Προς το περιεχόμενο

Dell vostro celeron αξίζει αναβάθμιση;


louben

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συγνωμη για την καθυστερημένη απάντηση. Ειχαμε προβλημα στο ιντερνετ και μολιος επανήλθε...

O συγκεκριμένος φαινεται σουπερ. ΚΑνει σίγουρα ; Αν ναι τον παραγγέλνω asap.Eiναι βεβαια μεταχειρισμένος αν και ξέρω ότι γενικα τα cpus δεν βγάζουν προβληματα. Αναφέρει ότι περιλαμβάνει και πάστα. Ειμαι καλυμενος με αυτη ή να κοιτάξω για αλλή;

Αν μου κανατε και προταση για οικονομικό σετάκι ραμ 2χ2 γιγα θα σας ήμουν διπλά υπόχρεος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαινεται καταρχην να λειτουργει σε ιδιο συστημα (Α860),
απο κει και μετα για [τυχον] bios update κλπ τα βρισκεις..
🤓
Επισης σιγουρα θα βρισκονται 2 Χ 2 gb ddr2 sodimm
απο Ελλαδα - αγγελιες (αν δεν βρεις, στειλε μου pm)
 

25 λεπτά πριν, louben είπε

Αναφέρει ότι περιλαμβάνει και πάστα. Ειμαι καλυμενος με αυτη ή να κοιτάξω για αλλή;

 

Εκτος κι αν σου στειλει...οδοντοπαστα 🤣 ναι οκ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, louben είπε

οικονομικό σετάκι ραμ 2χ2 γιγα

https://www.insomnia.gr/classifieds/item/1647612-samsung-2gb-ddr2-800mhz-6400-μνημες-laptop-καινούριες/

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ειμαι μ ετο δακτυλο στη σκανδάλη για να παραγγείλω τον επεξεργαστη αυτος

https://www.ebay.com/itm/Intel-Core-2-Duo-T7500-2-2-GHz-Dual-Core-SLA44-Notebook-Processor/302727524639?epid=74036194&hash=item467bf7711f:g:Q-MAAOSwU1hbjyUQ

 

ειναι ιδιος με αυτον που μου προτεινετε;Αν ναι θα τον παραγγείλω αμέσως απο το κινητό  γιατι ειναι καινουργιος (open box) σε σχεση με τον αλλο που είναι μεταχειρισμενος (με ελαχιστη χρηματικη διαφορα).

Οσο για τις ram βρξηκα αυτες που μάλλον ειναι ίδιες με αυτές που μου ποστάρατε/.

 

https://www.ebay.com/itm/LOT-Samsung-8GB-4GB-2GB-1GB-2RX8-1Rx8-DDR4-DDR3-DDR2-Laptop-Memory-RAM-SO-DIMM/392608029302?hash=item5b69431a76%3Ag%3AQCYAAOSwz6NeBG~o&LH_BIN=1&LH_ItemCondition=1000

 

Αν όντως ειναι έτσι τις παραγγέλνω και αυτές παραυτα. Αν και καθυστερούν ελαφρώς τις ram τις βάζω και μόνος μου σε ύστερο χρόνο. Ο επεξεργαστής έρχεται γρηγορα και ssd απο black friday.

Ενημερώστε με αν ειμαι οκ με τα λινκ που πόσταρα για να προχωρήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε τον φθηνοτερο επεξεργαστη! Τα open box δεν σημαινουν...τιποτα: γιατι
δεν υπαρχει τροπος να αποδειχθει οτι δεν εχουν χρησιμοποιηθει ποτε αυτοι!
😁

Και αν φαινεται καπως, οτι ειναι ηδη χρησιμοποιημενοι -που θα ειναι σιγουρα, χαχα!-
τοτε θα σου απαντησουν με το αμιμητο -ΘΕΟΥΛΗΔΕΣ, εεε??!- που εχουν γραψει εκει

Each product is rigorously tested before shipment. 😜

🤣

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οκ τοτε παραγγελνω αυτον που παρατεθηκε απο το φιλο προηγουμενως.

Σας ευχαριστω όλους. Τα παρήγγειλα. Μολις μου έλθουν και το στήσω θα ποστάρω εντυπώσεις.

Επεξ/σία από louben
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καλύτερη λυση που εχεις παντως ειναι αφου βαλεις την μνημη να περασεις μια ελαφρια εκδοση Linux. Θα του δωσεις πραγματικα λιγη ζωη ακομη χωρις κοστος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηδη παρήγγειλα μνημες και επεξεργαστη  και περιμενω BF για ssd.

Η αληθεια είναι ότι έχω γνησια αδεια για τα 10αρια και δε μου πάει καρδια. Αλλωστε και τωρα οριακα κινειται ...

Αν όμως δω ότι θ αεξακολουθησει να ζοριζεται ναι παω για Linux..../.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι θα προτιμούσα τουλάχιστον 240αρη (αν και αυτος που τώρα έχει πάνω είναι μηχανικος 120αρης στις 5400). Να βαλω πάνω λειτουργικο και επεξεργαστη κειμένου.

ΘΑ περιμένω μέχρι Σάββατο που ληγει το crazy sundays (Μπας και βγει κατι σε BF). Αν δε βγει κάτι καλό λέω να χτυπήσω το δίδυμο αδερφάκι του σε 240 χωρητικότητα δηλαδη αυτο που ειναι σε καλή τιμη εξίσου.

SSD Patriot Pbu240gs25ssdr Burst 240gb 2.5'' Sata 3 - Σκληρος δισκος (PER.323119) (e-shop.gr)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ηδη παρει 2 120αρηδες = για παλιοτερα μηχανηματα δεν χρειαζονται θεωρω παραπανω..
Ειδικα αν δεν τιθεται θεμα αποθηκευσης αρχειων > 50gb + λειτουργικο με τα προγραμματα 🙂

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

αν και αργοπορημένος στο θέμα, αλλά επειδή μου αρέσουν τα παλιά κατά τους "ειδικούς" λαπ-τοπ, μπορώ να πω με βεβαιότητα, ότι με 4 γιγα μνήμη και έναν 120 αρη ες/εσ-ντι, τα μηχανήματα είναι λειτουργικά για άριστη χρήση σε περιήγηση και δουλειές όφις, χωρίς κολλήματα κλπ, παρακολουθείς άνετα γιου-τουμπε και νετφλιξ και όλα αυτά με έναν άϊ-Μπι-εμ  Τ60 κιεναν Γεωγραφικό-Πλάτος 6400 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...