Προς το περιεχόμενο

Sony XH90


totalius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 ώρες πριν, Grim Ripper είπε

Και όντως πήρες τους bonus πόντους με την απλή χρεωστική;

Edit: Τι εννοείς για λόγους ασφάλειας;

Όχι δε μου έδωσαν για αυτό λέω ότι είναι απατεωνιές γιατί στο site έγραφε με πιστωτική alpha bonus ενώ στο τηλέφωνο όταν πήρα για διευκρίνηση μου είπαν ότι δεν υπάρχει πρόβλημα και ας μην είναι πιστωτική αρκεί να είναι bonus. 

Ασφάλεια εννοώ γιατί από την χρεωστική αν πέσει στα χέρια κάποιου μπορεί να πάρει μέχρι το ποσό που έχει μέσα ενώ στην πιστωτική μπορεί να σου πάρει παραπάνω. Επειδή η πληρωμή έγινε online. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 419
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, golfakis4 είπε

Όχι δε μου έδωσαν για αυτό λέω ότι είναι απατεωνιές γιατί στο site έγραφε με πιστωτική alpha bonus ενώ στο τηλέφωνο όταν πήρα για διευκρίνηση μου είπαν ότι δεν υπάρχει πρόβλημα και ας μην είναι πιστωτική αρκεί να είναι bonus. 

Ασφάλεια εννοώ γιατί από την χρεωστική αν πέσει στα χέρια κάποιου μπορεί να πάρει μέχρι το ποσό που έχει μέσα ενώ στην πιστωτική μπορεί να σου πάρει παραπάνω. Επειδή η πληρωμή έγινε online. 

Πλέον μπορείς να "κόψεις" κάποιες δυνατότητες της πιστωτικής (π.χ ανάληψη από ΑΤΜ) οπότε σε αυτό μπορείς να είσαι καλυμμένος, στην χρεωστική μπορεί να σου σηκώσει ότι έχεις στον λογαριασμό.

Στο τηλ πήρες τον Κωτσόβολο ή την Alpha bank; Εγώ πάντως πέρυσι που πήρα έναν διάδρομο γυμναστικής και ανέφερα την προσφορά όταν πήγα να πληρώσω με ενημέρωσαν αμέσως ότι ήταν μόνο για πιστωτική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, Grim Ripper είπε

Πλέον μπορείς να "κόψεις" κάποιες δυνατότητες της πιστωτικής (π.χ ανάληψη από ΑΤΜ) οπότε σε αυτό μπορείς να είσαι καλυμμένος, στην χρεωστική μπορεί να σου σηκώσει ότι έχεις στον λογαριασμό.

Στο τηλ πήρες τον Κωτσόβολο ή την Alpha bank; Εγώ πάντως πέρυσι που πήρα έναν διάδρομο γυμναστικής και ανέφερα την προσφορά όταν πήγα να πληρώσω με ενημέρωσαν αμέσως ότι ήταν μόνο για πιστωτική.

Στον Κωτσόβολο πήρα και και ήμουν πολύ συγκεκριμένα στην ερώτηση, ότι στο site γράφει αυτό με πιστωτική κάρτα μπορώ να την πάρω και με χρεωστική κάρτα της alpha και να πάρω τους πόντους ή είναι μόνο για πιστωτική και η απάντηση του υπαλλήλου ήταν ναι μπορείτε και με χρεωστική απλά να είναι alpha bonus για να πάρετε τους πόντους. Οπότε ο Κωτσος με έπιασε από ότι κατάλαβα. 

Επεξ/σία από golfakis4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή οι συνομιλίες καταγράφονται γιατί δεν ζητάς την απομαγνητοφώνηση κι αν όντως είναι λάθος του Κωτσόβολου ας σου δώσουν τουλάχιστον μια δωροεπιταγή.

Εγώ πάντως τι να πω που έκανα παραγγελία τηλεόραση απο γερμανό με 15% επιστροφή, ακύρωσα την παραγγελία και μου έχουν μπει τα χρήματα της επιστροφής και δεν ξέρω τι να κάνω γιατί είναι 100€... θα περιμένω καποιες μέρες μήπως τα πάρουν πίσω αλλιώς καλοφάγωτα :-)

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίδες καλησπέρα. 

Κάτι σχετικό με ρυθμίσεις θέλω να ρωτήσω. Έκανα τη ρύθμιση που προτείνουν και στο rtngs και είναι μια χαρά για ταινίες YouTube κτλ. Έχω την 65αρα.

Τι μπορεί να γίνει σε ρύθμιση για τα επίγεια (όχι HD) όμως? Νομίζω με ψιλοζαλιζει σε γρήγορες κινήσεις της κάμερας. Έχετε να προτείνετε κάτι?

Επεξ/σία από biovaggoulas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, biovaggoulas είπε

Παίδες καλησπέρα. 

Κάτι σχετικό με ρυθμίσεις θέλω να ρωτήσω. Έκανα τη ρύθμιση που προτείνουν και στο rtngs και είναι μια χαρά για ταινίες YouTube κτλ. 

Τι μπορεί να γίνει σε ρύθμιση για τα επίγεια (όχι HD) όμως? Νομίζω με ψιλοζαλιζει σε γρήγορες κινήσεις της κάμερας. Έχετε να προτείνετε κάτι?

Έχω το ίδιο πρόβλημα

Έχω την 65αρα

Μετά από λίγη ώρα με ζαλίζει είτε είναι 4k,fhd,sd 

Έχω δοκιμάσει όλες τις ρυθμίσεις που έχω βρει στο net, αλλά δεν

Δεν μου αρέσει καθόλου ή κίνηση της (σπασίματα θολουρες)

Έχω ταινίες 4k  και 1080p όπου στην προηγούμενη tv μου (lg 55lb730v 1080p 200hz πανελ) η κίνηση ήταν πολύ smooth.

Στην Sony η κίνηση είναι σαν τη Samsung 32 720p 15 χρόνων που έχω στο υπνοδωμάτιο

Με έχει ξενερώσει πάρα πολύ.Η θα την επιστρέψω η θα πάει για πούλημα,και πίσω πάλι στην lg για άλλα 6 χρόνια

 

 

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι όλα τα έχω πειράξει.

Και reset σε εργοστασιακές ρυθμίσεις έκανα αλλά τίποτα

Το παράξενο είναι ότι η γυναίκα μου και κάποιοι φίλοι μας ενώ βλέπαμε ταινία στο μισάωρο  εμένα δακρυσαν τά μάτια μου και άρχισα να ζαλίζομαι αυτοί τίποτα μια χαρά, είδαν την ταινία ως το τέλος.

Εγώ δεν τη πάλεψα

Ειδικά στο YouTube 4κ demo videos

Στο 5λεπτο γυρίζουν τα πάντα

Επεξ/σία από loukas599
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, loukas599 είπε

Ναι όλα τα έχω πειράξει.

Και reset σε εργοστασιακές ρυθμίσεις έκανα αλλά τίποτα

Το παράξενο είναι ότι η γυναίκα μου και κάποιοι φίλοι μας ενώ βλέπαμε ταινία στο μισάωρο  εμένα δακρυσαν τά μάτια μου και άρχισα να ζαλίζομαι αυτοί τίποτα μια χαρά, είδαν την ταινία ως το τέλος.

Εγώ δεν τη πάλεψα

Ειδικά στο YouTube 4κ demo videos

Στο 5λεπτο γυρίζουν τα πάντα

Μαλλον τα ματια σου πρεπει να κοιταξεις κι οχι την τηλεοραση αδελφε!!

Καλη χρονια να εχουμε

8 ώρες πριν, biovaggoulas είπε

Παίδες καλησπέρα. 

Κάτι σχετικό με ρυθμίσεις θέλω να ρωτήσω. Έκανα τη ρύθμιση που προτείνουν και στο rtngs και είναι μια χαρά για ταινίες YouTube κτλ. Έχω την 65αρα.

Τι μπορεί να γίνει σε ρύθμιση για τα επίγεια (όχι HD) όμως? Νομίζω με ψιλοζαλιζει σε γρήγορες κινήσεις της κάμερας. Έχετε να προτείνετε κάτι?

Το επιγειο σημα, και γενικοτερα η ποιοτητα των επιγειων καναλιων ειναι σαπιλα οποια τηλεοραση κι αν εχεις. Προσωπικα δεν εχω βαλει να δω ουτε δευτερολεπτο. Και δε με ενδιαφερει κι εξαλλου. Αλαλ δεν φταινε οι ρυθμισεις. Και "μαμα" να την αφησεις την τηλεοραση, η ποιοτητα της σαν εικονα και σαν κινηση ειναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Arwindan είπε

Κανένα καλό καλώδιο HDMI για να συνδέσουμε ηχομπαρα με Arc; 

https://www.skroutz.gr/s/16457883/Club3D-HDMI-2-1-Cable-HDMI-male-HDMI-male-2m-CAC-1372.html

https://www.skroutz.gr/s/13392519/Belkin-HDMI-2-1-Cable-HDMI-male-HDMI-male-2m-AV10175bt2M-BLK.html

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη Χρονια σε ολους 

Εχω την 55' ΧΗ 9096  εναμιση μηνα ,αγορα 800 ευρω απο Σονυ Σεντερ , vfm  κατα τη γνωμη μου.

Εχω ομως μια απορια, στις ρυθμισεις εχει επιλογη για hdr10, HLG  αλλα οχι dolby Vision...στα  βιντεο του Youtube το εχει στο  Picture mode ως dolby Vision Dark και dolby Vision White  αλλα στην δικη μου δεν εχει αυτες τις επιλογες. Υπαρχουν πουθενα αλλου η κανω κατι λαθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά,γνωριζει κάποιος με σιγουρά αν υπάρχει κάποιος player  στο play store που να υποστηρίζει απρόσκοπτα μεγάλα αρχεία hevc 10bit dolby vision μαζί με  dolby atmos?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, simos1974 είπε

Καλη Χρονια σε ολους 

Εχω την 55' ΧΗ 9096  εναμιση μηνα ,αγορα 800 ευρω απο Σονυ Σεντερ , vfm  κατα τη γνωμη μου.

Εχω ομως μια απορια, στις ρυθμισεις εχει επιλογη για hdr10, HLG  αλλα οχι dolby Vision...στα  βιντεο του Youtube το εχει στο  Picture mode ως dolby Vision Dark και dolby Vision White  αλλα στην δικη μου δεν εχει αυτες τις επιλογες. Υπαρχουν πουθενα αλλου η κανω κατι λαθος?

Πρεπει το περιεχομενο που βλεπεις να υποστηριζει καταρχας το Dolby Vision. Εφοσον το υποστηριζει μια ταινια πχ, τοτε αυτοματα θα ενεργοποιηθει στις ρυθμισεις. Αν εχεις Netflix, μπορεις να το δεις αυτο που σου λεω. Καποιοι τιτλοι λενε τι υποστηριζει.

24 λεπτά πριν, tollisth είπε

Καλησπέρα παιδιά,γνωριζει κάποιος με σιγουρά αν υπάρχει κάποιος player  στο play store που να υποστηρίζει απρόσκοπτα μεγάλα αρχεία hevc 10bit dolby vision μαζί με  dolby atmos?

Ο VLC μια χαρα τα παιζει. Απο που θα βγαλεις ομως Dolby Atmos?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Alex1971 είπε

Πρεπει το περιεχομενο που βλεπεις να υποστηριζει καταρχας το Dolby Vision. Εφοσον το υποστηριζει μια ταινια πχ, τοτε αυτοματα θα ενεργοποιηθει στις ρυθμισεις. Αν εχεις Netflix, μπορεις να το δεις αυτο που σου λεω. Καποιοι τιτλοι λενε τι υποστηριζει.

Ο VLC μια χαρα τα παιζει. Απο που θα βγαλεις ομως Dolby Atmos?

Λέω να πάρω στο άμεσο μέλλον soundbar που υποστηρίζει,ο vlc στο pc που έχω δοκιμάσει έχει θέμα δεν τα παίζει αυτά τα αρχεία άνετα από όσα έχω δοκιμάσει μόνο ο potplayer δεν καταλαβαίνει τίποτα,δοκίμασες vlc σε Android tv και δεν είχε θέμα σε όλα αυτά που ανέφερα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...