Προς το περιεχόμενο

Η Google κυκλοφορεί έναν γρηγορότερο Chrome


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, masteripper είπε

Όλα ωραία αλλά Opera δεν είναι ...αν δεν υιοθετήσει το Speed dial και τα "κολπάκια" του Opera δεν θα με κερδίσει και καφέ να ψήνει

Group speed dial. δοκίμασε το. Μη σε τρομάξει στην αρχή, είναι τρομερά παραμετροποιήσιμο.

Υποστηρίζει όλα τα μεγέθη όχι μόνο wide dials, κάνει μικρογραφίες, του βάζεις δικό σου εικονίδιο είτε τοπικό είτε από url, κάνει cloud συχρονισμό αν θες, μπορείς να κάνεις backup όλες τις ρυθμίσεις και τα dials, υποστηρίζει ομάδες dials και σε φακέλους και σε tabs, τα πάντα όλα.

Και δουλεύει σε όλους τους browsers.

Επεξ/σία από aypnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, maxx71 είπε

εχω βαρεθει να το λεω σαν τον firefox πολυ δυσκολα.. εν τω μεταξυ ακομα και ο explorer εγινε chrome τι να λεμε τωρα :P

Ο Edge έγινε Chrome, όχι ο Explorer. Εντελώς διαφορετικοί browsers.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, bill89 είπε

Δε ξέρω κατά πόσο είναι ασφαλής μία εφαρμογή που έχει τελευταία ενημέρωση στις 20 Ιανουαρίου 2013

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν χρησιμοποιώ πια Opera, πάντως όποιος παλιός είχε την εμπειρία να έχει πχ 50 tabs ανοιχτά και να μην κολάει τίποτα σε Opera 15 χρόνια πριν σε υπολογιστές με 1GB RAM με Pentium, τότε θα δικαιώσει το σχόλιό μου για τον Chrome «πιο bloat πεθαίνεις».

Για να αστειευτώ και λίγο, ειλικρινά το πρώτο που σκέφτηκα όταν διάβασα πως τον κάνανε πιο γρήγορο και λιγότερο ενεργοβόρο σκέφτηκα «τί έγινε, κόψανε μερικά spy features?» 🤣

 

Υ.Γ. Αν δεν είχαμε την πολυτέλεια να μην υπάρχει πρόβλημα χώρου στους δίσκους των μέσων χρηστών την εποχή που κυκλοφόρησε ο Chrome, πολύ απλά δεν θα είχε επιβιώσει καν. Δε θα ξεχάσω εκείνο το φάκελο κάπου στα user settings που γέμιζε και γέμιζε και δεν ήξερες με τί. Κατι τέτοια μπορεί να μην απασχόλησαν πολλούς, κάποτε όμως που τα λογισμικά σέβονταν αναγκαστικά τους πόρους του χρήστη (διότι δεν ήταν κι «εύπορα» τα PC) τόσο bloat λογισμικά δεν έβγαιναν καν έξω.

Επεξ/σία από PCharon
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, JiovanniGeorgeo είπε

Όταν καταφέρει το μεγαλύτερο επίτευγμα, να μεταφέρεις από Chrome Desktop -> Chrome Mobile ένα απλό link, εγώ θα πηδηχτώ απ' το παραθύρι.

Γίνεται ήδη

Κάνεις click στο address bar και σου εμφανίζει στα δεξιά "κουμπί" που αν πας τον κέρσορα από πάνω λέει "send this page".

Επεξ/σία από thanos_gr
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Τέρης Α. είπε

Δε ξέρω κατά πόσο είναι ασφαλής μία εφαρμογή που έχει τελευταία ενημέρωση στις 20 Ιανουαρίου 2013

Βάλε αυτήν με ενημέρωση 2020

https://chrome.google.com/webstore/detail/clear-cache/cppjkneekbjaeellbfkmgnhonkkjfpdn

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...