Προς το περιεχόμενο

Sony XH90


totalius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για εξωτερικό σκληρό ποια θεωρείτε τη καλυτερη επιλογή παιδια ; Θα κανει καμία διαφορά ο ssd εξωτερικός ή δεν χρειάζεται. Κάπου διάβασα οτι καλύτερα να αποφεύγουμε τη χρήση usb flash drive δε κατάλαβα ομως γιατι ; 
Επισης χρειάζεται καποια διαδικασία για να παίξουμε περιεχόμενο απο σκληρό στη τηλεόραση ή απλα συνδέουμε κ παίζουμε ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 419
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, totalius είπε

Για εξωτερικό σκληρό ποια θεωρείτε τη καλυτερη επιλογή παιδια ; Θα κανει καμία διαφορά ο ssd εξωτερικός ή δεν χρειάζεται. Κάπου διάβασα οτι καλύτερα να αποφεύγουμε τη χρήση usb flash drive δε κατάλαβα ομως γιατι ; 
Επισης χρειάζεται καποια διαδικασία για να παίξουμε περιεχόμενο απο σκληρό στη τηλεόραση ή απλα συνδέουμε κ παίζουμε ;

Λενε οτι το φλασακι ανεβαζει θερμοκρασιες, το διαπυστωσα και προσωπικα αυτο. 

Εγω εχω παρει εναν καλο SSD 500GB, τον εβαλα και μεσα σε μια USB 3.0 θηκη και ειμαι κομπλε. Απλα ο build in media player της Σονυ δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο. Κατεβασε τον MX Player, ή κανα VLC και θα κανεις μιαχαρα δουλιτσα. Μολις τσεκαρα το ΤΕΝΕΤ σε ποιοτητα 1080p  σε μια ΙΜΑΧ DTS version(σχεδον 20GB μεγεθος) που βγηκε σημερα και μου επεσαν τα σαγονια!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω πάρει και εγώ ssd αν και η αλήθεια είναι δεν χρειάζεται και με ένα γρηγορο hdd κάνεις μια χαρά την δουλεία απλα με τον ssd περα από τα γνωστά προτερήματα έτσι όπως θα κρέμεται στον αερα δεν κινδυνεύει όπως ο hdd σε περιπτωσει που κουνηθεί

Εχει δοκιμάσει κάποιος να παίξει αρχείο 4k πανω από 70-80gb?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, tollisth είπε

Εχω πάρει και εγώ ssd αν και η αλήθεια είναι δεν χρειάζεται και με ένα γρηγορο hdd κάνεις μια χαρά την δουλεία απλα με τον ssd περα από τα γνωστά προτερήματα έτσι όπως θα κρέμεται στον αερα δεν κινδυνεύει όπως ο hdd σε περιπτωσει που κουνηθεί

Εχει δοκιμάσει κάποιος να παίξει αρχείο 4k πανω από 70-80gb?

Γιατι να κρεμεται στον αερα? Υπαρχουν και τα μακρυτερα καλωδια.

Εχω βαλει μεχρι 67GB ταινια 4Κ να παιξει. Κιχ δεν εβγαλε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Alex1971 είπε

Γιατι να κρεμεται στον αερα? Υπαρχουν και τα μακρυτερα καλωδια.

Εχω βαλει μεχρι 67GB ταινια 4Κ να παιξει. Κιχ δεν εβγαλε.

έχει τόσο μεγάλο καλώδιο για σκληρό? δεν το ήξερα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, tollisth είπε

έχει τόσο μεγάλο καλώδιο για σκληρό? δεν το ήξερα 

Τον SSD τον βαζεις σε εξωτερικη θηκη.Απο εκει κι επειτα υπαρχουν καλωδια usb3,  1.5 μετρα και μεγαλυτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Alex1971 είπε

Τον SSD τον βαζεις σε εξωτερικη θηκη.Απο εκει κι επειτα υπαρχουν καλωδια usb3,  1.5 μετρα και μεγαλυτερα.

Εγώ κατάλαβα με τους έτοιμους για αυτό απόρησα έτσι ναι γίνεται 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, tollisth είπε

Εγώ κατάλαβα με τους έτοιμους για αυτό απόρησα έτσι ναι γίνεται 

Γιατι να τα σκασεις για ετοιμο και να μην παρεις τον ssd που γουσταρεις εσυ. Οι θηκες δεν παιζουν ολο. Την ιδια δουλεια κανουν. Αν ο δισκος ειναι καλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα και απο εμενα,

Δυστυχως πριν λιγο ανοιξα και πηγα να σεταρω την τηλεοραση και φαινεται οτι η οθονη εχει ξεκολλησει απο το πανελ στο αριστερο μερος. Φαινεται ξεκαθαρα οτι ειναι απο λαθος κατασκευης η μεταφορας. Δεν την εχω βαλει σε λειτουργια,ουτε καν στο ρευμα. Θα πρεπει αυριο να απευθυνθω ειτε στον κωτσο ειτε σε sony center. Απο κρητη βεβαια που μενω,τρεχα γυρευε μεχρι να βγαλουμε ακρη...

Εχω και πιο ευκρινης φωτο αλλα δεν τις δεχεται το site.

IMG-ad67b77db06cfced2c82d51c824e38a3-V.jpg

Επεξ/σία από ultrobyr
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, ultrobyr είπε

Καλησπερα και απο εμενα,

Δυστυχως πριν λιγο ανοιξα και πηγα να σεταρω την τηλεοραση και φαινεται οτι η οθονη εχει ξεκολλησει απο το πανελ στο αριστερο μερος. Φαινεται ξεκαθαρα οτι ειναι απο λαθος κατασκευης η μεταφορας. Δεν την εχω βαλει σε λειτουργια,ουτε καν στο ρευμα. Θα πρεπει αυριο να απευθυνθω ειτε στον κωτσο ειτε σε sony center. Απο κρητη βεβαια που μενω,τρεχα γυρευε μεχρι να βγαλουμε ακρη...

Εχω και πιο ευκρινης φωτο αλλα δεν τις δεχεται το site.

IMG-ad67b77db06cfced2c82d51c824e38a3-V.jpg

Θα στην αλλαξουν μην αγχωνεσαι. Απλα θα ταλαιπωρηθεις λιγο με τα πηγαινε ελα. Προσπαθησε να τους ζητησεις να στην φερουν την καινουργια με το ιδιο δρομολογιο που θα παρουν πισω συτην εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, ultrobyr είπε

Καλησπερα και απο εμενα,

Δυστυχως πριν λιγο ανοιξα και πηγα να σεταρω την τηλεοραση και φαινεται οτι η οθονη εχει ξεκολλησει απο το πανελ στο αριστερο μερος. Φαινεται ξεκαθαρα οτι ειναι απο λαθος κατασκευης η μεταφορας. Δεν την εχω βαλει σε λειτουργια,ουτε καν στο ρευμα. Θα πρεπει αυριο να απευθυνθω ειτε στον κωτσο ειτε σε sony center. Απο κρητη βεβαια που μενω,τρεχα γυρευε μεχρι να βγαλουμε ακρη...

Εχω και πιο ευκρινης φωτο αλλα δεν τις δεχεται το site.

IMG-ad67b77db06cfced2c82d51c824e38a3-V.jpg

Κατευθείαν αντικατάσταση ζητά θα στην κάνουν δεν τίθεται θέμα,φέτος το καλοκαίρι πήρα ψυγείο από κοτσοβωλο το οποίο ήταν κτυπήμενο πήρα τηλέφωνο και μου το άλλαξαν χωρίς ταλαιπωρία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Alex1971 είπε

Λενε οτι το φλασακι ανεβαζει θερμοκρασιες, το διαπυστωσα και προσωπικα αυτο. 

Εγω εχω παρει εναν καλο SSD 500GB, τον εβαλα και μεσα σε μια USB 3.0 θηκη και ειμαι κομπλε. Απλα ο build in media player της Σονυ δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο. Κατεβασε τον MX Player, ή κανα VLC και θα κανεις μιαχαρα δουλιτσα. Μολις τσεκαρα το ΤΕΝΕΤ σε ποιοτητα 1080p  σε μια ΙΜΑΧ DTS version(σχεδον 20GB μεγεθος) που βγηκε σημερα και μου επεσαν τα σαγονια!!

Δεν δοκιμάζεις και κανένα ασυμπίεστο bluray το οποίο σε 1080p πιάνει κάπου τα 40gb; 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Περιμένω κι εγώ να την παραλάβω από παραγγελία black friday. Παιδιά μια ερώτηση. Τώρα έχω για ηχεία τα Logitech Z333 γιατί μέχρι τώρα έπαιζα σε υπολογιστή. Θα μπορώ να τα κουμπώσω στην τηλεόραση? Και αν ναι, αξίζει να το κάνω η να την αφήσω με τα ηχεία της?  Κυρίως για netflix θα χρησιμοποιούνται μιας και για gaming χρησιμοποιώ headset. Και γενικά κύρια χρήση της τηλεόρασης θα είναι το PS5.

Edit: Επίσης, επειδή όπως είπα είναι η πρώτη μου τηλεόραση, θα με βοηθούσε αν μου προτείνατε κάποιο calibration. Είδα ότι αρκετοί πρότειναν αυτό, θεωρείται ότι είναι καλό για gaming χρήση ή να ακολουθήσω κάποιο άλλο? Γενικά κύρια χρήση της τηλεόρασης θα είναι με το PS5.

Επεξ/σία από Ezio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Ezio είπε

Περιμένω κι εγώ να την παραλάβω από παραγγελία black friday. Παιδιά μια ερώτηση. Τώρα έχω για ηχεία τα Logitech Z333 γιατί μέχρι τώρα έπαιζα σε υπολογιστή. Θα μπορώ να τα κουμπώσω στην τηλεόραση? Και αν ναι, αξίζει να το κάνω η να την αφήσω με τα ηχεία της?  Κυρίως για netflix θα χρησιμοποιούνται μιας και για gaming χρησιμοποιώ headset. Και γενικά κύρια χρήση της τηλεόρασης θα είναι το PS5.

Edit: Επίσης, επειδή όπως είπα είναι η πρώτη μου τηλεόραση, θα με βοηθούσε αν μου προτείνατε κάποιο calibration. Είδα ότι αρκετοί πρότειναν αυτό, θεωρείται ότι είναι καλό για gaming χρήση ή να ακολουθήσω κάποιο άλλο? Γενικά κύρια χρήση της τηλεόρασης θα είναι με το PS5.

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900h/settings

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...