Προς το περιεχόμενο

Google Pay στην Ελλάδα από σήμερα


Hal9000
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

H εφαρμογή της  monese σου δουλευει κανονικά;Σου εμφανιζει λογαριασμό και κάρτες?

nai εχω στηλει και mail αλλα τιποτα 

7 ώρες πριν, DimosthenisG είπε

Νομίζω πρέπει να έχεις android 10

ειχα note 8 με παλιο λογισμικο αν εξακολουθεις να μην μπορης ακου πας στις ριθμησεις περνις buckup μετα παρε backup σε εφαρμογες οπως viber μετα κανε reset και θα περνει αρκετες φορες update μεχρι το one ui 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 585
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

έβαλα την revolut αλλα την curve δεν την παίρνει με κανένα τρόπο.έχει καμιά ιδέα κανείς.Δοκίμασα αλλες εκδοσεις google pay αλλα τίποτα,δοκιμασα μεσα απο την εφαρογη της curve τίποτα.οπως επίσης δεν μπορώ να διαγράψω τελείως το google pay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/12/2020 στις 10:22 ΠΜ, naxioths1979 είπε

έβαλα την revolut αλλα την curve δεν την παίρνει με κανένα τρόπο.έχει καμιά ιδέα κανείς.Δοκίμασα αλλες εκδοσεις google pay αλλα τίποτα,δοκιμασα μεσα απο την εφαρογη της curve τίποτα.οπως επίσης δεν μπορώ να διαγράψω τελείως το google pay

1 απο που κατεβασες το google pay 

πιγενε στο google pay support πατα να μηλησις με chat και περιεγραψετους το προβλημα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σήμερα δοκίμασα έχοντας ως default payment το Gpay και την δεύτερη επιλογή "Χρήση του default εκτός αν κάποιο άλλο app είναι ανοιχτό"

Μέχρι πρόσφατα έχοντας τις παραπάνω ρυθμίσεις όταν δοκίμαζα να πληρώσω με το app της Eurobank έτρωγα άκυρο... και η πληρωμή γινόταν  με το Gpay!

Μάλλον έγινε αναβάθμιση του app της Eurobank και πλέον και οι δύο εφαρμογές συνεργάζονται! 

Επομένως πλέον όταν ξεκλειδώνω το κινητό μπορώ να πληρώσω με Gpay, ενώ αν έχω ανοιχτό το app της Eurobank πληρώνω με αυτό! Super! Επιτέλους λύθηκε! 

Επεξ/σία από Sakis_Spooky
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δεν έχω καταλάβει, εγώ πέρασα την revolut από την εφαρμογή της στο google pay. Όταν πάω settings >google>google services>google pay, μου δείχνει κανονικά την κάρτα της revolut. Δεν μπορώ να πληρώνω έτσι(απλά ανοίγοντας το NFC); Είναι υποχρεωτικò να κατεβάσω το google pay app? Δεν θέλω να το κατεβάσω γιατί δεν το έχει το play store και για θέματα που έχουν να κάνουν με λεφτά δεν θέλω να κατεβάσω από άγνωστη πηγή την εφαρμογή. Πόσο ασφαλές μπορεί να είναι; Πείτε μου την γνώμη σας οποίος ξέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν μου εμφάνιζεται το google pay στις ρυθμίσεις - google - υπηρεσίες λογαριασμού θα πρέπει να κατεβάσω το apk manual; Η συσκευή μου είναι oneplus 8t.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Xiaomi Redmi Note 8 Pro με Android 10, ολα τα current updates σε apps και OS και δεν μου εμφανίζεται η επιλογή Google Pay στο Settings > Google > Account Services. Δοκίμασα να περάσω manually το apk. Δουλεύει αλλά μετά από λίγα λεπτά γίνεται disable η εφαρμογή από μόνη της. Καμία ιδέα?

Επεξ/σία από steliosshady
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 10/1/2021 στις 12:10 ΜΜ, BluEDr4g0n είπε

Δεν έχω καταλάβει, εγώ πέρασα την revolut από την εφαρμογή της στο google pay. Όταν πάω settings >google>google services>google pay, μου δείχνει κανονικά την κάρτα της revolut. Δεν μπορώ να πληρώνω έτσι(απλά ανοίγοντας το NFC); Είναι υποχρεωτικò να κατεβάσω το google pay app? Δεν θέλω να το κατεβάσω γιατί δεν το έχει το play store και για θέματα που έχουν να κάνουν με λεφτά δεν θέλω να κατεβάσω από άγνωστη πηγή την εφαρμογή. Πόσο ασφαλές μπορεί να είναι; Πείτε μου την γνώμη σας οποίος ξέρει.

Αν φοβάστε κάνε μια ψηφιακή κάρτα Revolut και βαλε όριο αγοράς έτσι θα εισε καλήμενος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

παντως με mi9 με ολα τα updates, με official τα παντα δεν περναει.

ειχα revolut installed και αναγνωρισε αμεσως την καρτα το february apk του gpay - στις ρυθμισεις λεει οτι ειμαι ετοιμος για να κανω συναλλαγη με ολα τα checkmarks - η καρτα έχει λεφτα κτλ

αλλα όταν περνάει απο τερματικο κανει μπιπ και λεει "use strip or blablabla proper card" και δεν προχωραει.

εκανα restore NFC functionality απο settings, παλι τιποτα. δεν ξερω. 
έχει κάποιος παρομοια εμπειρια?

149790605_1166131913843900_4609073953042947233_n.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ανοιχτα ολα ναι απο την revolut

edit:

βρηκα σε mi forum αυτο:

"You simply need to set "secure element position" to use hce wallet (mine was by default on sim.)"

απο τα NFC settings. θα το δοκιμασω συντομα!

 

edit2: επαιξε!

Επεξ/σία από carnag9
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι το δικό μου ήταν στο sim wallet.Δεν ξέρω αν άλλαξε απο μονο του καθώς δεν θυμάμαι που ήταν.

Το Σαββατο που πήγα να πληρώσω σε λεωφορείο δεν πέρασε αλλά έλεγε ότι κουνηθηκε πολύ γρηγορα το τηλέφωνο.Μου εχει συμβεί και άλλες φορες οπότε δεν έδωσα σημασία.

Σε σουπερ μαρκετ αλλά πάνω απο το οριο των £45 δεν περασε και έλεγε βάλτε την κάρτα μέσα.

Οταν πάω για ψωνια θα δοκιμασω να δω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...