Προς το περιεχόμενο

Sony XH90


totalius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 8/12/2020 στις 1:05 ΠΜ, golfakis4 είπε

Ρε παιδιά να ρωτήσω και εγώ κάτι άσχετο πως μπορεί αυτή η τηλεόραση να κλείσει μόνη της όταν δεν παίρνει σήμα από το HDMI, στην συγκεκριμένη περίπτωση Pc, έχω βρει μόνο το κλείνει μόνη της κάθε 2,3,4 ώρες άσχετος αν παίζει ή όχι κάτι από το HDMI, θέλω να μου κλείνει μόνο σε φάση που λέει να τσεκάρεις το HDMI επειδή δεν έχει σήμα. Έτσι έκαναν όλες οι παλιές μου τηλεοράσεις.

Παιδιά βρήκα λύση από το pro settings βάζεις wake up on signal και μετά always enabled  και από επάνω έχω βάλει το pc input optimization το οποίο δεν έχω καταλάβει ακριβώς τι κάνει ακόμα. 

Έχει ασχοληθεί κανείς με το pro settings για να κάνουμε καμία κουβέντα; 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 419
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 26/12/2020 στις 2:50 ΜΜ, dimitris_st13 είπε

Με Kodi κλπ έχει ασχοληθεί κανείς στον μαμά player? Πως τα παει η τηλεόραση; 

 

Το έχω δοκιμάσει μόνο με streaming, κυρίως 4k content και τα πάει εξαιρετικά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, tomvou είπε

Το έχω δοκιμάσει μόνο με streaming, κυρίως 4k content και τα πάει εξαιρετικά.

Θα συμφωνησω κι εγω!! Σαφεστατα χρειαζονται δυο πραγματα. Καλο και σταθερο build, και 100αρα ταχυτητα για να μη σου σπαει τα νευρα στο buffering ολη την ωρα. ιδιως οταν μιλαμε για 4Κ content. Στα 1080p, μια χαρα βολευει και η 50αρα γραμμη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά την αγόρασα από τον κωτσο το Black Friday όταν τους είχα πάρει τηλέφωνο να τους ρωτήσω για τους πόντους αν υπάρχει θέμα να την αγοράσω με χρεωστική bonus  από την alpha Bank μου είπαν ότι δεν υπάρχει πρόβλημα με τους πόντους και ότι θα μπουν κανονικά σε ένα μήνα 1 ευρώ =40 πόντοι τώρα στο live chat μου λένε ότι ισχύει μόνο για πιστωτική τι παίζει έγινε σε κανέναν το ίδιο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, golfakis4 είπε

Παιδιά την αγόρασα από τον κωτσο το Black Friday όταν τους είχα πάρει τηλέφωνο να τους ρωτήσω για τους πόντους αν υπάρχει θέμα να την αγοράσω με χρεωστική bonus  από την alpha Bank μου είπαν ότι δεν υπάρχει πρόβλημα με τους πόντους και ότι θα μπουν κανονικά σε ένα μήνα 1 ευρώ =40 πόντοι τώρα στο live chat μου λένε ότι ισχύει μόνο για πιστωτική τι παίζει έγινε σε κανέναν το ίδιο; 

Μόνο για πιστωτική ήταν. Το έλεγε και η ίδια η Alpha Bank (τα ίδια είχαν κάνει και πέρυσι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/12/2020 στις 11:28 ΠΜ, golfakis4 είπε

Παιδιά την αγόρασα από τον κωτσο το Black Friday όταν τους είχα πάρει τηλέφωνο να τους ρωτήσω για τους πόντους αν υπάρχει θέμα να την αγοράσω με χρεωστική bonus  από την alpha Bank μου είπαν ότι δεν υπάρχει πρόβλημα με τους πόντους και ότι θα μπουν κανονικά σε ένα μήνα 1 ευρώ =40 πόντοι τώρα στο live chat μου λένε ότι ισχύει μόνο για πιστωτική τι παίζει έγινε σε κανέναν το ίδιο; 

και εγω ετσι την πάτησα

Αγορες 2000 ευρω απο κωτσο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://ibb.co/nzsPYnN

https://ibb.co/fkWBHrk

https://ibb.co/SdWpGbY

https://ibb.co/RvgWVGw

Την πήρα κ εγώ αλλά βλέπω στις άκρες που τελειώνει η εικόνα τα μαύρα σε κάποια σημεία είναι πιο χοντρά,απειροελάχιστη διαφορά ίσως να μην έχει μπει σωστά το πλαίσιο και να φαίνονται πάνω αριστερά και κάτω δεξιά κυρίως,να την γυρίσω για αντικατάσταση μιας και έχω το DOA η δεν αξίζει? Σε σας εσάς έτσι είναι?(Μια Samsung που χω πάντως είναι ακριβώς τα όρια με το πλαίσιο)

Επεξ/σία από playtak
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/12/2020 στις 12:23 ΜΜ, Grim Ripper είπε

Μόνο για πιστωτική ήταν. Το έλεγε και η ίδια η Alpha Bank (τα ίδια είχαν κάνει και πέρυσι).

που το ελεγε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SKOKMAN είπε

Στον Κωτσο δεν νομιζω οτι εγραφε κατι

Αυτήν ακριβώς την εικόνα είχε και ο Κωτσόβολος, οπότε ναι υπήρχε και στο site αυτό.

Ούτε εγώ το γουστάρω αυτό μιας και έχω bonus χρεωστική (όχι ότι πήρα και τίποτα βέβαια).

Εντωμεταξύ πέρυσι έδιναν 50 πόντους για κάθε 1€, φέτος το έριξαν στους 40€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SKOKMAN είπε

Στον Κωτσο δεν νομιζω οτι εγραφε κατι

Αυτό είναι το screenshot από το email που έχω εγώ έχω χρεωστική και οι γονείς μου πιστωτική οπότε υπήρχε η δυνατότητα με αγορά πιστωτικής για αυτό ήταν και ο λόγος που ρώτησα στο τηλέφωνο αλλά εφόσον μου είπαν ότι δεν υπάρχει πρόβλημα αρκεί να είναι bonus προτίμησα την χρεωστική για λόγους ασφάλειας. 

Screenshot_20201231-165900.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, golfakis4 είπε

Αυτό είναι το screenshot από το email που έχω εγώ έχω χρεωστική και οι γονείς μου πιστωτική οπότε υπήρχε η δυνατότητα με αγορά πιστωτικής για αυτό ήταν και ο λόγος που ρώτησα στο τηλέφωνο αλλά εφόσον μου είπαν ότι δεν υπάρχει πρόβλημα αρκεί να είναι bonus προτίμησα την χρεωστική για λόγους ασφάλειας. 

Screenshot_20201231-165900.jpg

Και όντως πήρες τους bonus πόντους με την απλή χρεωστική;

Edit: Τι εννοείς για λόγους ασφάλειας;

Επεξ/σία από Grim Ripper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...