μόλις περάστηκε κανονικά στο GPay μέσα από το app της Curve. Φαίνεται να ξεμπλόκαρε το πρόβλημα που είχε τις τελευταίες μέρες.

Τι καλά να μπορούσα να περάσω στην Curve και την κάρτα της Εθνικής. :(

Δυστυχώς δεν υπάρχει καμία απάντηση από την Curve για το τι φταίει, και από την Εθνική δεν ξέρουν καν για το τι τους ρωτάω !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, manost είπε

Τι καλά να μπορούσα να περάσω στην Curve και την κάρτα της Εθνικής. :(

Δυστυχώς δεν υπάρχει καμία απάντηση από την Curve για το τι φταίει, και από την Εθνική δεν ξέρουν καν για το τι τους ρωτάω !!!

Δε μπορώ να μη σχολιάσω. Προφανώς και δεν γνωρίζουν και μιας και είμαστε σε αυτό το thread .. η εθνική εχει ακομα bluetooth για mobile πληρωμές 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, manost είπε

Τι καλά να μπορούσα να περάσω στην Curve και την κάρτα της Εθνικής. :(

Δυστυχώς δεν υπάρχει καμία απάντηση από την Curve για το τι φταίει, και από την Εθνική δεν ξέρουν καν για το τι τους ρωτάω !!!

Έχεις σίγουρα ενεργοποιημένες όλων των ειδών τις συναλλαγές για την κάρτα σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, manost είπε

Έχεις δοκιμάσει να συνδέσεις debit της Εθνικής Τράπεζας την οποία έχεις παραλάβει το τελευταίο διάστημα;

Ρωτάω γιατί εγώ και ένα-δύο άλλα άτομα, μετά από συζήτηση σε forum είδαμε ότι τις κάρτες μας που τυχαία όλοι τις παραλάβαμε μέσα στο καλοκαίρι (με λήξη 2023) ΔΕΝ τις δέχεται η Curve.

Και δυστυχώς δεν απαντάει κανείς στο in-app chat να μας πει τι φταίει...

την δικιά μου που λήγει 6ο του 23 την δέχτηκε αμέσως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, fwthsg είπε

Η Curve μόλις περάστηκε κανονικά στο GPay μέσα από το app της Curve. Φαίνεται να ξεμπλόκαρε το πρόβλημα που είχε τις τελευταίες μέρες.

πως το έκανες αυτο; Δεν βλέπω τέτοια επιλογή στην εφαρμογή της Curve.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Pitsi είπε

πως το έκανες αυτο; Δεν βλέπω τέτοια επιλογή στην εφαρμογή της Curve.

τουλάχιστον μέχρι χθες το βράδυ έπρεπε να έχει εγκατασταθεί (με akp) το GPay για να το δει η Curve και να εμφανίσει το κουμπί Add to Gpay

Στο forum τους προτείνουν απεγκατάσταση και εγκατάσταση ξανά

 

Hey guys, just a little heads up that you might need to delete/reinstall or close/reopen your app to see the option to add your card to Google Pay.

Also, if you’re having issues setting up contactless please don’t attempt to add your card multiple times. Just try to add it once and if it doesn’t work get in touch with our support team and they can take a look at your account :smile:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Pitsi είπε

πως το έκανες αυτο; Δεν βλέπω τέτοια επιλογή στην εφαρμογή της Curve.

Κάνε update την εφαρμογή Curve.

Στη συνέχεια πήγαινε account και κάτω από την κάρτα της Curve θα δεις κουμπί για προσθήκη στο Gpay!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Sakis_Spooky είπε

Κάνε update την εφαρμογή Curve.

Στη συνέχεια πήγαινε account και κάτω από την κάρτα της Curve θα δεις κουμπί για προσθήκη στο Gpay!

εμενα μεσα στη curve την εχει την επιλογη για την προσθηκη στο google pay μερες...βρε τι εχω δοκιμασει δεν περναει με τπτ τα νευρα μου.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, fwthsg είπε

Έχεις σίγουρα ενεργοποιημένες όλων των ειδών τις συναλλαγές για την κάρτα σου;

Εγώ θα ενεργοποιήσω όλων των ειδών τις συναλλαγές, ή η Εθνική;

Για βοήθησε σε παρακαλώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...