Προς το περιεχόμενο

Google Pay στην Ελλάδα από σήμερα


Hal9000
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 585
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 ώρες πριν, iliata2410 είπε

παδιά η εφαρμογή αυτή να υποθέσω ότι δεν ειναι προβληματική σε σχέση με αυτές των Ελληνικών τραπεζών;

Δουλεύει πάντα, και δουλεύει τέλεια . Καμία σχέση με τις ελληνικές . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μειονέκτημα ότι δεν υποστηρίζει αφορολόγητο. Αλήθεια έχουμε κάποια πληροφορία ποτέ θα συνεργαστούν οι Ελληνικές τράπεζες με αυτό; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, iliata2410 είπε

Μειονέκτημα ότι δεν υποστηρίζει αφορολόγητο. Αλήθεια έχουμε κάποια πληροφορία ποτέ θα συνεργαστούν οι Ελληνικές τράπεζες με αυτό; 

Πώς δεν υποστηρίζει ? Αν το συνδέσεις με curve και ελληνική κάρτα , φαίνεται κανονικά το ποσό στην τράπεζα σου , άρα λογικά τα υποστηρίζει κανονικά .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dimitrisdim14 είπε

Πώς δεν υποστηρίζει ? Αν το συνδέσεις με curve και ελληνική κάρτα , φαίνεται κανονικά το ποσό στην τράπεζα σου , άρα λογικά τα υποστηρίζει κανονικά .

Διαγώνια το υποστηρίζει όπως το λες. 

Στην ουσία οι ελληνικές τράπεζες δεν υποστηρίζονται απο το google pay   οπότε δεν έχεις και το χτίσιμο του αφορολόγητου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά κάποιος εκπρόσωπος τράπεζας μου είπε ότι προς το παρόν υπάρχουν αντικειμενικά δυσκολίες για να συνεργαστούν οι τράπεζες με αυτό. Μου ανέφερε απλώς ότι σύντομα θα γίνει αυτό και θα συνεργαστούν. Από ότι κατάλαβα οι τράπεζες θέλουν να λανσάρουν τις δικές τους εφαρμογες οι οποίες είναι προβληματικες  Επί ευκαιρίας γνωρίζει κανείς αν υποστηρίζει Visa κάρτες; 

Επεξ/σία από iliata2410
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, iliata2410 είπε

Παιδιά κάποιος εκπρόσωπος τράπεζας μου είπε ότι προς το παρόν υπάρχουν αντικειμενικά δυσκολίες για να συνεργαστούν οι τράπεζες με αυτό. Μου ανέφερε απλώς ότι σύντομα θα γίνει αυτό και θα συνεργαστούν. Από ότι κατάλαβα οι τράπεζες θέλουν να λανσάρουν τις δικές τους εφαρμογες οι οποίες είναι προβληματικες  Επί ευκαιρίας γνωρίζει κανείς αν υποστηρίζει Visa κάρτες; 

Ναι υποστηρίζει visa,δεν παίζει ρόλο τι κάρτα είναι.

Αντικειμενικές δυσκολίες δεν υπάρχουν όταν όλες οι άλλες τραπεζες στον κόσμο συμμετεχουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάλι ξαναρωτάω.ας πούμε ο΄τι συνεργαστούν με Ελληνικές τράπεζες ,και εγώ βάζω στο gogle pay καρτες απο Εθνικη,πειραιώς,και eurobank,εγώ όταν θα πηγαίνω στο pos να πληρώσω θα με ρωτάει με ποιά κάρτα να πληρώσω;ή θα υπαρχει προεπιλογή,με τί θα πληρώσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, iliata2410 είπε

εγώ πάλι ξαναρωτάω.ας πούμε ο΄τι συνεργαστούν με Ελληνικές τράπεζες ,και εγώ βάζω στο gogle pay καρτες απο Εθνικη,πειραιώς,και eurobank,εγώ όταν θα πηγαίνω στο pos να πληρώσω θα με ρωτάει με ποιά κάρτα να πληρώσω;ή θα υπαρχει προεπιλογή,με τί θα πληρώσω;

Εχεις προεπιλέξει ποια θα χρησιμοποιεί.Αν θα θες να πληρωσεις με αλλη για μια φορά πας στην εφαρμογη και φερνεις μπροστά την καρτα που θες και πληρωνεις απο αυτήν.Αλλίως απο την προεπιλεγμένη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καπου αναφέρθηκε και για την curve διάβασα κάποια πράγματα και για εκεί ,αυτό ειναι όπως το google pay ;η οταν πας σε pos πρεπει να ανοξεις την εφαρμογη curve;σε καθε περιπτωση και αυτο να υποθεσω λειτουργει απροβληματιστα;σορρυ για τις πολλες ερωτησεις που κανω,αλλα μαθαινω εγω ο νεος απο εσας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, iliata2410 είπε

καπου αναφέρθηκε και για την curve διάβασα κάποια πράγματα και για εκεί ,αυτό ειναι όπως το google pay ;η οταν πας σε pos πρεπει να ανοξεις την εφαρμογη curve;σε καθε περιπτωση και αυτο να υποθεσω λειτουργει απροβληματιστα;σορρυ για τις πολλες ερωτησεις που κανω,αλλα μαθαινω εγω ο νεος απο εσας.

Οχι ,την curve καρτα την βαζεις στο google pay και απο πίσω έχεις τις καρτες που θες.Φαντάσου την σαν βιτρίνα την κουρβ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα. Δε βλέπω την εφαρμογή στο play store. Είδα αυτό:

https://support.google.com/pay/answer/10173487#openapp
 

Όμως σε ένα galaxy s6 (android 7) που θέλω να χρησιμοποιήσω δε βλέπω κάπου την επιλογή να προσθέσω g pay.

Καμμία ιδέα;

 

Στις 29/11/2020 στις 1:42 ΜΜ, GREG10ARIS είπε

Παιδια ολα καλα, δουλευει χωρις την εφαρμογη δεν υπαρχει λογος να την κατεβασετε

Πώς το ενεργοποιώ χωρίς την εφαρμογή;

 

UPDATE: Το βρήκα τελικά. Ευχαριστώ.

Επεξ/σία από gidi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 15/3/2021 στις 2:02 ΜΜ, iliata2410 είπε

φίλε βοήθησε και εμάς άν θές τι΄ακριβώς βρήκες;μπορούμε και απο αλλού να εγγραφούμε;

Εγκατέστησα την εφαρμογή της curve και μου πρότεινε να περάσω την κάρτα στο g pay. Δεν κατεβάζεις εφαρμογή ειδικά για το g pay.

Τώρα προσπαθώ να δω το g pay σε wear os ρολόι. Είμαι όμως σε αδιέξοδο γιατί δεν υποστηρίζεται στην Ελλάδα. Υπάρχουν κάποιες πατέντες που δοκιμάζω, αλλά επειδή εγώ ειδικά θέλω να το χρησιμοποιώ σε ρολόι stand-alone και όχι BT tethered με το κινητό είναι ακόμη πιο δύσκολο - έως αδύνατο νομίζω. 
 

Αν κάποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω, ας μας ενημερώσει.

Επεξ/σία από gidi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...