Προς το περιεχόμενο

Sony XH90


totalius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Grim Ripper είπε

Δεν δοκιμάζεις και κανένα ασυμπίεστο bluray το οποίο σε 1080p πιάνει κάπου τα 40gb; 😛

Που να το βρω ρε συ το bluray?εχουν κλεισει ολα τα videoclubs.😜

Ασε δε και με οσες επιλογες εχουμε πλεον για να βρισκουμε τιτλους με πιανουν οι τσιγγουνιες μου

1 ώρα πριν, Ezio είπε

Περιμένω κι εγώ να την παραλάβω από παραγγελία black friday. Παιδιά μια ερώτηση. Τώρα έχω για ηχεία τα Logitech Z333 γιατί μέχρι τώρα έπαιζα σε υπολογιστή. Θα μπορώ να τα κουμπώσω στην τηλεόραση? Και αν ναι, αξίζει να το κάνω η να την αφήσω με τα ηχεία της?  Κυρίως για netflix θα χρησιμοποιούνται μιας και για gaming χρησιμοποιώ headset. Και γενικά κύρια χρήση της τηλεόρασης θα είναι το PS5.

Edit: Επίσης, επειδή όπως είπα είναι η πρώτη μου τηλεόραση, θα με βοηθούσε αν μου προτείνατε κάποιο calibration. Είδα ότι αρκετοί πρότειναν αυτό, θεωρείται ότι είναι καλό για gaming χρήση ή να ακολουθήσω κάποιο άλλο? Γενικά κύρια χρήση της τηλεόρασης θα είναι με το PS5.

Οχι caibration. Αυτο το κανουν επαγγελματιες. Εννοεις επιμερους ρυθμισεις απο το μενου. Για gaming παντως επειδη γυρναει μονο του στο Game Mode, εγω προσωπικα το εχω αφησει οπως εχει. Και παιζω με τις επιμερους ρυθμισεις που εχει το καθε παιχνιδι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 419
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, skskre είπε

Καλό κουράγιο.... Θα το παίξεις απο δίκτυο ή με σκληρό?

Σκληρό σίγουρα. Το δίκτυο θα το τερματίσει η 100αρα κάρτα που έχει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, alexakos89 είπε

Σκληρό σίγουρα. Το δίκτυο θα το τερματίσει η 100αρα κάρτα που έχει. 

Για την ιστορια....το ανεβασανε το ιδιο σε ελληνικο build στο Kodi. Το εβαλα και ειναι μπομπα. Επομενως σκεφτομαι αν θα το κατεβασω. Ελληνικους υποτ. δεν εχει, αλλα μικρο το κακο. Φανταζομαι οτι σε κανα δυο μερες που θα το ανεβαζουν τα ελληνικα subtitleαδικα θα ειναι κομπλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γιατι στο playstore σε αναζήτηση mozilla δεν μου το βγαζει? Ο ενσωματωμενος browser ειναι ψιλομαπα (ή οχι?), επειδη σε full screen σε ενα βιντεο δεν φευγει το "απο πανω"... 

Για να βαλω apk πρεπει να βαλω καποιον file explorer ; πατησα es file explorer αλλα ουτε αυτον τον εμφανισε.. Κατά τα αλλα τα σπάει η tv!

Edit: επισης αφου συνδεσα το gmail account,  δεν μου εμφανίζει πληκτρολογιο, συνδεσα ενα εξωτερικό απο pc για να γραψω!

Επεξ/σία από panosno1com
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, panosno1com είπε

Γιατι στο playstore σε αναζήτηση mozilla δεν μου το βγαζει? Ο ενσωματωμενος browser ειναι ψιλομαπα (ή οχι?), επειδη σε full screen σε ενα βιντεο δεν φευγει το "απο πανω"... 

Για να βαλω apk πρεπει να βαλω καποιον file explorer ; πατησα es file explorer αλλα ουτε αυτον τον εμφανισε.. Κατά τα αλλα τα σπάει η tv!

Edit: επισης αφου συνδεσα το gmail account,  δεν μου εμφανίζει πληκτρολογιο, συνδεσα ενα εξωτερικό απο pc για να γραψω!

επειδη εχει android tv ή περνας τα apk με φλασακι ή κατεβαζεις ενα εναλλακτικο πχ aptoide tv ή περνας τις εφαρμογες απο το κινητο στη τηλεοραση με καποια εφαρμογη.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, manoskost είπε

επειδη εχει android tv ή περνας τα apk με φλασακι ή κατεβαζεις ενα εναλλακτικο πχ aptoide tv ή περνας τις εφαρμογες απο το κινητο στη τηλεοραση με καποια εφαρμογη.

Κοιτα, κατέβασα ας πουμε το kodi απ τη σελιδα του (τοβapk), το περασα στο φλασακι μου και το βαλα στην τηλεοραση ομως δεν το διαβάζει, βλέπει μονο καποια βίντεο.  Εψαξα τον es file explorer που ειχα παλια στο κινητο αλλα δεν μου το εμφάνισε το playstore..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, panosno1com είπε

Κοιτα, κατέβασα ας πουμε το kodi απ τη σελιδα του (τοβapk), το περασα στο φλασακι μου και το βαλα στην τηλεοραση ομως δεν το διαβάζει, βλέπει μονο καποια βίντεο.  Εψαξα τον es file explorer που ειχα παλια στο κινητο αλλα δεν μου το εμφάνισε το playstore..

το es file το εχει το aptoide tv, κατεβασε το aptoide tv apk  στο pc και με ενα φλασακι περασε το.

το kodi το κατεβαζουμε απο την επισημη σελιδα kodi.tv και απενεργοποιουμε τις αυτοματες ενημερωσεις απο το play store.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, manoskost είπε

το es file το εχει το aptoide tv, κατεβασε το aptoide tv apk  στο pc και με ενα φλασακι περασε το.

το kodi το κατεβαζουμε απο την επισημη σελιδα kodi.tv και απενεργοποιουμε τις αυτοματες ενημερωσεις απο το play store.

Απλα το περναω στο φλασακι και το βαζω στη θυρα? Δεν το βλεπει... ετσι εκανα και με το kodi (απο την επισημη σελιδα) αλλα δεν βλέπει ουτε το 32 ουτε το 64bit apk . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, alexiron είπε

Βρε παιδιά ποιο είναι αυτό το ελληνικό repository του kodi που χρησιμοποιείτε; 

 

Δεν το στέλνετε και σε μένα;

Ε; αγαπητοί συμφοιτητές 😜😜

Ψαξε στο φατσοβιβλιο hellenic kodi academy και δες εκει τον πληρη οδηγο kodi σε pdf που εχει ;)

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...