Προς το περιεχόμενο

Google Pay στην Ελλάδα από σήμερα


Hal9000
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 585
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

έχει δοκιμάσει κάποιος να πληρώσει με τον τρόπο που περιγράφει η google χωρίς καν να έχει εγκαταστήσει το app?
Δλδ πως? πας το κινητο οπως ειναι κλειδωμενο στο pos και πληρωνει αυτοματα? Αρκει να έχεις επιλέξει google pay στο NFC payments?

παρεπιπτόντος έχω pixel και δεν εμφανίζεται κανένα pay με long press του power button

Επεξ/σία από evilpoohead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, evilpoohead είπε

έχει δοκιμάσει κάποιος να πληρώσει με τον τρόπο που περιγράφει η google χωρίς καν να έχει εγκαταστήσει το app?
Δλδ πως? πας το κινητο οπως ειναι κλειδωμενο στο pos και πληρωνει αυτοματα? Αρκει να έχεις επιλέξει google pay στο NFC payments?

παρεπιπτόντος έχω pixel και δεν εμφανίζεται κανένα pay με long press του power button

Πρεπει απο τις ρυθμισεις του gpay  στο κινητο να συνδεσεις καρτα στο gpay, καθως και πάλι απο τις ρυθμισεις του κινητου να ρυθμισεις σαν τροπο πληρωμης default το gpay. Μετα ολα γινονται αυτοματα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, opcast είπε

Πρεπει απο τις ρυθμισεις του gpay  στο κινητο να συνδεσεις καρτα στο gpay, καθως και πάλι απο τις ρυθμισεις του κινητου να ρυθμισεις σαν τροπο πληρωμης default το gpay. Μετα ολα γινονται αυτοματα....

thanks ναι τα έχω κανει αυτά , απλά ρωτάω αν το έχει δοκιμάσει κάποιος και πως γίνεται ακριβώς , πριν το δοκιμάσω σε ταμείο.

Χωρίς να επιλέξεις τίποτα, ουτε καν ξεκλέιδωμα πας το κινητο κοντα και πληρώνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, evilpoohead είπε

thanks ναι τα έχω κανει αυτά , απλά ρωτάω αν το έχει δοκιμάσει κάποιος και πως γίνεται ακριβώς , πριν το δοκιμάσω σε ταμείο.

Χωρίς να επιλέξεις τίποτα, ουτε καν ξεκλέιδωμα πας το κινητο κοντα και πληρώνει?

εγω που το δοκιμασα μια φορα,απλα ξεκλειδωσα το τηλεφωνο με το δακτυλικο και πηγα το κινητο κοντα και πληρωσε.τιποτα αλλο.μπορει επειδη το ποσο ηταν μικρο να μην χρειαζοταν ξεκλειδωμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, opcast είπε

εγω που το δοκιμασα μια φορα,απλα ξεκλειδωσα το τηλεφωνο με το δακτυλικο και πηγα το κινητο κοντα και πληρωσε.τιποτα αλλο.μπορει επειδη το ποσο ηταν μικρο να μην χρειαζοταν ξεκλειδωμα

thx man

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, evilpoohead είπε

thx man

τιποτα.νομιζω ειναι πολυ πιο απλο απο τις διαδικασιες των ελληνικων τραπεζων οπου πρεπει να ανοιξεις εφαρμογη κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, Antonios2243 είπε

μονο με τη φυσικη καρτα γινετε

εχω προσθέσει την virtual που είναι σε € .Μεσα απο την  εφαρμογή της μονεσε.

 

1 ώρα πριν, opcast είπε

εγω που το δοκιμασα μια φορα,απλα ξεκλειδωσα το τηλεφωνο με το δακτυλικο και πηγα το κινητο κοντα και πληρωσε.τιποτα αλλο.μπορει επειδη το ποσο ηταν μικρο να μην χρειαζοταν ξεκλειδωμα

Αφου ξεκλείδωσες με το δαχτυλικό τι άλλο να ξεκλειδώσεις;

Δοκίμασε να ξυπνήσεις απλά την οθονη χωρίς να το ξεκλειδώσεις.

Επεξ/σία από Ukforthemoment
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Ukforthemoment είπε

εχω προσθέσει την virtual που είναι σε € .Μεσα απο την  εφαρμογή της μονεσε.

 

Αφου ξεκλείδωσες με το δαχτυλικό τι άλλο να ξεκλειδώσεις;

Δοκίμασε να ξυπνήσεις απλά την οθονη χωρίς να το ξεκλειδώσεις.

Εννοω σε σχεση με την εφαρμογή πχ της eurobank που βαζεις 2 φορες το δακτυλικο αποτυπωμα,μια να ξεκλειδωσεις το τηλ. και μια για την εφαρμογή eurobank wallet.Οντως μπορει απλώς "ξυπνωντας" την οθονη να γινόταν(από οσα εχω διαβασει για μικρα ποσα ισχυει), απλα τη μια φορα που το εκανα ειχα ηδη ξεκλειδωσει τη συσκευη.Θα δοκιμασω παντως και θα ενημερωσω.

Επεξ/σία από opcast
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με Wear OS ρολόι με NFC έχει δοκιμάσει κανείς?

Edit: Μάλλον βρήκα πως, αλλά θέλει proxy/vpn γιατί το Google Pay εμφανίζεται στο Wear OS σε συγκεκριμένες χώρες (Australia, Canada, France, Germany, Switzerland, Italy, Poland, Russia, Spain, UK, or US )
https://forum.xda-developers.com/t/wear-os-app-enable-google-pay-in-unsupported-countries-using-permanent-proxy.3980625/

 

google-pay-1566897011-8zRI-column-width-inline.jpg

Επεξ/σία από IVIetaCreatoR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/11/2020 στις 2:24 ΜΜ, dimitrisdim14 είπε

Το Samsung pay που χρησιμοποιώ στο ρολόι το κάνει σίγουρα , και δημιουργεί έναν καινούριο αριθμό σε κάθε κάρτα . Όταν το τσεκαρεις ενημέρωσε να είμαστε σίγουροι!740687369_SmartSelect_20201117-142252_Watchplug-in.jpg.08c344d788468d55698617f4856ec738.jpg

Φίλε μπορώ να βάλω το Samsung pay sto ρολόι αλλά με Revolut διότι η cerve δεν με κάνει verify 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η εφαρμογι ειναι κλειδομενη πρεπει να πας στο λινκ που ειναι στην πρωτη σελιδα που σε βγαζει σε ξενω store και κατεβαζης γιατι η google δεν εχει το καθατω δικεομα να το βαλει στο ελληνικο store χωρις να σημφονισουν οι ελληνικες τραπεζες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...