Προς το περιεχόμενο

Sony XH90


totalius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 ώρες πριν, cool_ted είπε

Ενδιαφέρομαι και εγώ για την εν λόγω tv στις 65'' (Sony KD-65XH9096) αλλά κοιτάζω ταυτόχρονα και την Sony KD-65XH9505, η οποία είναι 200 ευρώ πιο ακριβή στο skroutz. Είδα η βασική διαφορά τους από εδώ είναι η τεχνολογία X-Wide Angle της Sony KD-65XH9505, που βοηθάει στις καλύτερες γωνίες θέασης. Αξίζουν πιστεύετε τα 200 ευρώ διαφορά για αυτό?

Προσοχή !!!! Η HX9505 ΔΕΝ θα αναβαθμιστεί σε hdmi 2.1 όπως ήδη έγινε με την HX9096

12 ώρες πριν, ulalume είπε

Πάντως στην δική μου 65αρα 9096 το update για 2.1 και 120hz υπάρχει διαθέσιμο στο ελληνικό site της sony και το πέρασα με στικάκι κανονικα

Εγώ έκανα ενημέρωση απευθείας από τη tv

1 ώρα πριν, Maroutas είπε

Καλημέρα ρε παιδιά μία ερώτηση, θέλει το φιλαράκι μου να πάει να πάρει σήμερα τηλεόραση και είναι ανάμεσα στη sony 9096 και της samsung q80t.

Για πείτε ρε παιδιά γνώμη εντυπώσεις και τα λοιπά

Sony. Η ευρωπαϊκή Samsung q80t είναι κατώτερη της αντίστοιχης που κυκλοφορεί στην Αμερική και χρησιμοποιούν στα συγκριτικά στο ratings !!

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 419
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

26 λεπτά πριν, PIXEL76 είπε

Προσοχή !!!! Η HX9505 ΔΕΝ θα αναβαθμιστεί σε hdmi 2.1 όπως ήδη έγινε με την HX9096

Εγώ έκανα ενημέρωση απευθείας από τη tv

Sony. Η ευρωπαϊκή Samsung q80t είναι κατώτερη της αντίστοιχης που κυκλοφορεί στην Αμερική και χρησιμοποιούν στα συγκριτικά στο ratings !!

Έλα ρε τόσο πολύ? σε ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία.

Θα πω τότε στο φιλαράκι μου να κοιτάξει τη sony

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, PIXEL76 είπε

 

Εγώ έκανα ενημέρωση απευθείας από τη tv

 

Εμένα OTA μου έλεγε ότι είναι ενημερωμένη η τηλεόραση και ήταν στο 6.01...

Στο site είχε το 6.0384 το οποίο και πέρασα χειροκίνητα (τον οποίο όπως μου είπε ο φίλος πριν έχει κάποια θέματα, τα οποία βέβαια εγώ δεν έχω τρόπο να δω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ulalume είπε

Εμένα OTA μου έλεγε ότι είναι ενημερωμένη η τηλεόραση και ήταν στο 6.01...

Στο site είχε το 6.0384 το οποίο και πέρασα χειροκίνητα (τον οποίο όπως μου είπε ο φίλος πριν έχει κάποια θέματα, τα οποία βέβαια εγώ δεν έχω τρόπο να δω)

1 ώρα πριν, ulalume είπε

Εμένα OTA μου έλεγε ότι είναι ενημερωμένη η τηλεόραση και ήταν στο 6.01...

Στο site είχε το 6.0384 το οποίο και πέρασα χειροκίνητα (τον οποίο όπως μου είπε ο φίλος πριν έχει κάποια θέματα, τα οποία βέβαια εγώ δεν έχω τρόπο να δω)

Για την Ευρώπη το τελευταίο και απροβλημάτιστο update για hdmi 2.1 4K 120 FPS και για σύνδεση e-arc θα κυκλοφορήσει μέσα στον Δεκέμβριο

Επεξ/σία από PIXEL76
Διαφραφη
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά όσοι την εχεται την συγκεκριμένη! Από φωτεινότητα πως πάει? Γιατί τα νούμερα π βλέπω είναι απόγοητευτικά! Έχω την xf90 και σκέφτομαι την αγορά θα είναι upgrade? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, metallica 13 είπε

Παιδιά όσοι την εχεται την συγκεκριμένη! Από φωτεινότητα πως πάει? Γιατί τα νούμερα π βλέπω είναι απόγοητευτικά! Έχω την xf90 και σκέφτομαι την αγορά θα είναι upgrade? 

Εγώ δεν παρατηρώ κάποιο πρόβλημα με τη φωτεινότητα που να με έκανε να προβληματιστώ Δεν ξέρω αν αναφέρεσαι σε ονομαστικές τιμές, αλλά η εμπειρία θέασης σε 4Κ περιεχόμενο  και σε gaming  με ps4 pro είναι φοβερή. Έχω την 65αρα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/11/2020 στις 7:18 ΜΜ, cool_ted είπε

Ενδιαφέρομαι και εγώ για την εν λόγω tv στις 65'' (Sony KD-65XH9096) αλλά κοιτάζω ταυτόχρονα και την Sony KD-65XH9505, η οποία είναι 200 ευρώ πιο ακριβή στο skroutz. Είδα η βασική διαφορά τους από εδώ είναι η τεχνολογία X-Wide Angle της Sony KD-65XH9505, που βοηθάει στις καλύτερες γωνίες θέασης. Αξίζουν πιστεύετε τα 200 ευρώ διαφορά για αυτό?

Η βασική τους διαφορά είναι το τσιπάκι, η 9505 έχει το X1 ultimate processor..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 55άρα 9096 πλέον στα 800 ευρώ στο skroutz φαντάζει πλέον το απόλυτο vfm σε σχέση με την 65άρα που είναι στα 1189. Περιμένω μήπως πέσει κ άλλο η 65άρα λόγω Black Friday (αν και χλωμό).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, cool_ted είπε

Η 55άρα 9096 πλέον στα 800 ευρώ στο skroutz φαντάζει πλέον το απόλυτο vfm σε σχέση με την 65άρα που είναι στα 1189. Περιμένω μήπως πέσει κ άλλο η 65άρα λόγω Black Friday (αν και χλωμό).

Να πέσει αλλο η 65 αποκλείεται. Την πήρα πριν από black Friday με τηλεφωνικό παζαρεμα στα 1280 από 1380 με 5 χρόνια εγγύηση.

Στο black Friday πήγε στα 1260 με 5 χρόνια εγγύηση -δηλαδη ελάχιστη διαφορά- (η 1189 χωρίς την 5ετια) και ήδη έχει εξαντληθεί στην Sony..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, cool_ted είπε

Η 55άρα 9096 πλέον στα 800 ευρώ στο skroutz φαντάζει πλέον το απόλυτο vfm σε σχέση με την 65άρα που είναι στα 1189. Περιμένω μήπως πέσει κ άλλο η 65άρα λόγω Black Friday (αν και χλωμό).

Δεν υπαρχει περιπτωση να πεσει η 65αρα ουτε σεντ παρακατω.

13 λεπτά πριν, ulalume είπε

Να πέσει αλλο η 65 αποκλείεται. Την πήρα πριν από black Friday με τηλεφωνικό παζαρεμα στα 1280 από 1380 με 5 χρόνια εγγύηση.

Στο black Friday πήγε στα 1260 με 5 χρόνια εγγύηση -δηλαδη ελάχιστη διαφορά- (η 1189 χωρίς την 5ετια) και ήδη έχει εξαντληθεί στην Sony..

Εξαντληθηκε εν τω μεταξυ αυτη με το μαυρο πλαισιο ειδα τωρα. Αυτη με το ασημι υπαρχει ακομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Alex1971 είπε

 

Εξαντληθηκε εν τω μεταξυ αυτη με το μαυρο πλαισιο ειδα τωρα. Αυτη με το ασημι υπαρχει ακομα

Δεν το είχα παρατηρήσει αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οποιον ενδιαφερεται ακομα για τη Sony ΧΗ9096 και σε 55 και σε 65 ιντσες, η Sony Center ξαναεβαλε σε αποθεμα. Χθες ηταν και οι δυο εξαντλημενες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

FYI για ολους τους απανταχου gamers που σκεφτονται και την αγορα του PS5 συντομα...

 

Επεξ/σία από Alex1971
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, santrikos είπε

Ρε παιδια να παω για αυτην η να περιμενω μπας κ πεσει η τιμη της lg cx65;

Χωρίς να μπω σε συγκρίσεις γιατί δεν έχει νόημα, πόσο να πέσει; 800€ για να έχουν ίδια τιμή; Αδύνατον το βλέπω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...