Προς το περιεχόμενο

Sony XH90


totalius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Alex1971 είπε

Και στο motion flow, το ιδιο. Ειναι κατω απο το μενου "Motion" κι εχει τις εξεις δυο επιλογες. Motionflow & Film mode. Τιποτε αλλο. Σου μιλας για τις ρυθμισεις εικονας που εχει σαν build in η  τηλεοραση. Οχι οταν ειμαι συνδεδεμενος σε καποια HDMI πηγη

Το custom οταν το βαλεις στα ελληνικα το μεταφραζει "Χρηστης"?? ΓΤΠ

Δεν ξέρω γιατί την έκανε rotate.. 

03B9AED2-65B2-4C51-B026-3BC87A42A7E8.jpeg

Επεξ/σία από alexakos89
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 419
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, alexakos89 είπε

 

03B9AED2-65B2-4C51-B026-3BC87A42A7E8.jpeg

Μαλιστα. Οκ Got it. Θενκς. Ασχετο...το Motionflow(SOE) κλα κανω και το ενεργοποιω οταν ειναι να δω αθλητικο περιεχομενο?? Εχεις ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, alexakos89 είπε

Το certified που το βρηκες ?Αν εννοεις το Belkin δεν ειναι. Απλα ειναι παρα πολυ καλο και ειναι σαν certified .

Είδα τις γραμμές που λες. Εγώ έχω ένα certified 2.0b καλωδιο και δεν μου βγαζει θεμα. και 4k120hz βγαζω και τα φορματ του ηχου τα lossless.

Επίσης μέσω iMac που έβαλα ταινία να δω , θέμα με χρώματα η κάτι δεν είδα. μου τα δείχνει όλα smooth και ωραια.

Ούτε στο browsing.  

https://ibb.co/6ZBNB0g
https://ibb.co/KDCYKSt

 

IMG_0027.jpeg

https://www.belkin.com/us/p/P-AV10175/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Chaos3X είπε

Ναι τι ; Μια χαρά είναι για καλώδιο. Το πήρες η θα το πάρεις ; 
 Με αυτό σου κάνει τις γραμμές ; Τραβάς ένα βίντεο να δούμε ;

 

 

 

 

 

Επεξ/σία από alexakos89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Chaos3X είπε

Καλο ειναι κι αυτο αλλα δεν εχει την πιστοποιηση που λενε ακομα. Επιπλεον, τα Zeskit που ειναι πιστοποιημενα ειναι και πιο φθηνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όπως έγραψα πιο πίσω το έχω πάρει το καλώδιο, μεσα στο site τους αναφέρουν ότι είναι HDMI 2.1 certified.

Αν είναι άλλη πιστοποίηση αυτή που θέλουν, οκ, κρίμα που βιάστηκα να το προμηθευτώ... 

Μόλις πάω στο σπίτι, θα τραβήξω βίντεο, να το συζητήσουμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά δεν ξέρω γιατί μου το βγάζει σε τόσο χαμηλή ανάλυση το youtube....

Στο τέλος που αναφέρομαι ότι παίζουν κανονικά, τα παιχνίδια, αν τα βάλω στα 60hz, εννοώ στα windows. 

Επεξ/σία από Chaos3X
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Chaos3X είπε

Παιδιά δεν ξέρω γιατί μου το βγάζει σε τόσο χαμηλή ανάλυση το youtube....

Στο τέλος που αναφέρομαι ότι παίζουν κανονικά, τα παιχνίδια, αν τα βάλω στα 60hz, εννοώ στα windows. 

Όταν βλέπεις Netflix έχεις ανοιχτό το HDR ? Αν ναι κλειστό. 
4κ120 έχει θολούρα έτσι και αλλιώς προς το παρών. 
για περιήγηση και browse πρέπει να είναι κλειστό το HDR. 

Όταν λέγαμε νομίζω μαζί για το καλώδιο στις πίσω σελίδες σου είπα δεν είναι πιστοποιημένο αλλά είναι σαν να είναι. Είναι τρομερό καλώδιο. Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. 
τωρα αυτό με τις γραμμές έχεις δοκιμάζει άλλο παιχνίδι ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα σημερα παρελαβα και τσεκαρα την τηλεοραση στις 75 με ps5 χωρις το update. τσεκαρα astro και sackboy. και youtube 4k hdr10 απο το app του ps5 Kai νετφλιξ απο το απ του ps5 ακομα τηλεοπτικο starhd 

πριν ειχα samsung ks7000 60αρα 

Με γρηγορες ρυθμισεις που βρηκα για ps5 χωρις πολυ ψαξιμο (πριν ρυθμισω ηταν σκοτεινη οποτε προσοχη πολυ στις ρυθμισεις σας)

εχω να πω πως η τηλεοραση ειναι εξαιρετικη και απο φωτεινοτητα και απο τα παντα 

μην φοβαστε τπτ 

Επεξ/σία από anretal
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, alexakos89 είπε

Όταν βλέπεις Netflix έχεις ανοιχτό το HDR ? Αν ναι κλειστό. 
4κ120 έχει θολούρα έτσι και αλλιώς προς το παρών. 
για περιήγηση και browse πρέπει να είναι κλειστό το HDR. 

Όταν λέγαμε νομίζω μαζί για το καλώδιο στις πίσω σελίδες σου είπα δεν είναι πιστοποιημένο αλλά είναι σαν να είναι. Είναι τρομερό καλώδιο. Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. 
τωρα αυτό με τις γραμμές έχεις δοκιμάζει άλλο παιχνίδι ; 

Όταν βλέπω Netflix, και ανοίξω HDR, τα πράγματα βελτιώνονται αλλά σε καμία περίπτωση δεν φτάνει το επιθυμητό αποτέλεσμα, του build in Netflix, ας πούμε. 

Το κάνει σε 4 από αυτά που έχω εγκατεστημένα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, Chaos3X είπε

Παιδιά δεν ξέρω γιατί μου το βγάζει σε τόσο χαμηλή ανάλυση το youtube....

Στο τέλος που αναφέρομαι ότι παίζουν κανονικά, τα παιχνίδια, αν τα βάλω στα 60hz, εννοώ στα windows. 

θα συνδεσω pc και θα δοκιμασω τι γινεται με 120 βεβαια εχω 5700xt συνεπως οχι Hdmi 2.1, οποτε δεν ξερω αν ακομα και να παιζουν ολα καλα αν θα μπορω να βοηθησω.

Επεξ/σία από anretal
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
57 λεπτά πριν, anretal είπε

θα συνδεσω pc και θα δοκιμασω τι γινεται με 120 βεβαια εχω 5700xt συνεπως οχι Hdmi 2.1, οποτε δεν ξερω αν ακομα και να παιζουν ολα καλα αν θα μπορω να βοηθησω.

Και εγώ με 5700XT είμαι και HDMI 2.0b certified και παίζει 120hz. Παιζω Assassins ετσι.Απλα εχει το blur issue που το καταλαβαινεις πιο πολυ στα γραμματα οταν βαλεις 100% το scaling . Μεσα στο game και απο την αποσταση που εισαι δεν φαινεται τιποτα.

Επεξ/σία από alexakos89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, alexakos89 είπε

Και εγώ με 5700XT είμαι και HDMI 2.0b certified και παίζει 120hz. Παιζω Assassins ετσι.Απλα εχει το blur issue που το καταλαβαινεις πιο πολυ στα γραμματα οταν βαλεις 100% το scaling . Μεσα στο game και απο την αποσταση που εισαι δεν φαινεται τιποτα.

το blur το ξερουμε ειναι γνωστο και θεωρητικα θα το φτιαξουν τωρα περιμενουμε να δουμε. Θα δοκιμασω οταν βρω λιγο χρονο με game pass, ori, gears, Και forza  και θα δω και το cod να δουμε και το Hdr απο pc 

Παντως εχτες το βραδυ δοκιμασα και σκοτεινα demos Με πλανητες και γενικα δυσκολες σκηνες υπαρχει blooming αλλα το αποτελεσμα αν σκεφτεις το κοστος το ποσες ζωνες εχει και οτι μιλαμε για LED, ειναι εντυπωσιακο

απο φωτεινοτητα κανενα θεμα οταν φωτιζει ολη η οθονη σε στραβωνει (οι 75 ιντες σιγουρα παιζουν το ρολο τους) εδω να πω παλι προσοχη πολυ με τις ρυθμισεις γιατι αν δεν ειναι σωστες οντως η φωτεινοτητα δεν ειναι καλη 

Επεξ/σία από anretal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 λεπτά πριν, anretal είπε

το blur το ξερουμε ειναι γνωστο και θωρητικα θα το φτιαξουν τωρα περιμενουμε να δουμε. Θα δοκιμασω οταν βρω λιγο χρονο με game pass, ori, gears, Και forza  και θα δω και το cod να δουμε και το Hdr απο pc 

Παντως εχτες το βραδυ δοκιμασα και σκοτεινα demos Με πλανητες και γενικα δυσκολες σκηνες υπαρχει blooming αλλα το αποτελεσμα αν σκεφτεις το κοστος το ποσες ζωνες εχει και οτι μιλαμε για LED, ειναι εντυπωσιακο

απο φωτεινοτητα κανενα θεμα οταν φωτιζει ολη η οθονη σε στραβωνει (οι 75 ιντες σιγουρα παιζουν το ρολο τους) εδω να πω παλι προσοχη πολυ με τις ρυθμισεις γιατι αν δεν ειναι σωστες οντως η φωτεινοτητα δεν ειναι καλη 

Σε HDR έπαιζες τις σκοτεινές σκηνές η σε SDR? 

Να ξέρεις οι ρυθμίσεις του HDR τραβάνε ρυθμίσεις από το SDR.

Επίσης σε sdr καλο ειναι να παιζεις με ελαχιστη φωτεινοτητα. Ενω HDR με την μεγιστη.

Και στο SDR μόνο local ανοιχτό στο max και στο HDR και το απο κατω του στο MAX

Επεξ/σία από alexakos89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γείας σας παιδιά. Έχω την xh55 9077 .Σε βίντεο 4k του youtube τα παίζει σε χαμηλότερη ποιότητα,όταν αλλάζω την ποιότητα απο τις ρυθμίσεις σε 4k τα βίντεο κολλάνε. Πρέπει να αλλάξω κάτι στις ρυθμίσεις;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...